Autor Wątek: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?  (Przeczytany 297703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #180 dnia: Styczeń 26, 2014, 09:32:09 pm »
Gdy startowałem ze stronką poszukiwałem w sieci okładek oraz wzmianek na temat zagranicznych wydań 'Ekspedycji'. Napotkałem na wiele pozytywnych komentarzy. Były tam wzmianki o Fankim itp. Niestety nie napotkałem na komiksy typowo Polskich duetów wydawanych najpierw w Polsce.
Jest naprawdę dużo (i z każdym rokiem coraz więcej) polskich komiksów wydawanych w Polsce przez polskich autorów.
Jest tylko jedna podstawowa różnica między komiksem naszym rodzimym i francuskim lub amerykańskim. Nasi Twórcy robią go w wolnej od pracy chwili bo wiedzą, że prawie nikt nie wyżyje rysując tylko komiksy w Polsce (oczywiście są wyjątki, ale można je policzyć na palcach jednej ręki). Jeśli interesuje Cię co tylko w 2013 pojawiło się ciekawego jeśli chodzi o polski komiks - to zapraszam do tematu z listą najlepszych polskich komiksów z tego roku.
To naprawdę dobre komiksy i ich Twórcy nie musza mieć kompleksów w porównaniu z zagranicznymi odpowiednikami w danej kategorii opowiadanych historii. Maja one bardzo małe nakłady, bo osób interesujących się w Polsce rodzimym komiksem jest mało. I na tym to polega. Każdy jednak co chce znajdzie coś dla siebie.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline turucorp

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #181 dnia: Styczeń 26, 2014, 09:38:43 pm »
Może zacznę od początku.
Gdy startowałem ze stronką poszukiwałem w sieci okładek oraz wzmianek na temat zagranicznych wydań 'Ekspedycji'. Napotkałem na wiele pozytywnych komentarzy. Były tam wzmianki o Fankim itp. Niestety nie napotkałem na komiksy typowo Polskich duetów wydawanych najpierw w Polsce.

Nadal kompletnie nie rozumiem o co ci chodzi  :roll:
Na chwile obecna sa bodaj trzy komiksy spelniajace Twoj postulat, "Achtung Zelig!", "Niedzwiedz, kot i krolik" i "Tej nocy dzika paprotka", ale co to ma wspolnego z "Ekspedycja" pozostanie chyba odwieczna tajemnica Twojego umyslu  :cry:

Listy Francuskich, Belgijskich, Niemieckich itp komiksów nie mają końca. W Polsce komiksy z zagranicy są pewnie chętniej kupowane niż nasze rodzime??? Po prostu we Francji komiksów wychodzi znacznie więcej. Na tym forum wystarczyło, że wspomniałem tylko o reedycji to waszą reakcją było "co on pier.." Dla Spin-offu nie i już.
Kiedy pisałem, że temat bogów z kosmosu jest świetnym tematem, dla większości z nas ważniejsze były koszta niż sama próba realizacji. Wydaje mi się, że naszym narodowym problemem jest brak wiary w możliwości rodaków.


W Polsce od pewnego czasu ukazuje sie rocznie prawie 100 publikacji krajowych autorow, srednio 30 z nich to premierowe, pelnowymiarowe albumy. Zrobilem swego czasu podsumowanie 200, moim zdaniem najciekawszych z nich, ponad 80% tytulow powstalo w czasach, kiedy "Ekspedycja" byla juz tylko milym wspomnieniem, nawet dla samego Polcha.
Wydaje mi sie, ze naszym narodowym problemem jest brak rozeznania w temacie wspolczesnych krajowych komiksow wsrod osob, ktorych percepcja komiksow skonczyla sie w dniu upadku komuny.


Dzisiaj po raz pierwszy widziałem w tv reklamę komiksu 'Thorgal'. Bardzo mnie to ucieszyło, być może dzięki temu wydaniu pojęcie na temat komisu w świadomości Polaków ulegnie przemianie. Polakom komiksy kojarzą się jeszcze z poziomem wydawniczym z początku lat 90' ubiegłego wieku i wcześniej. Więc kiedy wspominam znajomym, że komiksy kosztują 40 PLN, a wydania zbiorcze 100 PLN  śmieją się w głos.


Jakis czas temu dokladnie takie same teksty wypisywali pasjonaci WKKM, a przedtem np. wielbiciele "Tytusa" i pasjonaci DK, a jeszcze wczesniej ludzie, ktorzy zobaczyli w tv reklamy "KRONa" itd. itp.
Ta mityczna "swiadomosc Polakow" ulega przemianie z taka czestotliwoscia, ze gdyby to naprawde mialo miejce, to mielibysmy teraz druga Francje, a nawet Japonie  :shock:


Rzecz ma miejsce kilka lat temu, gdy w małej księgarni zamawiałem komis. Panie nie mogły wyjść z podziwu, 'jak można w taki sposób zmarnować 3 dyszki'. Szydera na maksa.
Jeżeli my, fani komiksu nie wierzymy, że polski komiks może doczekać się spin-offu, to wydawcy tym bardziej w to nie uwierzą.


Jestes na forum, na ktorym pojawiaja sie wieloletni pasjonaci, kolekcjonerzy, autorzy, teoretycy i wydawcy, ludzie, ktorzy znaja i wciaz analizuja na biezaco wszystko co sie dzieje "w komiksowie". Jestes jednym z kilkudziesieciu (jesli nie kilkuset) osob, ktora "nagle sie obudzila i wpadla na genialny pomysl", srednio 1 na 10 sposrod tych osob ma w sobie tyle samozaparcia, zeby doprowadzic do zrealizowania swojego "genialnego pomyslu", srednio 1 na 10 z tych 10 realizuje swoj pomysl uwzgledniajac uwagi i informacje, ktore dostaje na tym forum.
Cala reszta ogarnia sie jak juz jest za pozno.
Chcesz zrobic fanowska akcje o "Ekspedycji", to smialo, zbieraj materialy, fanarty etc. i wrzucaj na siec.
Chcesz zrobic komiks komiks zwiazany z paleoastronautyka, to znajdz rysownika, scenarzyste, wydawce, albo przynajmniej kase na wydanie i trzymam kciuki.
Chcesz zrealizowac legalnego "spin-offa" do "Ekspedycji", wybacz, ale daj sobie spokoj, zanim bedzie za pozno.





Offline Julek_

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #182 dnia: Styczeń 26, 2014, 10:25:26 pm »
Gdy startowałem ze stronką poszukiwałem w sieci okładek oraz wzmianek na temat zagranicznych wydań 'Ekspedycji'. Napotkałem na wiele pozytywnych komentarzy. Były tam wzmianki o Fankim itp. Niestety nie napotkałem na komiksy typowo Polskich duetów wydawanych najpierw w Polsce.

Jestem bardzo ciekaw tych "wielu pozytywnych komentarzy" i "wzmianek o Fankim". Mógłbyś podesłać jakiś linki, zacytowac źródła, cokolwiek?

Offline turucorp

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #183 dnia: Styczeń 26, 2014, 10:30:36 pm »
Jestem bardzo ciekaw tych "wielu pozytywnych komentarzy" i "wzmianek o Fankim". Mógłbyś podesłać jakiś linki, zacytowac źródła, cokolwiek?



a co mi tam, masz leniu  :wink:
http://forum.rpg.net/archive/index.php/t-198333.html
No i oczywiscie jeszcze Win Wiacek:
http://www.comicsreview.co.uk/nowreadthis/2012/08/04/the-gods-from-outer-space-descent-in-the-andes/

« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2014, 10:40:34 pm wysłana przez turucorp »

Offline Nawimar

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #184 dnia: Styczeń 26, 2014, 10:40:47 pm »
Dawno temu (na tyle dawno, że nawet już nie pamiętam namiarów na to forum) spotkałem się z kilkoma entuzjastycznymi opiniami o Kovalu ze strony czytelników czeskich i węgierskich. Jedna z nich brzmiała tak jak poniżej:
 
 "POTŘEBUJU K ŽIVOTU SVÉMU "FUNKY KOVAL" Kdo má prosím tento komiks.. znamená pro mě velmi mnoho zaplatím, vyplatím, přeplatím. Beru vše. Moc děkuji"

Offline adro

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #185 dnia: Styczeń 27, 2014, 07:43:19 pm »
No tak komiks polski skonczyl sie na fankim. Pozniej byla juz tylko pustynia :shock:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline ekspedycja1978

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #186 dnia: Styczeń 28, 2014, 10:19:38 pm »
I to mnie boli.








fragsel

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #187 dnia: Styczeń 28, 2014, 10:24:03 pm »
I to mnie boli.

@ekspedycja1978:
Ty wiesz oczywiście,  że ta wypowiedź:
No tak komiks polski skonczyl sie na fankim. Pozniej byla juz tylko pustynia :shock:

była ironiczna, prawda?



Offline Kokosz

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #188 dnia: Luty 06, 2014, 09:53:41 am »
Nie wiem, czy ten link był wcześniej zapodawany, jeśli tak, to przepraszam.

http://relax.nast.pl/1/zaais.htm

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #189 dnia: Luty 06, 2014, 10:17:32 am »
Nie wiem, czy ten link był wcześniej zapodawany, jeśli tak, to przepraszam.

http://relax.nast.pl/1/zaais.htm

Fajne to. Nie widziałem wcześniej.
Jakby jeszcze lata wydania poszczególnych zagranicznych rzeczy były, to byłoby super :P
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Kokosz

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #190 dnia: Luty 06, 2014, 01:28:52 pm »
Jakby jeszcze lata wydania poszczególnych zagranicznych rzeczy były, to byłoby super :P

W pełni się z toba zgadzam. Nie tylko lata, ale też tytuły, wydawcy itp. Tylko nie ma kiedy usiąść i zrobić.

Offline Mefisto76

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #191 dnia: Luty 06, 2014, 01:54:57 pm »
W pełni się z toba zgadzam. Nie tylko lata, ale też tytuły, wydawcy itp. Tylko nie ma kiedy usiąść i zrobić.

Jakby jeszcze nazwiska autorów okładek zagranicznych można było ustalić, to już byłaby pełnia szczęścia :)
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline graves

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #192 dnia: Luty 06, 2014, 06:39:29 pm »
Jakby jeszcze było prawdziwe... :roll:
Oficjalnie 8 tom nigdy nie wyszedł w Polsce (samodzielnie) - tylko w drugim tomie zbiorczego wydania.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

N.N.

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #193 dnia: Luty 06, 2014, 07:46:48 pm »
Jakby jeszcze było prawdziwe... :roll:
Oficjalnie 8 tom nigdy nie wyszedł w Polsce (samodzielnie) - tylko w drugim tomie zbiorczego wydania.
A nieoficjalnie?

Offline graves

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #194 dnia: Luty 06, 2014, 08:20:41 pm »
A nieoficjalnie?
Nieoficjalnie ktoś wydrukował pirackie wydanie.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

 

anything