Autor Wątek: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?  (Przeczytany 297573 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline FloreK9

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #420 dnia: Luty 10, 2015, 10:12:20 am »
Funky Koval - czytam od kilku dni i skończyć nie mogę. Jeden wielki bełkot. Dawno nie czytałem tak chaotycznego komiksu.

No właśnie boję się takiego "odbicia" od tego komiksu. Te sam dylemat mam teraz z Ekspedycją, moglibyście mi szczerze polecić te komiksy czy trzeba brać pod uwagę, że broni je w głównej mierze sentyment, a same nie przetrwały za bardzo próby czasu? Jestem z tych którzy nadrabiają aktualnie sporo rzeczy i na przykład takiego Yansa czytałem z lekkim grymasem.

JanT

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #421 dnia: Luty 10, 2015, 10:17:16 am »
Funky Koval - czytam od kilku dni i skończyć nie mogę. Jeden wielki bełkot. Dawno nie czytałem tak chaotycznego komiksu.
Ja ledwo dotrwałem do końca pierwszej części  :biggrin:

Offline pa3ck

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #422 dnia: Luty 10, 2015, 10:24:56 am »
Funky Koval - czytam od kilku dni i skończyć nie mogę. Jeden wielki bełkot. Dawno nie czytałem tak chaotycznego komiksu.

To jest jedyny komiks , którego nie dałem rady przeczytać do końca. Chyba po 10 stronach odpuściłem. Do tej pory Tajne Wojny były dla mniej największą porażką , ale Koval chyba je przebił.

Offline Kokosz

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #423 dnia: Luty 10, 2015, 10:30:41 am »
Jeszcze jakby się dogadali z Ongrysem (w przyszłości) i walnęli taki integral z Tajfunem to byłby full wypas polskiej fantastyki komiksowej :biggrin:

Sugerujesz, ze Ongrys nie poradziłby sobie sam z przygotowaniem integrala?

I jeszcze, że Prószyński byłby zainteresowany Tajfunem?

A czemu sentyment nie zadziałał dwa lata temu, jak cały Funky wyszedł w zeszytach w jednolitej szacie graficznej?

Ależ zadziałał. Pojedyncze albumy też były dodrukowywane, bo się nakład wyczerpał...

Offline bosssu

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #424 dnia: Luty 10, 2015, 01:08:27 pm »
Sugerujesz, ze Ongrys nie poradziłby sobie sam z przygotowaniem integrala?

I jeszcze, że Prószyński byłby zainteresowany Tajfunem?
Jakoś się pogubiłem. Ale ogólnie chodziło mi o to aby "Klasyka Polskiej Fantastyki" wyszła w miarę jednolitej szacie graficznej :smile:  -Funky, Ekspedycja i Tajfun.
Ale i tak byśmy mieli 3 wydawnictwa  (jakoś tkwiło mi w głowie, ze to Pruszyński się jednak złapał za Ekspedycję).


Co do odbioru Funky Koval to kreska jak na tamte czasy jest świetna a fabularnie pierwsze dwa tomy ok. pozostałe to równia pochyła.
Za tą cenę trzeba mieć nawet z sentymentu.
Ekspedycja raczej będzie lepiej odebrana bo jest...ciekawsza moim zdaniem a, ze to lekko drętwa i skostniała konstrukcja...to sorry ale to KLASYK!!!

Offline peta18

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #425 dnia: Luty 10, 2015, 02:22:45 pm »
Jakoś się pogubiłem. Ale ogólnie chodziło mi o to aby "Klasyka Polskiej Fantastyki" wyszła w miarę jednolitej szacie graficznej :smile:  -Funky, Ekspedycja i Tajfun.
Ale i tak byśmy mieli 3 wydawnictwa  (jakoś tkwiło mi w głowie, ze to Pruszyński się jednak złapał za Ekspedycję).
A Funkyego kto wydal? Komiksowe czy Proszynski, czy jest tak jak w przypadku Wilqa The Best of, czyli Wydawca Proszynski, a logos Komiksowego. Jezeli jest tak samo, to Ekspedycja pewnie tez tak bedzie wydana.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline oligator1975

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #426 dnia: Luty 10, 2015, 02:29:26 pm »
A Funkyego kto wydal? Komiksowe czy Proszynski, czy jest tak jak w przypadku Wilqa The Best of, czyli Wydawca Proszynski, a logos Komiksowego. Jezeli jest tak samo, to Ekspedycja pewnie tez tak bedzie wydana.
Wygląda na to że Pruszyński  wykupił  sklep gildie i Wydawnictwo Komiksowe.

Offline turucorp

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #427 dnia: Luty 10, 2015, 03:38:04 pm »
Wygląda na to że Pruszyński  wykupił  sklep gildie i Wydawnictwo Komiksowe.

Uhm, jakos tak w zeszlym roku  :roll:

Offline peta18

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #428 dnia: Luty 10, 2015, 04:09:29 pm »
I wszystko jasne (ze strony WK):

Wydawnictwo prowadzone jest przez

Gildia Internet Services sp. z o. o.

oraz

Prószyński  Media Sp z o.o.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2015, 04:14:21 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline bosssu

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #429 dnia: Luty 10, 2015, 04:50:59 pm »
Czyli krótko mówiąc...każdemu psu i tak Burek :biggrin: na imię
Można się wiec spodziewać podobnego wydania (choć wolałbym jakość bardziej Kota Rabina niż Funkyego)

Feldkurat

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #430 dnia: Luty 11, 2015, 07:32:18 am »
No właśnie boję się takiego "odbicia" od tego komiksu. Te sam dylemat mam teraz z Ekspedycją, moglibyście mi szczerze polecić te komiksy czy trzeba brać pod uwagę, że broni je w głównej mierze sentyment, a same nie przetrwały za bardzo próby czasu? Jestem z tych którzy nadrabiają aktualnie sporo rzeczy i na przykład takiego Yansa czytałem z lekkim grymasem.

Mimo, że należę do ludzi, którzy oba komiksy wspominają z sentymentem, to w przypadku FK mamy do czynienia z czymś zupełnie innym. Dwa pierwsze tomy są świetne, prawdziwy majstersztyk wg mnie i chyba dość spójne. Trzeci tom to już równia pochyła, a ten najnowszy to dno. Ja wiem, że autorzy twierdzą, że tam jest jakieś drugie i trzecie dno, że nie wszyscy zrozumieli, itp. ale ja tam wiem swoje i uważam to za li tylko chwyt marketingowy. Zakończenie FK jest po prostu słabe.

Ekspedycja natomiast to spójna historia, fajnie narysowana i oparta na ciekawych teoriach. Wprawdzie chyba nigdy nie dane mi było przeczytać tego ostatniego tomu, ale nie sądzę, aby okazał się równie denny, jak zakończenie FK.

A Yansa też nie lubię, mimo że powinienem mieć do niego sentyment :) W latach 80tych byłem zachwycony tym komiksem, ale jak sięgnąłem po niego po roku 2000 w wyd. Egmontu, to czar prysł. W ogóle mi się ten komiks nie podoba.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #431 dnia: Luty 11, 2015, 08:55:35 am »
I wszystko jasne (ze strony WK):
Wydawnictwo prowadzone jest przez
Gildia Internet Services sp. z o. o.
oraz
Prószyński  Media Sp z o.o.

Nie czaję. Przecież to było dosyć głośne "przejęcie" w zeszłym roku.
Aż dziwię się na te wszystkie głosy "czyżby Prószyński kupił WK?".....

Plus sklep.gildia (jak dobrze pamiętam) przesyłał przecież wszystkim subskrybentom maila o tym.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline peta18

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #432 dnia: Luty 11, 2015, 09:02:17 am »
Nie czaję. Przecież to było dosyć głośne "przejęcie" w zeszłym roku.
Aż dziwię się na te wszystkie głosy "czyżby Prószyński kupił WK?".....

Plus sklep.gildia (jak dobrze pamiętam) przesyłał przecież wszystkim subskrybentom maila o tym.
O przejeciu sklepu.gildia wiedzialem, bo rzeczywiscie bylo glosno, ale jakos umknelo mi przejecie WK. I przejęcie jednego nie jest dla mnie rownoznaczne z przejeciem drugiego. Poza tym Gildia Internet Services wystepuje tylko przy WK, w sklep.gildia sie nie doszukalem. Jak da mnie znaczy to, ze Proszynki jest udzialowcem WK, a nie wlascicielem.
Oczywiscie sie moge mylic i Wk jest tylko imprintem Proszynskiego.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Kokosz

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #433 dnia: Luty 11, 2015, 04:06:03 pm »
Nie czaję. Przecież to było dosyć głośne "przejęcie" w zeszłym roku.
Aż dziwię się na te wszystkie głosy "czyżby Prószyński kupił WK?".....

Plus sklep.gildia (jak dobrze pamiętam) przesyłał przecież wszystkim subskrybentom maila o tym.

Być może szkopuł tkwi w tym, że sklep pisał o "zmianie operatora". I już, tyle wyjaśnienia. Konia z rzędem temu, kto wie, co to jest "zmiana operatora".

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #434 dnia: Luty 11, 2015, 05:13:16 pm »
Być może szkopuł tkwi w tym, że sklep pisał o "zmianie operatora". I już, tyle wyjaśnienia. Konia z rzędem temu, kto wie, co to jest "zmiana operatora".


a na okładkach albumów nie ma eż informacji o Prószyńskim? Co prawda nie wdawałem się w szczegóły (czy to operator czy właściciel, czy udziałowiec), ale przyjąłem, że WK zostało przejęte przez Prószyńskiego więc też trochę mnie dziwi, że są jakieś wątplwiości w tym temacie  :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

 

anything