trawa

Autor Wątek: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?  (Przeczytany 296789 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kokosz

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #195 dnia: Luty 07, 2014, 05:51:54 am »
Jakby jeszcze było prawdziwe... :roll:
Oficjalnie 8 tom nigdy nie wyszedł w Polsce (samodzielnie) - tylko w drugim tomie zbiorczego wydania.

Gdyby nie było tej Kronowej okładki, to ktoś by powiedział, że zestawienie jest nieprawdziwe, bo tej publikacji "Ostatniego rozkazu" w nim nie ma. Wszystkim nie dogodzisz.

Tutaj są tylko okładki - nie ma informacji kto, gdzie i jak. A "Rozkaz" opublikowany został, mimo, że w magazynie i nie w całości.

Offline Nawimar

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #196 dnia: Luty 07, 2014, 08:01:19 am »
Graves: "Nieoficjalnie ktoś wydrukował pirackie wydanie."
 
 To tak tylko dodam, że pirackie wydanie zdobiła okładka z edycji niemieckiej, która jak dla mnie prezentuje się lepiej niż ta z "Krona" i "Ekspedycji".

Offline Kokosz

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #197 dnia: Luty 07, 2014, 08:04:32 am »
To tak tylko dodam, że pirackie wydanie zdobiła okładka z edycji niemieckiej, która jak dla mnie prezentuje się lepiej niż ta z "Krona" i "Ekspedycji".

Ciekawe, kim są ich autorzy...

Offline Nawimar

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #198 dnia: Luty 07, 2014, 08:10:18 am »
Kokosz: "Ciekawe, kim są ich autorzy..."
 
 W tej chwili nie mam pod ręką "Kontraktu rysownika" - wywiadu z B. Polchem -, ale chyba właśnie tam o tym wspominał. Zdaje się, że był to jakiś twórca z Hiszpanii. Nazwiska chyba sam nie pamiętał. Sprawdzę przy okazji.
 
 
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2014, 08:15:07 am wysłana przez Nawimar »

Offline pioma10


Offline kapitan Żbik

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #200 dnia: Maj 27, 2014, 11:16:30 am »
Jaka szkoda, że nie będę mógł być :sad: .
Kocham kreskę Bogusława Polcha od lat dziecięcych.
Pierwszy jego komiks czytałem mając lat 10 i było Funky Koval.
A jest wiadomo ile potrwa taka wystawa? Czy to tylko jednorazowa impreza?

Offline graves

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #201 dnia: Maj 27, 2014, 05:45:44 pm »
Kocham kreskę Bogusława Polcha od lat dziecięcych.
Pierwszy jego komiks czytałem mając lat 10 i było Funky Koval.
Też czytałem Funkyego pierwszy raz jak miałem dziesięć lat - początek 83 roku - był w odcinkach w "Fantastyce". Niestety nie byłem w stanie kupić wszystkich numerów - "Fantastyka" kosztowała wtedy 50 zł i to było całe kieszonkowe jakie dostawałem... Masakra tyle kasy musiałem wydać dla kilku stron w cz/b.
Nie był to jednak pierwszy komiks - najpierw było "Lądowanie w Andach".
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline pa3ck

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #202 dnia: Maj 28, 2014, 08:06:52 am »
Może ktoś z forumowiczów, będąc na wystawie, byłby tak dobry i zakupił tam dodatkowy album dla mnie  ? Oczywiście pokryję koszty.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #203 dnia: Maj 28, 2014, 08:17:15 am »
Też czytałem Funkyego pierwszy raz jak miałem dziesięć lat - początek 83 roku - był w odcinkach w "Fantastyce". Niestety nie byłem w stanie kupić wszystkich numerów - "Fantastyka" kosztowała wtedy 50 zł i to było całe kieszonkowe jakie dostawałem... Masakra tyle kasy musiałem wydać dla kilku stron w cz/b.
Nie był to jednak pierwszy komiks - najpierw było "Lądowanie w Andach".
w zasadzie robiłem podobnie, ale próbowałem to sobie wynagrodzić, czytając całą resztę tego pisma. i tym sposobem odkryłem wtedy masę świetnych rzeczy, po które bym nie sięgnął w wieku 10 lat. gdybym żył w społeczeństwie dostatku, zaczytywałbym się  w młodości papką o facetach w kolorowych kalesonach.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline bosssu

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #204 dnia: Maj 29, 2014, 08:25:42 pm »
Po wielu podejściach zabrałem się aby przeczytać komplet FK...z wydania Prószyńskiego, 1 zeszyt spoko chociaż denerwuje sztywna okładka, drugi zeszyt strasznie kiepskie liternictwo zamazane i porozjeżdżane (nie pamiętam jakie było w KF ale chyba zdecydowanie lepsze), 3 tom trzyma poziom chociaż denerwuje już stylem....ale 4-ty tom to PORAZKA 100-lecia, gorszego komiksu nie czytałem od lat, nawet sentyment do postaci nie rzucił odrobiny światła, komiks KOSZMARNY- beznadziejne rysunki, bohaterowie z każdego kadru szczerzą zęby jakby "słitfocie" walili, brak totalnie konsekwencji w rysowaniu twarzy, postacie wręcz karykaturalne, tła w porównaniu do pierwszych dwóch tomów to pustynia ze szczegółami. Ogólnie panowie chyba chcieli wskrzesić postać aby zagrać na sentymencie i zarobić trochę kasy. Tak jak Rosiński ewoluuje z czasem tak tutaj widzę tylko upadek na łeb i szyję. Nie dziwię się kompletnie, ze komiksy te tonami zalegają po wszystkich sklepach bo Funky dla mnie to 2 pierwsze tomy , ewentualnie 3, a 4-ka to jakaś pomyłka. Z całym szacunkiem dla autorów, których bardzo cenię i lubię.....ale trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść....niepokonanym

Offline kapitan Żbik

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #205 dnia: Maj 30, 2014, 04:44:38 pm »
Mam to wydanie zbiorcze Funky Kovala i odczucia mam też podobne. Dwa pierwsze tomy, pierwsza lektura z lat dziecięcych, do dziś darzę je wielkim sentymentem. Tom III był już taki sobie. Czytałem go już dużo później i nie zachwycił mnie. Tom IV jawi się mi jak coś w rodzaju pewnego eksperymentu. Może B. Polch chciał spróbować na ile jest w stanie wrócić do dawnego sposobu rysowania Kovala? Nie da się ukryć, że jego kreska (tak piękna - co podkreślam) mocno się zmieniła pod wpływem serii Wiedźmin. Wydanie całości też nie powala edycją. B. Polch jest rysownikiem, którego potencjał nie został należycie wykorzystany. Zabrakło dla niego bardzo dobrych scenarzystów na rysowanie serii, która mogłaby konkurować z THORGALEM Rosińskiego i spółki. Lata 90-te były kluczowe. Tymczasem kariera rysownika potoczyła się całkiem odmiennie.

Offline starcek

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #206 dnia: Czerwiec 04, 2014, 11:49:32 am »
Może ktoś z forumowiczów, będąc na wystawie, byłby tak dobry i zakupił tam dodatkowy album dla mnie  ? Oczywiście pokryję koszty.
Album będzie do nabycia w Solaris.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline bosssu

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #207 dnia: Sierpień 02, 2014, 06:15:36 pm »
Już jest do nabycia FUNKY KOVAL ZONE- cena świetna zobaczymy czy zawartość też
http://www.incal.com.pl/funky-koval-zone.html

KukiOktopus

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #208 dnia: Sierpień 07, 2014, 01:29:54 pm »
Już jest do nabycia FUNKY KOVAL ZONE- cena świetna zobaczymy czy zawartość też
http://www.incal.com.pl/funky-koval-zone.html
Porównywał ktoś z Was autografy Bogusława Polcha na poszczególnych egzemplarzach FKZ, o których wspomniano pod powyższym linkiem? Jeśli nie, to serdecznie polecam.

Offline vision2001

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpień 07, 2014, 01:31:59 pm »
Porównywał ktoś z Was autografy Bogusława Polcha na poszczególnych egzemplarzach FKZ, o których wspomniano pod powyższym linkiem? Jeśli nie, to serdecznie polecam.
Hehehe - czyli autograf/nie-autograf? ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything