Autor Wątek: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?  (Przeczytany 294236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DaryW

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 25, 2008, 09:04:51 am »
Dzięki za pomoc,
fotki super - ja chyba wolałbym jednak Ekspedycję Rosińskiego, jakoś bardziej mi się jego "bajkowa" kreska podoba,

co do CD projektu - oni potem teklarowali, że ktoś inny to miał rysować,

Teraz wyszedł rozbudowany Wiedźmin na PC czy wiecie czy może nie dołożyli tam komiksu?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 25, 2008, 09:49:25 am »
Fajna ta wersja Rosinskiego! Czy lepsza niz Polacha? Nie mam pojecia... Na pewno zupelnie inna.

Dobrze, ze potem byl Yans, to mozna bylo caly komiks w takiej konwencji zobaczyc.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Death

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 25, 2008, 11:20:38 am »
Jak dla mnie lepsze te plansze Rosińskiego. Specjalnie sobie je skopiowałem i powiększyłem na kompie aby się nieco bliżej przyjżeć. Prawdą jest, że Polch rysuje bardzo dobrze ale prawdą jest też to że Polch miał jakieś problemy z rysowaniem twarzy. Prawie wszystkie są do siebie podobne.
A Wiedźmin=Funky tak samo jak Kajtek=Kajko a Koko=Kokosz. Tylko, że w przypadku Polcha to nie był efekt zamierzony...bo Wiedzmin chyba praprapra...dziadkiem Kovala być nie miał ;-)

N.N.

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 25, 2008, 11:31:54 am »


Dobrze, ze potem byl Yans, to mozna bylo caly komiks w takiej konwencji zobaczyc.

Były jeszcze odcinki komiksu "W służbie galaktycznej", drukowane w "Alfie" - tam też widać Rosińskiego w tej konwencji.

Polch powiedział kiedyś, że jego zdaniem Rosińskiemu niespecjalnie zależało na tej robocie, bo już dogadywał się z Francuzami (lub Belgami), że będzie dla nich robił coś innego.

Offline Mefisto76

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 25, 2008, 12:59:42 pm »

 Wrzucę jeszcze dzisiaj wieczorem kilka kadrów tej opowieści z albumów z DVD Thorgala, bo tez je tam spostrzegłem.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Mefisto76

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 25, 2008, 06:39:39 pm »

 A oto obiecana jeszcze jedna próbka Rosa, czyli "Przybysze z Des wg Rosińskiego":

 http://i88.photobucket.com/albums/k183/Magic76/Ros.jpg

 Pozdrawiam  :p
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Death

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 25, 2008, 06:56:57 pm »
A oto obiecana jeszcze jedna próbka Rosa, czyli "Przybysze z Des wg Rosińskiego":

 http://i88.photobucket.com/albums/k183/Magic76/Ros.jpg

Dla mnie Rosiński bije Polcha na głowę...
Ale te twarze vide Rosiński są jakieś porozciągane. Przynajmniej w jego wypadku to efekt zamierzony a "kwadratowość" głów Polcha jest wyuczona:)

Offline ZBÓJCERZ

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 25, 2008, 07:16:35 pm »
Fajna ta wersja Rosinskiego! Czy lepsza niz Polacha? Nie mam pojecia... Na pewno zupelnie inna.


Mi się nie podoba - faktycznie jakaś taka bajkowa i przerysowana. Gdyby były rysunki takie jak w Yansie to rzeczywiście komiks mógłby zyskać. 

Offline clarence

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 26, 2008, 09:05:07 am »
Dla mnie Polch bije Rosińskiego na głowę ... przynajmniej w sferze sc-fi. I z czasow Ekspedycji i dwoch pierwszych Kovali. Potem to juz nedza straszna.

Offline gość

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 26, 2008, 09:52:53 am »
Dla mnie Rosiński bije Polcha na głowę...
Ale te twarze vide Rosiński są jakieś porozciągane. Przynajmniej w jego wypadku to efekt zamierzony a "kwadratowość" głów Polcha jest wyuczona:)

A skąd wiesz, że ta "kwadratowość" to nie jest już efekt zamierzony? I co jest złego w tym "wyuczeniu"? Że się jednak nauczył?
Ja się cieszę, że komiks rysował Polch tak jak rysował. Zamiast jednego Rosińskiego, mamy Rosińskiego, Polcha, Baranowskiego i innych twórców- WIELU twórców, RÓŻNYCH twórców. 
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.

Offline Julek_

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 26, 2008, 10:45:02 am »
Ja się cieszę, że komiks rysował Polch tak jak rysował. Zamiast jednego Rosińskiego, mamy Rosińskiego, Polcha, Baranowskiego i innych twórców- WIELU twórców, RÓŻNYCH twórców. 

Polch, Rosiński, Baranowskiu, tak, tak wielu różnych TWÓRCÓW.

KRL do tego grona się już nie łapie...

Offline wilk

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 26, 2008, 11:08:26 am »
Polch, Rosiński, Baranowskiu, tak, tak wielu różnych TWÓRCÓW.

KRL do tego grona się już nie łapie...
Z całym szacunkiem ale nie ma takiego dorobku jak reszta wymienionych. No ale trzymamy wszyscy kciuki, nie tylko za KRLa ale i za innych młodych i "średnich" twórców, aby dorównali lub prześcignęli mistrzów.

Offline Julek_

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 26, 2008, 04:50:53 pm »
No tka,, czyli ustalilismy, że KRL nie jest TWÓRCĄ.

Kumam.


A, weź, drogi Wilku, pod uwagę ILE LAT ma KRL, ILE LAT rysuje i ile ma plansz na koncie.

Offline wilk

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 26, 2008, 05:30:57 pm »
No tka,, czyli ustalilismy, że KRL nie jest TWÓRCĄ.

Kumam.

Weź pod uwagę, że jesteś jedynym tutaj, który użył capsa w odniesieniu do słowa "twórca". Nie rozumiem, nie kumam tego i nie robię żadnych takich podziałów.

Cytuj
A, weź, drogi Wilku, pod uwagę ILE LAT ma KRL, ILE LAT rysuje i ile ma plansz na koncie.
No biorę. Ale właśnie wydaje mi się, że to Ty, czyniąc zarzut z braku KRLa obok Rosińskiego, Polcha i Baranowskiego nie wziąłeś tego pod uwagę. :) Na status klasyka trzeba sobie zapracować.

Offline gość

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 26, 2008, 06:30:07 pm »
Polch, Rosiński, Baranowskiu, tak, tak wielu różnych TWÓRCÓW.

KRL do tego grona się już nie łapie...

XDrugiejSzansy nie musisz się rzucać o KRLa, pisałem to myśląc o czasach w których KRL był jeszcze sisusiumajtkiem. Ale mogę poprawić się o ile był wtedy inny KRL o którym nic mi nie wiadomo, wtedy nie ma problemu uzupełnię moją i tak skąpą listę o tego twórcę
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.