Autor Wątek: Sisters Of Mercy  (Przeczytany 8640 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Josef Knecht

Sisters Of Mercy
« dnia: Sierpień 04, 2004, 10:36:02 am »
Znacie ? Lubicie ?
Świeżo upieczony fan wilków :)

Deg

  • Gość
Sisters Of Mercy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2004, 04:41:47 pm »
Znam. Nie wszystko, ale znam. I lubię. Wszystko to co znam  :)

Offline Heimnar

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Total likes: 0
  • Fire For The FORGE!!!
Sisters Of Mercy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2004, 04:45:11 pm »
"Lucretia My Reflections" będzie chyba moją ulubioną ich piosenką.
Nie znam ich zbyt wiele, ale....nie będę cytował Dega :)
www.myspace.com/hellforgehammer <-Nasza muzyczna kuźnia
podpisano - Kot BEHEMOT

Deg

  • Gość
Sisters Of Mercy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2004, 04:59:24 pm »
Ależ nie krępuj się Heimnar, zacytowałeś mnie właśnie w temacie "Song Title Game"  :x
A w kwestii SOM dorzucę kilka tytułów: "More", "Temple Of Love", "Colours" i "Lucretia..." też...

Offline Heimnar

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Total likes: 0
  • Fire For The FORGE!!!
Sisters Of Mercy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2004, 05:15:34 pm »
W ktorym momencie?
Wiem, że razem z Gollumem wstrzeliliśmy się z Deep Purple - "Child in Time" w tym samym momencie...prawie - szybszy był  :)

A co SOM - czy oni wciąż grają?
I tak jak kiedyś?
www.myspace.com/hellforgehammer <-Nasza muzyczna kuźnia
podpisano - Kot BEHEMOT

Offline hopatika

Sisters Of Mercy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 04, 2004, 07:00:02 pm »
Temple Of Love z Ofra Haza to zajebista rzecz. poza tym cale Vision Thing jako role model grania a'la Sisters Of Mercy,

Offline papiesz

Sisters Of Mercy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 04, 2004, 07:20:51 pm »
"First and last and always" swego czasu mnie urzekła. W sumie jak dla mnie nie ma słabych punktów. Z wyróżnieniem dla "Marian", "No time to cry" i "Some kind of stranger".
nothing positive only negative

Offline Kormak

Sisters Of Mercy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 04, 2004, 08:12:31 pm »
Do dzisiaj nie mogę sobie darować, że byłem za małym szkrabem, żeby w 1991 r. pojsc na ich koncert w moim miescie :(

Znam ich tworczosc tylko sporadycznie, ale kilka kawalkow to absolutne kozaki: "This corrosion", "More", "Temple of Love", "Dominion/Mother Russia" czy rewelacyjne "Under The Gun".
Eldritch ma swietny glos, no i maja jednego z najlepszych perkusistow swiata, czyli Dr Avalanche...

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Sisters Of Mercy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 04, 2004, 10:08:12 pm »
Cytat: "Heimnar"
A co SOM - czy oni wciąż grają? I tak jak kiedyś?

Koncertuja od czasu do czasu. Na koncertach graja sporo nowych kawalkow (mozna je uslyszec na bootlegach, jak chocby na "Vision At the Forum" z Londynu z 1998 roku). Graja tak jak kiedys. Bardzo lubie Sisters Of Mercy. Dla wielu to klasyka gotyku, choc Eldritch smieje sie, gdy tak sie okresla jego muzyke (mowa o gotyku oczywiscie). Wciaz mam nadzieje, ze SOM wyda kiedys studyjna plyte, ale Eldritch ma chyba na pienku z wytwornia plytowa, z ktora jest zwiazany, i nic nie nagrywa.

Offline Llew

Sisters Of Mercy
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 04, 2004, 11:02:44 pm »
Mam wszystkie ich oficjalne wydawnictwa, z których najwyżej cenię sobie dokonania Eldritcha i s-ki z pierwszych lat działalności, zebranych na "Some girls wander by mistake". "Alice", "Temple of love", "Heartland", "Fix", "Body electric"... ech, jest tam sporo asów. W dodatku TSOM traktuję nieco sentymentalnie, gdyż był to jeden z tych kilku zespołów, od których zaczęła się moja przygoda z "poważną" muzyką.
ae hen wlad fy nhadau yn annwyl i mi...

Offline Swingu

Sisters Of Mercy
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 10, 2004, 09:17:45 pm »
A co tam...
Byłem na ostatnim koncercie. W ostatnij chwili stwierdziłem, ze wydam ostatnie pieniądze na dwa bilety (moja dziewczyna słuchała ich swego czasu i bardzo chciała iść na koncert - przy okazji, kupując bilety w dniu koncertu w Haili widziałem próbę). Koncert był marny. Nie chodzi nawet o fakt, że nie było słychać wokalisty, że nagłośnienie mieli marne - Rozczarowanie było o tyle duże, że "Lucretia" na przesterowanych gitarach wypadła mizernie, a posienki o hejnale ( ;) ) nawet nie raczyli zagrać. Właściwie to z muzyków najlepiej wypadł automat perkusyny...

Zespól jest fajny nawet na studyjnych płytach. Ale po koncercie stwierdziłem, że występy na zywo mogliby sobie darować.

Albo je lepiej nagłaśniać.
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Offline Josef Knecht

Sisters Of Mercy
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 20, 2004, 07:26:59 am »
Dziwnę, TSOM czasami brzmi jak Type O Negative i na odwrót. Mam nadzieje że to czysty przypadek - w końcu obie kapele bardzo lubię.
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline dagobert

Sisters Of Mercy
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 20, 2004, 05:00:02 pm »
Cytat: "mrock"
Temple Of Love z Ofra Haza to zajebista rzecz.

Święta prawda.
Siostry znam i lubię nawet bardzo, i cieszy mnie to bardzo, że nie ja jeden  ;) . Do licznego zbioru utworów wymienionych wyżej dorzucę jeszcze Black Planet , I Was Wrong oraz może Detonation Boulevard.

Pozdro

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Sisters Of Mercy
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 01, 2004, 09:08:54 am »
Niezależna wytwórnia płytowa HIBOU RECORD podała, że wkrótce ukaże się dystrybuowany jedynie w niezależnych sklepach internetowych nowy album Sisters Of Mercy. Tracklista wyglądać ma tak:
1. Will I Dream?
2. Romeo Down
3. We Are The Same, Suzanne
4. Summer
5. Snub Nose
6. Slept
7. Come Together
8. Crash & Burn
9. War On Drugs
... czyli same znane, ogrywane od prawie 10 lat na koncertach utwory. to dobra wiesc, ale zespol moglby ja jakos oficjalnie potwierdzic.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Sisters Of Mercy
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 11, 2004, 01:57:50 pm »
Waltari, chcialbym, zeby to byla prawda, ale ja plotki o nowej plycie SOM slysze od czasow liceum. Juz w to nie wierze. Eldritch w ktoryms Teraz Rocku pisal, ze nie wyda plyty, jesli mu Warner nie zaplaci mase forsy. Na stronie Milosiernych ostatnia aktualizacja pochodzi sprzed 3 lat. A na allegro pirackie bootlegi chodza po 7 dych. To zespol widmo.

A ostatni koncert w hali Mera - spox.
Kiedys z kumplem stopem jecalismy na ich koncert do Rendsburga i nocowalismy na cmentarzu. To byly czasy. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.