Autor Wątek: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?  (Przeczytany 296779 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Holsten

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #405 dnia: Grudzień 27, 2014, 02:07:23 pm »
Serię oczywiście bardzo lubię. Wychowałem się na niej i uwielbiam kreskę Bogusława Polcha, ale sam autor nie powinien określać jej mianem "genialnej". Przy całym szacunku i sympatii dla Pana Polcha, takie określenie pochodzące od niego jest lekko mówiąc nieskromne.

Offline Itachi

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #406 dnia: Styczeń 02, 2015, 11:58:40 am »

Offline bosssu

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #407 dnia: Styczeń 02, 2015, 12:44:57 pm »
Pierwsze miejsce: http://www.gildia.pl/komiks/news/2015/01/podsumowanie-roku-polskie
Przy takiej cenie nie dziwne, można go było dorwać nawet po 35zł na allegro więc pewnie zdobi półki w co drugim domu.
Mam nadzieję, że Ekspedycję zrobią jednak w dwóch tomach po 4 albumy bo ładnie by wyglądała obok Funkyego.
Jeszcze jakby się dogadali z Ongrysem (w przyszłości) i walnęli taki integral z Tajfunem to byłby full wypas polskiej fantastyki komiksowej :biggrin:

Offline misiokles

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #408 dnia: Styczeń 02, 2015, 12:47:54 pm »
Symptomatyczne, że niedawno był cały Funky w zeszytach (w tym premierowy) czwarty i wciąż jest do dostania za przyzwoite pieniądze.  Może to też znaczyć, że ludzie lubią integrale.

Offline starcek

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #409 dnia: Styczeń 02, 2015, 01:30:37 pm »
Polch twierdzi, że w księgarniach jest już drugi nakład integrala.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #410 dnia: Styczeń 02, 2015, 01:49:59 pm »
Zapewne wiele osób skusiło się na zakup z powodów sentymentalnych. Takie czynniki jak niska cena, "magia tytułu" i zebranie wszystkich tomów w integral ułatwiły podjęcie decyzji o zakupie FK przez osoby: które z różnych względów nie czytają obecnie komiksów, czytają sporadycznie lub młodych czytelników.
Ciekawie (gabarytowo) będzie wyglądać "Ekspedycja" w jednym integralu. Jeśli wydawnictwo zdecyduje się na jeden wolumin. Tak zapowiadali na FB.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline misiokles

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #411 dnia: Styczeń 02, 2015, 01:52:14 pm »
A czemu sentyment nie zadziałał dwa lata temu, jak cały Funky wyszedł w zeszytach w jednolitej szacie graficznej?

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #412 dnia: Styczeń 02, 2015, 02:02:51 pm »
A czemu sentyment nie zadziałał dwa lata temu, jak cały Funky wyszedł w zeszytach w jednolitej szacie graficznej?


Zapewne fakt, że zebrano wszystkie tomy w jeden wolumin. Dodać do tego cenę. Graficznie bardziej chwytliwa okładka.


Czy wcześniej sentyment nie zadziałał? Moim zdaniem zadziałał. Wystarczy spojrzeć na listę top 50 gildii z 2011 roku. Na 3 pozycji jest FK część 4 (najsłabsza).
http://www.komiks.gildia.pl/toplista/2011/podsumowanie-roku

Pozostałe tomy: pozycja 8, 14, 21


Fakt dostępności tych starszych zapewne wiąże się z nakładem.

Większość ludzi wychowanych w latach 80-tych i czytających magazyn "Fantastyka" spotkało się z FK. Później komiks pojawiał się na przełomie  lat 80/90 w magazynie "Komiks-Fantastyka". Nakłady magazynów były wysokie. Więc tytuł zapisał się w świadomości społecznej. Obecnie, nawet jak nie czytają komiksów, część osób widząc integral (wszystkie przygody) za niewygórowaną cenę może się skusić zrobić sobie prezent.
Podobnie tłumaczę dobrą sprzedaż Yansa. Oczywiście to tylko moje wnioski i nie muszą być trafne. Badań nie prowadziłem aby je zweryfikować.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2015, 02:22:52 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline bosssu

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #413 dnia: Styczeń 02, 2015, 06:01:17 pm »
Nie można też zapomnieć o integralu Funkyego z Egmontu zbierającego 3 tomy (tak więc wydań w sumie jest już 4-ry).
Podstawowym kryterium jest jednak CENA. Komplet Prószyńskiego 4-zeszytowy kosztował ok. 80zł a tutaj mamy integral w ładnej oprawie w cenie 2-ch zeszytów. Dużo osób posiadając nawet zeszytowe wydania kupiło go jeszcze raz bo jest ...tani i ładnie się prezentuje. To, że zeszyty wyszły niedawno i pewnie wydawnictwo posiada cały czas licencję pozwolił pewnie tak drastycznie obniżyć koszty.

Na Yansa czekało o wiele więcej osób ze względu na jednak małą dostępność tego komiksu, który w całości został wydany tylko raz w naszym kraju a patrząc na popularność Thorgala i Kolekcji Rosińskiego (Szninkiel doczekał się nawet 3-go dodruku!!! a Thorgala to już ciężko się doliczyć), każdy fan czekał na uzupełnienie kolekcji w fajnie wydanie uzupełniające twórczość naszego najlepszego rysownika.

Funkyego można kupić w tym momencie za 36zł (40 z wysyłką) co średnio wychodzi 10zł za album czyli tzw. półdarmo.
Rodzi się pytanie czy inne komiksy są droższe bo koszty licencji są wyższe? czy może druk jest droższy?
Jeśli koszty licencji to ile zażyczą sobie w tym przypadku twórcy Ekspedycji? i czy otrzymamy komiks w podobnej cenie czyli ok. 80zł (po rabatach).
Osobiście optowałbym za wydaniem typu Świat Edeny bądź Martha w dwóch albumach zafoliowanych razem zamiast ciężkiej nieporęcznej cegły jak np. Halloween Blues (7 albumów) -która po dwóch czytaniach "ucieka" z okładek a tutaj jeszcze dochodzi prawie 50 stron. A wątpię czy wydawnictwo pokusi się na jakość np. Habibi gdzie grubość nie przeszkadza. Cena dwóch tomów prawdopodobnie byłaby zbliżona do 100zł (po rabatach) i na taką cenę raczej większość się zgodzi.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2015, 08:11:10 pm wysłana przez bosssu »

Offline misiokles

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #414 dnia: Styczeń 03, 2015, 04:26:25 pm »
Nie można też zapomnieć o integralu Funkyego z Egmontu zbierającego 3 tomy (tak więc wydań w sumie jest już 4-ry).
Właściwie to pięć (jeśli chodzi o dla pierwsze albumy). Przed premierą tomu trzeciego w 1992, Komiks NF wydał dyptyk w takiej samej oprawie graficznej co Wbrew sobie.

Offline Mefisto76

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #415 dnia: Styczeń 03, 2015, 08:38:00 pm »
Właściwie to pięć (jeśli chodzi o dla pierwsze albumy). Przed premierą tomu trzeciego w 1992, Komiks NF wydał dyptyk w takiej samej oprawie graficznej co Wbrew sobie.

Właśnie to samo chciałbym zauważyć - to już 5 wydanie, choć Wbrew sobie faktycznie było w latach 90. tylko raz wydane, a pierwsze dwa zeszyty - dwa razy.

Osobiście optowałbym za wydaniem typu Świat Edeny bądź Martha w dwóch albumach zafoliowanych razem zamiast ciężkiej nieporęcznej cegły jak np. Halloween Blues (7 albumów) -która po dwóch czytaniach "ucieka" z okładek a tutaj jeszcze dochodzi prawie 50 stron.

Nie wiem co jest złego w wydaniu Halloween Blues - ten album i Dallas Barr to moje dwa ulubione wydania zbiorcze.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

KukiOktopus

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #416 dnia: Styczeń 30, 2015, 01:29:08 pm »
Panowie, mam do sprzedania za symboliczne 600 zł I wydanie Ekspedycji, prawdziwy unikat :wink:


http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/265331-ekspedycja-wedlug-ericha-von-danikena-wydanie-kolekcjonerskie

Offline bosssu

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #417 dnia: Styczeń 31, 2015, 07:09:35 am »
Cena dwóch tomów prawdopodobnie byłaby zbliżona do 100zł (po rabatach) i na taką cenę raczej większość się zgodzi.
Jednak się zaskoczyłem :razz: jeszcze bardziej 69,30Zł to już zabójcza cena za TAKI komiks

Offline kalbaro74

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #418 dnia: Styczeń 31, 2015, 07:41:44 pm »
Skuszę się na EKSPEDYCJĘ bo czytałem bardzo dawno temu,świta mi w głowie co nieco z fabuły,jak będzie wydanie podobne do FUNKIEGO to będzie się fajnie prezentowało na półeczce.

Offline amsterdream

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #419 dnia: Luty 10, 2015, 10:05:47 am »
Funky Koval - czytam od kilku dni i skończyć nie mogę. Jeden wielki bełkot. Dawno nie czytałem tak chaotycznego komiksu.