Autor Wątek: X-Files  (Przeczytany 23857 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jimmy

X-Files
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 11, 2005, 12:45:35 pm »
Pierwsze serie jak najbardziej - ale tylko "samodzielne" odcinki, nie zahaczające o główny nurt fabuły związany z UFO i innymi Palaczami, bo to baaardzo szybko zrobiło się nudne i irytujące (a może ktoś mi wyjaśni o co w ogóle tam chodziło? kto był czyim ojcem/siostrą itp.? ile było tych ras kosmitów i co chcieli? itp. itd.). Ale pojedyncze perełki zdarzały się naprawdę dobre - poczynając od pomysłu, przez klimat, po wykonanie (chociaż często zdarzały się irytować "urwanym" zakończeniem).
Ostatnie serie (nie wiem które to, bo coraz mniej chciało mi się to oglądać) coraz nudniejsz - m.in. przez to, że więcej odcinków o UFO a mniej o klimatycznych tajemnicach i innych freakach.
Odcinki autoparodystyczne również bardzo dobre ;)

Offline Gashu

X-Files
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 17, 2005, 06:41:45 pm »
Właśnie zakończyłem oglądać ostatnią, dziewiątą serię serialu. Niestety, jestem lekko rozczarowany. Nowi agenci prowadzący archiwum, czyli John Dogget i Monica Reyes, to ciekawe postacie, których potencjał został niestety niewykorzystany. Poza tym denerwujące jest to wspominanie i doszukiwanie się działań Muldera w każdym odcinku.

No i głowny zarzut - "Archiwum" zaliczałem zawsze do szeroko-pojętego gatunku fantastyki naukowej. Niestety w ostatniej serii w serialu pozostała wyłączenie fantastyka. Być może scenarzyści niepotrzebnie za wszelką cenę starali się doprowadzić wszystkie wątki do końca, przez co  rozwiązanie niektórych tajemnic wypadło bardzo nieprzekonywująco.

W końcu - <spoiler>uśmiercenie The Lone Gunmen w sposób najgłupszy z możliwych.</spoiler>  :?
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline hans

X-Files
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 25, 2006, 09:50:01 pm »
Cytat: "Gashu"
W końcu - <spoiler>patrz wyzej;)</spoiler>  :?



napisz jak to sie stalo, bom ciekawy. szalalem kiedys za tym serialem (wszystkie odcinki nagrywalem na kasety wideo;)
skonczylem ogladac na piatej serii. najlepsze czasy, ale juz cos sie zaczelo sypac.

Offline reston

X-Files
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 13, 2006, 12:47:07 am »
Millenium wraca! W ten wtorek na TV4 pierwszy odcinek. Ciekawe, czy dotrwają z puszczaniem tego serialu do końca drugiej serii, bo jakiś czas temu puścili chyba część pierwszej tylko.

Kto nie widział niech ogląda, bo ten serial bije Archiwum na łeb. Oglądałem Millenium z wypiekami na twarzy z 8 lat temu i teraz fajnie będzie przypomnieć sobie przygody Franka Blacka. Mój drugi ulubiony serial, obok Twin Peaks.

Offline Gashu

X-Files
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 13, 2006, 07:38:20 am »
Cytat: "hans"
Cytat: "Gashu"
W końcu - <spoiler>patrz wyzej;)</spoiler>  :?



napisz jak to sie stalo, bom ciekawy. szalalem kiedys za tym serialem (wszystkie odcinki nagrywalem na kasety wideo;)
skonczylem ogladac na piatej serii. najlepsze czasy, ale juz cos sie zaczelo sypac.


Tutaj znajdziesz streszczenie tego odcinka.

Cytat: "reston"
Millenium wraca! W ten wtorek na TV4 pierwszy odcinek. Ciekawe, czy dotrwają z puszczaniem tego serialu do końca drugiej serii, bo jakiś czas temu puścili chyba część pierwszej tylko.


Dobrze by było. Ostatni odcinek drugiej serii, pt. "The time is now", to moim zdaniem najlepszy odcinek serialu z pośród wszystkich, nakręconych do tej pory seriali :).
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline reston

X-Files
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 13, 2006, 11:00:57 am »
Mi się najbardziej podobał odcinek o diabłach  :D  i Yapuncziku. Ale każdy trzymał wysoki poziom.

Offline Evelyne

Weź los w swoje ręce! Create the future!
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 30, 2006, 01:21:19 am »
http://ctfpolska.prv.pl

" (...)"A jeśli chodzi o film XF? Nie mam, k***a, zielonego pojęcia. Chyba nadal jest sprawa w sądzie, z tego co wiem, scenariusz nie został napisany, i mimo że wszyscy bardzo chcemy, żeby produkcja rozpoczęła się jak najszybciej, I A TAK, JA TEŻ, I ZAWSZE TAK BYŁO, WIĘC PRZESTAŃCIE Z TYMI GŁUPOTAMI!, to zupełnie nie leży ta sprawa w mojej gestii. Kompletnie. Napiszcie do ludzi z FOXa, powiedzcie, żeby to zrobili!" ~ Gillian Anderson w wiadomości do swoich fanów, zamieszczonej 6 sierpnia 2006 (...).

Wszyscy to przeczytaliście, X-Phile. I właśnie po to jest ten projekt. Ponieważ wykombinowałyśmy sobie, że skoro P. Anderson uważa, że napisanie do ludzi z FOXa mogłoby coś zmienić, to to właśnie powinniśmy zrobić. Mając w perspektywie drugi film XF warto chociaż spróbować, nawet jeśli trwa proces sądowy, na który nie mamy żadnego wpływu.

To właśnie fani sprawili, że serial odniósł tak wielki suckes, i dlaczego nie miałoby być prawdopodobne, żeby ci sami fani mieliby stać się bodźcem w procesie, który wstrzymano na zbyt długo? Pokażmy im, że wciąż istniejemy, że "Z Archiwum X" jest nadal tak popularne, jak było, kiedy wciąż kręcono nowe odcinki, że jedna z największych i najważniejszych społeczności internetowych poświęconych serialom telewizyjnym nadal żyje! I tak, kurde, CHCEMY NASTĘPNEGO FILMU!

Aktorzy i członkowie ekipy wielokrotnie mówili, że go chcą. Teraz musimy tylko pokazać wytwórni FOX, że jest też widownia, i że ta widownia powoli zaczyna się niecierpliwić. Nie chcemy oglądać Muldera i Scully, jak gonią ludzi o kulach!

Ale żeby osiągnąć nasz cel, musimy trzymać się razem. Kelsi i ja zaczęłyśmy, i zrobimy wszystko, co tylko możliwe, żeby to zadziałało, ale wciąż potrzebujemy do tego was! I to wcale nie jest taki wielki wysiłek. Chcemy jedynie podpisanego listu, w którym zawrze się to, co napisałam powyżej. Każdy się liczy, ponieważ im więcej listów będziemy mogli zrzucić u FOXa, tym większe szanse, że zrozumieją przesłanie. I coś z tym zrobią.

To działa tak: piszesz list, podpisujesz go i wysyłasz na jeden z naszych adresów zbiorczych na świecie. Jest jeden na Europę, jeden na USA, jeden na Kanadę i jeden na Australię/Nową Zelandię i resztę Pacyfiku.

To całe zbieranie jest urządzone tak, żebyśmy mogły oszacować liczbę listów, a także zrzucić je do FOXa wszystkie naraz, bo góra listów naraz najpewniej zrobi większe wrażenie na ludziach z FOXa niż pojedyncze przychodzące jeden po drugim. Zrzucenie do FOXa nastąpi 12 grudnia 2006 roku. Będziemy uaktualniać stronę, kiedy listy zaczną napływać, żebyście wiedzieli, że Wasz list dotarł. Będziemy Was również informować o bieżącej liczbie.

No. Wiem, że nadal gdzieś tam są tysiące bardzo oddanych fanów. Jeśli wierzysz w naszą społeczność, jeśli wierzysz w to, czego XF nauczyło nas przez te wszystkie lata, to, że SĄ cuda, że kilkoro ludzi MOŻE wszystko zmienić, to proszę, łap za długopis i kartkę papieru i zacznij pisać. To naprawdę niedużo.

POTRZEBUJEMY WAS! Więc bądźcie częścią tłumu, który poruszy góry. Doprowadźmy to w końcu do skutku! [Scooly: Niech nie myślą, że w Polsce nie ma X-Phili! :D]

ROZSYŁANIE WICI POMAGA! (...)"

Pozwoliłam sobie zacytować Scooly, bo lepiej tego w słowa nie ubiorę. Mam nadzieję że wśród Was są również rzesze fanów.
Czekam, pozdrawiam, zapraszam na stronę:
http://ctfpolska.prv.pl
                                                      Evelyne

Offline Clayman_

X-Files
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 30, 2006, 07:17:59 am »
Cytuj
CHCEMY NASTĘPNEGO FILMU!

ja nie chce
jedynka byla do bani

po co to ciagnac?
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Kormak

X-Files
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 31, 2006, 10:58:03 pm »
Jedynka była fajna tylko do wybuchu budynku.

Lepiej by zrobili film o Millennium. Póki Lance Henriksen jeszcze żyje.

Offline adio

xxx
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 07, 2007, 10:16:34 am »
siema  :)  a pamiętacie odcinek o grzybku, który rozrywał ludzi od środka  :?:  ten serial to zajawa  :badgrin: no i w końcu jest na dvd nie musze oglądać reklam na Polsacie, bo sz... mnie brał  :x od nich a tak płytka, odpalam projektor i mam codziennie seansie,  na allegro można dostać już wszystkie odcinki, ale nie mam zaufania do jakości made in China,  wiec kupuje sobie za połowę ceny zwroty z kiosków,  :lol: po co przepłacać  :lol: są też karty do kolekcjonerskie gry karcianej ale to już inna bajka (nie każdy lubi kolekcjonerskie gry karciane CCG KGK), no a serial mistrz, niektóre odcinki są słabe i skali strasznie wk..., ale zioom  fox daje rade, przekozak z niego, zawsze pcha sie do ciemnych miejsc tak ja by niczego się nie bał (czasem rutyna zabija ) ale chłopak ma zajawe na zielonych ludzi (statystyki pokazują że większość ludzi nie ma hobby, np. taki polak - praca, piwo, telewizor, sen , i tak w koło, no a później morduje rodzinę bo w którymś Momocie przegapił sens życia i mu palma dobija, a może za dużo popił, sam nie wiem, )    wiec prze na przód  :o pozdo dla wszystkich wielbicieli  Foxa i XF elo

Offline Kormak

X-Files
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 07, 2007, 11:07:38 pm »
No i w końcu potwierdzili: będzie sequel kinówki "X-Files", z Mulder i Scully. Sam się sobie dziwię, ale nie mogę się doczekać!

Offline Ribald

X-Files
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 07, 2007, 11:10:07 pm »
Dżisys, a ile oni już mają lat?

Za rok chyba mija dycha od pierwszego filmu kinowego.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Kormak

X-Files
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 07, 2007, 11:15:26 pm »
Wnioskując po "Californication", Duchovny jest w życiowej formie jako aktor. Nie mam wątpliwości, że Anderson także.

Offline Gashu

X-Files
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 07, 2007, 08:18:31 am »
"Wyborcza":

Cytuj

Obsada drugiego pełnometrażowego filmu "Z Archiwum X" znacznie się powiększyła. Do Davida Duchovnego i Gillian Anderson dołączył raper Xzibit (ksywka pasuje do tytułu filmu), piękna i skłonna do pokazywania piersi Amanda Peet oraz szkocki komik i aktor Billy Connolly. Chris Carter ewidentnie chce podbić amerykańskie kina.

Według magazynu "The Hollywood Reporter" Amanda Peet i Xzibit zagrają agentów FBI, którzy będą wspierać Muldera i Scully w prowadzeniu sprawy. Nie wiadomo na razie kogo zagra Billy Connolly, ale wydaje się, że nie będzie to rola pozytywna (Connolly jest nie tylko dobry komikiem, ale i świetnym aktorem). Wyszło też na jaw, że druga część "Z Archiwum X" nie będzie związana z pierwszym filmem i ma opowiadać zupełnie odrębną historię. Produkcja rozpocznie się już w tym miesiącu, a premierę gotowego filmu zapowiedzianu na 25 lipca 2008 roku.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline xiters

X-Files
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 15, 2007, 01:54:35 am »