trawa

Autor Wątek: X-Files  (Przeczytany 23770 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raven

X-Files
« dnia: Sierpień 07, 2004, 01:44:20 pm »
Tak sobie przeglądam stare tematy na gildii filmów, i nie widze nic związenego z kultowym serialem ,,Za Archiwum X". Oglądacie go, lubicie?? Które odcinki zapadły wam w pamięć?? Co myślicie o nowych seriach??
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Fenrir

X-Files
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 07, 2004, 02:16:04 pm »
kiedys ogladalem, ale z czasem zaczelo wiac nuda - w koncu ilez mozna ciagle o tym samym. Odcinek, ktory chyba najbardziej utkwil mi w pamieci to ten z cyrkowcami i gosciem wytatuowanym w puzzle. Od Archiwum X zawsze wolalem Millenium.

Offline Rozbójnik

X-Files
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 07, 2004, 03:46:30 pm »
Oglądałem przez jakiś czas, ale potem zniknęło z ekranu. Do tej pory nie wiem na którym programie i kiedy leci.
 Morowe powietrz - mruknął. - Jak to pięknie brzmi...A my umieramy od własnego gówna.

Offline Gashu

X-Files
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 07, 2004, 05:50:26 pm »
dawno temu, za czasów powiedzmy ... 6 pierwszych serii byłem wiernym fanem, teraz staram się także oglądać (choć nie zawsze czas pozwala) - ale już trochę mniej mi się podoba - Mulder zachowuje się po porwaniu zupełnie nie jak Mulder (podejrzewam, że naprawdę ot klon stworzony przez obcych w celu inwigilacji archiwum  :lol: ), w każdym odcinku nowi agenci, trochę już nie ten klimat...
Często wracam natomiast do starych odcinków - jak dla mnie to kawał dobrego kina  (telewizyjnego  :) )
Millenium też jest niezłe - czy ktoś wie ile jest serii i czy wszsytkie były emitowane w Polsce - kiedys oglądałem na TV4, ale tam co leciało w kółko kilkanaście odcinków    :bored:
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Rozbójnik

X-Files
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2004, 07:37:00 pm »
O czym jest millenium? Nigdy nie oglądałem. Coś w rodzaju z Arhiwum X jak sądze. Jeśli tak to lepsze czy gorsze?
 Morowe powietrz - mruknął. - Jak to pięknie brzmi...A my umieramy od własnego gówna.

Offline Gashu

X-Files
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 07, 2004, 08:35:16 pm »
Cytat: "Rozbójnik"
O czym jest millenium? Nigdy nie oglądałem. Coś w rodzaju z Arhiwum X jak sądze. Jeśli tak to lepsze czy gorsze?


Ciężko ocenić, bo to serial zupełnie inny niz "archiwum", ani lepszy ani gorszy.  Tytulowe millenium to organizacja zajmująca sie przygotowaniem do ... nadejscia 200 roku  :) , kiedy ma się coś tam wydarzyć (koniec świata or smth...), w serialu  śledzimy przygody byłego agenta FBI -  Franka Blacka - pracujacego dla ww. organizacji i zajmujacego sie morderstwami ze szczególnym okrucieństwem.
Sam serial jest o wiele bardziej "mistyczny" niz archiwum, dużo to spraw o tematyce religijnej itp.  Mi osobiscie bardzo przypadl do gustu.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Comar

X-Files
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2004, 10:20:41 am »
Cytat: "Gash"

Millenium też jest niezłe - czy ktoś wie ile jest serii i czy wszsytkie były emitowane w Polsce - kiedys oglądałem na TV4, ale tam co leciało w kółko kilkanaście odcinków    :bored:

Wyprodukowano 3 serie, a na TVN i TV4 emitowano 2 pierwsze.
Dla mnie ten serial jest dużo lepszy od Archiwum. Chyba po prostu wolę bardziej mistyczne klimaty od kosmitów.
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline Gashu

X-Files
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 10, 2004, 10:27:29 am »
heh, chyba już nikt nie pamięta o tym serialu, bo odzew żaden  :(
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline adiego

X-Files
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 10, 2004, 01:49:13 pm »
Cytat: "Gash"
heh, chyba już nikt nie pamięta o tym serialu, bo odzew żaden  :(


Moze sie juz ludziom przejadl?

Ja osobiscie nie jestem fanem serialu, ale zdarzylo mi sie, ze usiadlem przed telewizorem. I ogladalbym konsekwentnie kazdy odc. gdyby... Nie brak mobilizacji i checi. Ale te, co widzialem - podobaly mi sie. Juz dokladnie nie pamietam o czym byly. Zdaje sie, ze mam jeszcze jakies nagrane na VHS z "dwojki". Najchetniej nabylbym wszystko na DVD. Niestety w Polsce nikt o tym nie pomyslal i nie wydal "Archiwum"... A nawet jesli, to i tak cena pewnie by odstraszala. Moze kiedys zaopatrze sie w Angli...;)?  

PS: Z checia zobaczylbym wersje kinowa. Czytalem tylko ksiazke;(
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Młodszy Nieduży Brat

X-Files
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 10, 2004, 03:58:39 pm »
Odradzam - film w wersji kinowej to koszmarek.

Już dawno temu znudziłęm się archiwum, choć faktycznie kilkaodcinków było swietnych a cły serial trzymał w miarę wysoki poziom.
Natomiast Millenium nie widziałem a teraz zaczynam żałować.
lu potrzeba Dumnych Falangistów Orla Bielika aby wkręcić żarówkę?
Trzech.
Jeden trzyma a dwaj pozostali piją aż świat znacznie się kręcić...

Offline Achilles

Re: X-Files
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 10, 2004, 04:59:07 pm »
Cytat: "Raven"
Oglądacie go, lubicie?? Które odcinki zapadły wam w pamięć?? Co myślicie o nowych seriach??


Jeszcze jak go lubie. Ja go uwielbiam to jest rewelacyjny serial a szczegulnie X8. Może Fox wkońcu wróci do "pracy" :D
img]http://img70.imageshack.us/img70/4055/28uh2.jpg[/img]

Offline Wegecjusz

X-Files
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 11, 2004, 08:22:36 am »
gash> z tego co pamiętam nie chodziło o rok 200, ale 2000
;)
trzecia seria Millenium leciała np na szwedzkiej 4 - w sumie nieco gorsza od pierwszych, ale i tak trzyma poziom;
archiwum - klimatyczny serial, co dla mnie jest najważniejsze; z czasem zaczął go nieco tracić, ale na szczęście poziomu telenoweli nie osiągnął nigdy; nowe serie, po wywaleniu Muldera z archiwum a następnie z FBI są czymś nowym, ale nie zawsze udaje się odpowiednio 'ugrać' napięciami między teraz trójką głównych bohaterów - poza tym w pewnym momencie granie tylko na ich animozjach/sympatiach staje się nudne...
ale serial zacny, choć także wolę Millenium
pozdrawiam
ampires have risen from the dead, the grave and the crypt, but have
never managed it from the cat.
************
Punk ucieka hipis zmyka
Kiedy w dresach jest ekipa

Offline Wosho

X-Files
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 12, 2004, 09:51:41 am »
Serial byl genialny...Uwielbiam takie klimaty...
Ale te nowe odcinki...Sa ...Jakby...Innee....
Moje ulubione odcinki to (choc niewiele pamietam, mam slaba pamiec jak musze cos przypomniec konkretnego):
1.W ktorejs z nowszych serii bylo kilka odcinkow z humopem:)Miedzy innymi o powtarzajacym sie poniedzialku :)Swietne byly :)
2.Odcinek i ludziach(stworach) miekajacych w lesie...Bodajze jaycs potomkowie konkwistadorow..Czerwone oczeta mieli....
na pewno bylo ich wiecej ale pamiec w takich momentach zawodzi:(

Offline Gashu

X-Files
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 12, 2004, 09:57:24 am »
Jeden z lepszych "niepoważnych" odcinków to ten, w którym Mulder, Scully i Skinner lecą do Los Angeles, żeby uczestniczyć w kręceniu flimu o swoich przygodach  :)
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Wosho

X-Files
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 12, 2004, 09:59:10 am »
Owszem owszem taki mily przerywnik :)
A wlasnie dostalem niedawno film...Zobaczymy czy taka kicha....

 

anything