trawa

Autor Wątek: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?  (Przeczytany 297615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kokosz

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #885 dnia: Styczeń 02, 2016, 05:42:33 pm »
Ja myślę że Bogusław POLCH ,POWINIEN POWRÓCIĆ DO RYSOWANIA Wiedźmina (pozostała jeszcze cała saga)ale kreską znaną z Funky Kovala ,ten hiper szczegółowy sznyt z którego słynie ręka mistrza ,i klimat słowiańskiego fantasy dałyby efekt piorunujący.

Sądzę, że Bogusław Polch chętnie wróciłby do rysowania Wiedźmina, tylko kto mu za to zapłaci tyle, ile by chciał?

A jeśli chodzi o kreskę - zobacz sobie jego ostatnio narysowane komiksy: czwartego "Funky Kovala" czy "Skarb z Fortu Gerharda". Oczekiwanie, że BP narysuje cokolwiek w innej kresce niż te pozycje jest chyba zupełnie bezpodstawne.

Offline rzem

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #886 dnia: Styczeń 02, 2016, 05:43:08 pm »
Ja po cichu jeszcze liczę na integralik Tomka Grota.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #887 dnia: Styczeń 02, 2016, 06:35:51 pm »
Ja po cichu jeszcze liczę na integralik Tomka Grota.
Moje serce jest na tak , ale rozum mowi nie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2016, 09:49:22 pm wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline NuoLab

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #888 dnia: Styczeń 03, 2016, 06:06:48 pm »
Docent Bajdur, profesor Dąbrol, generał Tupacz, komputer Gaduła.
Wygląda to tak jakby przy tłumaczeniu nazwisk bohaterów korzystano z konsultacji Janusza Christy :lol:
Szkoda, że scenariusz jest taki infantylny bo graficznie komiks stoi w jednym rzędzie z wczesnym Funkym i Danikenem. Gdyby Tomek Grot zagościł u nas w kolorze w latach osiemdziesiątych to stałby wówczas wysoko na podwórkowych giełdach i teraz byłby kult, nostalgia i kredowy omnibus. A tak to trochę nie wiadomo, kto miałby być targetem. Na pewno kompleciści Polchowych omnibusów, ale już przy cyklu daenikenowskim pojawiały się narzekania na płycizny scenariuszowe, łagodzone jedynie sentymentem do komiksu z dzieciństwa. W wypadku Tomka Grota zabraknie i tego sentymentalnego argumentu na korzyść.

Offline rzem

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #889 dnia: Styczeń 03, 2016, 06:34:26 pm »
A jednak mimo tego, zapoznałbym się z tym, bo mam tylko ten jeden tom wydany u nas. Ciekawe czy wydawca się skusi. Pewnie nie, ale dla rysunków na pewno bym to wziął.

Offline Kokosz

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #890 dnia: Styczeń 04, 2016, 07:21:05 pm »
Ciekawe czy wydawca się skusi. Pewnie nie, ale dla rysunków na pewno bym to wziął.

Jeden wydawca już od paru lat oferuje B. Polchowi publikację wydania zbiorczego przygód Jana Tennera, czyli Tomka Grota. I Polch nawet nie był niechętny, tylko problemem była niejasna umowa z wydawcą niemieckim.

Offline rzem

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #891 dnia: Styczeń 04, 2016, 08:07:44 pm »

Ha, nie wiedziałem. To ciekawe, biorąc pod uwagę, że to rzecz sprzed ponad 20 lat.

Offline Kokosz

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #892 dnia: Styczeń 04, 2016, 10:10:58 pm »
Ha, nie wiedziałem. To ciekawe, biorąc pod uwagę, że to rzecz sprzed ponad 20 lat.

Chyba około roku 2005 Niemcy zrobili reedycje na płytach CD i ponownie wykupili prawa od B. Polcha.

Offline xetras

  • Służący
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • A priori z zasady jak ?
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #893 dnia: Styczeń 28, 2016, 08:33:49 am »

[...] Funky dla mnie to 2 pierwsze tomy , ewentualnie 3, a 4-ka to jakaś pomyłka. Z całym szacunkiem dla autorów, których bardzo cenię i lubię.....ale trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść....niepokonanym

[...] skrót mój- xetras

Witam, 
U mnie droga do komiksów wiodła od "Vindicty" Mateoszka z Młodego Technika, nowel Lema, Zajdla, serii "Stało się jutro" itd.

Cytowanemu przedpiścy pozwolę sobie zauważyć, że wydawca nie miałby powodu do wznowienia 3 tomów serii Punky Funky, gdyby nie powstała nowa jakość w postaci 4. części.
To, że jest skandalicznie niechlujna względem wcześniejszych ?
Należy się cieszyć, że co najmniej kilka postaci jest podobnych do samych siebie, a nie narzekać.
O tak to określę.
Motywacja ważna rzecz - a zainteresowanie obrazkami u nas jest efemeryczne.
Więc duet scenarzysta-ilustrator okazję stworzyli.
I chwała im za to.


Przynajmniej ponownie książki trafiły do obiegu towarowego i rotacji magazynowej  :biggrin:
Polch dopieszcza swoje potomstwo ale to po 30 latach od debiutu Funky'ego odmalował jako paskudnie sponiewierane.
Może przez to nie zrozumiałe ?

[...] apel [...]na facebookowym profilu Kovala:
Fani Kovala - admin zwraca się do Was z drobnym, hmmm.. apelem?Chodzi o "Wrogie przejęcie" i ogłoszony przez nasz profil konkurs.Konkurs naprawdę ma sens. Proszę Was,[...] na spokojnie podejdźcie do Kovala jako do całości, a zauważycie, że historia ma sens i się zamyka.[...] były momenty zastanowienia, zdziwienia etc., ale po ogarnięciu całości, poskładaniu wątków rozpoczętych, czasami tylko wspomnianych w poprzednich częściach, a wypływających ponownie w czwartej części, to wszystko w sumie się klei. Podczas tworzenia, Bogusławowi sprawiało ogromną frajdę kamuflowanie pewnych treści, budowanie wokół nich otoczki tajemnicy i wielowymiarowego spisku. Może jak podejdziecie do tej części z tą wiedzą, to może i Wam sprawi radochę zabawa w "deszyfrację"?Porównajcie sobie też czasy w jakich kolejno powstawały części - czasy się zmieniały, formy i zakres wiedzy iświadomości społeczeństwa się rozwijał i poszerzał. I admin zastrzega - nie używa koksu ani innych używek pisząc te słowa, ani także procentów. Spróbujcie podejść do całości z pewnym z dystansem, zabawcie się złożonym dowcipem którym posługiwali się Maciej i Bogusław tworząc tę czwartą część. [...] na chłodno - powtórzę się - zabawcie się nią, a zobaczycie, że historia się jednak klei. [...]
Normalną praktyką publikacji dla niedorosłej młodzieży albo przerośniętej dzieciarni było opisywanie co jest na rysunkach  :biggrin:  W tym zakresie rewelacyjny jest bloger mr tomaszChodzi mi o :http://najgorszykomiksswiata.blogspot.com/search?updated-min=2010-01-01T00:00:00%2B01:00&updated-max=2011-01-01T00:00:00%2B01:00&max-results=28Natomiast techno kreator Polch snuje i zawija te kamuflaże przepiękne od zarania dziejów, czyli "Złotego Mauritiusa" i relaxowego "Spotkania".Takim go kocham ale w XXI wieku ojciec dyktator tak dziwaczeje, że cofa się w finale 4. tomu do przyśpiewki, do której to akurat zamieszcza zbędny przypis, chociaż i tak cytat jest czytelny.Czemu przypisów nadających sens pozostałym rysunkom brakuje ?Moim skromnym zdaniem.

Witam Szanownych ForumowiczówPo ogłoszeniu konkursu na interpretację NIKT słowa na FB nie napisał - podoba się, czy nie, wezmę udział, czy nie...NIKT ani jednego maila nie przysłał z jakimkolwiek pytaniem, lub info o zainteresowaniu konkursem.Jedynie na tym forum znajdowałem co? Najzwyklejsze hejtowanie.A skoro mój apel był żenujący, to odwołałem konkurs i tyle.Co się okazało po odwołaniu? rety a ja chciałem wziąć w tym udział... jeszcze był tydzień i planowałem przeczytać 4 tom i coś napisać... Ale znowu NIKT słowa na FB nie napisał, ani maila nie przysłał - podkreślam NIKT.Za to tutaj łzy się leją... admin FK winien, że ktoś nie przeczyta 4 tomu bo konkurs odwołany... panowie... słów brakuje :sad:  .Jako osoba prywatna żebrząca i otrzymująca egzemplarze bezpłatne od Wydawców z przeznaczeniem na nagrody nie mam prawa ich sobie przywłaszczać, a na allegro nie handluję.Zapraszam do współpracy i aktywnego komentowania na FB, do słania maili, a nie hejtowania po kątach.Jeśli ktoś zaczął już pisać interpretację to zapraszam: admin@funkykoval.pl: Wasze też tam mogą się znaleźć.A jak będą ciekawe, to wyżebrzę od Wydawców jakieś nagrody pocieszenia za Waszą pracę, i oczywiście prześlę je do Bogdana i Maćka - będziecie mieli okazję otrzymać info zwrotną co o nich myślą. Może wywiąże się wtedy ciekawa dyskusja, ale zapraszam na FB lub na maila.
Właśnie. Skoro ze strony było ogłoszenie to na niej  winny być komentarze. Nie tylko tu gdzie swojsko. Sam dokładnie tak bym zrobił, ale teraz już po sprawie.I znowu  te zagmatwane kamuflaże technologiczne pozostaną wielowymiarowo przesłonięte dla mnie.Żal wiekopomny...A objaśnienia tylko do trzech części. Zaś co do Tego:Pisząc o cz. "Wbrew sobie" autor Sylwiusz Polewski pisze: "str. 39 rys. 5 - tekst "żadnych wiedźmińskich sztuczek" - pzrewidzieli Wiedźmina i to że rysował go Polch (Nostradamus ponownie)"moja uwaga:Ilustracje do "Ostatniego życzenia" publikowanego jako praca na konkurs w miesięczniku "Fantastyka" już od paru lat w nim były utrwalone w postaci drukowanej. To nie przepowiednia. To cytat.

Mefisto76: "A mogła ta:"
Od dawna zastanawiam się kto Piotrowi Rosińskiemu zaakceptował tak fatalną stylizacje okładek kolekcji. Dla mnie masakra.
To ktoś z rodziny naszego rodzimego mistrza ilustracji książkowych ?
Dla mnie fabuły z dymkami zaczęły się od wznowień (z białym ukośnym paskiem ) "Zapalniczki z pozytywką", stąd to nostalgiczne pytanie.
 
Może uda mi się edycja multi-postu i kasacja następnego ? Oby tak.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2016, 02:54:42 pm wysłana przez xetras »
"Brzdęśniało już  ślimonne prztowie / Wyrło i warło się w gulbieży
[...]
Zmimszałe ćwiły borogowie / I rcie grdypały z mrzerzy."
[prz. wierszyka "Jabberwocky" z: "O tym co Alicja ujrzała po drugiej stronie lustra", Tłumacz - Stanisław Barańczak]

Offline Mefisto76

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #894 dnia: Styczeń 28, 2016, 03:00:02 pm »
To ktoś z rodziny ?


Dla mnie fabuły z dymkami zaczęły się od wznowień (z białym ukośnym paskiem ) "Zapalniczki z pozytywką", stąd to nostalgiczne pytanie.

Skopiowałeś część wypowiedzi sprzed blisko roku, w dodatku z innego wątku (!) Naprawdę chciałbym zrozumieć o co pytasz, ale to niemożliwe :)
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Jaxx

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #895 dnia: Styczeń 28, 2016, 03:16:47 pm »
Skopiowałeś część wypowiedzi sprzed blisko roku, w dodatku z innego wątku (!) Naprawdę chciałbym zrozumieć o co pytasz, ale to niemożliwe :)

Chyba chodzi o to, czy Piotr Rosiński jest spokrewniony z Grzegorzem Rosińskim.

Xetras - tak, to jego syn. Reprezentuje interesy ojca.

Offline mariusz.reyman

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #896 dnia: Luty 15, 2016, 05:35:31 pm »

Offline absolutnie

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #897 dnia: Luty 15, 2016, 05:55:29 pm »
Nie widziałem, żeby się pojawiło.
Takie coś:

http://dodatkiwkiosku2.blogspot.com/2016/02/kultowe-polskie-komiksy-premiera-w.html


I wyjdzie na to, że jedyne kultowe komiksy w Polsce Polch zrobił.
Jak to?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Inuki

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #898 dnia: Luty 15, 2016, 06:01:18 pm »
W dodatku wygląda mi to na miękką oprawę. Jeżeli kolejne tomy nie przekroczą 10zł to może się skuszę, w przeciwnym razie nie ma sensu tego kupować.

Offline kaczogród

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #899 dnia: Luty 15, 2016, 08:24:09 pm »
Ciekawa inicjatywa. Wiedźmin mnie nie interesuje ale Funkiego i Ekspedycję chętnie bym zgarnął.  No właśnie cena?  Jak zachowają 7-8 zł to jestem bardzo na tak,  jeśli nie to raczej odpuszczę bo taniej będzie w wydaniu zbiorczym Egmontu  (choć  z drugiej strony kto każe komu kupować wszystkie tomy? ). Teraz pytanie do znawców : Ekspedycja czy Funky trzeba czytać wszystkie tomy bo są to kontynuację czy każdy tom jest raczej samodzielny?  Zawsze byłem zwolennikiem dystrybucji kioskowej komiksów  (przynajmniej jakiejś części nakładu ) bo wtedy osoba spoza światka częściej po niego siegnie. Wbrew pozorom mimo dużej liczby informacji w internecie osoba niesiedząca w tym nie czuje potrzeby by o komiksie szukać informacji. Można by w takiej kioskowej dystrybucji wydawać różne serię pokroju Helboy, Tintin, Asteriks,  Calvin i Hobbes, Largo Winch,  Kaznodzieja,  Wieża Bois-Murry,  Sandman itp.
tertium non datur