trawa

Autor Wątek: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?  (Przeczytany 296791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chmiel

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #840 dnia: Październik 30, 2015, 09:34:28 am »
No, ciekawe, ciekawe. Trust, Polch czy może AS? A może cios przyszedł z niespodziewanej strony - przedstawicieli Grzegorza Rosińskiego i wymyślonej przez niego winiety z "Thorgala" :biggrin:

Uważam jednak, że WK nie powinno wycofywać się z wersji alternatywnej okładki - należało w miejsce Truścińskiego wstawić WKolaż. Wtedy wersja z ilustracją Polcha (taka sobie, ale i tak lepsza od tej Trusta) sprzedawałaby się lepiej.

Jeśli wydawnictwo napisało: "nowe kolory, nowa jakość" to na pewno będzie zabawnie. Oryginalne kolory (bodajże w wykonaniu Pani Danuty Polch) były bardzo fajne - nie wiem po co je zmieniać. Może trzeba być estetą z WK.

ramirez82

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #841 dnia: Październik 30, 2015, 09:45:02 am »
A może cios przyszedł z niespodziewanej strony - przedstawicieli Grzegorza Rosińskiego i wymyślonej przez niego winiety z "Thorgala" :biggrin:

Hehe, dobre!

Offline Itachi

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #842 dnia: Październik 30, 2015, 10:53:14 am »
Ja o tej winiecie pomyślałem od razu :wink:

KukiOktopus

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #843 dnia: Listopad 22, 2015, 02:11:37 pm »
Nie udalo sie z okładką, ale mozna kupic oddzielnie (uwaga! - naklady bardzo limitowane):

http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/290603-plansza-wiedzmin-wersja-3
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/290602-plansza-wiedzmin-wersja-2
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/290601-plansza-wiedzmin-wersja-1

Tym bardziej budzi moją ciekawość, jakież to "przyczyny prawne" spowodowały, że okładka Trusta nie wypaliła?

fragsel

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #844 dnia: Listopad 22, 2015, 02:16:37 pm »
Ktoś na facebooku w jakimś komentarzu (nie znajdę teraz kto i gdzie) insynuował, że problemem jest gra Wiedźmin, do której Trust zrobił projekt graficzny... więc może problemy z tą okładką ma nie ego Polcha, ani Rosiński (też ktoś tak sugerował), tylko CD Projekt...

Offline Death

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #845 dnia: Listopad 22, 2015, 02:23:35 pm »
Pewnie już zapłacili Trustowi za pracę (i słusznie) i teraz muszą się odkuć. Fajny pomysł z tymi planszami, jak ktoś lubi Trusta, to pewnie kupi.

Offline Koalar

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #846 dnia: Listopad 22, 2015, 03:30:11 pm »
Dla mnie ta nazwa plansza jest myląca. Plansza to oryginalne rysunki z komiksu, a nie wydruk (do tego rysunku, który nie pochodzi z komiksu). Właściwsza byłaby nazwa grafika. Nikt tam pewnie nie będzie liczył na oryginał za dwadzieścia parę złotych, no ale po sklepie komiksowym spodziewałbym się właściwszego nazewnictwa.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline kalbaro74

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #847 dnia: Listopad 22, 2015, 04:27:23 pm »
Gildia to teraz próbuje się odkuć i kombinuje wcisnąć ludziom grafiki Truścińskiego nie związane z komiksem.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #848 dnia: Listopad 22, 2015, 04:43:10 pm »
Gildia to teraz próbuje się odkuć i kombinuje wcisnąć ludziom grafiki Truścińskiego nie związane z komiksem.
Proponuję iść na całość i rzucić na rynek grafki nadrukowane na kubki , smycze , podkładki  pod mysz , kalendarze ,długopisy ,koszulki , baloniki , puzle , kotyliony , doniczki , otwieracze , termosy , breloki itd.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Kokosz

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #849 dnia: Listopad 22, 2015, 06:28:58 pm »
Dla mnie ta nazwa plansza jest myląca. Plansza to oryginalne rysunki z komiksu, a nie wydruk (do tego rysunku, który nie pochodzi z komiksu). Właściwsza byłaby nazwa grafika. Nikt tam pewnie nie będzie liczył na oryginał za dwadzieścia parę złotych, no ale po sklepie komiksowym spodziewałbym się właściwszego nazewnictwa.

W ogóle w tej ofercie brakuje informacji. Wydaje mi się, ze przy takich grafikach powinny być podane wymiary, technika druku oraz słówko o nakładzie.

Offline starcek

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #850 dnia: Listopad 22, 2015, 06:34:52 pm »
W przypadku grafik 2 i 3  nakład to.. 30 szt.!! Mały napis, ale jest.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Itachi

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #851 dnia: Listopad 23, 2015, 07:26:38 pm »
W przypadku grafik 2 i 3  nakład to.. 30 szt.!! Mały napis, ale jest.

Wszystkie mają ograniczony nakład wynoszący 30 sztuk, dzisiaj rano poprawili wyjaśniając przy tym moje wątpliwości. Ja się skusiłem i zamówiłem pierwszą grafikę, moim zdaniem najlepszą. Chociaż druga też jest niczego sobie...

Offline graves

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #852 dnia: Listopad 23, 2015, 10:37:58 pm »
Ktoś na facebooku w jakimś komentarzu (nie znajdę teraz kto i gdzie) insynuował, że problemem jest gra Wiedźmin, do której Trust zrobił projekt graficzny... więc może problemy z tą okładką ma nie ego Polcha, ani Rosiński (też ktoś tak sugerował), tylko CD Projekt...
Taki sam problem ma film... Bagiński nie może użyć nazwy "The Witcher" bo jest zastrzeżony i nie ma zgody.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

fragsel

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #853 dnia: Listopad 23, 2015, 11:52:36 pm »
jak ten Sapkowski te umowy do praw popodpisywał... no dżizas....

Offline starcek

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #854 dnia: Listopad 27, 2015, 09:40:26 pm »
Ja się skusiłem i zamówiłem pierwszą grafikę, moim zdaniem najlepszą. Chociaż druga też jest niczego sobie...
A na FB wrzucono zdjęcia z których wynika, że.. KAŻDA będzie miała jeszcze z tyłu odręczny rysunek Trusta!!! Chyba, że mu na 90 sztuk sił nie starczy.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?