trawa

Autor Wątek: Próbuję zrobić własny system RPG podobny do D&D!!!!!!!!!  (Przeczytany 9408 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zyz

Próbuję zrobić własny system RPG podobny do D&D!!!!!!!!!
« dnia: Sierpień 11, 2004, 05:43:21 pm »
Witam wszystkich :lol:  
Jestem nowy w tej gildii, dopiero założyłem konto. Mam 14 lat i zacząłem pracować nad własnym systemem RPG. Na razie są to tylko statystyki, modyfikatory; obrażen, trako, hp/lvl, klasy i rasy.Własnie zacząłem pracować nad czarami maga. W ogóle to w D&D ani razu nie grałem bo nie mam ale widziałem podręczniki itroche je czytałem więc wiem o co chodzi a pozatym na kompie gram w erpegi dobre 2 może 3 lata i to dobrze gram :)   Jeśli ktoś tesh zaczął robić system podobny do D&D to proszę o kontakt albo jeśli ktoś mógłby mi coś doradzić w wielu kwestiach (mam troche problemów zróżnymi modyfikatorami a przedewszystkim z dopasowaniem obrażen czarów). Nie wiem czy będzie pisało mój email bo pierszy raz piszę na tym forum więc go napisze.

Mój email: zyz1@vp.pl
No narka  :P
ułka z goblinem!

Offline Heimnar

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Total likes: 0
  • Fire For The FORGE!!!
Próbuję zrobić własny system RPG podobny do D&D!!!!!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2004, 05:46:31 pm »
Witam serdecznie nowego forumowicza!
Jeśli o mnie chodzi - możesz pytać o tworzenie świata.
Zasady lubiłem swego czasu zmieniać i tworzyć, ale pomysł zarzuciłem.
Oryginalne DD są w porządku  :)
www.myspace.com/hellforgehammer <-Nasza muzyczna kuźnia
podpisano - Kot BEHEMOT

Offline Beast

Próbuję zrobić własny system RPG podobny do D&D!!!!!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2004, 06:39:31 pm »
Muszę Cię zmartwić.Takie pomysły to przeważnie słomiane zapały.Znam wielu którzy chcieli zrobić własny system rpg, ale wszyscy po miesiącu padli.

Offline Hex

Próbuję zrobić własny system RPG podobny do D&D!!!!!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2004, 10:10:05 pm »
Beast nie bądź takim pesymistą.

Ludzi z zapałem trzeba wspierać a nie gadać im że nie dadzą rady.

pozdrawiam,
HEX
Bądź nadzwyczaj drobiazgowy, aż do sztywnej formalności. Bądź niezwykle tajemniczy, aż staniesz się niezgłębiony. W taki sposób możesz stać się panem losu swego przeciwnika."
- Sun Tzu, Sztuka Wojny
"nie ważne kim jesteś, ale kim możesz się stać"

Offline Heimnar

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Total likes: 0
  • Fire For The FORGE!!!
Próbuję zrobić własny system RPG podobny do D&D!!!!!!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2004, 10:10:25 pm »
zyz>
Ale nie przejmuj się - nie wszyscy :)
Mój kumpel skończył już podobno swój autorski system fantasy.
Z tego co widziałem i słyszałem - trwało to sporo czasu i dużo wysiłku zapewne w to włożył - ale - tak, czy inaczej - udało mu się.

Ja osobiście życzę Ci powodzenia.
Choć sam - jak już to napisałem - wolę oryginalne DD.
www.myspace.com/hellforgehammer <-Nasza muzyczna kuźnia
podpisano - Kot BEHEMOT

Offline Beast

Próbuję zrobić własny system RPG podobny do D&D!!!!!!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2004, 11:04:36 pm »
Cytat: "Hex"
Beast nie bądź takim pesymistą.

Ludzi z zapałem trzeba wspierać a nie gadać im że nie dadzą rady.

pozdrawiam,
HEX


A czy ja napisałem że on nie da rady?Stwierdziłem tylko że często ludzie po prostu rezygnują.Z lenistwa lub znaleźli sobie już coś innego.Ale życzę im powodzenia.

Offline Beast

Próbuję zrobić własny system RPG podobny do D&D!!!!!!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2004, 11:06:27 pm »
Zyz może jak skończysz opublikujesz swój system na forum?Chociaż skrót.

Offline Smok_Marek

Próbuję zrobić własny system RPG podobny do D&D!!!!!!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2004, 11:09:58 am »
Zyz, masz 14 lat... a jak u Ciebie z matematyką? Taki system, choćby oparty na prostej mechanice wymaga wielu przeliczeń i porównań. Jeszcze nie słyszałem aby ktoś sam samodzielnie kompletnie nowy system opracował.
Cytuj
W ogóle to w D&D ani razu nie grałem bo nie mam ale widziałem podręczniki itroche je czytałem więc wiem o co chodzi a pozatym na kompie gram w erpegi dobre 2 może 3 lata i to dobrze gram

Zanim zaczniesz tworzyć lepiej załap się na jakąś sesję DnD, teoria a praktyka w przypadku rpg szczególnie czasami się rozmija. Radziłbym dokładnie przestudiować parę systemów (ludzie tworzący nowe tak właśnie robią), bo być może przypadkiem wpadniesz na pomysł, który już dawno ktoś zastosował. Mówiąc wprost, możesz się władować w plagiat.
Piszesz od tak sobie, przynajmniej szczerze, że grywałeś w cRPG. No fajnie, ale mają się one tak do "papierowego" jak karaś do wieloryba.
Te wszystkie baldury, neverwinty, icevindale... to wszystko marne namiastki sesji w realu.
Kolejnym powodem dla którego warto się zastanowić czy w ogóle zacząć tworzyć coś nowego jest małe prawdopodobieństwo znalezienia chętny graczy. W takie DnD czy WH znają rzesze, wiedza czego się mogą spodziewać, mają opanowane zasady i skupiają się raczej na odgrywaniu postaci niż mechanice i jej niuansach. W rezultacie możesz stworzyć całkiem dobry system, ale nikomu nie potrzebny system, który wyląduje w szufladzie.
Moim zdaniem lepiej byłoby wymyśleć nowy oryginalny świat do istniejącego systemu, a zasady zostawić w spokoju.
dzie się podziały tamte dziewice, gdzie ci rycerze z dawnych lat?... - staremu smokowi zebrało sie na wspomnienia.

Offline Beast

Próbuję zrobić własny system RPG podobny do D&D!!!!!!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 12, 2004, 11:52:55 am »
Zgadzam się z przedmówcą.ZYZ jeszcze długa droga przed tobą!

Offline zyz

Cześć!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 12, 2004, 12:45:09 pm »
Dzięki za radę, posłucham was. Spróbuję się załapać na jakąś sesję D&D tylko nie bardzo wiem jak się dowiedzięć kto by grał. Właśnie czy ktoś będzie prowadził jakąś sesję w Rzeszowie???. Bo ja nawet kości nie mam ani podręcznika(a nawet jak bym się nauczył grać to bym i z braćmi zagrał,bo bracia tesh maniacy cRPG`ów :D ) ale spróbuję na alegro  jaki zdobyć ponieważ w sklepie jedna książka za 60 sztuk złota to trochę że tak powiem ZA DUżO. Ale od czasu do czasu coś tam pomyślę o sytemie i w wolnym czasie troczhę nad nim popracuję.Aha tak pszy okazjii  czy istnieje w ogule kostka 100-ścienna???? HMM przeczytałem dopiero post o tytule "Chrześcijaństwo a erpegi" czy jakoś tak i na tej stronie pisało takie rzeczy.Sam chodze do kościoła co       niedziele i niewiem czy to brać na serio ale  po chwili stwierdziłem że to lekka przesada. No będę kończył bo miesce sie kończy i wogule.
                                        Bywajcie!!! :twisted:
ułka z goblinem!

Offline Heimnar

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Total likes: 0
  • Fire For The FORGE!!!
Próbuję zrobić własny system RPG podobny do D&D!!!!!!!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2004, 12:55:47 pm »
Zgadzam się ze Smokiem Markiem niemal całkowicie.
Szczerze powiem, że robienie pełnego systemu, od podstaw jest pomysłem co prawda ciekawym, ale to naprawdę wielkie przedsięwzięcie. I kogoś niedostatecznie zdeterminowanego moze zrazić dość szybko.
Druga sprawa to to, że systemów na rynku mamy obecnie sporo i z pewnym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że "wszystko juz było" i że czegoś rewolucyjnego nie da się tak  naprawdę stworzyć.

Proponowałbym to, czym ja się swego czasu zająłem - opisanie własnego świata. Jako system weź DD3 (bo stosunkowo prosty i łatwo dostępny) a dorób do niego miejsca, gdzie będą się działy wasze przygody. Narysuj dużo map, rysunków, ilustracji, porób opisy. W tej kwesti - jak widać powyżej - deklaruję pomoc.

Inna sprawa, gdyby taki pełny system było ciężko dostać. Tak jak to było niegdyś w Polsce. Sam pamiętam, że gdy zaczynałem grać, to było ciężko - wtedy to, graliśmy pierwsze sesje w oparciu o zmodyfikowane zasady takiej planszowej malutkiej gierki o nazwie "Potyczka".
He - to było śmieszne. Ale ciekawe na swój sposób.

Tak czy inaczej - życzę powodzenia - czy to przy tworzeniu świata, czy (jednak) pisaniu całego systemu.
Tylko pamiętaj - to jest trudne.
Ale nie zrażaj się. Bo zabawa przednia.

=====
A co do tej kostki 100-ściennej...Były takie wynalazki. Bardzo niepraktyczna w użyciu, bo duża.
Ale problem rozwiązuje się tak, że masz dwie kostki 10-cio ścienne (D10) w różnych kolorach. Jedna odpowiada za ilość dziesiątek a druga jedności.
www.myspace.com/hellforgehammer <-Nasza muzyczna kuźnia
podpisano - Kot BEHEMOT

Offline Przykuta

Próbuję zrobić własny system RPG podobny do D&D!!!!!!!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 12, 2004, 02:31:09 pm »
Zyz - ty sie nie lam, wiele osob tworzylo swoje erpegi i taraz w nie gra, wielu zaczynalo tworzyc w Twoim wieku i to calkiem samodzielnie

Pare takich systemow znajdziesz tutaj:

http://aleja.fantasy.prv.pl/autorskie.html
eni vidi wiki

Offline Smok_Marek

Próbuję zrobić własny system RPG podobny do D&D!!!!!!!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 12, 2004, 03:22:10 pm »
Cytuj
czy istnieje w ogule kostka 100-ścienna????
Kości 100-tu ściankowe podobnież są, ale nie są zbyt popularne. Częściej stosuje się dwie kostki 10-ki, wynik uzyskuje się rzucając jedną aby ustalić wynik w dziesiątkach, drugą analogicznie wynik w jednostkach, jak wypadnie 00 - wynik wynosi 100.
dzie się podziały tamte dziewice, gdzie ci rycerze z dawnych lat?... - staremu smokowi zebrało sie na wspomnienia.

Offline Heimnar

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Total likes: 0
  • Fire For The FORGE!!!
Próbuję zrobić własny system RPG podobny do D&D!!!!!!!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 12, 2004, 03:27:23 pm »
Widziałem kiedyś taki wynalazek - wielkości piłki golfowej.
Nie wiem tylko, jak sprawić, że takie coś turlając sie po stole w końcu się zatrzymało? Trzeba chyba rzucać w jakimś pudełku.
Dwie dziesiątki są jednak zdecydowanie bardziej praktyczne.
I dużo tańsze  :)
www.myspace.com/hellforgehammer <-Nasza muzyczna kuźnia
podpisano - Kot BEHEMOT

Offline Adam Waśkiewicz

Próbuję zrobić własny system RPG podobny do D&D!!!!!!!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 13, 2004, 09:05:05 am »
zyz: Jeżeli w miarę dobrze posługujesz się językiem angielskim, to zamiast wydawać ciężką kasę na podręczniki do dedeków, możesz sobie ze strony wydawcy zassać SRD (System Reference Document) - skrótowy opis zasad niezbędnyc do grania. O ile się orientuję, są także prowadzone prace nad jego przetłumaczeniem na polski.
 Jak Ci się spodoba, może kupisz sobie podręczniki; jeżeli nie - nie wydasz bez sensu pieniędzy.

 Pozdrawiam,
 Adam