trawa

Autor Wątek: "Popaplajmy" o "Produkcie"  (Przeczytany 62694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

"Popaplajmy" o "Produkcie"
« Odpowiedź #225 dnia: Styczeń 03, 2004, 03:07:13 pm »
"Zbiki" jakie byly takie byly, ale zeby je dostac to trzeba czasami bylo miec cala siatke znajomych kioskarek (i tu ronie lezke wzruszenia :cry: ),
Dunin sam wyglada jak dysonans, a jesli chodzi o teksty w "P" to musza byc dostosowane do czytelnikow (podobnie zreszta jak komiksy), jakos nie chce mi sie wierzyc, ze "Pattern", "Phantasmata" czy nawet "Josephine" osiagna poziom sprzedazy "Wilq" (z calym szacunkiem), chociaz teoretycznie powinny bo przeciez wywodza sie z tego samego pisma i (teoretycznie) maja tych samych czytelnikow :? .
Jak sie zaczynam zastanawiac to z "P" mozna usunac wszystko oprocz "Osiedla" i "Wilq" i sprzedaz zbytnio nie spadnie (a taki fajny KRL w ostanim numerze jest :) ), dlatego uwazam, ze nie ma co narzekac lepiej sie cieszyc, ze chociaz kilku malolatow dzieki tekstom w "P" siegnie po Moore'a albo Miller'a.
Napewno wiecej niz po tekstach Orlinskiego i Dunina :twisted:

Offline Kurczaczek

"Popaplajmy" o "Produkcie"
« Odpowiedź #226 dnia: Styczeń 03, 2004, 08:41:23 pm »
Produkt jest spox, mi sie numer nawet podobal... oczywiscie 8mm jest najlepsze :)
...

Offline Wookash

"Popaplajmy" o "Produkcie"
« Odpowiedź #227 dnia: Styczeń 03, 2004, 09:56:06 pm »
[quote"turucorp"]Jak sie zaczynam zastanawiac to z "P" mozna usunac wszystko oprocz "Osiedla" i "Wilq" i sprzedaz zbytnio nie spadnie [/quote]

btw. Bodajże w #19 nie było ani OS ani Wilq i jak dla mnie numer na poziomie :)

Offline turucorp

"Popaplajmy" o "Produkcie"
« Odpowiedź #228 dnia: Styczeń 03, 2004, 10:24:24 pm »
nie wierze :o !?
chlopie, wez sobie pocztaj o czym ja tu pisze zanim wezmiesz sie za wybiorcze cytowanie i komentowanie moich wypowiedzi :x

Offline Wookash

"Popaplajmy" o "Produkcie"
« Odpowiedź #229 dnia: Styczeń 04, 2004, 03:39:59 pm »
Wiem dobrze o czym piszesz i nie komentuję Twojej odpowiedzi. To było po prostu zwykłe wtrącenie nie całkiem na temat stąd btw. Wyluzuj.

Offline turucorp

"Popaplajmy" o "Produkcie"
« Odpowiedź #230 dnia: Styczeń 04, 2004, 04:16:55 pm »
jestem wyluzowany 8) , tylko ten tekst nie na temat wzbudzil moje podejrzenia, ze jakis mlodociany czytelnik "P" wlasnie wstepuje na sciezke oswiecenia, tzn. zaczyna dostrzegac w "P" inne komiksy niz OS i Wilq,
ok luzik :twisted:

Offline Błendny Komboj

"Popaplajmy" o "Produkcie"
« Odpowiedź #231 dnia: Styczeń 04, 2004, 05:53:36 pm »
Cytat: "karol_konw"
bardzo dobre komiksy o okladzce nie mowie ..
a do tego kupka rzadka w postaci publicystyki
moze za duzo bym chcial...

Z publicystyką w Produkcie bywa różnie, ale teksty Chmielewskiego, jakkolwiek miał parę wpadek, prezentują przyzwoitą wartość merytoryczną, a ponadto pisane są lekkimbezkompromisowym językiem. Jak nie przepadałem za rubryką "12 gniewnych ludzi", tak pisanie o konkretnych komiksach wychodzi Chmielowi conajmniej dobrze (poza tym ma u mnie plusa, że w tekście o "Give Me Liberty" pojechał sobie po Jodorovskym :)). Zresztą czytelnicy Produktu to w dużej mierze młodzi ludzie, którzy pewnie nie czytali by tej publicystyki, gdyby była ona pisana w sposób mniej luzacki. Tymczasem przeglądanie forów internetowych nie raz już utwiedziło mnie w przekonaniu, że Produkt jest magazynem opiniotwórczym: zwroty takie jak "Milla rulez" albo "komiks pokolorowany plakatówką lub czymś równie zgrzebnym", tudzież "Otomo jest p***bany", "każdego, kto powie że Usagi to cienizna nazwę bucem i c**jem" - już dawno trafiły do okołokomiksowej księgi cytatów, zajmując miejsce tuż obok tekstów z "Wilqa". Co chwila ktoś się nimi posługuje wyrażając opinię :)

Mirowski. Uwielbiam Kącik Białego Kruka, ale już na recenzje ma on zdecydowanie za mało miejsca. O ile czasem zdarza mu się w trzech-czterech zdaniach uchwycić sedno sprawy, to z drugiej strony często bywa ignorantem. Ale czemu się dziwić, czy można, mając tak mało miejsca, napisać cokolwiek sensownego o "V jak vendetta" albo "Edenie"?

Relacje z imprez. Ostre, bezkompromisowe, jajcarskie. Podobają mi się.

Wywiady. Rzadkość w P., ale nie powiem żeby były gorsze niż gdzie indziej, nawet brak korekty liczę na plus, bo to przybliża żywy język; poza tym fanie, że Produkt pamięta o kultowych weteranach w rodzaju Nowakowskiego.

Reasumując, publicystka w Produkcie jest ok, ale podchodząca pod określoną grupę czytelniczą. Ja też, kiedy otwieram ten magazyn, liczę na beczkę śmiechu i już dawno zauważyłem, że kiedy w P. zaczyna dominować poważniejszy ton, zaraz przestaje mi się podobać. Nawet lekturę Josephine, choć bardzo lubię, zawsze zostawiam na koniec, żeby nie było dysonansu w trakcie wertowania numeru. A charakter publicystyki po prostu idealnie pasuje do profilu tego magazynu.
Jeżeli już coś mi się w niej nie podoba, to pewna tendencyjność. Wprawdzie też przedkładam komiks amerykański nad europejski, ale czy rzeczywiście Crossgen zasługuje na duży artykuł, a "Piotruś Pan" na tróję z niewiele mówiącym dopiskiem "Pelissa była lepsza"?
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Anonymous

  • Gość
"Popaplajmy" o "Produkcie"
« Odpowiedź #232 dnia: Styczeń 04, 2004, 07:00:17 pm »
kombi za to cie lubie :)
w sumie powiedziales/napisales cos pod czym sie jestem w stanie podpisac kazda konczyna... i zapomniec o post alkocholowo-libacyjnym narzekaniu
jest dobrze w tytm deseniu i w tej konwencji i nie robie afery
pozdrowienia noworoczne- ciut spoznione :wall:

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
"Popaplajmy" o "Produkcie"
« Odpowiedź #233 dnia: Styczeń 07, 2004, 11:51:12 am »
Recka znajomego:

moze juz masz....a moze przegapiles.
w kazdbym bac razie juz jest nowy produkt w empikach.
ogolnie numer bez rewelacji. powrot jeza raczej slaby. wilq moze byc, choc
spodziewalem
sie lepszego. strachy takie sobie. najfajniejszy chyba jest komiks co sie
zwie "tank&..." ten
o tym religijnym mordercy.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
"Popaplajmy" o "Produkcie"
« Odpowiedź #234 dnia: Styczeń 10, 2004, 10:45:06 am »
Cytat: "Błendny Komboj"
Cytat: "karol_konw"
bardzo dobre komiksy o okladzce nie mowie ..
a do tego kupka rzadka w postaci publicystyki
moze za duzo bym chcial...


Reasumując, publicystka w Produkcie jest ok, ale podchodząca pod określoną grupę czytelniczą. Ja też, kiedy otwieram ten magazyn, liczę na beczkę śmiechu i już dawno zauważyłem, że kiedy w P. zaczyna dominować poważniejszy ton, zaraz przestaje mi się podobać. Nawet lekturę Josephine, choć bardzo lubię, zawsze zostawiam na koniec, żeby nie było dysonansu w trakcie wertowania numeru. A charakter publicystyki po prostu idealnie pasuje do profilu tego magazynu.


hmm, ja też zaczynam czytać Produkt od publicystyki. tak na rozluźnienie. ;)  a na koniec zostawiam sobie rzeczy typu josephine/phantasmata itp. tak na rozmyslanie :twisted:
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Offline Macias

"Popaplajmy" o "Produkcie"
« Odpowiedź #235 dnia: Styczeń 10, 2004, 05:46:07 pm »
a ostatnio publicystyka coraz bardziej przebija komiksy i staje sie to mocno niezdrowe...

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
"Popaplajmy" o "Produkcie"
« Odpowiedź #236 dnia: Styczeń 13, 2004, 04:41:37 pm »
wzorując się na bezkompromisowym recenzencie periodyku
EL PRODUCTO tesz bezkompromisowo na gorąco powiem że 20y numer wart jest 50% swej ceny....
OJ NIE PRĘDKO sięgnę po kolejny numer tego pisma....może pszestałem mieścić się w targecie....może z niego wyrosłem....za 3 numery dam śledziowi i s-ce znuff szansę...bez mojej wierności produkt i tak pszeżyje

akurat dziś dokończyłem lekturę 20stki....najciekawiej wypadła recenzja komiksu GIVE ME LIBERTY.....bardzo spodobało mi się 9mm....świetnie pszedstawiony dragowy trip....krl popisał sie tą historyjką o troskliwym chłopaczku.....jeż i wilq dalej tszymają poziom zawyzając poziom magazynu....śledziu świetnie narysował takie sobie STRACHY....w komiksie Lepska najbardziej mi pszypat do gustu jeden tekst no i motyw z fistf**kingiem...jaki text? zerknijcie pod post.....historia jednak pszećiętna...wracając do textuf to hyba najmocniejsza strona komiksuf z tego numeru....ale po co ja tu zrzędzę młodziesz i tak kupi kolejny # tego maga....
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline Macias

"Popaplajmy" o "Produkcie"
« Odpowiedź #237 dnia: Styczeń 28, 2004, 07:12:42 pm »
koniec stycznia nadchodiz,wiec ju na pewno gdzies w empikach itp. lezy seria "osiedle swoboda" :twisted:

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
"Popaplajmy" o "Produkcie"
« Odpowiedź #238 dnia: Styczeń 28, 2004, 08:12:11 pm »
Macias, żarty się Ciebie 3ymają... ferie masz czy co? :lol:
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Anonymous

  • Gość
"Popaplajmy" o "Produkcie"
« Odpowiedź #239 dnia: Styczeń 28, 2004, 10:57:08 pm »
Cytat: "DevilRed"
Macias, żarty się Ciebie 3ymają... ferie masz czy co? :lol:


pewnie zaraz będzie leżeć, bo Śledziu już drugi butik otworzył

 

anything