Autor Wątek: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?  (Przeczytany 298350 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #615 dnia: Kwiecień 05, 2015, 08:57:59 am »
I oto chodzi,aby wydawac stare Polskie komiksy,aby jak najwięcej ludzi się z nimi zapoznało co się kiedyś czytało.

Ja bym był bardziej za tym, żeby wydawać dobre polskie komiksy, bez względu na ich wiek i na to co się kiedyś czytało.

Offline oligator1975

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #616 dnia: Kwiecień 05, 2015, 01:58:02 pm »
Przeczytałem tego Tomka i scenariuszowo jest na poziomie Tajfuna  ze Świata młodych. Prawdopodobnie jak bym ten komiks czytał w tamtym czasie byłbym nim zachwycony tak samo jak Tajfunem i jeszcze ta stara dobra kreska POLCHA.



Nie wiem jak wygląda sprawa legalności tego co podlinkowałeś, ale nie podejrzewam, żebym się pomylił usuwając
fragsel
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2015, 04:35:35 pm wysłana przez fragsel »

Offline Holsten

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #617 dnia: Kwiecień 05, 2015, 05:27:26 pm »
Nawet gdyby scenariuszowo Grot okazał się być kiepskim tytułem z powodu kreski Polcha brałbym go w ciemno.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #618 dnia: Kwiecień 05, 2015, 07:59:23 pm »
Nawet gdyby scenariuszowo Grot okazał się być kiepskim tytułem z powodu kreski Polcha brałbym go w ciemno.


Funky Koval - to komiks kultowy . Wystarczy przejrzeć recenzje i zapowiedzi przed wydaniem kolekcjonerskim :
- " Kolekcjonerskie wydanie kultowego komiksu! "
- " Legendarny komiks... "
- " Legendarna postać polskiego komiksu..."


Ekspedycja podobnie :
- " Komiks został wydany w kilkunastu krajach..."
- " To jeden z najbardziej znanych polskich komiksów na świecie... "


Zastanawiam się jak zareklamować " Tomka Grota " ?
Młodsi komiksiarze i tak pewnie sobie odpuszczą , a dziady pewniakiem nie rzucą się na " Grota " - jak to miało
miejsce przy " Ekspedycji" czy " Kovalu ".
Ten komiks nie jest legendą i nie jest kultowy.


Ale gdyby jednak wyszedł - to biorę ! I też z powodu kreski Polcha .



"Jesteś podwójnym sobą."

Offline graves

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #619 dnia: Kwiecień 06, 2015, 11:29:11 am »
Zastanawiam się jak zareklamować " Tomka Grota " ?
"Komiks narysowany przez rysownika takich legendarnych komiksów jak "Funky Koval" i "Ekspedycja".
Pierwsze pełne wydanie na świecie" ? :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

KukiOktopus

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #620 dnia: Kwiecień 06, 2015, 12:27:32 pm »
"Komiks narysowany przez rysownika takich legendarnych komiksów jak "Funky Koval" i "Ekspedycja".
Pierwsze pełne wydanie na świecie" ? :smile:
Muszę przyznać, że reklama zaproponowana przez Gravesa jest piękna i niemalże w pełni oddaje w tych kilku, lecz jakże wymownych słowach niezaprzeczalną wartość "Tomka Grota". Pozwolę sobie jedynie przyłożyć do niej ostatni, czysto kosmetyczny szlif, który - jak mam nadzieję - jeszcze bardziej zaakcentuje cudowność tego komiksowego dzieła; otóż proponuję następujące dwie, niewielkie poprawki:

"Komiks narysowany przez stwórcę takich legendarnych komiksów jak "Funky Koval" i "Ekspedycja". Pierwsze pełne wydanie we  Wszechświecie".

Offline Zamorano

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #621 dnia: Kwiecień 06, 2015, 02:35:48 pm »
Pragnę zauważyć, że w swoim poście pisałeś o dzieciakach z lat 80., z którego to sformułowania ani pozostałej części postu nie sposób wywnioskować, iż miałeś na myśli dzieciaki z NRD. Zatem nie jest prawdą, że pisałeś o dzieciakach z NRD, choć być może miałeś je na myśli, w co jednak wątpię, mając na uwadze Twoje kompetencje językowe, które trudno uznać za ułomne.

Nadto, wyrażone przez Ciebie twierdzenie:nie znajduje oparcia ani w stanie faktycznym dotyczącym mojej osoby, ani w ogóle w logice.

Co do serii Jan Tenner / Tomek Grot skąd wy wzięliście to NRD? To było RFN. Konkretnie zdaje się oficyna z Berlina Zachodniego. Jako część franczyzy, która rozpoczęła się od słuchowisk (1980 - 1989) na kasetach magnetofonowych dla "Kiosk". Autorem idei tej serii był H. G. Francis z Hamburga. Popularny wtedy w RFN autor "dziecięcego" sf. Miała być to taka Perry Rhodan style sf i drugi autor, którego teraz zapomniałem nazwiska z okolic Kolonii. Same słuchowiska miały remake w Niemczech na początku XXI wieku. Poza Polską i Węgrami (i oczywiście Jugosławią "innym" demoludem) w innych tzw. demoludach komiksy się pojawiały bardzo, bardzo incydentalnie przed mniej więcej 1988 rokiem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2015, 02:39:34 pm wysłana przez Zamorano »
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

KukiOktopus

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #622 dnia: Kwiecień 06, 2015, 02:59:36 pm »
Co do serii Jan Tenner / Tomek Grot skąd wy wzięliście to NRD?
Zamorano, naprawdę nienawidzę się czepiać i słynę z dobrotliwego stosunku do moich bliźnich w linii prostej i nie tylko, ale Twój post po prostu budzi zdumienie. Jestem zmuszony zauważyć, że co do serii Jan Tenner/Tomek Grot nikt tutaj nie tylko o żadnym NRD nie pisał, ale nawet NRD nie miał na myśli, co zresztą expressis verbis wynika z treści zacytowanego przez Ciebie posta.

Offline Zamorano

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #623 dnia: Kwiecień 06, 2015, 03:26:30 pm »
Alfa wychodziła w Polsce, a ja pisałem o dzieciakach z NRD, gdzie był publikowany Tomek Grot. I choć nie mam pojęcia, jakie jeszcze mieli komiksy SF, to na pewno było tam coś lepszego od Grota...

Natomiast w moim poście nie chodziło mi, że Tomek Grot to takie okno, tylko raczej że komiks w ogóle. A dziś już nie.

Pomijając fakt, że pomieszałeś dwa systemy walutowe, to jeśli czytałeś Alfę, to kupujac Tomka Grota nie byłeś już dzieciakiem. Więc wcale się nie dziwię, że dla Ciebie był zbyt infantylny i nieciekawy. Po prostu, żeby to miało sens, musiałbyś go przeczytać zanim zacząłeś lekturę Lema czy Zajdla.

Jesli dobrze pamiętam wypowiedzi autorów, projekt poległ przede wszystkim czasoprzestrzennie. Jak wydawali te sześć zeszycików z Grotem (czy też Tennerem), to było ok i mieli zielone światło. Jak powstała "Planeta robotów", to koniunktura na Tennera się zmieniła i już nie było zielonego swiatła.

Inaczej mówiąc - gdyby "Planeta..." powstała nieco wcześniej, miałaby duże szanse.

A tak na marginesie jeszcze... Szukając informacji o serii, tych komiksach i ich autorach natrafiłem wyłącznie na nazwisko Polcha. Przypadek?

O tutaj konkretnie. Więc sformułowanie nikt tutaj nie tylko o żadnym NRD nie pisał, ale nawet NRD nie miał na myśli jest nieprecyzyjne delikatnie pisząc. Chciałem tylko sprostować fałszywą informację o pochodzeniu serii, jaka pojawiła się w wątku.
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

KukiOktopus

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #624 dnia: Kwiecień 06, 2015, 05:25:13 pm »
O tutaj konkretnie. Więc sformułowanie nikt tutaj nie tylko o żadnym NRD nie pisał, ale nawet NRD nie miał na myśli jest nieprecyzyjne delikatnie pisząc. Chciałem tylko sprostować fałszywą informację o pochodzeniu serii, jaka pojawiła się w wątku.
Zamorano, przede wszystkim podane przez Ciebie informacje dotyczące serii Tomek Grot są wartościowe i bardzo dobrze, że o nich napisałeś, bo właśnie o to chodzi na forum. Dzięki.

Jeśli zaś chodzi o konkretny post Kokosza mówiący o dzieciakach z NRD, do którego Kokosz się odwołuje w zacytowanym przez Ciebie poście jego autorstwa, to jakoś nigdzie nie mogę go znaleźć. Będę zobowiązany jeśli będziesz tak dobry i go podlinkujesz.


Offline starcek

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #625 dnia: Kwiecień 06, 2015, 06:31:27 pm »


Jeśli zaś chodzi o konkretny post Kokosza mówiący o dzieciakach z NRD, do którego Kokosz się odwołuje w zacytowanym przez Ciebie poście jego autorstwa, to jakoś nigdzie nie mogę go znaleźć. Będę zobowiązany jeśli będziesz tak dobry i go podlinkujesz.
Trzeba poszukać tego: "Odpowiedź #599 dnia: Kwiecień 03, 2015, 10:41:55 pm".
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

fragsel

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #626 dnia: Kwiecień 06, 2015, 06:51:42 pm »
Trzeba poszukać tego: "Odpowiedź #599 dnia: Kwiecień 03, 2015, 10:41:55 pm".

Kukiemu nie o to chodzi. chodzi o post Kokosza na który autokomentarzem była odpowiedź #599

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #627 dnia: Kwiecień 06, 2015, 07:06:11 pm »
Pomocne powinny być archiwa ,,Stasi,,  :doubt:
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Kokosz

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #628 dnia: Kwiecień 06, 2015, 07:46:21 pm »
Co do serii Jan Tenner / Tomek Grot skąd wy wzięliście to NRD?

Przepraszam, mój błąd.

Offline starcek

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #629 dnia: Kwiecień 07, 2015, 11:53:17 am »
Dzieci z NRD nie potrzebowały reakcyjnego Grota. Miały przecież Diga, Daga i Digedaga. ;-)

- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

 

anything