trawa

Autor Wątek: Polska 2020 - Kiedy?  (Przeczytany 4926 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline luckyluke

Polska 2020 - Kiedy?
« dnia: Sierpień 20, 2004, 10:31:22 pm »
Czy ktoś wie (a na pewno ktoś wie) kiedy ukaże się dodatek do CP2020 - Polska2020  :?
Rage is a gift"    
     -Zack de la Roch

Offline Teukros

Polska 2020 - Kiedy?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2004, 11:59:28 am »
Mniej więcej za szesnaście lat.

Offline luckyluke

Polska 2020 - Kiedy?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2004, 12:25:26 pm »
No nie, już miałem nadzieję, że sobie pogram w najbliższym czasie :)

A tak na poważnie to na pewno nikt nie wie? Z tego co czytałem w NG cyberpunka to materiał jest już w 99% gotowy i brakuje tylko wydawcy. Może coś się zmieniło???
Rage is a gift"    
     -Zack de la Roch

Offline pafnucy

Polska 2020 - Kiedy?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2004, 09:33:05 pm »
Witam

Problem w tym, iż jeśli chodzi o życie wydawnicze w Polsce, to Cyberpunk już przestał się ukazywać. Więc chyba faktycznie będzie trudno znaleźć wydawcę. Jak dla mnie jest to dość ryzykowne. Angielskie dodatki do CP stoją na bardzo wysokim poziomie. Ciekawe czy nasi rodzimi autorzy doruwnają do nich. Ja trzymam za to kciuki. Inna kwestia, to to, czy jest zapotrzebowanie na ten dodatek wśród Graczy?

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Bleddyn

Polska 2020 - Kiedy?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 21, 2004, 10:59:41 pm »
Cytuj
Inna kwestia, to to, czy jest zapotrzebowanie na ten dodatek wśród Graczy?


Dobre pytanie. Nie mam wszystkich dodatków do Cybera, ale ten chcialbym mieć 8) .

O ile się nie mylę były także plany wrzucenia tego na sieć jak by nie było możliwosci wydania.  
Poczekamy zobaczymy.
i]Here we are. Born to be kings.
 We're the princes of the universe.
 Here we belong. Fighting to survive.
 In a world with the darkest powers.[/i]

Offline luckyluke

Polska 2020 - Kiedy?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 22, 2004, 09:39:22 am »
:wookie:

Wydajemi mi się, że Polska2020 (jeżeli dodatek zrobiony jest dorze) ciaszył by się w miarę niezłym powodzeniem, ponieważ chyba każdy woli coś co jest mu bliskie. Myślę, że grając w Polskę2020 każdy lepiej mógłby się wczuć w otoczenie i klimat. Inna sprawa to to, że na ok 5 grzających w CP2020 przypada 1 dodatek, nie każdy będzie chciał go mieć i to że grających nie ma jakiejś zastraszającej liczby. Biorąc to pod uwagę sam się nie dziwię dlaczego są z wydaniem ksiązki takie problemy. W tej kwesty z ciężkim sercem (Polski2020 oczekuję z zapartym tchem) muszę się zgodzić z Pafnucym.
Rage is a gift"    
     -Zack de la Roch

Offline pafnucy

Polska 2020 - Kiedy?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2004, 11:10:43 am »
Witam serdecznie...

Może i będzie lepiej się wczuć w coś bliskiego, ale pytanie, czy czasem z tego powodu nie powstaną jakieś chore opcje. Bo może jakiś złośliwy MG na miejscu szkoły zrobi burdel. Albo jakaś znajomą knajpka będzie jakoś tak śmiesznie się kojarzyć. To takie dość drażliwe kwestie i takie drobne szczególiki. Ja jednak uważam, iż diabeł tkwi w szczegółach.  :evil:

No i kwestia poziomu. Ja Cybera prowadzę dość żadko, ale z dodatkiem Night City prowadzi się go łatwo i przyjemnie. Tam środowisko i klimat jest opisany bardzo dobrze. Dużo informacji podanych do tego w taki sposó, który ułatwia wczucie się w klimat. No i inne dodatki. Też bardzo wysoki poziom. Chociażby "Soldier of fortune" pisane w postaci gazety roku 2020 dla solosów.

Dlatego moim zdaniem Polska 2020 ma bardzo wysoko postawioną poprzeczkę. I uważam jedak, że Cyberpunk to chyba jednak USA i może jeszcze Japonia. To po prostu idealne środowisko ku mrocznej przyszłości. Jak dużo jest materiałów poza erpegowych opisujących te rejony świata w mrocznej przyszłości - książki, filmy, no i wiadomości na CNN :)

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline luckyluke

Polska 2020 - Kiedy?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 22, 2004, 12:19:55 pm »
:wookie:


Cytat: "pafnucy"
I uważam jedak, że Cyberpunk to chyba jednak USA i może jeszcze Japonia. To po prostu idealne środowisko ku mrocznej przyszłości.


To rzeczywiście prawda. Biorąc pod uwagę prędkość rozwoju takich państw jak USA czy Japonia, to w tej "mrocznej przyszłości" Polska będzie odgrywała jeszcze mniejszą rolę niż obecnie (jak sądzę i z powodów ekonomiczno - gospodarczych jak i społecznych), a co za tym idzie gra w takich realiach może być trudna, idąca na przeciw ogólnym postanowieniom i zasadom Cybera.

Oczywiście jest jeszcze 2-ga stona medalu: gra taka może stać się ciekawszą i to właśnie z powodów, przez które stanie się trudna.
Rage is a gift"    
     -Zack de la Roch

Offline pafnucy

Polska 2020 - Kiedy?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 22, 2004, 12:44:46 pm »
Witam serdecznie...

Zgodzam się z Tobą luckyluke. Powiem szczerze, że z checią bym poprowadził Cybera w Polsce. Moi Gracze pewnie z chęcią by zagrali. Ale nie wiem, czy nasz dodatek dorówna poziomowi tych zachodznich. Przecież został wdawny "Eurosource". Ten zachodni dodatek opisuję jak wygląda Europa doby 2020 roku. Na jego podstawie poprowadziłem kiedyś mała mini kampanię w moim rodzimym mieście - Legionowie.

To fakt, że prowadząc przygody w Polsce należy się wykazać ogromną wiedzą, jeśli prowadzi się w mieści, które jest znane także Graczom z rzeczywistości. Mogą się pojawiać dziwne uwagi.

Hmmm... Ale co nam gdybać. Trzeba czekać. A jak się ukaże Polska 2020, to możemy wrócić do tej dysputy. Bo wtedy będziemy mieli nad czym debatować.

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline luckyluke

Polska 2020 - Kiedy?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 22, 2004, 01:00:34 pm »
:wookie:

Oczywiście jeżeli się pojawi :)

Pozdrawiam  :wave:
Rage is a gift"    
     -Zack de la Roch

Offline Kret

Polska 2020 - Kiedy?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 22, 2004, 09:24:22 pm »
Osobiście nie sądzę. Przez jakiś czas brałem udział w tworzeniu tego dodatku. Obawiam się, że mimo najszczerszych chęci plan spali na panewce - do Polski 2020 trzeba by naprawdę ciekawych pomysłów społecznych i politycznych, a nie tylko robienia z Warszawy kolejnej megalopolis.

Myślę, że lepiej dać sobie spokój z czekaniem na ten dodatek. Świat CP2020 i tak trzeba już trochę przeformować (to był jeden z konfliktów - robić do 2020 czy czekać na trzecią edycję), większość dodatków dziś trąci myszką.

"Cyberpunk is now". Właściwie niewiele już trzeba zmieniać. To jeszcze tylko 16 lat.

Kilka pomysłów co do przyszłości Polski: Stajemy się pełnoprawnym członkiem strefy Euro; Federacyjny charakter UE sprawia, że choć zacieśniają współpracę (mogą pojawić się ESZ, czyli Europejskie Siły Zbrojne w jakiejś tam formie) to nadal Europa jest w ogromnym stopniu areną wewnętrznych cichych konfliktów między państwami. Władza korporacji jest znacznie subtelniejsza i mimo wszystko mniejsza niż w US czy Japonii, bo przykład Francji pokazuje, że wiele krajów chce się tu jeszcze przed tym bronić. Co do roli Polski, to po wydarzeniach w Iraku i naszej postawie politycznej zawsze można spodziewać się teraz nielogicznych i niekoniecznie lojalnych względem Parlamentu Europejskiego posunięć, ale w znacznie większym stopniu trzeba się podporządkować teraz ustaleniom międzynarodowym. Przemysł Polski praktycznie nie istnieje w nowoczesnych dziedzinach, natomiast był pomysł (nie mój) zrobienia agrokorporacji jako swoistej "specjalizacji" - osobiście uważam, że to za dużo, ale rolnictwo mogłoby jakąś tam rolę jeszcze pełnić, konkurując z Ukrainą (te same sceny w Polsce co obecnie we Francji przy przyjmowaniu Polski do Unii).

Dobry czas dla cyberpunku, bo polska tożsamość polityczna zatraca się całkowicie - podobnie jak większość tożsamości narodowych. Zresztą na tym polega "mroczność" cyberpunku - na utracie tożsamości w obliczu wszechmocy informacji.

Skupić się bardziej na odgrywaniu postaci (jak w Wampirze) niż na nabijaniu PeDeków, i nie będzie problemów. A że stajecie się mieszkańcami zaściankowego, pozbawionego znaczenia kraiku mającego przynajmniej głos w Parlamencie Europejskim - no cóż, w zasadzie nic się nie zmienia.

Pozdrawiam

Kret

Offline Teukros

Odp: Polska 2020 - Kiedy?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 31, 2019, 11:22:15 pm »
Mniej więcej za szesnaście lat.
No, dokładnie tak jak wyżej pisałem. Wyszła cała masa podręczników dotyczących Polski w 2020 r. W zasadzie każde większe miasto, każdy region ma swój dodatek. Materiałów dotyczących Polski w 2020 r. jest masa, śmiało można przyjąć że CP 2020 to obecnie najpopularniejszy u nas system RPG.

Offline kolkimorki16

Odp: Polska 2020 - Kiedy?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 15, 2023, 11:11:55 pm »
Jeśli chodzi o planowane dodatki lub aktualizacje do gry, najlepiej jest sprawdzić oficjalne źródła, takie jak strona internetowa wydawcy gry, fora społeczności graczy lub media społecznościowe, aby dowiedzieć się o najnowszych wiadomościach i datach wydania. Dzięki temu będziesz miał pewność, że masz najaktualniejsze informacje na ten temat sprawdź to ten blog randkowy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2023, 12:13:27 pm wysłana przez kolkimorki16 »