trawa

Autor Wątek: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?  (Przeczytany 294322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline keram

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 13, 2014, 06:15:28 pm »
Nakład i sprzedaż to nie to samo.
Pamiętam, że w 1994 przechodząc z trybu miesięcznego na nieregularny Komiks podawał jako przyczynę niską sprzedaż, w kioskach nieco ponad 12 tys. i ponad 2 tys. w prenumeracie. Razem ok. 15 tys.

N.N.

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 13, 2014, 06:39:19 pm »
Nakład i sprzedaż to nie to samo.
Pamiętam, że w 1994 przechodząc z trybu miesięcznego na nieregularny Komiks podawał jako przyczynę niską sprzedaż, w kioskach nieco ponad 12 tys. i ponad 2 tys. w prenumeracie. Razem ok. 15 tys.

Proponuję przyjąć krakowskim targiem, że albo ja coś pomyliłem (np.podawane liczby), albo, że Parowski w swojej wypowiedzi wykorzystał fakt, że wysokość nakladu to nie to samo, co ilość sprzedanych egzemplarzy.
Tak czy inaczej, chciałem przypomnieć, że ów wątek myślowy zaczął się  od stwierdzenia Chmiela:
Cytuj
Chciałbym zobaczyć wydawnictwo komiksowe kierowane przez niego. Ale cóż by wydawało? Raczej nie przygody Geralta, który pomimo olbrzymiej popularności twórczości Sapkowskiego wiedźmińskim mieczem przerwał żywot "Komiksu".
Niezależnie od tego, czy "Wiedźmina" sprzedawało się 30 000 egzemplarzy, czy 15 000, uwagę tę należałoby określić jako "strzał kulą w płot".

Offline ekspedycja1978

Ekspedycja Bogowie z kosmosu
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 23, 2014, 12:05:13 pm »
Witam.
Jestem fanem serii. Od czasu wydania integrali przez wydawnictwo Muza mineł już sporo czasu. Chciałłem z waszą pomoca zachęcić wydawnictwa do reedycji w nowczesnym stylu czyli w ślicznych świecacych sie albumach bądz integralu ale dużoformatowym. Dodatkowo na jednym z forum czytałem że ponoć planowane były dodatkowe tomy chętnie bym je przeczytał.


Zaproponówałem rónież spin-offy oraz odświerzenie komiksowejj technologi.


Zapraszam równiez na https://www.facebook.com/bogowiezkosmosu


Offline turucorp

Odp: Ekspedycja Bogowie z kosmosu
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 23, 2014, 12:15:36 pm »
Polch jest zbulwersowany nawet jak w pewnym serialu, przez 30 sekund pojawia sie plansza z Jego komiksu, bedzie zatem zabawnie jak zobaczy Twoja inicjatywe.
Coz, powodzenia w batalii sadowej zycze, zyj dlugo i szczesliwie.

Offline vision2001

Odp: Ekspedycja Bogowie z kosmosu
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 23, 2014, 12:18:37 pm »

https://www.facebook.com/bogowiezkosmosu

wiem będą ataki że prawa autorskie że pan Polch pan Mostowicz. Jednak zauwarzcie co robią w USA ze swymi super bochaterami. Najzwyczajniej w świecie rysuja ich od nowa czyli unowocześniają.


https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t1/1526242_723873987632236_781110805_n.jpg

Nie powiem. Daje radę. Ale że w stylu mangi? Ale dlaczego właśnie tak?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline ekspedycja1978

Odp: Ekspedycja Bogowie z kosmosu
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 23, 2014, 03:32:05 pm »
Polch jest zbulwersowany nawet jak w pewnym serialu, przez 30 sekund pojawia sie plansza z Jego komiksu, bedzie zatem zabawnie jak zobaczy Twoja inicjatywe.
Coz, powodzenia w batalii sadowej zycze, zyj dlugo i szczesliwie.


mówisz poważnie aż tak źle. Nawet sama próba reedycji działa na pana Polcha drażniąco ??


A co do pomysłu na komiks to z tego co wiem to pierwszy był pewien szwajcar pan Daniken.


Idąc za ciosem jestem pewien że pan Plch chętnie wydał by komiks ponownie od czasu wydania go w wersji albumowej mineło już sporo lat a odświerzenie zakurzonych komiksów to czysta korzyść. Przykładem może być wydawanie na nowo komiksów pana Rosińskiego np szninkiel w kolorze dla mnie bomba.

Offline turucorp

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 23, 2014, 06:09:22 pm »
Nie wiem co na Polcha dziala drazniaco, jesli masz cisnienie na takie akcje to mozesz na fejsiku poruszyc wszystkie gnebiace cie kwestie.
Wchodzisz na profil i pytasz oficjalnie albo wrzucasz mu priva, to najprostrze dzialanie, a jednoczesnie uzyskasz pelna jasnosc.
BTW mam nadzieje, ze grafiki, ktore wrzucasz na swoim profilu, publikujesz za zgoda autorow?

fragsel

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 23, 2014, 06:17:05 pm »
BTW mam nadzieje, ze grafiki, ktore wrzucasz na swoim profilu, publikujesz za zgoda autorow?

I mam nadzieję że teksty z internetu też...

{tak przy okazji: podobało mi się, że kopiując tekst z jakiejś strony internetowej skopiowałeś nawet tekst spod zdjęcia którego nie skopiowałeś. zakrawa na ironię fakt, że opis ten głosi "Okładka niewydanego w Polsce albumu "Ostatni rozkaz".(za pozwoleniem B. Polcha)"  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: }

Offline ekspedycja1978

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 23, 2014, 09:13:44 pm »
Pan bogusław jest jedną z osób która polubiła strone napisałem do niego czy wyraża zgode jeszcze nie wiem jednak nie wiem do konca co on na to. A to forum skuteczne zneichęca do tworzenia tej stronki przedstawiacie Pana Polcha jak pazera na maksa.


Strona ma zachęcić wydawców do reedycji i spin-offu nie ma chaakteru komercyjnego.

Offline turucorp

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 23, 2014, 09:51:29 pm »
Pan bogusław jest jedną z osób która polubiła strone napisałem do niego czy wyraża zgode jeszcze nie wiem jednak nie wiem do konca co on na to. A to forum skuteczne zneichęca do tworzenia tej stronki przedstawiacie Pana Polcha jak pazera na maksa.
Strona ma zachęcić wydawców do reedycji i spin-offu nie ma chaakteru komercyjnego.
Nie do konca rozumiem o co ci chodzi.
Zalozyles sobie strone na fejsie, i ok.
Tyle tylko, ze na tym "ok" sie chyba konczy, bo:
-to nie strona "fanowska" tylko jakiejs dziwnej inicjatywy (poprawianie technologii w istniejacym komiksie? kontynuowanie serii, do ktorej prawa sa niejasne?)
-publikujesz "fanarty", tyle, ze nie pytasz o zgode ich autorow, ba, nie podajesz nawet kto te grafiki zrobil (tak, wiem, "znalazles w sieci" a
znalezionenie kradzione), nie da sie ukryc, ze naruszasz w ten sposob zarowno dobre obyczaje jak i prawo (znalezienie personaliow autorow nie jest trudne)
-zarowno tutaj jak i na Aleji ludzie staraja ci sie wytlumaczyc, ze Twoj pomysl jest dziwaczny, a jego realizacja, w obecnej formie "oddolnej inicjatywy", pozostawia sporo do zyczenia.
-podejscie Polcha do praw autorskich jest dosyc specificzne (vide akcje z Wiedzminem czy ostatnia akcja ze Zbikiem w serialu "Krew z krwi" (o ile to rzeczywiscie Polch sie odezwal)), dlatego na Twoim miejscu bylbym odrobine bardziej ostrozny w dyspodonawaniu oryginalnymi materialami.

Offline Julek_

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 23, 2014, 10:00:41 pm »
Pan bogusław jest jedną z osób która polubiła strone napisałem do niego czy wyraża zgode jeszcze nie wiem jednak nie wiem do konca co on na to. A to forum skuteczne zneichęca do tworzenia tej stronki przedstawiacie Pana Polcha jak pazera na maksa.

Strona ma zachęcić wydawców do reedycji i spin-offu nie ma chaakteru komercyjnego.

Forum zachęca do pisania w języku polskim.

Offline mack3

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 23, 2014, 10:02:21 pm »
Nie za bardzo rozumiem osoby, które jeżdżą po innej osobie, która poświęca swój czas na zrobienie... zrobienie czegokolwiek (choćby było to strasznie głupie) - czy to tylko profil na fb czy prowadzenie bloga czy cokoliwek innego, ech nawet nie chce mi się gadać.
Amen

Offline Nawimar

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 23, 2014, 10:07:51 pm »
Julek: "Forum zachęca do pisania w języku polskim."

 Miło się dowiedzieć. Szkoda tylko, że niektóre blogi zachęcają do popełniania literówek i mylenia personaliów autorów zamieszczanych tam tekstów...

Ekspedycjo, a może zamiast przerabiania klasycznego komiksu lepiej stworzyć od podstaw zupełnie nową fabułę podejmującą tematykę paleoastronautyczną? W tym kierunku podążył np. Tomasz Kleszcz w swoim autorskim cyklu "Kamień Przeznaczenia"? Twór klimatycznie zbliżony, ale jednak inny. Tym sposobem dałoby się uniknąć ewentualnej szarpaniny o prawa autorskie.

Offline Julek_

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 23, 2014, 10:10:17 pm »
Miło się dowiedzieć. Szkoda tylko, że niektóre blogi zachęcają do popełniania literówek i mylenia personaliów autorów zamieszczanych tam tekstów...

No nie. Ja też, jako piszący dla Kolorowych i innych serwisów zachęcam do pisania w języku polskim!

Offline Nawimar

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 23, 2014, 10:12:49 pm »
Julek: "(...) jako piszący dla Kolorowych i innych serwisów zachęcam do pisania w języku polskim!(...)"
 
A z tego co widzę także poprawnych odmian w tej zacnej mowie :smile:   
 
 Jeszcze co do praw autorskich to kiedyś miałem okazje zobaczyć pana Bogusława w akcji (bodajże na WSK w 2002 r.), gdy ostro strofował osobnika oferującego na sprzedaż własnej edycje "Ostatniego rozkazu". Było gorąco. Proponuję darować sobie tego typu doznania.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2014, 10:17:32 pm wysłana przez Nawimar »