trawa

Autor Wątek: Stańczyk & Oleksów - Lis  (Przeczytany 3983 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Stańczyk & Oleksów - Lis
« dnia: Listopad 15, 2014, 12:13:11 pm »
Tak, tak wiem zaraz ktoś powie, że to kolejny superbohaterski komiks  :wink:

Ja będąc świeżo po jego lekturze muszę przyznać, że komiks całkiem przyjemny. Owszem kolejny trykociarz, ale z nieco innym (?) spojrzeniem. Główna zaleta komiksu to intrygujące postaci, bo tak naprawdę nie wiadomo kto jest dobry, a kto zły. Zarys fabuły również ciekawy, choć scena ze zdobyciem mocy przez Lisa nieco naciągana.

Rysunki również na plus, choć kolory i tła nieco za komputerowe. Ogólnie jednak po pierwszym zeszycie oceniam raczej pozytywnie i czekam na kolejne.

Fajne to, że nie będzie tak dużo postaci jak przy Białym Orle, a raczej skupią się na rozwijaniu tych, które pojawiły się w pierwszej odsłonie.

Szkoda, że nie można tego kupić w empiku, bo cena przystępna i pewnie kilka osób by się skusiło.

Więcej ode mnie już wkrótce :) a tymczasem wywiad z twórcami, który jakiś czas temu pojawił się na paradoksie

Czytał ktoś? Jakieś opinie? W ogóle dość cicho o tym komiksie chyba w komiksowie? Biały Orzeł był od początku chyba bardziej popularny?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline PiotrC

Odp: Stańczyk & Oleksów - Lis
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2014, 05:10:50 pm »
Chłopaki od Lisa wiedzą o co w komiksie superbohaterskim chodzi i zdaje się, że mają ciekawy pomysł na fabułę. Rysunki też dają radę. Ja jestem zaintrygowany i czekam niecierpliwie na kontynuację. :D

Offline Nawimar

Odp: Stańczyk & Oleksów - Lis
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2014, 05:30:55 pm »
Polskich superbohaterów nigdy za wiele. Ciekawie zapowiadająca się inicjatywa. Podejrzewam, że dalej będzie jeszcze lepiej.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Stańczyk & Oleksów - Lis
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2014, 03:46:20 pm »
Kilka słów o Lisie. Może kogoś przekona do zakupu  :wink:

http://jaroslawd.blogspot.com/2014/12/recenzja-dariusz-stanczyk-jakub-oleksow.html
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Stańczyk & Oleksów - Lis
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2015, 11:04:15 am »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline mummu

Odp: Stańczyk & Oleksów - Lis
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2015, 12:45:52 pm »
Trochę o Lisie #2

http://jaroslawd.blogspot.com/2015/06/recenzja-dariusz-stanczyk-jakub-oleksow.html

Czyta ktoś z Was tę serie?

Ja przeczytałem wczoraj, i trzymam kciuki.
Przypasował mi humor, podoba mi się sposób opowiadania i sama historia.
Przyjaciół też ma w porządku  :smile:

Twojej recenzji jeszcze nie czytałem  :wink:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Stańczyk & Oleksów - Lis
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2015, 01:40:09 pm »
Kit z recenzją, ważne, że zeszyt przeczytany ;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline mibartek

Odp: Stańczyk & Oleksów - Lis
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2017, 12:46:52 pm »
Odkopuję ;)
ktoś może wie gdzie można za 1 zamachem kupić wszystkie zeszyty? (albo ewentualnie pozbywa się swoich)

mkolek81

  • Gość
Odp: Stańczyk & Oleksów - Lis
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 12, 2017, 01:06:34 pm »
Odkopuję :wink:
ktoś może wie gdzie można za 1 zamachem kupić wszystkie zeszyty? (albo ewentualnie pozbywa się swoich)
sklep gildia, ale tam już nie ma kompletu , może domówią brakujące tomy, tak było z jedynka, tam też masz warianty okładkowe

spróbuj też przez stronę wydawcy http://sikomiks.pl/kontakt/ (przez kontakt, bo przez "kup" nie działa)

centrum komiksu tam powinna być też większość części

(jak nie to pokombinuje na kilka sklepów)

jest też spinoff serii w postaci komiksu Zgroza
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2017, 03:11:51 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline mibartek

Odp: Stańczyk & Oleksów - Lis
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 12, 2017, 02:42:19 pm »
Dzięki za podpowiedzi.
Ogólnie po różnych sklepach udało mi się znaleźć wszyskie zeszyty (bez kilku wariantów), ale chciałbym uniknąć kupowania po 1szt komiksu za 10zł i płacenia za wysyłke pomiedzy 5 a 10zł.
Napisałem do gilidii, yatta i wydawnictwa - zobaczymy co odpiszą.