trawa

Autor Wątek: LotR w Trójmieście  (Przeczytany 14293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Piotrowiak

LotR w Trójmieście
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 02, 2004, 09:38:50 am »
Dla 7. Też pisałbym się na jakiś mały towarzyski turniej.Najchętniej z jedną armią, ale gdybyście chcieli dwie, to coś tam na pewno skombinuję. Do Trójmiasta mam 40 km, ale staruszki mnie podrzucą.

A co do SNOTA - może jakaś strona z dojazdem i regulaminem?

Offline Corum

LotR w Trójmieście
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 02, 2004, 10:04:39 am »
http://www.snot.neostrada.pl/

tylko na razie nie ma informacji o nowym turnieju.

Offline CINEK

LotR w Trójmieście
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 02, 2004, 10:14:19 am »
OSQAR niedowiarku CZY TY TO WIDZISZ 7..... :P .apetyt rośnie w miare jedzenia.. , a to aby powalczyć tylko jedna armia nie jest wcale takim głupim pomysłem, ponieważ u mnie armia dobra jest ciągle w takim samym stanie jak przed ostatnim turniejem w Snocie, a wiecie dlaczego nie byłem....... i musze powziąć jakieś działania by na ten turniej się wyrobić :D

Offline KędzioR_vo

LotR w Trójmieście
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 02, 2004, 10:15:22 am »
http://www.snot.neostrada.pl/  -stronka Snota :)

dziękuję, Cinek, za takie wyróżnienie i w ogóle chęć gry ;) z tym, że jak już pisałem - nie mam jeszcze armii  :bored:  chwilowo moje całe ustrojstwo ogranicza się do uruków i goblinków gazetkowych, Lurtza, Gothmoga, Trolla mordorskiego i BaG NaKha ;) moje piękne plany taktyczne mówią, że po wyjściu gazetek z Minasami i Orkami będę już miał podstawę armii Mordoru - orki i moraNNony, następnie kiedyśtam kupię jeszcze Haradrimów i będzie można coś grać, w tym roku jeszcze mam zamiar wzbogacić się o wodza trolli... a na razie to mogę wpaść na jakiś turniej do Snota czy coś takiego bardziej jako obserwator, żebym się czegoś nauczył i poznał was w końcu ;)
z tym, że jeszcze nie jestem pewien, czy 17 października będę mógł zawitać do Snota, bo strasznie mi się pier... niczy na PG i zanosi się na to, że między 14 a 20 października będę toczył batalie trudne i krwawe o pozostanie na tej uczelni  :wall:  podczas sesji zimowej jako wsparcie miałem LuRtza, teraz chyba wezmę Gothmoga ;) bo Troll to mała przeginka :D:D

reasumując -  jestem otwarty na propozycje spotkań w celach dydaktycznych, a walczyć będę później ;) na razie mogę być chearleaderką :P

PozdRawiam
) Padre GianLuca KędzioR_vo <- filmik jest! , 8)
:mad: il SenoR OscuRo de la Inquisition :mad:


Offline Corum

LotR w Trójmieście
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 02, 2004, 11:17:39 am »
Jesli chodzi o towarzyska walke to posiadanie figurek nie jest takie wazne - ja figurek mam duzo, mozna je po prostu podmieniac. Co prawda klimat troche na tym stracie, ale nie ma innego wyboru.

Offline Osqar

LotR w Trójmieście
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 02, 2004, 06:28:25 pm »
Ja niestety chyba nie będę na SNOCie najbliższym...
Ostatni mecz w tym roku na stadionie GKSu Wybrzeże jest właśnie 17 :(
I w tym wypadku chyba raczej wezme szalik i pójdę na stadion...

Ale jeśli jest nas tyle to można sie spokojnie gdzieś zjechać jakiegoś dnia i pograc- i jak też to powiedział corum- nie klimat jest ważny w towarzyskich a dobra zabawa ( i ew. jakiś browarek ;) )
Jeśli naprawde byłoby nas wiecej- na pewno sie stawie, chyba ze cos mi wypadnie :P
b]Beware the elves...[/b]

Offline CINEK

LotR w Trójmieście
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 02, 2004, 06:39:26 pm »
Prawdę mówiąc to ja tez zamiast turnieju wolałbym sobie pograć towarzysko i przy jakims ew. browarku i muzyce.... bo wyadje mi się to dużo lepszą formą zabawy niz żmudne rozgrywanie bitew i czekanie aż wszyscy skończą......
A wiecie co mówią... WYSTARCZĄ CHĘCI (a może aż chęci :) )....
Ja zaczynem zaczynam od pon. studia(bleeeeeeee), ale jakby co to mogę się spotkać....
Moja babcia mówi mi zawsze jak sie za cos zabieram, że znając zycie skończy się tylko na gadania... taka ta dzisiejsza młodzież :P ... oby NIE

Offline Corum

LotR w Trójmieście
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 03, 2004, 10:00:46 am »
17 października w klubie SNOT odbędzie się drugi już turniej figurkowego Władcy Pierścieni.

Startujemy o godzinie 10.00.

Wejściówka:
5zł.

Dojazd:
http://www.snot.neostrada.pl/klub/jaktrafic.htm




WYSTAWIANIE ARMII:
1. Armię (dobro + zło) wystawiamy na maksymalnie 900 punktow przy czym na jedną stronę musi przypadać minimum 300 pkt.
2. W armii musi być minimum 1 bohater
3. Armia musi sie składać z minimum 10 a maksymalnie 60 figurek
4. Zabronione wystawianie Golluma, Toma Bombadila, Jagódki, Balroga
5. Zabronione wystawianie postaci z Jedynym Pierścieniem
6. Wojownicy wyposażeni w łuki mogą stanowić maksymalnie 33% ogólnej liczby figurek w armii (nie tyczy się to rzucanych włóczni i toporków).


POLE WALKI I ROZGRYWKA:
1. Rozegrane zostaną trzy bitwy
2. Teren ustawiany jest przez sędziego (podczas gry nie przestawiamy go)
3. Strefa rozstawienia wynosi 12" od brzegu planszy
4. Przed bitwą gracze rzucaja kostką. Ten, kto wyrzucił więcej pierwszy wybiera strefę rozstawienia oraz pierwszy wystawia swoją armię.
5. Po rozegraniu pierwszego starcia z danym graczem rozgrywamy tzw. rewanż. Zamieniamy się stronami stołu oraz dowodzonymi armiami (zło --> dobro / dobro --> zło)
6. Każda bitwa trwa 14 tur. Maksymalny czas na starcie oraz rewanż to 2 godziny.
7. Za każdą bitwę otrzymuje się duże punkty (VP), które ostatecznie wyłonią zwycięzcę turnieju (punkty podliczamy po starciu i rewanżu)


PUNKTACJA:
1. Pod koniec każdego starcia podliczamy punkty za zabite oddziały wroga oraz punkty za scenariusz. Dopiero po rozegraniu rewanżu każdy gracz sumuje zdobyte przez siebie punkty i sprawdza o ile jego wynik różni się od jego przeciwnika.
Różnica małych punktów decyduje o zwycięstwie.
- różnica 0-199 punktów - gracze otrzymują po 10 VP.
- różnica 200-349 - małe zwycięstwo - zwyciężca 15 VP, przegrany 5 VP
- różnica 350-549 i wiecej - duże zwycięstwo - zwyciężca 20 VP, przegrany 0 VP.
- różnica 500 i więcej - masakra - zwycięzca 20VP, pzegrany 0 VP
2. Dodatkowe małe punkty za rozbicie:
- za 50% zniszczonej armii wroga - +100 małych punktów
- za całkowite zniszczenie armii wroga - +200 małych punktow (nie sumuje się z powyższym)


SCENARIUSZE:
1. Zabić Generała: +200 punktów za zabicie generała wroga.
2. Zdobyć i utrzymać: +200 punktów za utrzymanie kontroli nad środkiem stołu
3. Rekonesans: +10 punktów za każdą figurkę, która na końcu bitwy znajduje się w strefie rozstawienia przeciwnika.


DODATKOWE PUNKTY::
- 1 za wykonanie podstawek
- 2 za pomalowanie armii
- 4 za pomalowanie armii wlacznie z detalami itp. (nie sumuje sie z powyższym)
- 1 za wykonane konwersje
- 1 za czytelną, zawierajacą charakterystyki, punktacje i liczbę modeli rozpiskę (+1 za obrazki, zmieniona czcionke itp.)
- 1 za klimatyczne dodatki (elementy ubioru, broń, bizuterię związane z WP noszone przez gracza na turnieju)


Dodatkowo armie pochodzące z jednego regionu i składające się z wojowników jednej rasy (Pure force) dostaja +4 pkt, a armie które były kiedykolwiek w sojuszu ze sobą (Allied force) +2 pkt.




SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Offline CINEK

LotR w Trójmieście
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 03, 2004, 10:09:01 am »
Kurde chciałbym wpaść, ale nie wiem czy sie wyrobir:)

Offline Osqar

LotR w Trójmieście
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 03, 2004, 02:24:20 pm »
No to może jakoś zorganizujemy z czasem krótki meeting gdzieś żeby pogfrać...

A co do SNOTa...
Zobaczymy co na to działacze GKSu ;)
b]Beware the elves...[/b]

Offline Sebidell the White

LotR w Trójmieście
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 06, 2004, 04:27:52 pm »
Wydaje mi sie, ze widzac dogodny okres(niedlugo przeciez kolejny turniej w SNOCie) przydaloby sie wskrzesic ten zapomnieny temat... (nikt nic nie pisal juz od 3 dni...) ;) gdy to zobaczylem, pomyslalem ze cos napisze bo nikt jakos sie nie kwapi do tego. piszac wiec tego posta mam nadzieje ze ten temat nie pozostanie w tyle na tyle dni :)
iła moralna bardziej niż liczba decyduje o zwycięstwie.

Napoleon I (Napoleon Bonaparte, 1769 - 1821)

Offline Osqar

LotR w Trójmieście
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 06, 2004, 04:33:24 pm »
Ja osobiście zdecydował się jednak na turniej LotRa chyba :)
Na meczach się wyszaleje w ekstralidze :)

No i najprawdopodbniej od tego miesiaca zaczyna się co-miesiąc-nowy-blisterek ;) (zacząłem znów zarabiać ;D )
b]Beware the elves...[/b]

Offline CINEK

LotR w Trójmieście
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 06, 2004, 05:05:39 pm »
To ja dorzuce swoje trzy grosze do tego jurajskiego tematu i przypomnę sobie te pradawne dzieje, bo studia znów mnie mecza i coraz mniej czasu na przyjemności :P
Co do turnieju: fakt zbliza się i na dzień dzisiejszy jestem pewien, że nie wsytartuje (z powodów wam znanych :cry: ), ale na pewno bedę przyglądał sie poczynaniom graczy.
Osqr męska decyzja :P i widze, ze w końcu postanowiłeś zbierać dalej swoją armię (ja tez muszę dokończyć swoją armię dobra i mam taki zamiar, ze do konca roku już będzie cała :twisted: )............. ale ja chce już GRAĆ
Sebidell, a tak real co to zapomniany temat wskrzeszasz??????? :lol:
MoJe AlTerEGo

Offline CINEK

LotR w Trójmieście
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 16, 2004, 02:39:14 pm »
Oj ludzie ludziska... do jutra :) ..... będe prosto z impry, ale będe :D

Offline Sebidell the White

LotR w Trójmieście
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 17, 2004, 07:46:03 pm »
noi... jak tam po turnieju? :)  mi chyba dobrze poszlo (jak na moje umiejetnosci) 8) najgorsze te saurony byly... :)
iła moralna bardziej niż liczba decyduje o zwycięstwie.

Napoleon I (Napoleon Bonaparte, 1769 - 1821)