Autor Wątek: Recenzje w Gildii - recenzeci vs czytelnicy  (Przeczytany 13728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Recenzje w Gildii - recenzeci vs czytelnicy
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 02, 2003, 04:07:57 pm »
Cytat: "Błendny Komboj"
Prawdą jednak jest, że trojaczki mogą się urodzić tylko wówczas, kiedy do jajeczka dotrą jednocześnie trzy plemniki tego samego ojca.

Echhh....
Dobra... to co mialem do napisania na ten temat juz napisalem.
Z mojej strony to wszystko...

Offline mykupyku

Recenzje w Gildii - recenzeci vs czytelnicy
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 02, 2003, 04:45:52 pm »
Cytat: "Błendny Komboj"
Posądzenie Jodorowsky'ego o brak wiedzy to była ironia taka. Oczywiście, że Jodorowsky tego typu wiedzę musi posiadać, bo są to elementarne wiadomości na poziomie szkoły podstawowej. Prawdą jednak jest, że trojaczki mogą się urodzić tylko wówczas, kiedy do jajeczka dotrą jednocześnie trzy plemniki tego samego ojca. Tak jest w naszym świecie


ech
nie jest prawdą by w naszym świecie trzy plemniki dotarły jednoczesnie do jajeczka kobiety i zapłodniły je - do jajeczka może przedostać się tylko jeden plemnik, i ani jednego więcej (a dlaczego - o tym napisałem gdzies wyżej, mogę dodać że do jajeczka zmierza zwykle 200 - 300 milionów plemników i dociera do niego spore deczko więcej niz trzy... ale farta ma jeden a reszta cierpi za miliony)

jesli jajniki kobiety wyprodukowały więcej jajeczek to wtedy kolejne plemniki mają pole do popisu i to zarówno w świecie Jodorowskiego, jak i naszym (mogę jedynie dodać, ze czas potrzebny na te popisy jest wystarczający do odbycia niezwłocznie następnych stosunków, bo błona śluzowa macicy przyjmiuje chetnie jajeczka do rozrozdu aż do czasu zmian strukturalnych, które uniemozliwią zagniezdżenie się kolejnych komórek)

ironicznie polecam rozwinięcie elementarnych wiadomości ze szkoły podstawowej ;)

BTW ten drobny fakt ma i tak dla recenzji niewielkie znaczenie, natomiast uporczywe trzymanie się biologicznych nieścisłości zaczyna niepotrzebnie nabierac znaczenia w dyskusji na forum

dla spragnionych wiedzy medycznej:

http://www.resmedica.pl/zdart4017.html

http://www.pfm.pl/u235/back/169079/navi/169080
opyright by mykupyku

Offline wilk

Recenzje w Gildii - recenzeci vs czytelnicy
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 02, 2003, 05:12:30 pm »
Cytat: "mykupyku"
BTW ten drobny fakt ma i tak dla recenzji niewielkie znaczenie, natomiast uporczywe trzymanie się biologicznych nieścisłości zaczyna niepotrzebnie nabierac znaczenia w dyskusji na forum


Racja mykupyku. Sam mam tego swiadomosc, wiec ja juz skonczylem. :)

Anonymous

  • Gość
Recenzje w Gildii - recenzeci vs czytelnicy
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 02, 2003, 05:21:09 pm »
gdyby to byly 3 kobiety i 1 plemnik, to wtedy moglbym sie wtracic do dyskusji..

Offline Karol Kremens

Recenzje w Gildii - recenzeci vs czytelnicy
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 02, 2003, 06:58:50 pm »
Cytat: "mykupyku"
do jajeczka może przedostać się tylko jeden plemnik, i ani jednego więcej


Moze sie zdarzyc, ze przedostaje sie wiecej niz jeden plemnik. Konczy sie to w ponad 90% takich rzadkich wypadkow poronieniem.
Trojaczki  z 3 jaj, zaplodnionych przez 3 ojcow to sprawa z pogranicza nieskonczonie malego prawdopodobienstwa, ale natura robi rozne dziwne rzeczy. Duzo mniej prawdopodbny jest facet z falami Roentgena w oczach, czy krolik biegle wladajacy samurajskim mieczem. Jakos nie widac na Forum dyskusji z tych powodow.

Co do recenzji - czy rzeczywiscie redaktorzy Gildii nie dostaja od czolowych wydawnictw nawet 1 kopii tytulu? W koncu lezy to w interesie wydawcow, ktorym Gildia moze zapewnic tym samym darmowa reklame tytulu (dobrego). Popieram tez pomysl minimum 2 rec. tytulu. W koncu jesli jeden recenzet pisze o komiksie, to znaczy, ze go ma. W takim razie moze pozyczyc innemu krytykowi ten sam tytul do ocenienia.

Offline dasst

Recenzje w Gildii - recenzeci vs czytelnicy
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 02, 2003, 08:39:17 pm »
 Może damy już spokój jajeczkowaniu? Instynkt macieżyński się odzywa? Macie owulację?  :D
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline mykupyku

Recenzje w Gildii - recenzeci vs czytelnicy
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 02, 2003, 09:16:07 pm »
ja juz obiecuje nie jajeczkować :)

(a KK ma racje polispermia zdarza się i u człowieka, ale jest raczej domeną sztucznych zapłodnień, anomali komórkowych a nie zbiorowych gwałtów na zdrowych bohaterkach Jodorowskiego)
opyright by mykupyku

Offline dasst

Recenzje w Gildii - recenzeci vs czytelnicy
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 02, 2003, 09:18:30 pm »
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Recenzje w Gildii - recenzeci vs czytelnicy
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 03, 2003, 03:36:32 pm »
Cytat: "Karol Kremens"
Co do recenzji - czy rzeczywiscie redaktorzy Gildii nie dostaja od czolowych wydawnictw nawet 1 kopii tytulu? W koncu lezy to w interesie wydawcow, ktorym Gildia moze zapewnic tym samym darmowa reklame tytulu (dobrego). Popieram tez pomysl minimum 2 rec. tytulu. W koncu jesli jeden recenzet pisze o komiksie, to znaczy, ze go ma. W takim razie moze pozyczyc innemu krytykowi ten sam tytul do ocenienia.

Od części wydawców otrzymujemy pojedyncze egzemplarze wydawanych komiksów jednakże specyfika pracy redakcji portalu internetowego skutecznie utrudnia ich swobodny przepływ pomiędzy redaktorami mieszkającymi w różnych miastach Polski. Pracuję jednak nad uregulowaniem tej kwestii i mam nadzieję na bliską jej poprawę.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

SAD

  • Gość
Recenzje w Gildii - recenzeci vs czytelnicy
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 16, 2003, 10:27:42 pm »
Trojaczki w Technokapłanach to drobiazg w porównaniu do II tomu Kasty Metabaronów, gdzie Othon nawet PLEMNIKA nie potrzebuje, żeby zapłodnić Honoratę. Sorry, że dalej drążę ten temat, ale dopiero co się zarejestrowałem na forum, i wcześniej nie mogłem się wypowiedzieć.

Offline mykupyku

Recenzje w Gildii - recenzeci vs czytelnicy
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 16, 2003, 10:53:20 pm »
a co do recenzji to warto pochwalić Cujo za zagraniczne zajawki - Meta i Furies
opyright by mykupyku

Offline Cujo

Recenzje w Gildii - recenzeci vs czytelnicy
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 16, 2003, 11:01:25 pm »
Cytat: "SAD"
Trojaczki w Technokapłanach to drobiazg w porównaniu do II tomu Kasty Metabaronów, gdzie Othon nawet PLEMNIKA nie potrzebuje, żeby zapłodnić Honoratę. Sorry, że dalej drążę ten temat, ale dopiero co się zarejestrowałem na forum, i wcześniej nie mogłem się wypowiedzieć.

Jezeli kolą cie w oczy niedorzecznosci w komiksach s-f, fantasy i generalnie fantastyki ogolno pojetej to dosc wąski wybor komiksow przed toba :wink: Dziwie sie, ze nikt nie wytyka "niesamowitosci" w Preacherze albo Sin City.
By the way witam na forum.

Myku, za pochwale dziekuje, postaram sie w przyszlosci zasluzyc na kolejne.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline pookie

Recenzje w Gildii - recenzeci vs czytelnicy
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 16, 2003, 11:05:59 pm »
Cytat: "Cujo"
By the way witam na forum.


Ciepło i serdecznie  :wink:  I pamiętaj, Jodo jest debeściakiem !!! /irony mode off  :wink:
 for Pookie

SAD

  • Gość
Recenzje w Gildii - recenzeci vs czytelnicy
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 17, 2003, 09:59:47 am »
Cujo napisał:
Cytuj
Jezeli kolą cie w oczy niedorzecznosci w komiksach s-f, fantasy i generalnie fantastyki ogolno pojetej to dosc wąski wybor komiksow przed toba

Właściwie to nie przeszkadzają mi specjalnie pewne umowne zasady rządzące światem danego komiksu. Rzecz w tym, że Jodorovsky na żadne zasady się z czytelnikiem nie umawia, a po prostu robi, co mu się żywnie podoba. I wtedy czytelnik nigdy nie wie, na czym stoi, i czy np. jakiś trup zaraz nie wstanie, bo zaraz się okaże, że np. we wtorki nie można umrzeć.
Preachera i Sin City nie czytałem i nie zamierzam.

I dzięki za powitanie.

Offline Rzezbiarz.wg

Recenzje w Gildii - recenzeci vs czytelnicy
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 17, 2003, 12:00:20 pm »
Wow! Sad,
ja tez nie czytalem i nie zamierzam!
 :P
Czyzby doszedl nam na forum przedstawiciel bedacego na wymarciu gatunku milosnikow komiku europejskiego??? :lol:

 

anything