trawa

Autor Wątek: Ksiazki  (Przeczytany 14154 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline khele

Ksiazki
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 26, 2005, 09:51:20 pm »
Cytat: "Formaldehyd"
I "Nekroskop" wg. Ciebie jest pelen takich chorych, pokreconych pomyslow?


Jest ich tam dosyc (ktos juz je wymienial w sasiednim watku)... Podobalo mi sie co zrobil z wampirami - tak naprawde jego wersja krwiopijcow jest jedyna jaka trawie. Podobalo mi sie jak wykorzystal matematyke w roli magii. Podobalo mi jak odswiezyl tak wyswiechtany i zuzyty archetyp jak medium. Podobala mi sie agresywna i bardzo "organiczna" nekromancja. Podobalo mi sie zmieszanie motywow paranormalnych z rozgrywkami wywiadu.

Jasne, czytajac Nekroskop po raz pierwszy dzis, po tym jak przebrnalem juz przez Lovecrafta, Strauba, Wilsona, Kuttnera, Koontza, Koje, Machena, Campbella, Banksa (etc.), paredziesiat (set?) filmow grozy i kilka sezonow X-files/Twilight Zone/Outer Limits pewnie ocenilbym Lumleya mniej przychylnie... ale tak samo odebralbym kazdego innego autora. Syndrom "wszystko juz bylo". Chyba tylko Barker bylby w stanie mnie zaskoczyc... King? Raczej nie.
 I am the Black Pharaoh, manlings.  Look into my eyes and behold the heart of Chaos.
- Yes sir.  I'm afraid you're going to have to leave the mall.  There's no unspeakable evil permitted.  Shouldn't be summoning in here anyway.

Offline Zibi

Ksiazki
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 27, 2005, 02:05:14 am »
Nie doceniasz Kinga. Czytales moze IT? Nie wiem skad normalny czlowiek moze brac takie pomysly...
BTW, King to nie tylko jak twierdzisz, nudne wydarzenia dziejace sie na jakims zadupiu w USA. Przeczytaj chocby "Wielki Marsz" pisane jako Richard Bachman.

Offline biolog

Odp: Ksiazki
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 10, 2008, 08:21:22 pm »
Wskrzeszam temat po ponad trzech latach a tu nic na rynku księgarskim się nie zmieniło ! Chyba pora uwierzyć - o wy, wszyscy kochający się bać, dreszcze, mrówki i pot zgrozy na plecach, że jedyne wyjście - to nauczyć się angielskiego. Ten język otwiera drzwi do Mrocznej Krainy.