Autor Wątek: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?  (Przeczytany 294245 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 26, 2008, 06:34:47 pm »
Pisząc jasno - Kalinowski, Skutnik, Gawronkiewicz są takimi samymi twórcami komiksowymi, jak Polch, Rosiński czy Baranowski. I jedni, i drudzy "robią" komiksy. Zgoda?

Dorobkiem młode pokolenie ze starym na razie nie może konkurować - bo "ci pierwsi" mają go zwyczajnie za mało. Ale czy to ich wina? Przecież nie kończą kariery jeszcze. Zgoda?

A co do klasyczności, sklasycznienia to dopiero możemy podyskutować.

Offline gość

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 26, 2008, 06:38:47 pm »
Pisząc jasno - Kalinowski, Skutnik, Gawronkiewicz są takimi samymi twórcami komiksowymi, jak Polch, Rosiński czy Baranowski. I jedni, i drudzy "robią" komiksy. Zgoda?

Dorobkiem młode pokolenie ze starym na razie nie może konkurować - bo "ci pierwsi" mają go zwyczajnie za mało. Ale czy to ich wina? Przecież nie kończą kariery jeszcze. Zgoda?

A co do klasyczności, sklasycznienia to dopiero możemy podyskutować.

XDrugiejSzansy chyba jesteś zbyt przewrażliwiony. Co ci twórcy mają do mojej wypowiedzi i dlaczego miałbym o nich pisać w kontekście w którym pisałem?
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.

Offline Julek_

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 26, 2008, 08:21:33 pm »
A czy ja swego posta jakos bardzo w kontekście Twojej wypowiedzi pisałem  :doubt:

Po prostu nie bawiąc się w żadne retoryczne podchody wyjąsniłem o co mi chodzi.

Offline gość

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 26, 2008, 08:55:31 pm »
No tak, potrafię czytać, ale nadal nie rozumiem o co Ci chodzi? Dlaczego wtrąciłeś Krla i innych twórców z takim zapałem i oburzeniem po mojej wypowiedzi, która wyraźnie Cię sprowokowała i jaki był cel Twojej wypowiedzi w kontekście tego co tam napisałem? To chciałbym właśnie zrozumieć :doubt:
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.

Offline Julek_

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 26, 2008, 09:43:25 pm »
Wydawało mi się, że rozmawiam z Wilkiem i jemu wyjaśniałem mój punkt widzenia, a moja odpowiedz odnosiła się do jego posta.

Nie wiem jak jeszcze mam Ci to wytłumaczyć.

Offline graves

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 27, 2008, 12:32:03 pm »
Drugiej? Gorszy dzień? Co żeś się przyczepił do braku KRL-a?
Wymieniając znanych Twórców, też bym go w przykładowych i dobrze znanych nie wymienił w pierwszej piątce (nie wiem, czy w pierwszej dziesiątce). Najpierw rzucają sie dobrzez znane nazwiska: Rosiński, Polch, Baranowski, Christa, Wróblewski, Kas, Sz. Pawel... Potem grzebiąc głębiej: Truściński (no jest znany, chociaż dorobek ma średni), Ozga, Skutnik, Gawronkiewicz, Turek, Śledziu... Potem dopiero doszedłbym do KRL. Wymienieni wcześniej są po prostu nieco lepiej znani szerszemu ogółowi. Może się to już za rok lub za kilka lat zmienić, na razie jednak tak już jest. I naprawdę nieważne jest, że lubię jego rysunki i cenię te co tworzy. Wymieniając kilku, zawsze się wielu pominie.
Zgadzam sie w pełni z tym co napisał Wilk.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Maciejaszek

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 27, 2008, 03:05:52 pm »
Po prostu
"X" w nicku X2S
oznacza, że ten jest krzyżowcem
walczącym w krucjacie o dobre imię młodego polskiego komiksu.
 :idea:
 

Offline weiter

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 27, 2008, 03:27:56 pm »
Drugiej? Gorszy dzień? Co żeś się przyczepił do braku KRL-a?
Wymieniając znanych Twórców, też bym go w przykładowych i dobrze znanych nie wymienił w pierwszej piątce (nie wiem, czy w pierwszej dziesiątce). Najpierw rzucają sie dobrzez znane nazwiska: Rosiński, Polch, Baranowski, Christa, Wróblewski, Kas, Sz. Pawel... Potem grzebiąc głębiej: Truściński (no jest znany, chociaż dorobek ma średni), Ozga, Skutnik, Gawronkiewicz, Turek, Śledziu... Potem dopiero doszedłbym do KRL. Wymienieni wcześniej są po prostu nieco lepiej znani szerszemu ogółowi. Może się to już za rok lub za kilka lat zmienić, na razie jednak tak już jest. I naprawdę nieważne jest, że lubię jego rysunki i cenię te co tworzy. Wymieniając kilku, zawsze się wielu pominie.
Zgadzam sie w pełni z tym co napisał Wilk.

A ten post jest tego swietnym przykladem.
Gdzie jest papcio Chmiel?
 :D
A wracajac do Kovala i Ais, ciesze sie, ze Ekspedycji nie rysowal Rosinski.
Twarze wzorowane na pomnikach z Wyspy Wielkanocnej. Brrrrr... :-?
Ciekawe czy nie bylo to zyczenie Danikena?
Moze gdyby to bylo rysowane jak Yans?
Jednak uwazam, ze Polch odwalil kawal dobrej roboty.
Ten techniczny styl Polcha doskonale sie prezentuje i w ekspedycji i w Kovalu.
Cyrkiel i linijka doskonale pasuja do konwencji SF, po prostu bardzo dobrze sie to komponuje.
Podobalo mi sie dwadziescia lat temu i nadal mi sie podoba.

Offline ljc

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 27, 2008, 04:29:11 pm »
Daenikeny były zajebiste - pamiętam, jak pożyczałem je i inne komiksy (seria o podróżnikach!) ze szkolnej biblioteki i później się okazało, że mam najwyższą czytelność w moim roczniku i dostałem nagrodę! nikt nie sprawdził, co czytałem :P
a co do samych komiksów, to ze 2 lata temu je przejrzałem raz jeszcze po latach i obroniły się, zwłaszcza że trzeba pamiętać, że to nie były komiksy dla dorosłego odbiorcy
tamtam!

Offline maketa

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 27, 2008, 05:12:16 pm »
a co do samych komiksów, to ze 2 lata temu je przejrzałem raz jeszcze po latach i obroniły się, zwłaszcza że trzeba pamiętać, że to nie były komiksy dla dorosłego odbiorcy

a właśnie... może koledzy patrzą na Ekspedycję trochę przez pryzmat dorosłego i wyrobionego czytelnika? Bo moi kuzyni (14-15 lat) czytali to niedawno i są zachwyceni. Może więc o to chodzi?

Offline Dembol_

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 24, 2008, 09:44:37 pm »
Tak się zapytam: Czy Egmontowska antologia Funky'ego Kovala jest bardzo ciężko dostępna? Chętnie wszedłbym w jej posiadanie, a niezbyt uśmiecha mi się płacić ponad stówkę (po tyle chodzą na allegro).

Offline Mefisto76

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 25, 2008, 08:47:02 am »
Chętnie wszedłbym w jej posiadanie, a niezbyt uśmiecha mi się płacić ponad stówkę (po tyle chodzą na allegro).

Bardzo.

Poniżej stówy nie kupisz. Chyba, ze od znajomego  :) 2 lata temu jeszcze kupiłem od jakiegoś niezorientowanego za cenę okładkową, a w tym roku jeszcze jeden egzemplarz - po ostrych negocjacjach - za 70 zł. Teraz to już praktycznie niemożliwe.

W łodzi z tego co zauważyłem ten komiks był chyba najczęściej podsuwanym Polchowi do podpisu. 
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline weiter

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 25, 2008, 11:53:07 am »
Tak się zapytam: Czy Egmontowska antologia Funky'ego Kovala jest bardzo ciężko dostępna? Chętnie wszedłbym w jej posiadanie, a niezbyt uśmiecha mi się płacić ponad stówkę (po tyle chodzą na allegro).
A co gorsza Egmont nie planuje wznowienia.
Na pytanie czytelnika o Kovala, T.Kolodziejczak odpowiedzialw kwietniu, ze jego kontrakt z autorami wygasl i komiks moze wydac ktos inny.
Natomiast Polch pytany na MFK o kontynuacje Kovala, w sumie nie powiedzial nic nowego.
Plany sa, trzeba sie za to wziasc itp... Zadnych konkretow.
Te plansze do czwartej czesci, ktore sa zawarte w integralu Egmontu, sa tylko jego luznym pomyslem
i tak naprawde nie sa zwiazane z kontynuacja Kovala.
Polch powiedzial zebysmy naciskali Egmont, aby wydali reprint.
Majac na uwadze to co mowil Kolodziejczak, to drogi Egmont i tworcow Kovala rozjechaly sie.

Offline zychu

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 27, 2008, 01:59:51 pm »
 A taka ciekawostka ,co  zagramanica może o Funkym poczytać.
http://en.wikipedia.org/wiki/Funky_Koval
 
"It gained a cult following and is still recognized as one of the best Polish comics." :)

« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2008, 02:43:30 pm wysłana przez zychu »

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 28, 2008, 03:50:12 pm »
A taka ciekawostka ,co  zagramanica może o Funkym poczytać.
http://en.wikipedia.org/wiki/Funky_Koval
 
"It gained a cult following and is still recognized as one of the best Polish comics." :)



Bez przesady z ta zagramanica, to wikipedia, sam mozesz sobie taki artykul tam dodac, lub uzupelnic czy skorygowac. :) Nawet bym sie zdziwil, gdyby to nie Polacy utworzyli to haslo.

Az dziwne, ze nic nie napisano tam o planowanym filmie... Moze dlatego, ze to wciaz tylko plotka.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.