Autor Wątek: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?  (Przeczytany 294347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Feldkurat

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #450 dnia: Luty 17, 2015, 07:51:07 am »
Jak w wielu aukcjach w jakich brałem udział na końcu będzie wycofanie aukcji z powodu:
a bo to komiks uległ zniszczeniu, a to kot nasikał, a to pies nasr..., a to dziecko zjadło...itp.
albo najbardziej wkurzajace: przedmiot został sprzedany poza allegro.
Wykręcić się jest milion sposobów.

To wtedy się pisze do gościa, że "domyślam się, że przedmiot nie uległ zniszczeniu, tylko cena była zbyt niska. Ja jednak czekałem do ostatniej chwili i gotów byłem zapłacić (cena rynkowa +50%). W dalszym ciągu gotów jestem tyle zapłacić, więc proponuję dogadać się poza Allegro". Typowi włącza się chciwość, godzi się na to, a my przesyłamy jego maila do Allegro ze stosowną informacją i gość otrzymuje ostrzeżenie :)

Offline Mefisto76

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #451 dnia: Luty 18, 2015, 07:13:33 am »
Jeśli się skończy na aktualnej cenie, to interes żaden, ale i tak pewnie kwota będzie znacznie wyższa, do końca jeszcze 1.5 dnia. Ostatnio widziałem podobną aukcję z Yansem tom 1. W opisie było że wysyłka po dodruku. O ile się nie mylę skończyło się na ok. 60zł, więc też interes "taki sobie".

Różnica jest taka, że Yans się już ukazał, a tu nawet nie wiesz jak będzie wyglądała okładka :smile:

Takie aukcje są idiotyczne - "MonoGRafia" Rosińskiego też była zapowiadana na MFKiG i okazało się, że trzeba popracować nad tłumaczeniem, przerobić wstęp, żeby był dla Polaków bardziej "zrozumiały" i obsuwa już ma rok. Jakby ktoś ją wystawił z wyprzedzeniem i okazało się, ze nie będzie, to ja bym mimo wszystko sobie zażyczył dostawę. 
 
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2015, 07:17:52 am wysłana przez Mefisto76 »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline AvengerGT

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #452 dnia: Luty 18, 2015, 09:43:10 am »
400 stron w takim formacie, to będzie piękna cegiełka. Pamiętam jak będąc 6-7 letnim szczylem znalazłem w piwnicy "Ludzie i Potwory". Jak tak teraz sięgam pamięcią, był to chyba pierwszy komiks z jakim miałem styczność - nie licząc tych z gumy Kaczor Donald  :lol: A jeśli nie pierwszy, to na pewno jeden z pierwszych. Sentyment mam spory, no i pamiętam że bardzo mnie zafascynował, także dla mnie Ekspedycja to absolutny must have.


Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #454 dnia: Luty 21, 2015, 05:39:17 pm »

Ktoś w temacie zapytał >>"Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?<< Chyba WK wczoraj odpowiedziało:


https://www.facebook.com/WydawnictwoKomiksowe/photos/a.386782994748945.91688.384258278334750/795551377205436/?type=1&theater
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline kalbaro74

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #455 dnia: Luty 21, 2015, 06:44:23 pm »
Ktoś w temacie zapytał >>"Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?<< Chyba WK wczoraj odpowiedziało:


https://www.facebook.com/WydawnictwoKomiksowe/photos/a.386782994748945.91688.384258278334750/795551377205436/?type=1&theater
No i fajnie niedługo to chyba będę miał ładne integrale starych komiksów rysowanych przez Polcha.

Offline DarekŻory

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #456 dnia: Luty 21, 2015, 07:54:25 pm »
supcio

Offline nexus6

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #457 dnia: Luty 21, 2015, 08:04:03 pm »
Ryzykowny pomysł...

Offline kalbaro74

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #458 dnia: Luty 21, 2015, 08:16:41 pm »
Ryzykowny pomysł...
Jak będzie niska cena jak "Funky Koval"czy"Ekspedycja" to chętni na pewno się znajdą.

Offline Death

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #459 dnia: Luty 21, 2015, 09:10:27 pm »
Co jest ryzykownego w wydaniu komiksu na podstawie jednej z najlepiej sprzedających się polskich książek ever i w czasach, kiedy największym hitem jest gra komputerowa też na podstawie tej książki i zaraz pół kraju będzie grać w trójkę? Przecież to jest samograj.

Offline vision2001

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #460 dnia: Luty 21, 2015, 10:23:33 pm »

A ile okazji na Allegro....http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=ekspedycja+polch&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-4-ce-0113
I dobrze. Jak mogą to niech ludzie zarobią na tych wydaniach.

Co jest ryzykownego w wydaniu komiksu na podstawie jednej z najlepiej sprzedających się polskich książek ever i w czasach, kiedy największym hitem jest gra komputerowa też na podstawie tej książki i zaraz pół kraju będzie grać w trójkę? Przecież to jest samograj.
Czytałem Wiedźmina z Egmontu i powiem Tobie, że dobrze, iż go nie kupiłem. Jak dla mnie jedyne co on ma wspólnego z Wiedźminem to tytuł. Klimatu wiedźmińskiego prawie wcale tam nie znalazłem.
Co do Wiedźmina w wydaniu Polcha to sam nie wiem... Scenariuszowo trzyma się bardzo wysokiego poziomu (chyba nie dziwne), ale graficznie jest cienko.
Z drugiej strony dobra cena (a na pewno taka będzie) może zachęcić do kupna tego tytułu.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2015, 10:27:02 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Holsten

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #461 dnia: Luty 21, 2015, 11:29:50 pm »
Nie wiem czy to takie dobre. Potencjalnego kupca, na tyle źle poinformowanego, iż nie wie o wznowieniu tytułu, takie ceny mogą zniechęcić. A im więcej nabywców komiksów tym lepiej może wyglądać u nas rynek.

Offline wojtekzk

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #462 dnia: Luty 23, 2015, 11:42:35 pm »
Szybka odpowiedź w kwestii "WK imprintem czy kotem". WK jest dla Prószyński Media imprintem, dla Gildia Sp z o.o. marką wydawniczą. Obie firmy pracują ramię w ramię nad ofertą wydawnictwa. A ta dzięki temu się rozwija, co widać po dalszej części dyskusji :smile:
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

Offline Nawimar

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #463 dnia: Luty 24, 2015, 12:47:15 pm »
Mam wrażenie, że u współczesnych graczy wizja plastyczna zaproponowana przez Bogusława Polcha raczej nie wywoła entuzjazmu, a co najwyżej zdziwienie. Choć mi osobiście akurat ta wersja podeszła to na zakup wznowienia raczej się nie zdecyduje. Dwutomowe wydanie z 2001 r. mam w stanie idealnym więc nie czuję takiej potrzeby. Ale może jednak ktoś się mimo wszystko skusi.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #464 dnia: Luty 24, 2015, 02:08:37 pm »
Mam wrażenie, że u współczesnych graczy wizja plastyczna zaproponowana przez Bogusława Polcha raczej nie wywoła entuzjazmu, a co najwyżej zdziwienie. Choć mi osobiście akurat ta wersja podeszła to na zakup wznowienia raczej się nie zdecyduje. Dwutomowe wydanie z 2001 r. mam w stanie idealnym więc nie czuję takiej potrzeby. Ale może jednak ktoś się mimo wszystko skusi.


Ja się skusze, gdyż mam pojedyncze zeszyty i to w mocno przechodzonym stanie...  :wink:  planowałem zebrać wszystko w tym wydaniach, ale jeśli się trafia taka okazja to ja chętnie z niej skorzystam.


Swoją drogą to takie Wydawnictwo Komiksowe (lub inny gracz) mógłby zainteresować się jakimś pakietem zbiorczym komiksów Jacka Michalskiego. Ech to byłoby coś...
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope