Autor Wątek: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?  (Przeczytany 294206 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #120 dnia: Październik 07, 2013, 03:28:07 pm »
Jarek, mógłbyś streścić o czym była mowa na tym spotkaniu? Miałem ten panel w planach, ale ostatecznie musiałem z niego zrezygnować i wyjść nieco wcześniej.  :sad: Szczególnie ciekawi mnie temat "Wrogiego przejęcia" (jego negatywne przyjęcie + co autor miał na myśli), nadchodząca część piąta oraz pogłoski o nowym wydaniu zbiorczym.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #121 dnia: Październik 07, 2013, 05:10:57 pm »
Generalnie spotkanie było, bardzo krókie, bo Pan Bogusław Polch, był mocno zmęczony sesją autografów, która przedłużyła się do 17:30 bodajże.
 
Co do filmu to Pan Polch stwierdził, że nie spocznie dopóki nie powstanie filmowa wersja i, że nie zabierze się za inny temat jak Koval. Film po prostu musi powstać. Trwają prace nad przygotowaniem teasera. Film skupi się tylko i wyłącznie na wydarzeniach z pierwszego zeszytu Funkego.
 
Generalnie ogromne zainteresowanie wzbudził model przygotowany przez jednego fana serii:
 

 

 

 
Jeśli chodzi o "Wrogie przejęcie" na panelu nie było o tym mowy, ale podczas mniej oficjalnych rozmów przy autografach, autor zwracał uwagę, żeby przyjrzeć się czterem ostatnim kadrom, bo są one kluczem do zrozumienia całości. Odniósł się też do internetowego hejtu, mówiąc o tym, że osoby te nie zrozumiały całości stąd taka krytyka. Generalnie jak stwierdził sam Pan Polch, nie chciał traktować nas czytelników jak idiotów stąd w czwórce nie ma niczego powiedzianego wprost, abyśmy mogli nad sensem pogłówkować.
 
Co do piątki, między słowami można było wyczytać, że może w przyszłym roku się ukaże, jeśli dobrze zrozumiałem to trwają poszukiwania scenarzysty (ale nie jestem tego do końca pewny więc nie bierze tego na sto %). Piątka będzie się działa po czwórce, bo padło pytanie z sali czy nowa część będzie opowiadała wydarzenia sprzed pierwszych zeszytów.
 
Kadry pokazane w Łodzi, jakość słaba, ale co nieco widać:
 
 

 

 

 

 

 


"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Rzenio

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 08, 2013, 07:05:03 pm »
Rysunkowo wygląda, że wraca stare dobre:)
http://protektorzy.blogspot.com - kolejna seria, która odmieni rynek polskiego komiksu:)

Offline Macias

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #123 dnia: Październik 08, 2013, 07:27:52 pm »
Generalnie jak stwierdził sam Pan Polch, nie chciał traktować nas czytelników jak idiotów stąd w czwórce nie ma niczego powiedzianego wprost, abyśmy mogli nad sensem pogłówkować.
Nie chciał potraktować jak idiotów, a potraktował. Takie tłumaczenie to nic innego jak dorabianie ideologii do bełkotliwego scenariusza. Ale Polch chyba nigdy nie słynął z dystansu i samokrytyki.
Dla mnie za kolejne części, poczynając od tomu 4, powinny się wziąć zupełnie inne osoby. Osobiście marzyłby mi się album Piątkowskiego i Adlera, na co szanse są pewnie mniejsze niż 0. Kto wie, może kiedyś powstanie antologia poświęcona Funky'iemu (Polscy wydawcy, co Wy na to?), gdzie znajdzie się chociażby krótka historia tego duetu.

N.N.

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #124 dnia: Październik 08, 2013, 07:51:16 pm »
Nie chciał potraktować jak idiotów, a potraktował. Takie tłumaczenie to nic innego jak dorabianie ideologii do bełkotliwego scenariusza. Ale Polch chyba nigdy nie słynął z dystansu i samokrytyki.
Dla mnie za kolejne części, poczynając od tomu 4, powinny się wziąć zupełnie inne osoby. Osobiście marzyłby mi się album Piątkowskiego i Adlera, na co szanse są pewnie mniejsze niż 0. Kto wie, może kiedyś powstanie antologia poświęcona Funky'iemu (Polscy wydawcy, co Wy na to?), gdzie znajdzie się chociażby krótka historia tego duetu.
Pierwszy problem polega na tym, że "Funky Koval" jest komiksem zrobionym przez konkretne, zyjące osoby, które mają do niego prawa i nie oddadzą ich ot tak. A płacenie za możliwość zrobienia komiksu w hołdzie nie jest raczej dobrym pomysłem, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, jaka jest u nas sprzedaż komiksów i jakie są apetyty autorów "Funky'ego"
Drugi problem: duet Piątkowski/Adler chyba już od dłuższego czasu duetem nie jest.

Offline Macias

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 08, 2013, 08:50:08 pm »
@N.N. - A ja sobie tylko tak bajam, bo domyślam się, że autorzy chcieliby za prawa niemało.
Duetu Adler/Piątkowski mi bardzo szkoda, ale co zrobisz, pakować przestaniesz?

Offline adro

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 09, 2013, 12:16:57 am »
No ja tez lubie komiksy tego duetu. Kurcze przeciez 48 stron mialo tyle dodrukow wiec dlaczego A i P zrezygnowali z robienia komiksow. Szkoda.
Co do funky'ego, no coz to se ne vrati :sad: 

pzdr 
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2013, 12:29:44 am wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline turucorp

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #127 dnia: Październik 09, 2013, 06:38:38 am »
wiec dlaczego A i P zrezygnowali z robienia komiksow.
zgubiles slowo "wspolnego"

Offline chmiel

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #128 dnia: Październik 09, 2013, 06:39:31 am »
Dosyć ciekawy motyw. Są już kadry. Z dialogami. I trwają poszukiwania scenarzysty? Czyżby Maciej Parowski zrezygnował w trakcie? Jeśli tak to nowy scenarzysta będzie musiał "dopisywać" się do tego co już zostało narysowane. Podobnie jak w przypadku tych nieszczęsnych plansz z egmontowskiego zbiorczego, które potem znalazły się we "Wrogim..."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #129 dnia: Październik 09, 2013, 08:41:45 pm »
w koncu ktos zauwazyl, ze Polch najpierw rysuje komiks a dopiero potem szuka scenarzysty :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #130 dnia: Październik 10, 2013, 06:18:07 pm »
w koncu ktos zauwazyl, ze Polch najpierw rysuje komiks a dopiero potem szuka scenarzysty :smile:

Nie do końca. To pomysł na nową część. Do poprzedniej narysował plansze - a scenarzysta je tylko ułożył w jako takiej kolejności... :wink:  Dlatego wyszło "artystycznie" - każdy może się doszukać sensu według własnej woli :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Caltex

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #131 dnia: Listopad 27, 2013, 11:52:35 pm »
Jak wielu tu komentujacych 'wychowalem sie' na Ekspedycji i Funky Kowalu - wystarczy powiedziec ze 'Walka o Planete' to byl moj pierwszy lub drugi komiks jaki kupilem w zyciu.


Lata 80te dawno minely a wielu z Nas ciagle sie z tym zmaga przechodzac (nierzadko czesciej niz raz) przez wszystkie fazy: zaprzeczenie, zlosc, targowanie sie, depresja, akceptacja.


Poniewaz (chyba?) nikt nie wspomnial o tym w watku osmiele sie wiec napisac... Jest cos niemal zupelnie nieznanego fanom Polcha w Polsce, co moze choc na moment ukoic bol, smutek i cierpienie. Tym czyms jest komiks TOMEK GROT.


Wielu moze slyszalo, ale raczej malo kto mial w rekach i czytal. Mimo malo atrakcyjnego tytulu, przywodzacego na mysl jakas historyjke o zbuntowanym mlodziencu, jest to kapitalne SCI-FI narysowane przez Polcha na najwyzszym, tak przez nas kochanym poziomie. To jak zaginione albumy Kowala lub Ekspedycji. Nawet glowne postaci wygladaja niemal jak Funky i Brenda. A moze bardziej jak mlody Zan i Ais? Do tego dobra, dowcipna i dynamiczna fabula. Polecam!

Offline Koalar

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #132 dnia: Listopad 28, 2013, 01:50:00 pm »
Rysunki fajne, więc jeśli rzeczywiście fabuła trzyma poziom i istnieją pozostałe 2 części, to z chęcią bym to kupił jako wznowienie (integral na MFKiG w kolorze mile widziany :)).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Nawimar

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #133 dnia: Listopad 28, 2013, 01:57:38 pm »

Offline turucorp

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #134 dnia: Listopad 28, 2013, 03:57:29 pm »
integral na MFKiG w kolorze mile widziany :)

Obawiam sie, ze moze byc problem z szybkim pozyskaniem praw, ale na sieci mozna sobie sprawdzic jak to wyglada w kolorze
http://www.jan-tenner.net/comics.php

 

anything