Autor Wątek: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?  (Przeczytany 294189 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zychu

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 30, 2008, 03:43:05 pm »
 Hm,w takim razie mały offttop - gdzie człowiek z USA czy innej Kanady może szybko poczytać coś o polskim komiksie? Bo mi się zdawało że w Wikipedii najszybciej (ktokolwiek by tam hasła nie pisał). W każdym razie Polch jest marką samą w sobie,bo gdyby nie był komuż chciałoby się pisać taki długi artykuł i to po amerykancku? :)
  Zastanawiające ,że na  krótkiej acz  treściwej liście polskich autorów wymienionych w Wikipedii:
    * Tadeusz Baranowski
    * Henryk Chmielewski
    * Janusz Christa
    * Szarlota Pawel
    * Grzegorz Rosiński
    * Michał Śledziński
    * Marek Turek
    * Maciej Pałka
    * Karol Kalinowski
    * Mateusz Skutnik
  ..brak jest Polcha (o nim można poczytać pod hasłem Funky Koval),za to jest kilku rysowników którzy  wzięli  udział w powyższej dyskusji..Karol,czy ty czasem nie pisałeś tego hasła? :lol:

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #106 dnia: Październik 30, 2008, 04:02:53 pm »
Hm,w takim razie mały offttop - gdzie człowiek z USA czy innej Kanady może szybko poczytać coś o polskim komiksie?


Alez ja nie neguje wartosci wikipedii i anglojezycznych wpisow tworzonych przez Polakow.

Tylko ostrzegam, zeby sie zbytnio nie ekscytowac faktem, ze cos za granica ("zagramanica") o naszych napisali, bo wcale niekoniecznie...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline turucorp

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #107 dnia: Październik 30, 2008, 06:24:08 pm »
Hm,w takim razie mały offttop - gdzie człowiek z USA czy innej Kanady może szybko poczytać coś o polskim komiksie? Bo mi się zdawało że w Wikipedii najszybciej (ktokolwiek by tam hasła nie pisał).

z USA czy innej Kanady to, jak siedzi w temacie, najpierw sprawdzi tutaj , tak linkuja praktycznie wszystkie portale zza oceanu.

KRL

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #108 dnia: Październik 30, 2008, 07:08:01 pm »
nie mam pojęcia o czym piszesz zychu. hasło "bogusław polch" jest na wikipedii. wódke stawiam temu kto znajdzie tam rozwinięte hasło "karol kalinowski".
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2008, 12:48:37 am wysłana przez KRL »

Maciejaszek

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #109 dnia: Październik 30, 2008, 07:33:24 pm »

    * Maciej Pałka


WOW!  :eek:
Ani chybi ktoś znajomy musiał napisać to hasło.
Albo ktoś szukał informacji w googlach i wypłynęli ci rysownicy, którzy mają blogi na blogspocie.

Offline Mefisto76

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 31, 2008, 11:46:11 pm »
Az dziwne, ze nic nie napisano tam o planowanym filmie... Moze dlatego, ze to wciaz tylko plotka.

Chciałbym nadmienić, że o tej "plotce" Boguś P. opowiadał bardzo ciekawie przez ponad godzinę na spotkaniu w łodzi w dniu 05.10...
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 01, 2008, 02:15:34 pm »
Chciałbym nadmienić, że o tej "plotce" Boguś P. opowiadał bardzo ciekawie przez ponad godzinę na spotkaniu w łodzi w dniu 05.10...

Ja tez pamietam jak dlugo i tresciwie potrafil Rosinski opowiadac o ekranizacji Thorgala. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Witz Worx

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 01, 2008, 08:33:27 pm »
Podobno jak się uda, Pan Bogusław będzie pływał w forsie, czego z całego serca mu życzę.

Mam też propozycje, zeby niewielką część z tej kasy przeznaczył na założenie wydawnictwa "Univers Sp.z o.o." gdzie mniej znani, młodzi i zdolni twórcy zajmą się opracowaniem kontynuacji kultowego dzieła jak również wielu dodatkowych spin-offów, np. z Rhotaxem, Drittem czy np. Pareyem i Roddym , gdyby poniosła ułańska fantazja lub robić opowieści o młodości Funkiego
Pan Polch i pan Parowski będą mogli wpadać od czasu do czasu, siadac w wielkich skórzanych fotelach i wzorem wujka Lucasa przybijac pieczątkę z napisem "Zatwierdzone".

Spokojnie mógłby być z tego taki polski Perry Rhodan ==> http://en.wikipedia.org/wiki/Perry_Rhodan
Z tym, że lepszy bo nasz!:)

Maciejaszek

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 03, 2008, 03:00:36 pm »
Etam.

Mniej znani, młodzi i zdolni twórcy niech lepiej biorą się za autorskie projekty.

Offline indyjr

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 03, 2008, 03:18:50 pm »
Etam.

Mniej znani, młodzi i zdolni twórcy niech lepiej biorą się za autorskie projekty.

Właśnie. Już były kontynuacje żbika, wiedźmina (bardzo obszerna) i wiele innych.

Jak ktoś ma kontynuować kovala to polch.

NO RETREAT, NO SURRENDER

Offline Mefisto76

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 03, 2008, 03:38:41 pm »
Ja tez pamietam jak dlugo i tresciwie potrafil Rosinski opowiadac o ekranizacji Thorgala. :)

Masz na myśli to, że zawsze powtarzał, że nigdy nie wierzył w ten projekt? Tu akurat bardzo trafnie wszystko przewidział.

Mam też propozycje, zeby niewielką część z tej kasy przeznaczył na założenie wydawnictwa "Univers Sp.z o.o." gdzie mniej znani, młodzi i zdolni twórcy zajmą się opracowaniem kontynuacji kultowego dzieła jak również wielu dodatkowych spin-offów, np. z Rhotaxem, Drittem czy np. Pareyem i Roddym.

Może zamiast setki projektów panowie PPR skoncentrują się na jednym i w końcu dogadają się co do kolejnych części głównej serii, której nawet kolejne tytuły są już znane od lat...
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2008, 03:42:44 pm wysłana przez Mefisto76 »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Witz Worx

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #116 dnia: Listopad 08, 2008, 10:48:28 pm »
Może zamiast setki projektów panowie PPR skoncentrują się na jednym i w końcu dogadają się co do kolejnych części głównej serii, której nawet kolejne tytuły są już znane od lat...

Jesli wierzyć plotkom drogi panów autorów na tyle sie rozeszły, że w najlepszym razie za pozwoleniem i bardzo dobrą wolą jednego z nich byłoby PP.
Chyba najbardziej zapalony do tego był Maciej Parowski, na niezliczonych prelekcjach opowiadajacy pomysły dotyczące dwóch sequeli (jeden z nich miał nosic tytuł "Dom Wariatów" ) oraz jednego prequela ("Szalony pilot").

Pan Polch na tyle wszedł w działalność reklamową - zbierajacy niezbyt pochlebne opinie "Kron" czy współpraca z agencjami reklamowymi w charakterze storyboardzisty, której efekty ( bardzo przyzwoite!) jeszcze do niedawna można było zobaczyć na stronie jednej z agencji rysowniczych - że chyba stracił trochę wiarę i młodzieńczy zapał do robienia komiksów. Praca w reklamie ma tą demoralizujaca ceche, że można całkiem przyjemnie zarobic na rysunkach, przy duzo mniejszym nakładzie sił niż miałoby to miejsce w wypadku komiksu. Choć ta druga możliwość jest znacznie bardziej prestizowa, jak powszechnie wiadomo chwałą jeszcze nikt się nie najadł ani czynszu przy jej pomocy nie zapłacił. Po prostu nikt w Polsce nie zapłaci Polchowi tyle, żeby mógł rzucić reklamę i przez rok zajmowac sie tylko komiksem a podejrzewam, ze na robienie jednego i drugiego naraz, zwyczajnie nie ma sił ani ochoty.

Oczywiście zatrudnianie młodych ludzi żeby kontynuowali Kovala to swego rodzaju desperacja. Niemniej byłbym gotów ja zaakceptowac ( oczywiście te spin-offy to już lekko przesadzony wymysł) byleby seria znów ożyła w formie, jaka znamy sprzed lat.

Offline Mefisto76

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #117 dnia: Listopad 09, 2008, 02:44:52 pm »
Jesli wierzyć plotkom drogi panów autorów na tyle sie rozeszły, że w najlepszym razie za pozwoleniem i bardzo dobrą wolą jednego z nich byłoby PP.

Tak, faktycznie nie trzeba być jasnowidzem, żeby zobaczyć, że pan Rodek robi wyraźne "uniki" w stosunku do pozostałej dwójki (o czym wspomniał pan Bogusław na spotkaniu w łodzi). Mam nadzieje, że jak już nie pomoże, to może chociaż nie przeszkodzi w jednak wydaniu kontynuacji "naczelnego kosmicznego kowboja Rzeczpospolitej"  :evil:
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Witz Worx

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #118 dnia: Listopad 10, 2008, 10:29:42 pm »
Tak, faktycznie nie trzeba być jasnowidzem, żeby zobaczyć, że pan Rodek robi wyraźne "uniki" w stosunku do pozostałej dwójki (o czym wspomniał pan Bogusław na spotkaniu w łodzi). Mam nadzieje, że jak już nie pomoże, to może chociaż nie przeszkodzi w jednak wydaniu kontynuacji "naczelnego kosmicznego kowboja Rzeczpospolitej"  :evil:

Nie da się ukryć, ze po obok działalności reklamowej Polcha, pan Rodek to drugi, kto wie, czy nie najpoważniejszy hamulec powstrzymujący FK przed kontynuowaniem.

Zastanawiałem się, dlaczego w sumie tak mi zależy, żeby grzebac przy czymś ( Kovalu) co jest skończonym klasykiem, w zasadzie zamkniętym rozdziałem w historii polskiego komiksu. Otóż strasznie nie podoba mi się, że zakończyli tą historię "stopklatką", że nie została domknięta w sensowny sposób i - co gorsza - rozpowiadają na prawo i lewo  ile to by jeszcze nie wymyślnili /nie narysowali, żeby całość pięknie się uzupełniała, a przy tym wiele, urwanych watków nabierało znaczenia.  Dopóki się za to nie zabiorą, a bardzo możliwe, ze nigdy taki moment nie nastapi Koval jako seria jest martwy i upływający czas działa na niekorzyść wszelkich kontynuacji.

W swoim pierwszym poście w tym wątku, popuściłem trochę wodze fantazji, Osobiście nie potne się jak nic z tego nie będzie albo - co gorsza - hollywoodzka produkcja na motywach FK okaze się jedynie pobożnym zyczeniem i PR-owym zagraniem. Szkoda tylko trochę zmarnowanego potencjału, który moim zdaniem był dosyc spory.
Cóż, gdyby PPR czytali to forum moze by się przejęli. Może ktoś im doniesie:)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 06, 2013, 06:56:03 pm »
Może kogoś zainteresuje. Pojawiły się dziś na Festiwalu pierwsze plansze z piątego Funky Kovala. Bogusław Polch przyznał również, że trwają prace nad filmem, temat nie upadł i prędzej czy później powstanie :)


"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope