Autor Wątek: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?  (Przeczytany 294196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #825 dnia: Październik 18, 2015, 10:13:59 pm »
Który komiks bardziej polecacie: Funkiego czy Ekspedycje,  dla raczej laika komiksowego czyli osoby która w swoim życiu przeczytała mało komiksów  (dokładniej dużo ale tylko disnejowskiego).

Jest tyle wspaniałych komiksów, które jako laik mógłbyś spróbować... dlaczego uparłeś się poznać akurat któryś komiks Polcha?


Reszta dyskusji, bardziej poza-Polchowa w "Pytaniach"
graves
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2015, 09:22:26 pm wysłana przez graves »

Offline Talvi

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #826 dnia: Październik 29, 2015, 03:44:44 pm »
No to "Wiedźmina" z okładką Trusta nie będzie z przyczyn prawnych - właśnie dostałam maila ze sklepu Gildii. Szkoda  :sad:  Będą za to autografy Polcha i Parowskiego na zwykłych egzemplarzach zamówionych przed premierą.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #827 dnia: Październik 29, 2015, 03:59:35 pm »
No nie, w głowie się nie mieści. Ciekawe z powodu jakich "przyczyn prawnych"? Czyżby Mistrz Bogusław się nie zgodził?

Offline Talvi

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #828 dnia: Październik 29, 2015, 04:14:46 pm »
Nic więcej nie napisali, tylko że z tym argumentem nie mogą dyskutować i wycofują album ze sprzedaży.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #829 dnia: Październik 29, 2015, 04:18:43 pm »
Tak - wiem, że nic więcej nie napisali, bo rowniez otrzymałem takiego maila. Niemniej nie zaspokaja on mojej ciekawosci w odniesieniu do tajemniczej przyczyny, tym bardziej, że moj wielki, zapijaczony nos wietrzy tutaj małostkowy spór o kasę.

ramirez82

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #830 dnia: Październik 29, 2015, 05:01:58 pm »
Ale jajca. Ciekawe czy już drukowali tę okładkę? Może rzeczywiście Polch nie był zadowolony...

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #831 dnia: Październik 29, 2015, 05:21:55 pm »
Ja i tak planowałem zakupić podstawową wersję , jednak w obecnej sytuacji zapragnąłem mieć Wiedźmina z okładką Trusta.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #832 dnia: Październik 29, 2015, 05:59:41 pm »
Ale jajca. Ciekawe czy już drukowali tę okładkę? Może rzeczywiście Polch nie był zadowolony...
W.Pan-Z-Kucykiem był niezadowolony, bo naczytał się Waszych postów..... że kupicie Wiedźmina tylko z powodu okładki Trusta, a w ogóle najlepiej, żeby Trust zrobił też cały środek... no i teraz mamy, heh! guzik z pętelką.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

ramirez82

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #833 dnia: Październik 29, 2015, 06:06:15 pm »
W.Pan-Z-Kucykiem był niezadowolony, bo naczytał się Waszych postów..... że kupicie Wiedźmina tylko z powodu okładki Trusta, a w ogóle najlepiej, żeby Trust zrobił też cały środek... no i teraz mamy, heh! guzik z pętelką.

Przeszło mi to przez myśl. Głupio WK postąpiło, bo dali taką okładkę alternatywną. Powinni poprosić... nie wiem, Ojca Rene (?) o zrobienie okładki alternatywnej, takiej, żeby wywołała wrażenie w stylu:"Polch to jednak tego Wiedźmina pocisnął z klasą! Dziś tak już nikt nie potrafi" i na pewno nie było by prawnych problemów...

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #834 dnia: Październik 29, 2015, 06:10:32 pm »
Ale jajca. Ciekawe czy już drukowali tę okładkę? Może rzeczywiście Polch nie był zadowolony...


Na fb Wydawnictwa Komiksowego była informacja z 21 października: "nowe kolory, nowa jakość. Drukujemy!".


Być może Mistrz Bogusław czekał jak będzie wyglądać okładka Trusta po wydrukowaniu aby ocenić jej zgodność kanoniczną z własną koncepcją świata Wiedźmina. :wink:  Teraz poznajemy efekt oceny.
Kto wie, być może nie była zbyt jaskrawa :smile:
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Kokosz

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #835 dnia: Październik 29, 2015, 08:03:33 pm »
No nie, w głowie się nie mieści. Ciekawe z powodu jakich "przyczyn prawnych"? Czyżby Mistrz Bogusław się nie zgodził?

Myślę, że to nie pan Bogusław był powodem - jestem pewien, że ustalili to z nim zanim podali info o drugiej okładce.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #836 dnia: Październik 29, 2015, 08:13:24 pm »
Być może Mistrz Bogusław czekał jak będzie wyglądać okładka Trusta po wydrukowaniu aby ocenić jej zgodność kanoniczną z własną koncepcją świata Wiedźmina. :wink:  Teraz poznajemy efekt oceny.
Kto wie, być może nie była zbyt jaskrawa :smile:
A ja odnoszę wrażenie, i to mówię całkiem na poważnie, że Mistrz Bogusław już od dawna jest ponad wszelkiego rodzaju trywializmy natury estetycznej. Wydaje mi się bowiem, acz być może całkiem bezpodstawnie (bo czymże mógłbym podeprzeć me plebejskie widzenia), iż na poziomie wtajemniczenia, którego świetliste jarzmo dźwigają mocarne barki Mistrza Bogusława, jako coś zupełnie naturalnego - by nie powiedzieć - namacalnego jawi się idea, dostępna maluczkim jedynie w ulotnej iluminacji przebijającej niekiedy przez gęstą mgłę przyrodzonej im przeciętności, że świat aktualnie przez Mistrza zamieszkiwany z istoty swej materię przedkłada nad ducha sprawy; na te ostatnie jest jeszcze za wcześnie i czas na nie przyjdzie, gdy duch Mistrza, zerwawszy okowy materii, zapłonie światłem wiecznym w Świątyni Absolutu (co nastąpi niechybnie, lecz, daj Bóg!, jeszcze nie teraz).   

Offline bosssu

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #837 dnia: Październik 29, 2015, 09:38:51 pm »
Mnie i tak ta okładka nie pasowała do całości- postać zbyt "żylasta" i to odniesienie do Thorgala :roll: .Jak już ma być ramotka to niech będzie w całości a nie opakowana w papier urodzinowy. Komiks jest kiepski strasznie i porównując do Rosińskiego, który podobno nie chce się zgodzić na wydanie  Żbików jego autorstwa, ze względu właśnie na "kiepskie" rysunki- to Pan z kucykiem w przypadku TEGO dzieła powinien się schować. :badgrin:

Offline Nawimar

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #838 dnia: Październik 29, 2015, 09:49:44 pm »
Bosssu - chyba nie było aż tak źle. Co by nie mówić o zastosowanej w tej serii stylistyce miała swój unikalny klimat. Rozumiem, że mogła nie przypaść do gustu wielu czytelnikom; zwłaszcza tym, którzy pamiętali ilustracje wykonane przez "Pana z Kucykiem" do opowiadań zamieszczanych w "Fantastyce". Mnie jednak przekonały. Podobnie jak projekty postaci. Sto razy bardziej wolę tę wersje Geralta (nawet pomimo fryzury "na cebulę) niż opcje Arkadiusza Klimka (nic mu przy tym nie uchybiając) i ogólnie CD Projectu. A Truścińskiemu to raczej Elryk wyszedł, a nie Geralt. Jakiś jakby zabidzony z domu. 

KukiOktopus - trzeba zacząć zbierać te teksty w pełnowymiarowy traktat!

Offline Itachi

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #839 dnia: Październik 30, 2015, 09:04:55 am »
Szanowni Państwo,

mam dla Państwa przykrą wiadomość. Niestety wydanie 'Wiedźmina' w wersji z okładką Przemka Truścińskiego nie ukaże się z przyczyn prawnych.

Niestety z tym argumentem nie możemy dyskutować i wycofujemy komiks ze sprzedaży. Przepraszamy za zaistniałą sytuacją.

Każdy kto opłacił komiks dostanie od nas zwrot wpłaconych środków w jak najszybszym trybie.

Na pocieszenie potwierdziliśmy już, że Bogusław Polch i Maciej Parowski będą podpisywać wszystkie egzemplarze komiksu zamówione przed premierą. Autografy Autorów znajdziecie również na komiksach zamawianych w atrakcyjnych pakietach na naszej stronie internetowej.

Raz jeszcze przepraszam za zaistniałą sytuację. Zapraszam do kontaktu pod adresem bok@gildia.pl.

z poważaniem
Wojciech Szot
kierownik Sklep.gildia.pl

 

anything