Autor Wątek: "Popaplajmy" o "Produkcie"  (Przeczytany 60140 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomk_eR

"Popaplajmy" o "Produkcie"
« Odpowiedź #270 dnia: Maj 13, 2004, 11:43:17 am »
Cytat: "Śledziu z P"
Tomk_er -
nie wiem,
czy to,
o czym ty tu
dotyczy P.
Jeno Dabrowski sie kwalifikuje. Nam to przeszlo cos kolo 5 numeru, jakies 3 lata temu. Od tego czasu wiele sie zmienilo.
<><

po pierwsze: Szacunek forju, bo jeszcze nie miałem okazji, a jest za co
(eee, a konkretnie to tylko;) za Osiedle, które trzymało niezłą klimkę
noo dobra za całokształt też!

po drugie: fakt że z Produktem zerwałem jakiś czas temu ale skoro już nie walicie schematami to fajo i chyba coś dokupię:)
Chociaż oglądając ostatni P, chyba trafiłem na Likwidatora, który jak mnie pamięć nie myli, a nie myli leciał "onegdaj" tendendencyjnie na islamistów czy jak ich tam można nazwać. Teraz się narażę, ale po prostu nie pamiętam czy likwidator to dziełko Dąbrowskiego ale wychodzi że tak.

We wczesnych P-ach, większość komów potwierdzała moje posty, texty na dolnym marginesie as well, gdzieniegdzie publicystyka (tej! tylko żeby nie było, że mi się wszystko nie podobało!
Niektóre rzeczy były genialne! Rysunki przede wszystkim!)

Po trzecie: Piszesz, że szybko wam przeszło, ale przecież nie zdezintegrowało się, my do tego wracamy, młodzi się na tym uczą, to jest przecież literatura obowiązkowa (jeżeli nowy twórca robi rzecz w stylu zdzichaiwujka to widać przecież że facet nie myśli tylko ściąga "wąski" schemat scenariusza), więc nie można pisać że post o pierwszym Produkcie nie dotyczy ostatniego

3mka! Nie pij, nie pal ;)  tylko rysuj i pisz!!!

lepiej wyć do księżyca
niż szczekać za sforą psów

Anonymous

  • Gość
"Popaplajmy" o "Produkcie"
« Odpowiedź #271 dnia: Maj 13, 2004, 11:49:02 am »
Cytat: "Tomk_eR"
Nie pij, nie pal ;)  tylko rysuj i pisz!!!

<>< jeszcze obetnij przerwy na siku i kupe - to z godzina dziennie, będzie z pół planszy więcej.  :twisted:

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
"Popaplajmy" o "Produkcie"
« Odpowiedź #272 dnia: Maj 14, 2004, 06:19:18 pm »
Likwidator lecial na Islamistow?

Gdyby tak robil, to wlasnie by wyszedl poza schemat, bo jak na razie to jest glownie antyamerykanski.

Rzeczywiscie, kiedys Likwidator rozwalil paru terrorystow, ale to bardziej chyba dletego, ze go wkurwiali. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

"Popaplajmy" o "Produkcie"
« Odpowiedź #273 dnia: Maj 14, 2004, 06:34:14 pm »
Cytat: "xionc"
Likwidator lecial na Islamistow?

Gdyby tak robil, to wlasnie by wyszedl poza schemat, bo jak na razie to jest glownie antyamerykanski.

Rzeczywiscie, kiedys Likwidator rozwalil paru terrorystow, ale to bardziej chyba dletego, ze go wkurwiali. :)

Fakt, nawet w ostatnim P (notabene -całkiem niezły numer, zwyżka) został L posądzony o przynależność do al-kaidy ;)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Tomk_eR

"Popaplajmy" o "Produkcie"
« Odpowiedź #274 dnia: Maj 14, 2004, 11:26:58 pm »
Cytat: "xionc"
Likwidator lecial na Islamistow?

Gdyby tak robil, to wlasnie by wyszedl poza schemat, bo jak na razie to jest glownie antyamerykanski.

Rzeczywiscie, kiedys Likwidator rozwalil paru terrorystow, ale to bardziej chyba dletego, ze go wkurwiali. :)


widzisz jak łatwo wejść w bezrozumny schemat i nawet tego nie zauważyć: Islamista to wg Ciebie terrorysta... no nie załamuj mnie :cry:

lepiej wyć do księżyca
niż szczekać za sforą psów

Anonymous

  • Gość
"Popaplajmy" o "Produkcie"
« Odpowiedź #275 dnia: Maj 15, 2004, 07:25:01 am »
Dyskusja nie zmienia faktu, że likwidator to dno. Schematyczny jak zapluty skinopunk w środku zapadłej dziry walący kolejną siarę między pogowaniem na koncercie ojoska. :bite:

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
"Popaplajmy" o "Produkcie"
« Odpowiedź #276 dnia: Maj 15, 2004, 08:26:16 am »
Nie 'islamista' tylko muzulmanin.

Slowo islamista znaczy co innego, ale nie chce mi sie teraz tlumaczyc.

Zreszta to byl skrot myslowy. Przyznaje - nie jestem one hundred PC. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline wilk

"Popaplajmy" o "Produkcie"
« Odpowiedź #277 dnia: Październik 10, 2004, 06:56:41 pm »
Cytat: "Teroy"
witam,
jestem sympatyzantem polskich komiksow, stwierdzilem istatnio ze na polskim rynku jest kupe talentowanych artystow. Jednim z nich jest Filip Myszkowski, kiedy zobaczylem jego prace, od razu poznalem ze inspirowany zostal miedzy innymi przez Bisley'a. Ten chlopak (lepsko) zajebiscie (przepraszam za wyrarzenie) obchodzi sie z farbami.
Gdzie mozna zamowic wszystkie numery produkt'a? W sklepach internetowych jest duzo brakow, do numeru 12 prawie nic nie ma. A do kiosku nie moge skoczyc, bo niestety nie mieszkam w Polsce



Cytat: "Macias"
w kazdm numerze porduktu jest kupon dzieki ktoremu mozna zamowic poprzednie numery. po prostu ktos ten kupon musi ci wyslac i po klopocie.
BTW-skoro nie mieszkasz w karju, to moja rada n.t Lutecznika... niezbyt ci sie przyda. chyba,ze znow posluzysz sie znajomymi

Offline VeN3p!s*

"Popaplajmy" o "Produkcie"
« Odpowiedź #278 dnia: Czerwiec 25, 2005, 10:29:43 am »
Przydały by się plakaty !!!
..zgadnij co było kiedyś...komiks...;]...

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Popaplajmy" o "Produkcie"
« Odpowiedź #279 dnia: Kwiecień 28, 2017, 05:02:36 am »

Ale może coś z własnego doświadczenia. Siedzę obecnie nad komiksem 9 - remakiem Produktowych 9mm . Początkowo w drugim rozdziale chciałem umieścić scenę w której bohaterka szantażuje jedną z postaci drugoplanowych. Postać ta miała być muzułmaninem, a scena miała posłużyć temu, by pokazać w jaki sposób w świecie odległym od naszego o 60 lat traktuje się wyznawców Allacha. Jasne, byłby to ładny komentarz naszej rzeczywistości i zupełnie przegięty komentarz w stosunku do ekstrapolowanej rzeczywistości bohaterów komiksu. Ale z rachunku prawdopodobieństwa wyszło mi, że sytuacja ta nie mogła wogóle zajść. Hailey nie mogłaby sobie poprześladować wspomnianej postaci, ponieważ w miejscu w którym akcja komiksu się odbywa nie mogłaby go spotkać. Skoro przyjąłem takie a nie inne założenia wstępne i skonstruowałem na potrzeby komiksu taki a nie inny świat to nie mogłem potem łamać w imię wypowiedzi polityczno-społecznej praw w nim panujących. A więc sceny nie będzie.


Warto chyba odnotować, w kontekście nowej edycji dwoch serii "Osiedla Swoboda" i na marginesie dyskusji dotyczacej konwencji przedstawiania rzeczywistości w "Skalpie" cytowanej wyżej, że twardookladkowe  wydanie komiksów Śledzia to nie jedyny powrót do produktowej przeszłości w bieżącej dobie. Clarence Weatherspoon przyznał, że pracuje nad nową wersją "9mm", niedokończonej serii z "Produktów" 19-22.
Jestem ciekaw, co się zmieni, poza tym, że pierwszoplanowa postać bedzie płci żeńskiej i będzie miała na imię Hailey. Niniejszym zachęcam autora do zwierzeń nieco bardziej rozbudowanych, w tym ewentualnych wieści, kiedy (orientacyjnie) będzie można tę nową wersję poznać...  I czy bedą myszki...
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline clarence

Odp: "Popaplajmy" o "Produkcie"
« Odpowiedź #280 dnia: Kwiecień 28, 2017, 09:57:57 am »


Warto chyba odnotować, w kontekście nowej edycji dwoch serii "Osiedla Swoboda" i na marginesie dyskusji dotyczacej konwencji przedstawiania rzeczywistości w "Skalpie" cytowanej wyżej, że twardookladkowe  wydanie komiksów Śledzia to nie jedyny powrót do produktowej przeszłości w bieżącej dobie. Clarence Weatherspoon przyznał, że pracuje nad nową wersją "9mm", niedokończonej serii z "Produktów" 19-22.
Jestem ciekaw, co się zmieni, poza tym, że pierwszoplanowa postać bedzie płci żeńskiej i będzie miała na imię Hailey. Niniejszym zachęcam autora do zwierzeń nieco bardziej rozbudowanych, w tym ewentualnych wieści, kiedy (orientacyjnie) będzie można tę nową wersję poznać...  I czy bedą myszki...


Zmieniło się dużo, ale myszki zostają.

http://klarens.deviantart.com/art/9mm-3-page-002-525745487

Hailey jest jedną z czterech postaci pierwszoplanowych. Cyborg, podobnie do pani major Kusanagi.  Zawzięta i twarda baba, moja ulubiona (w rysowaniu) postać.

http://klarens.deviantart.com/art/9mm-2-page-02-629170612

Kiedy to już trudniejsze pytanie. Materiał na pierwszy album (ponad 90 stron) jest właściwie gotowy. Na kompie złożyć jeszcze muszę trzydzieści parę plansz w tuszu z analogową (znaczy się malowaną ręcznie) warstwą koloru. I dorysować 5-6 plansz. Z braku czasu jednak wlecze się to niemiłosiernie. Dwa inne projekty wepchnęły się w kolejkę, stąd coraz większe opóźnienia. Nie mam więc pojęcia kiedy, ale chciałbym aby w 2017 album się ukazał.

Co do samych zaś 9mm - w pocztówkowym skrócie:
Rok 2084. Baltimore które wygląda jak dzisiejsze Detroit. Morze slumsów, biedota i gołodupce spędzające połowę życia w zaślepie. Wszczepki, implanty, zaawansowana protetyka, droidy na ulicach, drukowane samochody na ogniwach wodorowych. Gdzieś wysoko nad nimi rozpoczął się wyścig i pierwsze potyczki mocarstw o zasoby surowców w pasie asteroid, ale na dole nikogo to nie obchodzi. Ludzkie mróweczki jak zawsze zajmują się własnym przetrwaniem. Nikt tu ratować świata nie zamierza. Bohaterzy zajęci będą raczej ratowaniem własnych tyłków, gdy jeden z nich nadepnie na odcisk nieodpowiedniej osobie.

http://klarens.deviantart.com/art/9mm-Double-Splash-Page-034-035-675034531
http://klarens.deviantart.com/art/9mm-page-027-COLOR-497298224
http://klarens.deviantart.com/art/9mm-page-3-24-COLOR-603162142
http://klarens.deviantart.com/art/9mm-page-005-522059906
http://klarens.deviantart.com/art/9mm-1-022-023-COLOR-654074145

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Popaplajmy" o "Produkcie"
« Odpowiedź #281 dnia: Maj 03, 2017, 07:53:17 am »
Świetne plansze, ta z wirtualnym Trexem bardzo zabawna (jesli dobrze odczytuję przepostaciowienie bohatera w rzeczywistości wirtualnej). W każdym razie mix cybernetycznych fantazji i gadzich stworów (dinozaury i smoki, yay!) nie może się nie udać. Czekam z niecierpliwością!
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".