Autor Wątek: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?  (Przeczytany 294198 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #735 dnia: Maj 22, 2015, 11:14:25 am »
A ja proponuję pójść tropem zbiorczej "Ekspedycji" i wyprodukować kolaż kadru nagiej Yennefer wtopionej w kolory tęczy, tak aby zarówno hetero jak homo byli zadowoleni.
nie rozumiem z czego moze byc zadowolona hetero kobieta patrzac na taka okladke. w sumie nie wiedzialem, ze facetow o sklonnosciach homo pociagaja tecze.
 :oops:
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline absolutnie

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #736 dnia: Maj 22, 2015, 11:30:13 am »
Na rynku już jest jeden komiksowy Wiedźmin z bardzo dobrą okładką i słabymi planszami w środku i Egmont sprzedawał go za -50% w dniu premiery trzeciej gry. Czyli naprawdę środek musi być super, skoro był na wyprzedaży w czasie, kiedy wszystko co okołowiedźmińskie szło jak woda. Niech tym razem nie oszukują.  :smile:
Dlaczego od razu "oszukują"? Wszyscy wiedzą, jak rysuje Polch i wszyscy wiedzą, jak wygląda "Wiedźmin". W USA różni rysownicy robią okładki do komiksów, których środek wygląda inaczej. Chociażby okładki do "Sandmana" czy "Kaznodziei" Kiedyś kupiłem cztery zeszyty "Terminator. Enemy Within" dla samych okładek Bisleya, chociaż w środku nie było w ogóle niczego ciekawego.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Death

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #737 dnia: Maj 22, 2015, 11:31:16 am »
No żartowałem, no. Plansze Polcha są ok. :) Gorzej z okładkami.

Offline Kokosz

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #738 dnia: Maj 22, 2015, 04:57:46 pm »
W ogóle się nie znacie.

Jedyna i najlepsza okładka do Wiedźmina to taka:



Offline absolutnie

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #739 dnia: Maj 22, 2015, 05:00:06 pm »
W ogóle się nie znacie.

Jedyna i najlepsza okładka do Wiedźmina to taka:




Masz rację. Nie znamy się i w dodatku nie mamy gustu.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #740 dnia: Maj 22, 2015, 07:37:35 pm »
W ogóle się nie znacie.

Jedyna i najlepsza okładka do Wiedźmina to taka:




 "A idź mi pan" z taką okładką !
Równie dobrze mogłaby być taka:


Znalezione obrazy dla zapytania obcy 3
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2015, 07:52:17 pm wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Holsten

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #741 dnia: Maj 22, 2015, 09:04:37 pm »

Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem byłoby, gdyby okładkę do "Wiedźmina" zrobił ktoś inny. Np. Truściński.
Oczywiście, równie dobrze mógłby to być Mike Mignola, Dave McKean albo Glenn Fabry (zamówienie okładki u jednegoi z tych rysowników pewnie podniosłoby trochę koszt produkcji, ale w ostatecznym rozrachunku dostalibyśmy prawdziwy rarytas.)

Ja osobiście wolę, żeby okładkę robiła rysownik komiksu. Wiele razy poczułem spore rozczarowanie, kiedy po obejrzeniu  świetnej okładki spotkałem rysunki we wnętrzu komiksu pochodzące zupełnie z innej bajki.

Offline mack3

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #742 dnia: Maj 30, 2015, 05:45:12 pm »
Wczoraj odebrałem w końcu mój egzemplarz Ekspedycji z autografem :smile: . Komiks w stanie idealnym - więc miałem chyba szczęście. Przy okazji dodam, że napisałem list do gildii z pytaniem czy przekazaliby moją prośbę do p. Polcha o wrys. Najpierw napisali, że się postarają, ale potem okazało się, że nie było szans. Mimo wszystko plusik, że w ogóle podjęli temat, a nie zignorowali mój mail

Co do wydania - kurcze, ależ to jest cegła. Najbardziej okazały komiks w mojej kolekcji (choć czekam jeszcze na Justice i Final Incala, które też będą wielkie...). Wygląda naprawdę imponująco...

Myślałem, że mając w rękach komiks przekonam się do okładki - ale niestety nie. W dalszym ciągu wygląda moim zdaniem słabo. Może jakoś strasznie nie odrzuca, ale jest po prostu słaba. Wyrazy twarzy Desian (sory, nie znam jeszcze ich imion) zupełnie nijakie.
Plus, że zamieścili okładki poszczególnych części (zeszytówek). Kurcze, przyznam, że wcześniej nie podobały mi się za bardzo, ale teraz jak na nie patrzę to dzięki temu ich "oldschoolowemu" charakterowi wyglądają megafajnie (szczególnie lądowanie w Andach). Ale duży minus, że "poprawiali" napisy tytułów na nich. Te śnieżnobiałe, komputerowe wyglądają strasznie sztucznie. Jakby były zrobione po taniości (w ogóle wydanie - niestety - robi takie wrażenie, jakby wydawał je sam Prószyński dla bardzo masowego odbiorcy i nie wgłębiał się w jakiekolwiek szczegóły by przyłożyć się bardziej do wydania).

Podoba mi się też ta druga okładka z oczami Ais :smile: .


Co do kolorów to zauwazyłem, że w pierwszej połowie są one lepsze niż w drugiej, gdzie robią się wyblakło-rozmyte... ale zdaje sie był to problem już chyba przy poprzednim wydaniu Muzy. Pewnie sprawy techniczne, których nei da się przeskoczyć bez angażowania sporych środków

Z drobniejszych rzeczy zauważyłem też, że strony się szybko palcują (choć ja mam chyba dość potliwe ręce i musze zawsze bardzo uważać...).

A, i jeszcze jedno - czy u Was okładka tez tak odstaje
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2015, 05:54:44 pm wysłana przez mack3 »

Offline misiokles

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #743 dnia: Maj 30, 2015, 06:23:41 pm »
Final Incal w żadnym wypadku nie jest cegłą. Ma po prostu duży format. Ot taki Fotograf.

Offline mack3

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #744 dnia: Maj 30, 2015, 06:35:54 pm »
Nie definiuję komiksu jako cegła tylko na podstawie jego grubości, ale ogólnej wielkości.
Dla mnie juz rozmiar Garazu Hermetycznego robił wrażenie (wcześniej miałem w takim formacie zdaje się tylko Szninkla), a był to komiks dość cienki. Teraz dojdzie jeszcze słuszna objętość ponad 200 stron. Dla mnie osobiście dyskusyjne będzie czy największym komiksem w kolekcji będę nazywał wtedy Ekspedycję czy o ponad połowę cieńszy, ale imponujący rozmiarami FI, a może grubszą, ale mniejszą Justice...
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2015, 06:40:09 pm wysłana przez mack3 »

Offline Itachi

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #745 dnia: Maj 30, 2015, 07:33:43 pm »
Final Incal w żadnym wypadku nie jest cegłą. Ma po prostu duży format.

Dokładnie, cegłą to jest Sprawiedliwość czy Ekspedycja.

Nie definiuję komiksu jako cegła tylko na podstawie jego grubości, ale ogólnej wielkości.

No ok, ale porównanie do cegły jest nietrafione.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #746 dnia: Maj 30, 2015, 07:53:52 pm »


No ok, ale porównanie do cegły jest nietrafione.


Oj Itachi !
Co Ty dziś z tą budowlanką ?  :biggrin:
( beton , cegła)

"Jesteś podwójnym sobą."

Offline mack3

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #747 dnia: Maj 30, 2015, 07:54:59 pm »
Dokładnie, cegłą to jest Sprawiedliwość czy Ekspedycja.
https://www.youtube.com/watch?v=BNsrK6P9QvI
Pozwól(/cie), że będę okreslał mianem cegieł te komiksy, które dla mnie zasługują na takie miano (czyli również komiksy wielkie formatem choć nienajgrubsze). Zresztą gdyby definiować tylko pod względem grubości, to nie wiem czy przy takich dziełach jak Justice, Umowa z Bogiem, Nowy Jork czy Prosto z piekła, Ekspedycja już by się załapała na miano cegły
Chyba, że jest jakaś oficjalna definicja PWNowska...


Zresztą, to w ogóle nie było ważne w moim wpisie :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2015, 07:59:44 pm wysłana przez mack3 »

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #748 dnia: Maj 30, 2015, 08:02:57 pm »
Chyba, że jest jakaś oficjalna definicja PWNowska...

za Wielki Słownik Języka Polskiego
Cegła

  pejorat. książka gruba i nieciekawa

Offline Itachi

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #749 dnia: Maj 30, 2015, 08:03:35 pm »
Oj Itachi !
Co Ty dziś z tą budowlanką ?  :biggrin:
( beton , cegła)

Sąsiad remontuje dom, mam więc skąd czerpać inspirację. I nie zapomnij o Gortacie! :smile:

Chyba, że jest jakaś oficjalna definicja PWNowska...

Nie wiem, nie sprawdzałem. Ale dla mnie cegła jest gruba, a taki Garaż hermetyczny to raczej cegły nie przypomina. Final Incal również, zobaczysz na własne oczy - jak rozpakujesz. Może dachówka, ale cegła? :wink:

 

anything