Gildia RPG (www.rpg.gildia.pl) > Forum RPG

Polska 2020 - Kiedy?

<< < (2/3) > >>

luckyluke:
:wookie:

Wydajemi mi się, że Polska2020 (jeżeli dodatek zrobiony jest dorze) ciaszył by się w miarę niezłym powodzeniem, ponieważ chyba każdy woli coś co jest mu bliskie. Myślę, że grając w Polskę2020 każdy lepiej mógłby się wczuć w otoczenie i klimat. Inna sprawa to to, że na ok 5 grzających w CP2020 przypada 1 dodatek, nie każdy będzie chciał go mieć i to że grających nie ma jakiejś zastraszającej liczby. Biorąc to pod uwagę sam się nie dziwię dlaczego są z wydaniem ksiązki takie problemy. W tej kwesty z ciężkim sercem (Polski2020 oczekuję z zapartym tchem) muszę się zgodzić z Pafnucym.

pafnucy:
Witam serdecznie...

Może i będzie lepiej się wczuć w coś bliskiego, ale pytanie, czy czasem z tego powodu nie powstaną jakieś chore opcje. Bo może jakiś złośliwy MG na miejscu szkoły zrobi burdel. Albo jakaś znajomą knajpka będzie jakoś tak śmiesznie się kojarzyć. To takie dość drażliwe kwestie i takie drobne szczególiki. Ja jednak uważam, iż diabeł tkwi w szczegółach.  :evil:

No i kwestia poziomu. Ja Cybera prowadzę dość żadko, ale z dodatkiem Night City prowadzi się go łatwo i przyjemnie. Tam środowisko i klimat jest opisany bardzo dobrze. Dużo informacji podanych do tego w taki sposó, który ułatwia wczucie się w klimat. No i inne dodatki. Też bardzo wysoki poziom. Chociażby "Soldier of fortune" pisane w postaci gazety roku 2020 dla solosów.

Dlatego moim zdaniem Polska 2020 ma bardzo wysoko postawioną poprzeczkę. I uważam jedak, że Cyberpunk to chyba jednak USA i może jeszcze Japonia. To po prostu idealne środowisko ku mrocznej przyszłości. Jak dużo jest materiałów poza erpegowych opisujących te rejony świata w mrocznej przyszłości - książki, filmy, no i wiadomości na CNN :)

Pozdrawiam

luckyluke:
:wookie:



--- Cytat: "pafnucy" --- I uważam jedak, że Cyberpunk to chyba jednak USA i może jeszcze Japonia. To po prostu idealne środowisko ku mrocznej przyszłości.

--- Koniec cytatu ---


To rzeczywiście prawda. Biorąc pod uwagę prędkość rozwoju takich państw jak USA czy Japonia, to w tej "mrocznej przyszłości" Polska będzie odgrywała jeszcze mniejszą rolę niż obecnie (jak sądzę i z powodów ekonomiczno - gospodarczych jak i społecznych), a co za tym idzie gra w takich realiach może być trudna, idąca na przeciw ogólnym postanowieniom i zasadom Cybera.

Oczywiście jest jeszcze 2-ga stona medalu: gra taka może stać się ciekawszą i to właśnie z powodów, przez które stanie się trudna.

pafnucy:
Witam serdecznie...

Zgodzam się z Tobą luckyluke. Powiem szczerze, że z checią bym poprowadził Cybera w Polsce. Moi Gracze pewnie z chęcią by zagrali. Ale nie wiem, czy nasz dodatek dorówna poziomowi tych zachodznich. Przecież został wdawny "Eurosource". Ten zachodni dodatek opisuję jak wygląda Europa doby 2020 roku. Na jego podstawie poprowadziłem kiedyś mała mini kampanię w moim rodzimym mieście - Legionowie.

To fakt, że prowadząc przygody w Polsce należy się wykazać ogromną wiedzą, jeśli prowadzi się w mieści, które jest znane także Graczom z rzeczywistości. Mogą się pojawiać dziwne uwagi.

Hmmm... Ale co nam gdybać. Trzeba czekać. A jak się ukaże Polska 2020, to możemy wrócić do tej dysputy. Bo wtedy będziemy mieli nad czym debatować.

Pozdrawiam

luckyluke:
:wookie:

Oczywiście jeżeli się pojawi :)

Pozdrawiam  :wave:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej