trawa

Autor Wątek: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?  (Przeczytany 297772 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #465 dnia: Luty 24, 2015, 02:17:31 pm »
Swoją drogą to takie Wydawnictwo Komiksowe (lub inny gracz) mógłby zainteresować się jakimś pakietem zbiorczym komiksów Jacka Michalskiego. Ech to byłoby coś...
Ostatnio zainteresowałem się właśnie jego Tajemniccami D.A.G. Fabrik Bromberg. Ależ paskudne są te okładki, nie? :biggrin:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #466 dnia: Luty 24, 2015, 02:22:35 pm »
Ostatnio zainteresowałem się właśnie jego Tajemniccami D.A.G. Fabrik Bromberg. Ależ paskudne są te okładki, nie? :biggrin:


Nie szata zdobi człowieka, nie?  :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Death

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #467 dnia: Luty 24, 2015, 02:26:49 pm »
No nie, ale jak oni chcą zachęcać ludzi do czytania tych komiksów, jeśli odwalają okładkę na poziomie liceum? :) Właśnie okładki powinny być super. Fajną okładkę ma Łupaszka. Chyba właśnie ona mnie zachęciła do zakupu mojego pierwszego komiksu z IPN. Przeczytałem i wciągnęło mnie jak wir.

Offline nexus6

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #468 dnia: Luty 24, 2015, 03:02:55 pm »
Okładka jest bardzo ważna. Komiks z ipn kupiłem na próbe, bo też zachęciła mnie okładka.
A moja propozycja dla WK co dalej po ewentualnym wiedźminie. Może jakiś zbiór komiksów z Relaxu? Byłoby z czego wybierać. Historyczny cykl Rosińskiego, Najdłuższa podróż, short Spotkanie Polcha, Vahanara...

Offline bosssu

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #469 dnia: Luty 24, 2015, 04:33:37 pm »

Ja się skusze, gdyż mam pojedyncze zeszyty i to w mocno przechodzonym stanie...  :wink:  planowałem zebrać wszystko w tym wydaniach, ale jeśli się trafia taka okazja to ja chętnie z niej skorzystam.

I tak by nie było kompletu bo Ostatni Rozkaz wyszedł tylko jako pirat he he :biggrin:

fragsel

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #470 dnia: Luty 24, 2015, 04:37:00 pm »
I tak by nie było kompletu bo Ostatni Rozkaz wyszedł tylko jako pirat he he :biggrin:

ale on mówił o WIedźminie  :roll:

Offline kalbaro74

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #471 dnia: Luty 24, 2015, 05:08:03 pm »

A moja propozycja dla WK co dalej po ewentualnym wiedźminie. Może jakiś zbiór komiksów z Relaxu? Byłoby z czego wybierać. Historyczny cykl Rosińskiego, Najdłuższa podróż, short Spotkanie Polcha, Vahanara...
Popieram ten pomysł,myślę że stare Polskie komiksy cieszyły by się dużą popularnością.

Offline wojtekzk

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #472 dnia: Luty 24, 2015, 07:18:30 pm »
Nie wybiegajcie za daleko ☺
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

Offline nayroth

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #473 dnia: Luty 24, 2015, 07:34:01 pm »
A ja np. nie pogardziłbym jakimś zbiorczym Likwidatrorem od wydawnictwa.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #474 dnia: Luty 24, 2015, 07:51:53 pm »
A ja np. nie pogardziłbym jakimś zbiorczym Likwidatrorem od wydawnictwa.


To już chyba bardziej Strefa Komiksu, w którym były już zbiorcze szorty Likwidatora
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline bosssu

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #475 dnia: Marzec 03, 2015, 09:58:01 pm »

Offline wojtekzk

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #476 dnia: Marzec 04, 2015, 07:43:30 pm »
Nie pierwszego ;)
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

ramirez82

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #477 dnia: Marzec 04, 2015, 07:47:08 pm »
Nie pierwszego ;)

Istna żyła złota. Z Ekspedycją to samo będzie. Szkoda, że te wszystkie dziady skupujące komiksy swojego dzieciństwa, nie rzucą się tak chętnie na np. Hermanna...

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #478 dnia: Marzec 04, 2015, 08:07:25 pm »
Istna żyła złota. Z Ekspedycją to samo będzie. Szkoda, że te wszystkie dziady skupujące komiksy swojego dzieciństwa, nie rzucą się tak chętnie na np. Hermanna...


Może dlatego że Hermann nie jest autorem komiksów dzieciństwa tych dziadów .
Dobrze że skupują bo jest ruch w interesie .
Pewnie Hermanna też będą skupować za 20 - lat inne dziady. :biggrin:
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline pyetya

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #479 dnia: Marzec 04, 2015, 09:24:04 pm »
Taaa, le kosztowało uzupełnienie np. cyklu wg. Danikena albo Thorgali - i to nie kasy, a czasu, żeby znaleźć albo namówić kumpla, żeby odsprzedał... Ja takim dziadem strasznym się jeszcze nie czuję (parę lat brakuje mi do 40stki) ale komiksy czytam jakoś od 1986-7. Kajki i Kokosze, potem cykl wg. Danikena, Thorgal od KAW (później od Orbity - pierwszy od nich w moich rękach to była Kraina QA i totalny odjazd) i Komiks-Fantastyka.

Mam całkiem fajną kolekcję, chociaż liczbowo pewnie mocno odstaję z racji tego, że kupuję tylko mocno wybrane rzeczy ale 2014 był świetny, ten rok też zaczyna się fajnie dla fanów Andreasa, Loisela, Hermanna czy Bilala. Biorę część wydań po polsku, a cześć po angielsku.

Kupuję głównie komiks europejski, ale lubię też Eisnera i innych twórców "graphic novels" zza wody, mam też kilka "Batmanów" (Arkham Asylum, Powrót..., Killing Joke i The Cult - ale ogólnie nie lubię superhero). Nie biorę albo pozbyłem się też większości tzw. czytadeł frankofońskich - takich scenariuszowych średniaków w stylu "Largo Winch" :wink: . Ale integral "Kovala" łyknąłem jak młody pelikan, choć mam wydanie jeszcze z "KF" i na pewno wezmę też "Ekspedycję". Integral "Yansa" odpuściłem, bo scenariuszowo broni się dla mnie tylko 1 część, reszta to jakiś nie trzymający się kupy bełkot :wink: Mam jeszcze nadzieję, że ktoś wyda "Szranki i konkury" i "Złoty puchar" w poziomej wersji B&W :smile:

pozdrawiam wszystkich "dziadów"  :cool:

P