Autor Wątek: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?  (Przeczytany 297815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #690 dnia: Maj 10, 2015, 07:17:02 am »
Szkoda, że na okładkę nie dali okładki z "Planety pod kontrolą', która w jednotomówce trafiła na tył - byłoby przynajmniej bez zamieszania z postaciami.
A z FB wynika, że Kovala sprzedano juz dwa nakłady! Ekspedycja będzie jeszcze większym hitem - zwłaszcza jak sie kler obudzi i zacznie protestować przeciw błędnym interpretacjom zapisów biblijnych.  :badgrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Koalar

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #691 dnia: Maj 10, 2015, 12:35:39 pm »
A z FB wynika, że Kovala sprzedano juz dwa nakłady!

Dla mnie to był pewniak na dobrą sprzedaż jeszcze przed bumem po WKKM, dlatego nigdy nie kupowałem na Allegro wydania Muzy w oczekiwaniu na nowe wydanie. Do tego cena jest bardzo atrakcyjna w porównaniu z okładkową z tamtych czasów (2 x 49,90 zł), kiedy takich rabatów jak dziś nie było.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline starcek

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #692 dnia: Maj 10, 2015, 02:12:41 pm »
To jest jednak nieporęczna cegła do czytania. Liczyłem na bardziej rozbudowane dodatki, a teraz zostanę z pomazanym egzemplarzem.
Ciekawe czy trzecim komiksem w serii dokonań Polcha będzie wznowienie Wiedźmina. Choć on dość długo tułał sie po tanich książkach.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

mgnesium

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #693 dnia: Maj 10, 2015, 02:14:08 pm »
To jest jednak nieporęczna cegła do czytania. Liczyłem na bardziej rozbudowane dodatki, a teraz zostanę z pomazanym egzemplarzem.
Ciekawe czy trzecim komiksem w serii dokonań Polcha będzie wznowienie Wiedźmina. Choć on dość długo tułał sie po tanich książkach.

wznowienie jest już zapowiedziane.

Offline Murazor

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #694 dnia: Maj 10, 2015, 05:15:48 pm »
wznowienie jest już zapowiedziane.
O! Kiedy ma się pojawić?  :biggrin:

mgnesium

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #695 dnia: Maj 10, 2015, 05:21:32 pm »
O! Kiedy ma się pojawić?  :biggrin:

nie pamiętam (chociaż po głowie chodzi mi jesień), za to gdzieś czytałem wypowiedź przedstawiciela wydawnictwa dotyczącą gównoburzy związanej z okładką "ekspedycji" - pojawił się w niej zwrot w stylu "niestety nie ma już możliwości zmiany ilustracji, mamy za to nadzieję iż ta przygotowana do wznowienia "wiedźmina" przypadnie wam bardziej do gustu".

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #696 dnia: Maj 12, 2015, 04:35:44 pm »
O! Kiedy ma się pojawić?  :biggrin:


Orientacyjnie we wrześniu. Jeśli ktoś nie zauważył, Aleja Komiksu opublikowała zapowiedzi WK na 2 połowę obecnego roku.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline wojtekzk

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #697 dnia: Maj 12, 2015, 11:05:14 pm »
Odpowiem na kwestie podpisow pod Funkym - takie akcje robi sie tylko przy starcie a nie po sprzedaniu X tysiecy egz. Pierwsi klienci mogliby czuc sie oszukani. Rekompensata byla cena.
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

Offline piotrassss

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #698 dnia: Maj 13, 2015, 03:39:43 pm »
Fajnie się czyta Ekspedycję. Ale czuję pewien niedosyt.
Myślę, że pomiędzy tomem siódmym a ósmym jest pewna luka fabularna.
Spoiler: pokaż
Ostatni kadr "Tajemnicy piramidy" sugeruje, że Aistar i Marduk udają się na dziesiątą planetę(pamiętajmy, że w czasie kiedy powstawała Ekspedycja, Pluton był dziewiątą planetą układu słonecznego, więc hipotetyczna planeta to planeta z numerem 10. Dzisiaj Pluton nie jest zaliczany już do grona planet, więc pewnie gdyby komiks powstawał w czasach obecnych, mówilibyśmy, że Aistar wyrusza na dziewiątą planetę), na której przybysze z DES założyli niegdyś stację przesiadkową(Zobaczcie też na stronie 296, pierwszy kadr). Aistar jakby sugeruje, że w kolejnym tomie wątek ten zostanie rozwinięty: "Co tam zastaniemy?", Marduk:"Nasze ślady, czy może jeszcze inne?". Tymczasem tom ósmy w ogóle pomija wątek podróży na X planetę i zaczyna się właściwie w chwili, kiedy Aistar i Marduk znajdują się już na ziemii, w delcie Nilu (dopiero co wrócili z dziesiątej planety, czy też tom ósmy dzieje się lata po zakończeniu tomu siódmego?). Szkoda, myślę że ten wątek można było rozwinąć przynajmniej na jeden dodatkowy tom. Cóż tam mogło się znajdować? Może insekty także wpadły na pomysł stacji przesiadkowej ? Kto wie... W ogóle fajnie by było powiedzieć coś więcej o cywilizacji insektów.
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2015, 04:11:49 pm wysłana przez piotrassss »

Offline Holsten

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #699 dnia: Maj 13, 2015, 09:22:02 pm »
To jest jednak nieporęczna cegła do czytania. Liczyłem na bardziej rozbudowane dodatki, a teraz zostanę z pomazanym egzemplarzem.
Ciekawe czy trzecim komiksem w serii dokonań Polcha będzie wznowienie Wiedźmina. Choć on dość długo tułał sie po tanich książkach.

Proponuję położyć tom na biurku / stole usiąść na fotelu / krześle i będzie czytało się wygodnie. Czytania na leżąco lub trzymania komiksu na kolanach nie polecam. A integral Wiedźmina został już przez Wydawnictwo Komiksowe zapowiedziany. Dzisiaj zacząłem czytać nowe wydanie Ekspedycji. Planuję przyjemność rozłożyć na dłuższy czas. Pierwszy tom wykłada wszystko łopatologicznie, ale świetna kreska i świetny klimat podnoszą ocenę w górę. Oldskul pełną gębą. 

Offline skil

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #700 dnia: Maj 14, 2015, 07:47:32 am »
Wczoraj miałem chwilę, żeby bliżej przyjrzeć się Ekspedycji. O ile wydanie jest naprawdę imponujące, o tyle dodatki na końcu to jakaś masakra. Bardzo dużo błędów, teksty nieprawidłowo złożone, wygląda to po prostu niechlujnie, czy nikt nie robił korekty?

Niestety sytuacja wygląda podobnie w Funky Kovalu. Trochę też razi sposób przeprowadzenia wspomnianych rozmówek - w każdej te same pytania i te same odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2015, 07:55:25 am wysłana przez skil »
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline bosssu

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #701 dnia: Maj 14, 2015, 09:35:14 am »
Wczoraj miałem chwilę, żeby bliżej przyjrzeć się Ekspedycji. O ile wydanie jest naprawdę imponujące, o tyle dodatki na końcu to jakaś masakra. Bardzo dużo błędów, teksty nieprawidłowo złożone, wygląda to po prostu niechlujnie, czy nikt nie robił korekty?

Niestety sytuacja wygląda podobnie w Funky Kovalu. Trochę też razi sposób przeprowadzenia wspomnianych rozmówek - w każdej te same pytania i te same odpowiedzi.
Jakie dodatki??...w kółko klepane te same wywiady jak to fajnie, że jest wznowienie bo kasy wpadnie- dodatki to są np. w Bruce Hawker czy  Szninkielu.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2015, 06:20:50 pm wysłana przez bosssu »

Offline skil

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #702 dnia: Maj 14, 2015, 10:04:40 am »
Jakie dodatki??...w kółko klepane te same wywiady jak to fajnie, że jest wznowienie bo kasy wpadnie- dodatki to są np. w Bruce Hawker czy np. Szninkielu.

Niemniej są to jednak jakieś dodatki. Problem w tym, że to dodatki marne i edytorsko fatalnie przygotowane.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline chmiel

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #703 dnia: Maj 15, 2015, 10:48:28 am »
Takie dodatki to śmiech na sali. Jak powiedział znajomy rysownik to wydanie miało być przecież megasexy - okładka, dodatki full wypas. Chętnie przeczytałbym jakiś esej o powstaniu "Ekspedycji", kto wpadł na pomysł, jak przebiegały prace, jaki był udział Górnego w scenariuszu (może żaden? może był chłopcem z PZPR?), itd., itp.
Wyszło jak zwykle.
Bardziej jednak boli - w przypadku Kovala - brak okładek albumów na całą planszę (zwłaszcza znakomitych "Sam przeciw wszystkim" i "Wbrew sobie") tylko te powiększone i rozmazane kadry z poszczególnych tomów.

Offline Death

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #704 dnia: Maj 15, 2015, 11:27:19 am »
Nie ma tych okładek? Kurcze, jaka szkoda. Przecież to podstawa. To boli, kiedy jedna grafika robi za okładkę zbiorczego, a drugą można co najwyżej obejrzeć w necie. Tak jest np. w seriach Timofa wydawanych jako integrale dwóch albumów. W zestawie podstawowym każdego integrala powinny być okładki poszczególnych tomów.
http://www.bedetheque.com/serie-293-BD-Professeur-Bell.html
http://www.bedetheque.com/serie-5018-BD-Lincoln.html
Te okładki poszczególnych tomów Ekspedycji są bardzo fajne.


 

anything