trawa

Autor Wątek: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?  (Przeczytany 294214 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #360 dnia: Listopad 26, 2014, 02:49:30 pm »
Ekspedycje tak jak były wystawiane po 600 zł komplety, tak są i teraz (pewnie nawet ten sam sprzedający). W październiku można było kupić nawet za 99 zł pojedynczy tom, a teraz widzę że chodzą nawet po 199 i dalej są przelicytowywane. Rzekomego wysypu na allegro jakoś nie widzę i nie mogę się dopatrzeć, w którym miejscu maximumcarnage nie ma racji.

Feldkurat

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #361 dnia: Listopad 26, 2014, 02:58:52 pm »
W dwóch miejscach:
1. Jeszcze 2-3 miesiące temu (i oczywiście wcześniej) pojawiały się sporadycznie pojedyncze egzemplarze, teraz pojawia się ich znacznie więcej.
2. Niech te wystawione za 199 pójdą za 300-400, to i tak jest znaczna różnica względem 600, prawda? A widzę, że licytowane są w tej chwili 70 zł za tom, 200 zł za oba... Przyznaję, że nie śledzę tych aukcji do końca i na potrzeby forumowych mądrali (bez obrazy, to nie jest przytyk do ciebie, czy maximumcarnage'a, ja po prostu generalnie nie znoszę przemądrzałych typków a'la "ilu forumowiczów potrzeba, żeby wymienić żarówkę") zwyczaju tego nie zamierzam zmieniać, ale jestem przekonany, że okolic 600 nie osiągną.

fragsel

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #362 dnia: Listopad 26, 2014, 03:29:17 pm »
prawie nigdy się nie zgadzam z maximumcarnage ale ferowanie wyroków na podstawie cząstkowych danych (bo sam mówisz, ze nie śledzisz do końca, ale jesteś "przekonany" - trochę to przemądrzałe z Twojej strony, mądralo) a potem ciśnięcie ludziom nie wydaje się przydawać Ci zasług...

ja wcale nie śledzę aukcji, ale nie przekonałeś mnie, że masz rację, a się strasznie oburzasz...
dziwne...

Offline DarekŻory

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #363 dnia: Listopad 26, 2014, 03:56:17 pm »
Faktycznie więcej tego. Nie słuchaj tych gadek pewnie sami sprzedają i krew ich zalewa. Nie dawno pluli żółcią na samą wzmiankę o wznowieniu. Jest GIT.

Offline maximumcarnage

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #364 dnia: Listopad 26, 2014, 04:00:37 pm »
Nie dawno

Właśnie krew mnie zalała i splunąłem żółcią.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #365 dnia: Listopad 26, 2014, 05:16:18 pm »
Przepraszam, że się wtrącam, ale chciałem tylko powiedzieć, że na allegro nie warto kupowac Ekspedycji nawet jak nie dodrukują, bo zawsze se przeciez można kupić i przeczytac w orginale.

Feldkurat

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #366 dnia: Listopad 26, 2014, 05:31:05 pm »
ferowanie wyroków na podstawie cząstkowych danych


To się nazywa analiza. Jeżeli jakiegoś produktu jest mało, to osiąga on wyższe ceny, a gdy jego dostępność wzrasta, to ceny maleją. Jest to jedno z podstawowych praw ekonomii. Nie śledzę aukcji Ekspedycji do końca, ale przychodzą mi na maila powiadomienia, gdy się pojawiają nowe aukcje z tym komiksem. Ponieważ ostatnio pojawia się ich znacznie więcej (raz w tygodniu lub nawet jeszcze rzadziej kilka miesięcy temu vs 5-10 sztuk tygodniowo ostatnio to "znacznie więcej"), pozwala mi to wyrazić przekonanie, że ceny końcowe są znacznie niższe.


Moje zirytowanie wynika z faktu, że muszę pisać o rzeczach oczywistych, takich jak powyższe. A i tak zawsze się na forum znajdzie pieniacz, który spróbuje to zakwestionować, tak dla zasady. Nie szkoda im czasu?




Offline mr.castor

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #367 dnia: Listopad 26, 2014, 05:33:08 pm »
Przepraszam, że się wtrącam, ale chciałem tylko powiedzieć, że na allegro nie warto kupowac Ekspedycji nawet jak nie dodrukują, bo zawsze se przeciez można kupić i przeczytac w orginale.


sorry za OT ale oplułem monitor ze śmiechu, myślę że spokojnie pierwsza 10 postów roku  :lol:

KukiOktopus

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #368 dnia: Listopad 26, 2014, 05:38:30 pm »

sorry za OT ale oplułem monitor ze śmiechu, myślę że spokojnie pierwsza 10 postów roku  :lol:
Niestety dopiero po napisaniu tego mojego postu uswiadomiłem sobie, że żart jest do bani, bo przypomniałem sobie, że prawdopodobnie Ekspedycja została wydana najpierw w Niemczech.

EDIT: Co zresztą potwierdza Wikipedia:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bogowie_z_kosmosu



Offline mr.castor

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #369 dnia: Listopad 26, 2014, 06:06:48 pm »
Spoko, ja się uśmiałem, nigdy się nie zagłębiałem jakoś mocno w historię wydawania tej serii  :wink:

Offline bosssu

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #370 dnia: Listopad 26, 2014, 08:54:38 pm »
Wydanie Ekspedycji zostało potwierdzone jako jednotomowe czyli prawie 400str. Wydanie z Muzy jest na pewno poręczniejsze od takiego kolosa. Każdy ma wybór czy czekac 0,5roku na album, który może kosztować koło 150zł (ze 120 po robatach- tak wnioskuję bo te z Muzy pojedyńczo chodziły po 50zł) czy dać teraz 200zł za dwutomowe wydanie. Sądzę, że jeśli WK by wydawało w identycznej formie jak Muza to mielibyśmy wysyp okazji a tak to pojawia się niepewność i pytanie?....czy nowe wydanie na pewno będzie fajniejsze? i czy warto zaryzykować sprzedaż starych?..(jeśli nowe wydanie może niczego innego nie wnieść) dla kilkudziesięciu złotych.
Myślę, że jak pojawią się konkrety dotyczące tego wydania to pojawi się więcej aukcji.

Offline radef

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #371 dnia: Listopad 27, 2014, 02:47:48 pm »
który może kosztować koło 150zł (ze 120 po robatach- tak wnioskuję bo te z Muzy pojedyńczo chodziły po 50zł)
400-stronicowy komiks za 150 złotych? Przy tym za ile wydano "Funky Kovala" można się domyśleć, że (w zależności od formatu) "Ekspedycja" będzie kosztowała 80-100 złotych.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Koalar

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #372 dnia: Listopad 27, 2014, 02:56:29 pm »
400-stronicowy komiks za 150 złotych? Przy tym za ile wydano "Funky Kovala" można się domyśleć, że (w zależności od formatu) "Ekspedycja" będzie kosztowała 80-100 złotych.

Tam już chyba mieli gotowe pliki z tego wydania w pojedynczych tomach. A tu przygotowanie wydania może kosztować więcej pracy (a więc i cena może być odpowiednio wyższa).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Deg

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #373 dnia: Listopad 27, 2014, 06:44:34 pm »
Niestety dopiero po napisaniu tego mojego postu uswiadomiłem sobie, że żart jest do bani, bo przypomniałem sobie, że prawdopodobnie Ekspedycja została wydana najpierw w Niemczech.

EDIT: Co zresztą potwierdza Wikipedia:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bogowie_z_kosmosu
Podejrzewam, że nawet najbardziej gorliwi entuzjaści oryginalnych wydań nie zdobyliby się na zakup wersji niemieckiej  :razz:

KukiOktopus

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #374 dnia: Listopad 27, 2014, 08:09:54 pm »
Podejrzewam, że nawet najbardziej gorliwi entuzjaści oryginalnych wydań nie zdobyliby się na zakup wersji niemieckiej  :razz:
No to może dowcip i tak jest śmieszny, ale inaczej niż zamierzałem i dlatego mi się on nie podoba :wink: