trawa

Autor Wątek: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?  (Przeczytany 294293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #375 dnia: Listopad 28, 2014, 02:28:33 pm »
Ta, a ludzie na allu dalej placa bajonskie sumy za ekspedycje z muzy. Czy Ci ludzie nie czytaja serwisow komiksowych :doubt: :???:
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline maximumcarnage

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #376 dnia: Listopad 28, 2014, 02:44:54 pm »
Ta, a ludzie na allu dalej placa bajonskie sumy za ekspedycje z muzy. Czy Ci ludzie nie czytaja serwisow komiksowych :doubt: :???: ??:
pzdr

Ale co ma jedno z drugim wspólnego? Może ktoś woli wydanie Muzy i świadomie kupuje.

Offline adro

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #377 dnia: Listopad 28, 2014, 02:56:44 pm »
no niby tak, ale zaraz bedzie nowa edycja ekspedycji(jedno porzadne tomisko :razz: )  . No nic to sa pieniadze tych ludzi, ja sie tylko dziwie :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Dzungla

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #378 dnia: Grudzień 05, 2014, 09:35:17 am »
Gdyby ktoś się zastanawiał czy warto zafundować sobie nowego Funky Kovala
Tak, warto - bardzo ładne wydanie deluxe i oversized z dodatkową krótką historią ze stanu wojennego. Około 40zł w sklepach internetowych byłem mile zaskoczony relacją cena-jakość, już chyba przywykłem do zawyżonych cen komiksów wydanych w Polsce :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2014, 09:38:30 am wysłana przez Dzungla »

Offline Kokosz

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #379 dnia: Grudzień 05, 2014, 10:57:05 am »
Gdyby ktoś się zastanawiał czy warto zafundować sobie nowego Funky Kovala
Tak, warto - bardzo ładne wydanie deluxe i oversized z dodatkową krótką historią ze stanu wojennego. Około 40zł w sklepach internetowych byłem mile zaskoczony relacją cena-jakość, już chyba przywykłem do zawyżonych cen komiksów wydanych w Polsce :biggrin:

To cena Kovala jest zaniżona.

Gdyby (hipotetycznie) taką cenę do objętości jak w Kovalu wprowadzono obowiązkowo we wszystkich komiksach, za pół roku mielibyśmy tylko Thorgala, Batmana, Tytusa i Asteriksa.

To ja jednak wolę większy wybór w nieco większej cenie.

Offline nexus6

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #380 dnia: Grudzień 06, 2014, 02:55:26 pm »
Co za maruda... Nie podoba mu się cena funkiego.  :oops:

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #381 dnia: Grudzień 06, 2014, 04:19:51 pm »
To cena Kovala jest zaniżona.

Gdyby (hipotetycznie) taką cenę do objętości jak w Kovalu wprowadzono obowiązkowo we wszystkich komiksach, za pół roku mielibyśmy tylko Thorgala, Batmana, Tytusa i Asteriksa.

To ja jednak wolę większy wybór w nieco większej cenie.

To ja pozwolę sobie zaryzykować stwierdzenie, że gdyby pozostałe komiksy miały cenę jak Funky, po prostu sprzedawałoby się ich więcej i byłby większy wybór.

Offline misiokles

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #382 dnia: Grudzień 06, 2014, 04:43:38 pm »
Ja nie kupowałbym więcej niż teraz kupuję. Jeszcze niedawno kupowałem jak szalony, teraz trochę mi się gust wyrobił i bardziej przebieram w ofertach wydawniczych. Plus kwestia miejsca na komiksy. Nie byłbym taki sure, że niższa cena wpłynęłaby ożywczo na rynek komiksowy. Sądzę, że wydawnictwa wiedzą lepiej on nas, jaka powinna być cena by się utrzymać na rynku. Nie twierdzę, że ceny są teraz ok. Mogłyby być niższe, to sprawa oczywista. Ale nie wierzę w to, że obniżenie ceny jest złotym środkiem i prowadzi prosto do zadowolenia czytelników i majętności wydawców....

Offline graves

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #383 dnia: Grudzień 06, 2014, 05:30:45 pm »
To ja pozwolę sobie zaryzykować stwierdzenie, że gdyby pozostałe komiksy miały cenę jak Funky, po prostu sprzedawałoby się ich więcej i byłby większy wybór.
Niestety, ale to nie jest takie pewne, a wręcz jest to mało prawdopodobne. Miłośnicy może kupiliby ich więcej, chociaż biorąc pod uwagę rabaty to własnie kupują taniej, jeśli komiksy byłyby w takiej cenie jak nowy Funky - to mogłoby już nie być takich zniżek. Poza miłośników (baaaardzo wąską grupę nabywców) to by jednak się nie przebiło nawet jakby komiksy były wydawane bardzo tanio po kosztach wydruku.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Dembol_

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #384 dnia: Grudzień 06, 2014, 07:09:04 pm »
To ja pozwolę sobie zaryzykować stwierdzenie, że gdyby pozostałe komiksy miały cenę jak Funky, po prostu sprzedawałoby się ich więcej i byłby większy wybór.
Wydawnictwo Manzoku też tak myślało.

Offline Kokosz

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #385 dnia: Grudzień 06, 2014, 07:20:47 pm »
Co za maruda... Nie podoba mu się cena funkiego.  :oops:

Alez ja nigdzie nie pisałem, że mi się nie podoba. Pisałem, że porównując ceny lepiej jest przyjąć np. albumy Egmontu czy taurusa jako punkt odniesienia, a nie Funky Kovala, bo cena Funky Kovala jest zaniżona. Jeśliby ktoś porównywał ceny w odniesieniu do kovala, to absolutnie wszystko jest za drogie. Taki wniosek jest bez sensu i donikąd nie prowadzi. Tak więc proszę nie nadinterpretowywać moich postów.

Offline Holsten

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #386 dnia: Grudzień 08, 2014, 06:49:35 pm »
Ta, a ludzie na allu dalej placa bajonskie sumy za ekspedycje z muzy. Czy Ci ludzie nie czytaja serwisow komiksowych :doubt: :???: ??: ??: ??:
pzdr


Poszła za 169,50 http://allegro.pl/show_item.php?item=4830073947


Przepraszam za post pod postem. Są i takie oferty sprzedaży http://allegro.pl/boguslaw-polch-ekspedycja-komplet-tom-1-2-i4873554625.html?source=mlt



zamiast przepraszać można edytować... zajmuje tyle samo czasu... a mniej niż mnie sklejanie...
fragsel
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2014, 07:49:29 pm wysłana przez fragsel »

Offline Dzungla

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #387 dnia: Grudzień 13, 2014, 12:14:24 pm »
Pisałem, że porównując ceny lepiej jest przyjąć np. albumy Egmontu czy taurusa jako punkt odniesienia, a nie Funky Kovala, bo cena Funky Kovala jest zaniżona. Jeśliby ktoś porównywał ceny w odniesieniu do kovala, to absolutnie wszystko jest za drogie.


No nie do końca, najlepszy przykład to co przyciągneło mnie ponownie do komiksów - Kolekcja Marvela Hachette (bywają po 200stron w HC za 39.99zł).
Myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku i czasy kiedy to wydawnictwo na E dyktowało ceny nie wrócą. Oczywiście nadal będą komiksy dla wysublimowanych kolekcjonerów w nakładzie 600sztuk i zawyżonej cenie oraz normalne albumy dla szerokiego grona odbiorców.

Ja ani Funky'ego ani ekspedycji bym w innej cenie nie kupił.


Chociaż z drugiej strony może komiksy wraz z naszym pokoleniem odchodzą do lamusa. Więc może bardziej rzeczywiście opłacalne jest dla wydawnictwa uderzanie wciąż do tej samej grupy odbiorców po wyższej cenie niż szukanie nowych potencjalnych kupujących.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2014, 12:28:25 pm wysłana przez Dzungla »

Offline Archie

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #388 dnia: Grudzień 13, 2014, 01:02:43 pm »
Chociaż z drugiej strony może komiksy wraz z naszym pokoleniem odchodzą do lamusa. Więc może bardziej rzeczywiście opłacalne jest dla wydawnictwa uderzanie wciąż do tej samej grupy odbiorców po wyższej cenie niż szukanie nowych potencjalnych kupujących.
Popatrz sobie po Instagramie kto wrzuca zdjęcia komiksów z WKKM. W skrócie jest to młodzież, która zachęcona popularnością postaci Marvela sięgnęła po komiksy osiągalne cenowo. Problem to zachęcić ich żeby poszli dalej i kupili coś droższego. Wydawnictwa nie mają konkretnych działań marketingowych skierowanych do młodego odbiorcy, nie mówiąc już o ściśle sprecyzowanych strategiach marketingowych. Nie inwestują w odpowiednie działania marketingowe i wizerunkowe, więc nie ma się co dziwić, że rynek jakoś masowo się nie rozrósł, a ceny są jakie są. Jak coś jest dobrze znane i rozpromowane to można to ładnie opychać.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Dzungla

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #389 dnia: Grudzień 14, 2014, 10:16:11 am »
Moim zdaniem  jest zbyt dużo  tytułów - to o czym pisali co działo się w 1992 i 1993 roku w TM-Semic. Wbrew oczekiwaniom wydawcy nowy tytuł często nie przyciąga nowego kupującego. Co więcej "stary" klient generalnie nie zacznie wydawać więcej na komiksy  tylko raczej zrezygnuje z poprzedniej serii żeby kupować nową serię. Nakład w dół = cena w górę i mamy to co mamy.

 

anything