trawa

Autor Wątek: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?  (Przeczytany 294200 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Carr


Offline kaczogród

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #916 dnia: Luty 20, 2016, 12:51:21 pm »
Ciekawe po ile dokładnie będą inne numery ?
tertium non datur

Offline Thomas29Needles

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #917 dnia: Luty 24, 2016, 09:08:26 pm »
11zł/szt w miękkiej oprawie... to chyba na szarym papierze wydrukowali czyli
Funky 44zł (36,23- allegro)
Ekspedycja 88zł (64,90- allegro)
Wiedźmin 66zł (58,91- allegro)
Po dodaniu kosztów wysyłek ceny praktycznie identyczne. Ale z Egmontu WK mamy porządne wydanie z twardymi okładkami.
Dzisiaj zakupiłem w Empiku. Format standardowy. Wydane na kredowym papierze, a kolory i jakość druku to w zasadzie to samo co w zbiorczym wydaniu Wiedźmina od Prószyński i Ska. Tyle, że okładka miękka. Żadnych dodatków czy notek o autorach. Na grzbiecie napis Wiedźmin (u góry) oraz Kultowe Polskie Komiksy (w środku grzbietu) a numer '1' na dole.

Za 10 zł można brać bo jako całość będzie się prezentowało całkiem ładnie :)

Offline SawiK

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #918 dnia: Luty 25, 2016, 07:52:29 am »
Tez kupilem pierwszy nr Wiedzmina i nawet jestem zadowolony. Tylko wiedzac ze jest to na twardym i zbiorczo dziala na niekorzyść tej serii i bede bral luki w comiesiecznych wydatkach by nabyc na dzien dobry Funky'ego


Offline hans

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #920 dnia: Luty 25, 2016, 10:08:42 am »
Smutne, że tą laurkę będą czytać głównie ludzie nie znający innych komiksów. W artykule "Wiedźmin" Polcha jest kreowany niemal na legendę polskiego komiksu, a na pewno na jeden z ważniejszych tytułów w jego historii. Ludzie później spoglądają na słabe rysunki tego "kamienia milowego" i pewnie po raz kolejny utwierdzają się w przekonaniu, że komiksy to podrzędna rozrywka.
Ta cała kolekcja została oczywiście pomyślana jedynie z myślą o komercyjnym wykorzystaniu marki "Wiedźmina". I to wszyscy wiemy. Prawa do serii komiksowej pewnie były tanie. Szkoda, że przy okazji komiks sam w sobie znowu jawi się jako biedny kuzyn prawdziwej sztuki.

Offline Thomas29Needles

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #921 dnia: Luty 25, 2016, 10:22:40 am »
Smutne, że tą laurkę będą czytać głównie ludzie nie znający innych komiksów. W artykule "Wiedźmin" Polcha jest kreowany niemal na legendę polskiego komiksu, a na pewno na jeden z ważniejszych tytułów w jego historii. Ludzie później spoglądają na słabe rysunki tego "kamienia milowego" i pewnie po raz kolejny utwierdzają się w przekonaniu, że komiksy to podrzędna rozrywka.
Ta cała kolekcja została oczywiście pomyślana jedynie z myślą o komercyjnym wykorzystaniu marki "Wiedźmina". I to wszyscy wiemy. Prawa do serii komiksowej pewnie były tanie. Szkoda, że przy okazji komiks sam w sobie znowu jawi się jako biedny kuzyn prawdziwej sztuki.
Dlaczego 'brzydka' kreska jest przywarą u Polcha a zaletą w gaimanowskim Sandmanie? Wg mnie ten niedbały styl bardzo pasuje do Wiedźmina, tak samo jak beznadziejne bazgroły pasują do Sandmana.

Dopieszczona, cukierkowa i mocno zdigitalizowana kreseczka totalnie się nie sprawdziła w "Racji Stanu".

Offline bosssu

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #922 dnia: Luty 25, 2016, 10:30:27 am »
Zgadzam się w 100% z Hansem...Wiedźmin na pewno nie jest komiksem kultowym a został wydany pokątnie tylko przez Komiks Fantastyka i żadnego szału nie zrobił. Dziwne, że Prószyński w przypadku integrali zaczął od najlepszych komiksów a skończył na najgorszych a w formie zeszytowej firmuje i próbuje wcisnąć, że te najsłabsze ale z mocnym tytułem "Wiedźmin" to są komiksy KULTOWE??....
Również uważam, że ta seria to akurat najsłabszy punkt nie pokazujący ani zachęcający do dalszego zapoznawania się z twórczością Polcha.
Przy Funky Koval cz. 1 to szczena opada a przy Wiedźminie to człowiek się wstydzi, że taka światowa historia została tak kiepsko narysowana.

Offline Thomas29Needles

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #923 dnia: Luty 25, 2016, 10:32:33 am »
Przy Funky Koval cz. 1 to szczena opada a przy Wiedźminie to człowiek się wstydzi, że taka światowa historia została tak kiepsko narysowana.
Jakiś przykład poproszę. Jak powinna być narysowana? ;)

Offline turucorp

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #924 dnia: Luty 25, 2016, 10:43:22 am »

Offline Thomas29Needles

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #925 dnia: Luty 25, 2016, 10:49:34 am »
Hmmm... np. tak:
https://mobile.twitter.com/WiedzminWystawa/status/640919760687992832/photo/4
Był w szczytowej formie wtedy, prawda. Wydaje mi się, że słaby kolor zepsuł troszkę tego komiksowego Wiedźmina bo rewelacyjnych kadrów ma, wbrew pozorom, dosyć dużo.

Offline hans

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #926 dnia: Luty 25, 2016, 11:12:44 am »
Dlaczego 'brzydka' kreska jest przywarą u Polcha a zaletą w gaimanowskim Sandmanie? Wg mnie ten niedbały styl bardzo pasuje do Wiedźmina, tak samo jak beznadziejne bazgroły pasują do Sandmana.

Dopieszczona, cukierkowa i mocno zdigitalizowana kreseczka totalnie się nie sprawdziła w "Racji Stanu".

Jest więcej możliwości w rysowaniu komiksów niż tylko kreski "brzydka" lub "dopieszczona, cukierkowa i mocno zdigitalizowana". Kreska może być naturalistyczna, co nie oznacza słabo i niechlujnie narysowany komiks. A taki jest "Wiedźmin" Polcha. Nie musi też być ani brzydka, ani naturalistyczna - taki jest "Sandman", którego rysunki nie są "beznadziejnymi bazgrołami". Polch został zapamiętany dzięki świetnemu "Funky Kovalowi", ale w pewnym momencie stracił serce do komiksu, co widać po kolejnych rysowanych przez niego tytułach (włącznie z ostatnim Kovalem). Rysunki wyglądają na machnięte szybko i od niechcenia.

Offline rzem

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #927 dnia: Luty 25, 2016, 11:35:46 am »
Zgadzam się, że chcąc szerzyć chwałę komiksu, Polcha, własnej wysokości sprzedaży i czego tam jeszcze, powinni zacząć od Kovala.



fragsel

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #929 dnia: Luty 25, 2016, 04:32:29 pm »
sorry, ale jak to jest "tak jak powinien być rysowany Wiedźmin" to ja wysiadam. Mnie się nie podoba. Już wolę Polcha...

{A do tych wszystkich co się dziwią jak można promować komiks polski Wiedźminem powiem, ze czytałem dwa odcinki tego komiksu jeszcze jak znałem tylko to opowiadanie jedno ze smokiem w wieku 14 czy 15 lat i BARDZO (!!!!) mi się podobało...

A już byłem wtedy skażony semikiem przecież...

więc teraz z punktu widzenia lat i doswiadczenia wiem mniej więcej co jest z tym komiksem nie tak. I na pewno nie są to rzeczy, które przeszkadzają w tym, by ten komiks zachęcił kogoś by siegnął po więcej... Choć zgadzam się, że może Funky byłby jednak lepszy....}

 

anything