Gildia Gier Bitewnych (www.bitewniaki.gildia.pl) > Konfrontacja

Laik prosi o pomoc

(1/26) > >>

Eomer:
Chciałbym zaczać grać w Konfrontację. Znajomi mówili że to ciekawa gra. Sam obejrzałem kilka stron poświęconych tej grze. Ale szczerze powiedziawsz znudziło mi się to ciągłe szukanie, zastanawianie się która armia gorsza która lepsza itd.
Tak więc prosiłbym o kilka rad dotyczących gry, wyboru armii. Osobiście pod względem klimatu, wyglądu bardzo mi się spodobały Lwy, Gryfy, Martwiaki i Alchemicy. Co możecie powiedziecie o każdej z tych armii? Oczywiście jakies inne rady mile widziane.
PZDR

Fenris:
Polecema strone fanowską na której możesz znalexć sporo materiałów dotyczących poszczególnych stron konfliktu: http://www.konfrontacja.friko.pl/

Mythos:

--- Cytat: "Eomer" ---Chciałbym zaczać grać w Konfrontację. Znajomi mówili że to ciekawa gra. Sam obejrzałem kilka stron poświęconych tej grze. Ale szczerze powiedziawsz znudziło mi się to ciągłe szukanie, zastanawianie się która armia gorsza która lepsza itd.
Tak więc prosiłbym o kilka rad dotyczących gry, wyboru armii. Osobiście pod względem klimatu, wyglądu bardzo mi się spodobały Lwy, Gryfy, Martwiaki i Alchemicy. Co możecie powiedziecie o każdej z tych armii? Oczywiście jakies inne rady mile widziane.
PZDR
--- Koniec cytatu ---


Lwy - High Fantasy - Najpotężniejsi obecnie magowie w grze, niepokonana jazda, prworządni dobrzy jeśli określać ich terminami D&D.

Gryfy - bliżej im klimatami do WFB - Inkiwycja, Łowcy czarownic, Zakony rycerskie. Najbardziej pancerna armia i co ciekawe posiada bardzo dużo jednostek strzelających.

Martwiaki co to mówić, łażą wplno, straszą wszystko dookoła, regenerują się czasem z biegiem gry zamiast ich ubywać na stole to coraz ich więcej:)

Alchemicy - jak już to powtarzano wielokrotnie - najbardziej uniwersalna armia w grze, czy przez to przepakowana - zależy od gracza który nią gra. Sporo w tej armii bestii i biomechanicznie zmodyfikowanych wojowników.

_Wychwethyl_:
No więc teraz ja po "starej"  ;)  znajomosci ci moge poradzic:
-Alchemikow szczerze odradzam bo to smerfy i praktycznie kazdy nowy sie nimi zachwyca bo maja przegieta zasade specjalna, dosyc latwo sie nimi gra (chociazby takim slawnym ZOO) i w miare ladne figurki.
-Martwiaki sa calkiem fajne - dobrze zlozone potrafia wystraszyc cala armie przciwnika zanim ta dojdzie. Poza tym maja calkiem fajny klimat, duza roznorodnosc jednostek i jesli grasz VC w Battla to raczej ci sie spodobaja (no moze oprocz Banshee bo maja fatalne figurki w Konfrontacji)
-Gryfy - armia, ktora sam gram wiec w razie czego zawsze sluze rada. Jak jzu napisal Robert: Pancerni, trudno sie ich straszy, maja najlepszych kaplanow w grze. Warto tez zauwazyc ze grajac nimi mozesz wybrac podgrupe armii: Inkwizycja, Kosciol albo Loza Hod (cos w stylu Bractwa kamienia jesli czytales). Co jednak do strzelania to sie nie zgodze - jest praktycznie 3ch bohaterow strzelajacych na daleki zasieg (w tym 2ch do Lozy Hod), 1 jednostka z muszkietami, inne strzelacze maja przede wszystkim pistolety.
-Lwy - Ta armie chyba najbardziej bym ci polecal - malo osob nimi gra (w wawie tylko 1 czy 20 - maja super fluff i przepiekne figurki. Magowie sa najlepsi w calej Konforntacji i maja dostep do szerikiej gamy czarow. Jest kilka jednostek, ktore choc statsami nie blyszcza to maja naprawde fajne umiejetnosci (np Sokolnicy, czy nowi Archerzy). Poza tym teraz wychodzi Straż Dorminaru i zapowiada sie na jedna z najbardziej pakernych jednostek w grze   :D

Tyle moich wypocin  :)  mam nadzieje ze w czys ci to pomoze  :)

Fenris:
Oj mój drogi podpadasz tym postem  ;) hehe



--- Cytat: "_Wychwethyl_" ---No więc teraz ja po "starej"  ;)  znajomosci ci moge poradzic:
-Alchemikow szczerze odradzam bo to smerfy i praktycznie kazdy nowy sie nimi zachwyca bo maja przegieta zasade specjalna, dosyc latwo sie nimi gra (chociazby takim slawnym ZOO) i w miare ladne figurki.
--- Koniec cytatu ---


Wcale się kzdy nowy nimi nie zachwyca wręcz przeciwnie najbardziej zachwycające są gryfy i wilki ;) , a zdolnści przegiętej nie mają więc prosze nie szerżyć propagandy. A gra się nimi tak samo łatwo jak każdą inną armią.



--- Cytat: "_Wychwethyl_" ----Martwiaki sa calkiem fajne - dobrze zlozone potrafia wystraszyc cala armie przciwnika zanim ta dojdzie. Poza tym maja calkiem fajny klimat, duza roznorodnosc jednostek i jesli grasz VC w Battla to raczej ci sie spodobaja (no moze oprocz Banshee bo maja fatalne figurki w Konfrontacji)
--- Koniec cytatu ---


Oj z tą fatalonścią figurek to się absolutnie nie zgodze, Ashura, gość na tronie, te latacze, spectra, sępy są naprawdę wyczesane.



--- Cytat: "_Wychwethyl_" ----Gryfy - armia, ktora sam gram wiec w razie czego zawsze sluze rada. Jak jzu napisal Robert: Pancerni, trudno sie ich straszy, maja najlepszych kaplanow w grze. Warto tez zauwazyc ze grajac nimi mozesz wybrac podgrupe armii: Inkwizycja, Kosciol albo Loza Hod (cos w stylu Bractwa kamienia jesli czytales). Co jednak do strzelania to sie nie zgodze - jest praktycznie 3ch bohaterow strzelajacych na daleki zasieg (w tym 2ch do Lozy Hod), 1 jednostka z muszkietami, inne strzelacze maja przede wszystkim pistolety.
--- Koniec cytatu ---


No wiesz inkwizycja to własnie kościół a strony to: wspomniana inkwizycja, same wojsko Gryfów podległe imperatorowi, oraz loża. A co do strzelców to łasnie fakt posiadania przez większość z nich pistoletów  włąsnie sprawia że jest to jedna z najlepiej strżelających armii.


--- Cytat: "_Wychwethyl_" ----Lwy - Ta armie chyba najbardziej bym ci polecal - malo osob nimi gra (w wawie tylko 1 czy 20 - maja super fluff i przepiekne figurki. Magowie sa najlepsi w calej Konforntacji i maja dostep do szerikiej gamy czarow. Jest kilka jednostek, ktore choc statsami nie blyszcza to maja naprawde fajne umiejetnosci (np Sokolnicy, czy nowi Archerzy). Poza tym teraz wychodzi Straż Dorminaru i zapowiada sie na jedna z najbardziej pakernych jednostek w grze   :D
--- Koniec cytatu ---


Lwy stają się bardzo popularne w wawie a gr nimi napewno coś ok 5 moze kilku więcej gości ;) .  


A co do wyboru armii to chyba zrobić to tak jak większość z nas, czyli wziąć katalog do ręki oblukać figurki, jak jesteś klimaciaż to poczytać ytroszke flaffu zamieszczonego na stronkach i wybrać strone która ci się najbardziej podoba ;) pod względem figurek i klimatu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej