trawa

Autor Wątek: Laik prosi o pomoc  (Przeczytany 139158 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alchemik

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 10, 2005, 01:17:54 pm »
witam nowego gracza :]

1 zdjęć akurat niemam ale konfrowe są o jakieś 2 mm wyższe (oczywiście zdażają się wyjątki)

2 postawki są takie

ludzie, gobliny, krasnoludy i ogolnie modele przyjęte jako małe i średnie - 25mm*25mm

wilczarze i bestie (modele duże ) - 37,5mm*37,5mm

modele ogromne (np kawaleria orków, gigant krasnali) - 50mm*50mm

kawalerie mają głównie - 25mm*50mm

modele są metalowe - metal rackhamowski jest taki białawy a pozatym czasami francuzi publikują zdjącia pomalowanych podkładem (jak fianka specjalna)
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline sa7o

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 10, 2005, 01:22:19 pm »
dzieki za tak szybką odpowiedz, spodziewalem sie po 2 dniach moze....dzieki
poczytam sobie i za pare dni kolejne pytania :)
I used to think that I was stupid, and then I met philosophers."

-- (Terry Pratchett, Small Gods)

Offline Alchemik

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 10, 2005, 01:51:31 pm »
niestety taki kiepski ruch tu na forum jest spowodowany tym ze główny trzon rozmawiających bardziej się udziela na forum Mythosa i to forum zaczyna się trochę kurzyć :(  
smutne ale to wyni świadomego wyboru :(
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline .//ashka

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 10, 2005, 01:55:08 pm »
Cytat: "sa7o"
-jakie sa one wielkosciaw stosunku do tych warhammerowych, czytalem ze wieksze o glowe, itp, ale szczerze powiedziawszy nic mi to nie mowi.... moze ktos dysponuje jakimis zdjeciami czy cuś....

Są średnio większe o głowę od warhammerowych, bo są w innej skali :]. Są też smuklejsze, mają dłuższe kończyny ^^
Ale ja mam orka-sztandarowego z Konfrontacji, który u mnie robi za Sztandarowego Armii. A że jest w przykucniętej pozycji, to ma głowę na wysokości reszty zielonych. :D

Zdjęcie-porównanie skal:
http://www.wegotgame.net/jen/scale.html
Cytat: "sa7o"
-na jakich sa podstawkach (pomoze mi to tez w okresleniu ich rozmiarow)?

Podstawki piechoty mają rozmiar 25x25mm, czyli jak "duże" podstawki piechoty GW, tyle że są odrobinkę wyższe :-)
Reszty nie pamiętam :]
Cytat: "sa7o"
-sa metalowe, wiec dlaczego na mythosie te niepomalowane sa biale, jakby pokryte podkladem? czy moze to kolorowy metal?

Są metalowe, ale francuzi je do zdjęć pokrywają podkładem, co by było lepiej widać wszystkie te fikuśne rzeczy, które figurkom wyrzeźbili. Gdyby fotografowali srebrnem to by masa odblasków była.
img]http://i69.photobucket.com/albums/i56/joeva1/pspowner.gif[/img]


get jabbered!
warera yokozuna'su ... sekai no! ^^

Offline sa7o

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 12, 2005, 04:22:52 pm »
a jak jest z tym metalem? slyszalem, ze dosc kruchy, zdarza sie ze pewne elementy sa bardzo łamliwe. Zastanawiam sie nad alchemikami, a oni maja te dodatkowe, owadzie konczyny, wiec boje sie o ich transport. Poza tym, czy latwo usuwa sie z niego farbe?
I used to think that I was stupid, and then I met philosophers."

-- (Terry Pratchett, Small Gods)

Offline .//ashka

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 12, 2005, 05:02:24 pm »
Metal jest bardzo kruchy, o czym boleśnie przekonały się moje ghoule :-)
Cieniutkie elementy lubią się łamać, dlatego przezorni dokonują kontrolowanego złamania i mocują na gwintach.

Nie wiem jak w innych armiach, ale w Martwiakach łamliwe są ghoule #2, najczesciej tracą stopy, rzadziej ręce.
W Devourersach odłamują się ostrza od tych ich fikuśnych broni.... itp.

Potem się człowiek przyzwyczaja, że figurka Rackham to nie GW, nie należy nią za mocno ciskać, a i pakować je trzeba dokładniej. I wtedy przestają się masowo łamać.

Farbę usuwa się tak jak z figurek zrobionych z innych metali. Nie zauważyłam żeby schodziła łatwiej bądź trudniej. :-)
img]http://i69.photobucket.com/albums/i56/joeva1/pspowner.gif[/img]


get jabbered!
warera yokozuna'su ... sekai no! ^^

Offline dagobert

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 12, 2005, 05:33:12 pm »
Metal jest delikatny to fakt i w do kwestii transportu trzeba się bardziej przyłożyć , ale jest to również zasługa wielu cienkich i rozbudowanych elementów modeli , co na stole prezentuje się fenomenlnie, ale płaci się przy tym wytężoną uwaga przy "obsłudze" figsów.
Do tej pory miałem tylko jeden ( naszczęście , puk, puk ;) )przypadek ułamanego koniuszka miecza przy moich sokonikach .

Offline kasprzyk

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 22, 2005, 05:41:41 pm »
Witam.
Od niedawna gram i mam problem. Lubie grac magami, czesto to sie nie zdarz gdyz nie moge dojsc do porozumienia z kumplami na temat pewnych kwetii. Moze wy pomozecie...?? Oto one:

1. czy mag po rzuceniu czaru moze wejsc w zwarcie/zaszarzowac
2. czy moge wejsc w zwarcie/zaszarzowac i rzucic czar rzucany tylko w walce wrecz
3. czy jak zostalem zaszarzowany/ ktos wszedl ze mna w zwarcie moge czarowac
4. czy jak dostalem rane np z czaru, ktos do mnie strzelal to moge czarowac
5. czy moge rzucic czar i sie poruszyc jak tak to o ile i czy moge w druga strone, pierw ruch potem czar
6. czy jak jestem w zwarciu, to moge czarowac mimo walki i ran ktore odnioslem
7. jak walcze, to moge normalnie atakowac nawet jesli czarowalem
8. jak walcze w zwarciu to moge rzucac czary na jednostki ktore sa poza nim a ktore widze
 no i w koncu :) czy te same odpowiedzi maja sie tez do kaplanow????
bylbym wdzieczny za odpowiedz. No bo jak tu grac, nie majac satysfakcji z grania...... :( prosze o pomoc!
DZIEKI!!!!!

Offline Dabi

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 22, 2005, 05:54:09 pm »
1. czy mag po rzuceniu czaru moze wejsc w zwarcie/zaszarzowac -> rzuca sie czary w wiekszości w fazie magii po fazie fuchu a wiec najpierw ruchy potem czary
2. czy moge wejsc w zwarcie/zaszarzowac i rzucic czar rzucany tylko w walce wrecz -> jeśli jesteś warrior magiem to mozesz szarzować i czarować jeśli nie to nie możesz
3. czy jak zostalem zaszarzowany/ ktos wszedl ze mna w zwarcie moge czarowac -> tak
4. czy jak dostalem rane np z czaru, ktos do mnie strzelal to moge czarowac -> tak
5. czy moge rzucic czar i sie poruszyc jak tak to o ile i czy moge w druga strone, pierw ruch potem czar -> patrz punkt 1 drugie wyjscie jest tak jak normaknie sie to robi
6. czy jak jestem w zwarciu, to moge czarowac mimo walki i ran ktore odnioslem -> tak
7. jak walcze, to moge normalnie atakowac nawet jesli czarowalem -> tak
8. jak walcze w zwarciu to moge rzucac czary na jednostki ktore sa poza nim a ktore widze -> tak
no i w koncu Smile czy te same odpowiedzi maja sie tez do kaplanow???? -> generalnie tak ale zamieniamy słowa warrior mag z warrior mnichem
bylbym wdzieczny za odpowiedz. No bo jak tu grac, nie majac satysfakcji z grania...... Sad prosze o pomoc!
DZIEKI!!!!! -> No problem
eśli coś wydaje się trudne , to pewnie takie jest

Offline kasprzyk

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 22, 2005, 05:58:58 pm »
To moze jeszcze jedno w fazie ruchu moge poruszyc sie tak jak bym biegl??, czy tylko bazowy ruch jaki mam na karcie

Offline Alchemik

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 22, 2005, 06:00:35 pm »
jeśli jesteś wariorr monkiem/magiem możesz biegać
a jak jesteś zwykłym magiem/kapłanem tylko ruch bazowy
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline kasprzyk

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 22, 2005, 06:03:48 pm »
sa te zasady wogole w jakies ksiazeczce czy faqu....?? no chyba ze tak nieuwaznie czytalem, do czego wolalbym sie nie przyznawac :?  upsss.....

Offline Alchemik

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 22, 2005, 06:15:24 pm »
a o które konkretnie zasady ci chodzi?

większość (jak nie wszystkie) znajdziesz w Inkantacji
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline kasprzyk

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 22, 2005, 06:18:05 pm »
Wlasnie o te z walka i czarami w wykonaniu magow

Offline Alchemik

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 22, 2005, 06:19:46 pm »
ale konkretnie które?

czytałeś już Inkantacje prawda?
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl