Autor Wątek: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?  (Przeczytany 297913 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kokosz

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #540 dnia: Marzec 12, 2015, 06:28:26 pm »
Bo Wydawnictwo Komiksowe to Proszynski

Nawet jeśli WK to Prószyński, to nie oznacza, ze Prószyński to WK. Na okładce jest napis jak byk i wydaje mi się, że warto się go trzymać.

choc logotyp WK tam pewnie sie nie znajdzie, to przez ekipe WK to wydanie jest przygotowywane.

Nie wiem, nie znam się, ale jakoś w to wątpię.

Tytusy Prószyński wydał bez ekipy WK. Funky Kovale Prószyński wydał bez ekipy z WK. Myślę, że z Ekspedycją jest podobnie.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #541 dnia: Marzec 12, 2015, 06:33:17 pm »
DZIĘKUJEMY ! DZIĘKUJEMY ! DZIĘKUJEMY !




"Jesteś podwójnym sobą."

Offline bosssu

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #542 dnia: Marzec 12, 2015, 06:35:18 pm »
Dla prawdziwych fanów szybka przymiarka do okładki superkolekcjonerskiej :lol:

Offline peta18

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #543 dnia: Marzec 12, 2015, 06:37:45 pm »
Nawet jeśli WK to Prószyński, to nie oznacza, ze Prószyński to WK. Na okładce jest napis jak byk i wydaje mi się, że warto się go trzymać.
Co racja to racja.

Nie wiem, nie znam się, ale jakoś w to wątpię.
Tytusy Prószyński wydał bez ekipy WK. Funky Kovale Prószyński wydał bez ekipy z WK. Myślę, że z Ekspedycją jest podobnie.
Wydaje mi sie, ze skoro WK prezentuje postepy prac nad okladka na swoim profilu to w tym wydaniu macza paluchy.
Oczywiscie to tylko moje gdybanie i moze szef wydawnitwa sie w tej kwestii wypowie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline mack3

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #544 dnia: Marzec 12, 2015, 07:03:06 pm »
Właściwie przedmówcy powiedzieli wszystko co do okładki - jest po prostu brzydka, a co więcej - w przeciwieństwie do okładki FK - nie zachęca jakoś specjalnie do sięgnięcia po komiks (ja oczywiscie kupię, piszę o szerszej publiczności spoza czystokomiksowego kręgu).
Kurcze, jak juz nie umieli zrobić nic lepszego mogli rozpisać konkurs na facebooku :)

Offline Holsten

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #545 dnia: Marzec 12, 2015, 07:49:38 pm »
Zawsze mogło być gorzej.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #546 dnia: Marzec 12, 2015, 08:13:59 pm »
Okładka wcale nie jest najważniejsza .
Najważniejsza jest -treść.
Na półce z komiksami okładki i tak  nie widać - widoczny jest tylko grzbiet.
Okładka służy do przyciągania wzroku klienta w sklepie.


Dlatego kolejna okładka ''Ekspedycji" powinna wyglądać raczej tak - jak na tym przykładzie :


Bezpieczna przystań - Nicholas Sparks
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline starcek

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #547 dnia: Marzec 12, 2015, 08:15:29 pm »
Polska szkoła okładki komiksowej w natarciu.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline peta18

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #548 dnia: Marzec 12, 2015, 09:16:06 pm »
Dlatego kolejna okładka ''Ekspedycji" powinna wyglądać raczej tak - jak na tym przykładzie :


Bezpieczna przystań - Nicholas Sparks
Przynajmniej czcionka tu jest ladna i dobrze zmontowana :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline chmiel

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #549 dnia: Marzec 13, 2015, 10:31:25 am »
Cóż, okazało się, że efekt końcowy nie jest lepszy od przymiarek. A ja naiwnie myślałem, że ta dyskusja na forum coś zmieni. Pozostaje zrezygnować z zakupu/zażądać zwrotu kasy (nad czym osobiście mocno się zastanawiam). Jest też drugie rozwiązanie stosowane w bibliotekach szkolnych w latach mojej młodości. Owinąć, najlepiej w papier pakowy. Dawniej miało to służyć ochronie okładki przed uszkodzeniem - w tym przypadku też chroni tyle, że przed uszkodzeniem poczucia estetyki.

Kiedyś Kazik w utworze "Idol" wcisnął w usta swojej wersji jednego z showmanów/pajaców takie słowa: "Właściwie to myślę, że tak karać Was należy, bo gust i estetykę niszczycie u młodzieży". W kontekście "Ekspedycji" słowa te nabierają dodatkowego tragikomicznego wymiaru.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #550 dnia: Marzec 13, 2015, 11:29:20 am »
okładka nie jest dla bywalców forum. Okładka jest po to, żeby ktoś (w sensie nie komiksiarz) kto czytał ten komiks dawno od razu miał skojarzenie z serią i ją kupił.
Jestem fanem minimalizmu jeżeli chodzi o okładki, ale potrafię też myśleć. Wydawanie starych komiksów ma na celu dotarcie do osób, które komiks zarzuciły dobrych kilkanaście (dziesiąt?) lat temu.
i im trójząb nic by nie mówił. Ba. a pewnie i tak pierwsze skojarzenie (albo i nie) miałby z trójzębem z Thorgala (od Gwiezdnego dziecka, przez Qa)

plus - jak ktoś wspomniał wcześniej - ja okładki nie czytam, oraz ich na półkach nie eksponuje.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

fragsel

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #551 dnia: Marzec 13, 2015, 11:45:44 am »
"- to co chłopaki? słuchamy tych paru estetów z forum, czy kosimy kasę na nostalgii?
- nie , no jasne, że estetyka ważniejsza. jak możesz pytać. JANEK!!!
- Co?
- Przynieś tę okładkę z trójzębem. Zmieniamy. I powiedz Marcie, że na Wielkanoc nie będzie jednak bonów. Ale jak trzeba to trzeba. Zadowolenie forumowiczów na Pierwszym Miejscu!"

Offline chmiel

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #552 dnia: Marzec 13, 2015, 11:58:35 am »
Nie, trójząb może by się nie kojarzył, ale pojazd kosmiczny wypalający laserem trójząb w glebie już zdecydowanie tak. Ci wszyscy dawni fanatycy komiksu (którzy niewątpliwie powrócą do niego tłumnie właśnie za sprawą Niesamowitego Kolażu) niewątpliwie pamiętają nie tylko Ais i insekty, ale znakomity kadr eksponowany na stronie tytułowej każdego z albumów.

Ja również potrafię myśleć (podobnie jak Ystad) i wiem, że dobrze skrojona okładka podobałaby się nie tylko forumowiczom, ale także tym, którzy komiksy kiedyś czytali i mają choćby minimalne wyczucie.

Offline Mefisto76

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #553 dnia: Marzec 13, 2015, 12:38:20 pm »
okładka nie jest dla bywalców forum. Okładka jest po to, żeby ktoś (w sensie nie komiksiarz) kto czytał ten komiks dawno od razu miał skojarzenie z serią i ją kupił.
Jestem fanem minimalizmu jeżeli chodzi o okładki, ale potrafię też myśleć. Wydawanie starych komiksów ma na celu dotarcie do osób, które komiks zarzuciły dobrych kilkanaście (dziesiąt?) lat temu.

Pełna zgoda, tylko w takim razie dlaczego na okładce jest gość z dzidą, co sugeruje, że to - pomimo tytułu "Ekspedycja" - komiks utrzymany w klimacie "Legend polskich"? Bo z kosmosem to on za dużo wspólnego nie ma :smile:

I jak już nazwa wydawnictwa jest wypośrodkowana, to zdecydowanie napis pod tytułem tez powinien.
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2015, 12:41:30 pm wysłana przez Mefisto76 »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Koalar

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #554 dnia: Marzec 13, 2015, 12:54:20 pm »
Pełna zgoda, tylko w takim razie dlaczego na okładce jest gość z dzidą, co sugeruje, że to - pomimo tytułu "Ekspedycja" - komiks utrzymany w klimacie "Legend polskich"? Bo z kosmosem to on za dużo wspólnego nie ma :smile:

Gość z dzidą w ogóle nabruździł. Raz, że się zgarbił i wygląda kiepsko. Dwa, że przez tą jego dzidę napis EKSPEDYCJA jest lekko przesunięty w prawo, coby E już całkiem nie było przysłonięte.

Nic, jak już nie mogła być okładka z jakiegoś albumu, to może chociaż dało się znaleźć jeden lepszy kadr jak w wydaniu zbiorczym Kovala. Albo nieco lepszy ten kolaż zrobić... Nie zauważyłem żadnej pozytywnej opinii (jedynie coś tam, że fajnie, że w ogóle będzie, okładka nie taka ważna). Naprawdę nie da rady jeszcze tego zmienić?
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

 

anything