Gildia Horroru (www.horror.gildia.pl) > Forum Horroru

The Ring

(1/14) > >>

surmik:
Słyszeliście coś o tym filmie?

IMAK:
cos niecos wiem na ten temat. premiera podobno ma byc w lutym 2003. film zapowiada sie calkiem ciekawie. chodzi o tajemnicza kasete video. po jej obejrzeniu wszyscy zegnaja sie z zyciem. podczas jej ogladania kazdy odbiera tajemniczy telefon ze ma jeszcze tydzien zycia.
to tyle historia. a czy to bedzie dobry horror to sie okaze juz niebawem.

tien:
witam wszystkich
krag ogladalem - byl na warszawskim festiwalu filmowym, razem z najnowszym filmem hideo nakaty - dark water. nakrecono tez krag 2, jak rowniez amerykanski remake - i to prawdopodobnie on wejdze do polskich kin.
film opowiada o jednej z 'miejskich legend', czyli o wspomnianej morderczej kasecie video, krazacej wsrod nastolatkow. zabiera sie za to pewna dziennikarka i wspomagana przez pewnego profesorka szuka zrodel tej legendy.
ogladalem tylko japonska wersje i... no wlasnie ... jest bardzo japonska. (zestaw glownych bohaterow niczym z klasycznej godzilli :). film jest wysmakowany. jest kilka scen mocno chwytajacych za serce i ogolny nastroj tajemnicy i grozy towarzyszacy owej przedziwnej kasecie.
wracajac do 'japonskosci' filmu. niektore chwyty i aluzje dla europejczyka sa po prostu smieszne, i zbyt grubo zarysowane. z drugiej strony ich japonski charakter sprawia ze film jest momentami naprawde mocny!
nie wiem jaki bedzie amerykanski remake. obawiam sie ze bedzie on po prostu uladzona wersja pierwowzoru, ale jest szansa ze zostanie on wiernie przeniesiony w realia 'swiata bialego czlowieka' i wtedy bedzie naprawde powalajacy!
podsumowujac - historia znakomita, kilka scen wrecz genialnych. szczerze polecam!
byc moze postaram sie o szersza recenzje zaniebawem :)

pozdrawiam
sebastian

dnaoro:
zajebisty film. przedchwilą oglądałem. podczas oglądania początek mnie nudził, a końcówka drażniła ("i ja mam sie tego bać?!" - myślałem..). po zakończeniu seansu usłyszałem otaczających mnie widzów napalenie wykrzykujących komentarze. i wtedy uświadomniłem sobie, że  mnie samego przechodził dreszcz emocji i napięcia..  RINGU panuje. najlepszy horror ostatnich lat.
czekam (chociaż bez niecierpliwości) na japonski ringu 2 i amerykanski the ring, aby zobaczyć i porównać.
oczywiscie polecam.

surmik:
Obejrzałem przez pomyłkę dwie wersje, wpierw po angielsku (kurcze a myślałem ,że to błąd w gazecie: USA zamiast Jap. :)  a poźniej po japońsku. Film fajny Japońska wersja lepsza choć i USA ma swoje uroki których brakuje oryginałowi. Ogólnie jednak nadal najlepszym dla mnie horrorem jest Egzorcysta  :twisted:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej