trawa

Autor Wątek: Laik prosi o pomoc  (Przeczytany 139170 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rals

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 14, 2004, 03:21:42 pm »
Witam

Jestem kolejnym noobem który interesuje sie konfro juz od jakis 2tyg ale dopiero niedawono zdecydowałem sie na armie a dokładnie na Porzeraczy 8) . I mam pytanie co mysliscie o takiej rozpisce na 300 pkt (jeszcze dokładnie nie wiem na ile dokładnie sa turnieje).

2x Zarłoczni
3x Wojwonicy Krwi
2x Zarłoczni
Velrys + jakis czar.

 Powinnienem sie wyrobic do 312.I mam pytanie co wy myślicie o Velrysie??(Pytanie co do magii  - Jeśli Velrys miał czary ze soba w pudełku to trzeba je wykupywać osobno czy sa już wliczone w jego koszt??To znaczy jestem prawie pewnien że trzba osobno ale wole być pewnym)
 Bo wydaje sie swietnym bohaterem , chociarz drogim (no bez czarów to nie to samo) i w walce tez całkiem niezły sie wydaje?Jesli któs by mi rozpisął reszte armi Devków bym był bardzo wdzieczny:)Bo nie powiem że na poczatku nie podeszłem do nich z powodu wygładu 8)(Rackham jedna robi wode z mózgu) ale puznije ich universjalizm do mnie przemowił (elfy swietnie uzupełnaja armie) i oczywiście zmysł powergaimngowca :giggle: .

Wiec prosiłbym was o jakies rady i krytyke :)
 góry za wszystko dziekuję

Offline MFC

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 15, 2004, 08:14:04 am »
Witam
Jestem zainteresowany ta gra ale nie wiem wlasciwie co i jak dlatego ma kilka pytac.
1 Czemu niektorzy nazywaja ta gre karcian-bitewną, wiem ze sa tu jakies karty dolaczane do figurek ale one zawieraja chyba jej opis a moze cos jeszcze?
2 Z ilu punktow sklada sie srednia armia tzn ile to jest figurek, z tego co sie orjentuje jest to gra w ktorej nie gra sie duza liczba figsow?. Dlatego tez ile na poczatek trzeba by bylo zakupic figurek ? Np. w warzone czy WFB gra sei chyba duzo wieksza liczba figurek?
3 No i jak jest mniej wiecej wysokosc figurek, kiedys interesowalem sie warzone i tam cena jednej figurki jest okolo 2 razy nizsza niz tu, czym jest to spowodowane?
4 czy zakup podrecznikow jest tez konieczny, czy wystarcza te zasady ktore mozna sciagnac z netu. Zaowazylem tez, ze jest sporo dodatkowych ksiazek do tego systemu ale tak jak patrzylem po turniejach, korzysta sie tylko z trzech roznych dodatkow, czy tak?
5 No i moze jeszcze tekie pytanko troszke z boku co jest wedlug was ciekawsze warmachine czy konfrontacja. Oba sytemy wydala ta sam firma wiec chyba zasady sa dosc podobne? No i warmachine jest nowszy wiec chyba powoli sie dopiero rozkreca?
Z gory dzieki za odpowiedz
Pozdrawiam

Proszonon mnie o przeniesienie postu tutaj, mam nadziej ze dobrze to zrobilem:D

Offline cielaq

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 15, 2004, 08:43:40 am »
Cytat: "MFC"
Witam
Jestem zainteresowany ta gra ale nie wiem wlasciwie co i jak dlatego ma kilka pytac.
1 Czemu niektorzy nazywaja ta gre karcian-bitewną, wiem ze sa tu jakies karty dolaczane do figurek ale one zawieraja chyba jej opis a moze cos jeszcze?
Rzeczywiście, są karty. Zawierają one sttystyki oddziałów (ni ma tu czegoś takiego jak codexy/księgi armii), uzywane też są podczas gry do decydowania o koljności ruchu oddziałów.
Cytuj

2 Z ilu punktow sklada sie srednia armia tzn ile to jest figurek, z tego co sie orjentuje jest to gra w ktorej nie gra sie duza liczba figsow?. Dlatego tez ile na poczatek trzeba by bylo zakupic figurek ? Np. w warzone czy WFB gra sei chyba duzo wieksza liczba figurek?
Średnia gra to 300-400 punktów, na co potrzeba (zaleznie od armii) od kilku (8-9) do ok 20 modeli, zwykle jest to 10-15.
Cytuj

3 No i jak jest mniej wiecej wysokosc figurek, kiedys interesowalem sie warzone i tam cena jednej figurki jest okolo 2 razy nizsza niz tu, czym jest to spowodowane?
Są to normale figurki, choć niektórzy twiedzą, że ciut większe ot tych spod szyldu GW. Zdażaja się tez duże modele (w armiach takich jak Wolfeni)
Cytuj

4 czy zakup podrecznikow jest tez konieczny, czy wystarcza te zasady ktore mozna sciagnac z netu. Zaowazylem tez, ze jest sporo dodatkowych ksiazek do tego systemu ale tak jak patrzylem po turniejach, korzysta sie tylko z trzech roznych dodatkow, czy tak?
Nie ma tu "podręczników" jako takich. Zasady dostępne w sieci to pełne zasady. Poza tym, są one dołączane do figurek  w postaci małych książeczek.
Cytuj
5 No i moze jeszcze tekie pytanko troszke z boku co jest wedlug was ciekawsze warmachine czy konfrontacja. Oba sytemy wydala ta sam firma wiec chyba zasady sa dosc podobne? No i warmachine jest nowszy wiec chyba powoli sie dopiero rozkreca?
To juz kwestia gustu :) I nie, te systemy wydały różne firmy(jedynie dystybutor jest ten sam), i sporo się od siebie różnią.
Sprawiedliwość? Kto szuka sprawiedliwości? Zaprowadzimy naszą własną sprawiedliwość - zwyciężając lub ginąc."

"If I advance, follow me! If I fall back, kill me! If I die, avenge me!"

Offline dagobert

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 15, 2004, 08:45:04 am »
Moja odpowiedz to ostatni post na poprzedniej stronie tego tematu - jakoś tak dziwnie wyszło :P

Offline Swingu

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 22, 2004, 06:14:57 pm »
No to mam taki problem:
Studiuje sobie książeczkę, którą dostałem z blisterkiem Ghuli (pierwsza figurka wisi w galerii - srednio ładna, ale na razie chcę zacząć grać, potem się poprawi... jak się z zamówień wygrzebię i armię do battla na GT dokończę) i szczerze mówiąc wydaje mi się, że to najlepiej bedzie w praktyce przetestować. Pomaluję więcej figurek i się pewnie zgłosze do Paradkosu na szkolenie... w każdym razie jedno pytanie:
Jak sie rzuca Feat Roll?
Nie mogę znaleźć, od której cechy to zależy. A może to goła d6?
Pomocy?
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Offline _Wychwethyl_

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 22, 2004, 06:21:08 pm »
Inicjatywa + D6  :D  Sciagnij sobie cale polskie zasady z http://www.mythos.pl/pliki/konf11b.zip  :)
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Offline Gizzmo

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 22, 2004, 06:47:46 pm »
Cytat: "_Wychwethyl_"
Inicjatywa + D6  :D  


 :o O czym ty do mnie rozmawiasz???
Feat Roll jest oparty na wartości twojego ruchu podzielonego przez 2,5
i zazwyczaj (nie jestem pewien czy nie zawsze) zmniejszonego o wytrzymałość

Offline _Wychwethyl_

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 22, 2004, 06:50:14 pm »
A no tak amsz racje pomylilo mi sie ze skokiem w dal  :P
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Offline cielaq

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 22, 2004, 07:05:16 pm »
Skok w dal tez się robi przez Feat roll. A co do samej zasady, to czasem od rzutu odejmuje się Res (np. podczas pływania)
Sprawiedliwość? Kto szuka sprawiedliwości? Zaprowadzimy naszą własną sprawiedliwość - zwyciężając lub ginąc."

"If I advance, follow me! If I fall back, kill me! If I die, avenge me!"

Offline _Wychwethyl_

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 22, 2004, 07:10:45 pm »
Jak w morde strzelil 2 turnieje temu gdy gralem z Misiolakiem i skaczac przez plotek (ale z pewnej odleglosci) musialem robic test z inicjatywa Purifierem (notabene nie zdal i dostal rane w nogi, a na ksotkach wypadly 2 szostki  :x )  :P
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Offline cielaq

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 22, 2004, 07:15:07 pm »
No to źle robiłeś. :P Oba skoki, pływanie i wspinaczka wykonuje się przez Feat Roll.  Instrukcja angieskojęzyczna, strony 27/28.
Sprawiedliwość? Kto szuka sprawiedliwości? Zaprowadzimy naszą własną sprawiedliwość - zwyciężając lub ginąc."

"If I advance, follow me! If I fall back, kill me! If I die, avenge me!"

Offline Muerte

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 27, 2004, 12:29:44 pm »
Witam, jako ze nowy to mam kilka pytanek:
- ktora armia jest najsilniejsza magicznie
- jakie zalety i wady maja armie Martwiakow, Alchemikow i Gryfow (bo akurat te mnie sie najbardziej podobaja z figsow i opisow jakie juz troszku przestudiowalem na forum
- jaki jest koszt cenowy sensownych w/w armii na 350 pkt bo na tyle sie gra co zdazylem zauwazyc :)
- czy jest moze jakas armia ktora ma duzo assasinow wychodzacych nagle i nie spostrzezenie jak assasiny w Skavenach (bo akurat takimi gram w WFB, a przy okazji szkoda ze nie ma takowej armii w Confrze, ale moze z czasem)
- pewno jeszcze bede mial jakies pytania, ale przypomna sie w namniej odpowiednim momecnie :)
- a i co najepiej byloby kupic na poczatku do alchemikow lub martiwakow lub gryfow ?
- a wogole co to za postac w martwiakach ktora mnie tak "oczarowala" koles trzyma jakas laske a na nadgarstkach ma jakies glowy, a na glowie ma jakies rogi :P (sorkla za opis ale sie nie znam :P)
dzieki z gory za pomoc
ll my friends are gone, they died (gonna take you down)
They all screamed, and cried (gonna take you down) - KoRn "Thoughtless"

Offline cielaq

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 27, 2004, 01:09:16 pm »
Cytat: "Muerte"
Witam, jako ze nowy to mam kilka pytanek:
- ktora armia jest najsilniejsza magicznie
Powszechie uważa się, że Lwy
Cytuj
- jakie zalety i wady maja armie Martwiakow, Alchemikow i Gryfow (bo akurat te mnie sie najbardziej podobaja z figsow i opisow jakie juz troszku przestudiowalem na forum
Poelcam temat o  plusach i minusach armii.
Cytuj
- jaki jest koszt cenowy sensownych w/w armii na 350 pkt bo na tyle sie gra co zdazylem zauwazyc :)
Ok 300-350 PLN
Cytuj
- czy jest moze jakas armia ktora ma duzo assasinow wychodzacych nagle i nie spostrzezenie jak assasiny w Skavenach (bo akurat takimi gram w WFB, a przy okazji szkoda ze nie ma takowej armii w Confrze, ale moze z czasem)
Nie ma tak dobrze. Większość armi ma zwiadowców, ale "skaveńcskich" asasinów nie uświadczysz.
Cytuj
- pewno jeszcze bede mial jakies pytania, ale przypomna sie w namniej odpowiednim momecnie :)
- a i co najepiej byloby kupic na poczatku do alchemikow lub martiwakow lub gryfow ?
To zalezy, jak lubuisz grać.
Cytuj

- a wogole co to za postac w martwiakach ktora mnie tak "oczarowala" koles trzyma jakas laske a na nadgarstkach ma jakies glowy, a na glowie ma jakies rogi :P (sorkla za opis ale sie nie znam :P)
dzieki z gory za pomoc
Nazwy figsów wraz ze zdjęciami sa ma stroni Mythosa. Statyskyki choćby w AB.
Sprawiedliwość? Kto szuka sprawiedliwości? Zaprowadzimy naszą własną sprawiedliwość - zwyciężając lub ginąc."

"If I advance, follow me! If I fall back, kill me! If I die, avenge me!"

Offline Piter

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 27, 2004, 02:41:55 pm »
cielaq chlopie powinienes Ty dostac jakis medal za wytrwalosc ;p
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline cielaq

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 27, 2004, 02:57:14 pm »
Zamiast medalu może jakieś figurki :roll: (Albo Hybrid+Nemesis ;) )
Sprawiedliwość? Kto szuka sprawiedliwości? Zaprowadzimy naszą własną sprawiedliwość - zwyciężając lub ginąc."

"If I advance, follow me! If I fall back, kill me! If I die, avenge me!"

 

anything