Autor Wątek: Macross  (Przeczytany 8831 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Macross
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 12, 2006, 09:16:50 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
Ciekaw pytanie, Luis a jak jest z Tobą bo czytając niektore twoje wypowiedzi można odnieść wrażenie że tak nie zabardzo u Ciebie z tym "Remember"... :?:


Hmm... Tak się zastanawiam czy to było do mnie? Bowiem mojego nicka pisze się inaczej.
Jesli do mnie, to Frey sprecyzuj pytanie.

Offline Frey Ikari

Macross
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 13, 2006, 07:50:52 pm »
Przepraszam za złą pisownię Louise. A pytanie jest sprecyzowane...
Cytuj
Tytuł tego filmy odnosi się chyba do każdego z nas... "Do You Remember love". Ciekaw pytanie, Luis a jak jest z Tobą bo czytając niektore twoje wypowiedzi można odnieść wrażenie że tak nie zabardzo u Ciebie z tym "Remember"...

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Macross
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 13, 2006, 09:40:24 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
A pytanie jest sprecyzowane...

:roll:


Wielokrotnie podkreślałam moje zainteresowanie twórczością Yamaji Ebine, która tworzy mangi obyczajowe o związkach damsko-damskich i damsko-męskich.
Pisałam także, że podobał mi się Macross Plus, który w moim przekonaniu był romansem.
Natomiast DYRL to przykład kiczu charakterystycznego dla lat 80-tych.

Offline Dreadorus Maximus

Macross
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 14, 2006, 02:26:31 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
A pytanie jest sprecyzowane...

Noooo, raczej nie jest.
Wypowiedzi w stylu "jak jest z Tobą, bo coś niezabardzo" nie należą do "sprecyzowanych.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Macross
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 14, 2006, 08:30:24 pm »
Cytuj
Noooo, raczej nie jest.
Wypowiedzi w stylu "jak jest z Tobą, bo coś niezabardzo" nie należą do "sprecyzowanych.

Ależ jest sprecyzowane...
Cytuj
"Do You Remember love".

Cytuj
tak nie zabardzo u Ciebie z tym "Remember"...

No i wszystko jasne... ;)
Cytuj
Natomiast DYRL to przykład kiczu charakterystycznego dla lat 80-tych.

Nie no teraz to przesadzasz... Kicz?? Wiele lubianych rzeczy rozpoczeło sie w tych latach...

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Macross
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 15, 2006, 01:16:11 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
Nie no teraz to przesadzasz...


Przesadzam? Nie, ja po prostu stwierdzam fakt.
 
Cytuj
Kicz?? Wiele lubianych rzeczy rozpoczeło sie w tych latach...


Ale to nie znaczy, że były kiczowate.
DYRL osiągnął w tej kwestii maksimum: j-pop ratujący świat i patetyczny trójkącik uczuciowy  :lol:

Offline Frey Ikari

Macross
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 15, 2006, 09:37:52 pm »
Cytuj
Ale to nie znaczy, że były kiczowate.
DYRL osiągnął w tej kwestii maksimum: j-pop ratujący świat i patetyczny trójkącik uczuciowy

To twoje zdanie ale ja tak nie uważam. J-pop ratujący świat?? Raczej piosenka ktora ma przypomnieć co to jest miłość gdyż ludzie zapomnieli już co jest. Trojkąt też nie jest zły, żal mi Minmay.

Offline Dreadorus Maximus

Macross
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 16, 2006, 12:39:56 pm »
Cytuj
piosenka ktora ma przypomnieć co to jest miłość gdyż ludzie zapomnieli już co jest


Jak dla mnie samo stwierdzenie już trąci kiczem ;)

Ale nie bój się, kicz też potrafi być na swój sposób piękny.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Macross
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 16, 2006, 08:43:34 pm »
Cytuj
Ale nie bój się, kicz też potrafi być na swój sposób piękny.

Piękny bo łatwy w odbiorze i nie trzeba szukać tych ukrytych przekazow... Czasami już naprawdę jest przesada w zapętlaniu wątkow i ich komplikacji, i wtedy potrzebne jest coś dobrego gdzie wszystko widać jak na dłoni. ;)

Offline Frey Ikari

Macross
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 30, 2006, 07:31:09 pm »
Cytuj
Uwazam, ze warto poswiecic rowniez uwage na Macross'a ZERO.

Właśnie jestem po obejrzeniu tego i na początku nie zabardzo mi przypadło do gustu, ale doceniłem strone vizualną, bo jest naprawde znakomita. Na szczęście poźniej było już lepiej i nawet fabuła przypadła mi do gustu, szkoda tylko że tak krutkie... Teraz poluje na pozostałe Macrossy... ;)

Offline yumi_san

Macross
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 13, 2006, 12:15:15 am »
Do Macrossa DRL pozostał mi pewien sentyment, bo było to jedno z pierwszych anime jakie ogladałam. Fabuła trochę naiwna, kreska w moim przypadku akurat podnosi walor filmu, bo przepadam za "starym" sposbem ryswania. Pozostałych Macrossów niestety nie widziałam.
HI GA FUTARI WO WAKATSU MADE

Offline Frey Ikari

Macross
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 13, 2006, 09:12:31 pm »
Cytuj
bo przepadam za "starym" sposbem ryswania

Stary styl faktycznie nie jest zły i to dzięki właśnie DYRL tak uważam.
 
Cytuj
Pozostałych Macrossów niestety nie widziałam

Ja też ich wszytkich nie widziałem a coraz trudniej je dostać, marzy mnie się aby jakaś z naszych stacji zamieściła je w ramowce o jakiejś sensownej porze.

Offline Miyamoto Hachimaro

Macross
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 15, 2006, 02:35:17 am »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Cytuj
piosenka ktora ma przypomnieć co to jest miłość gdyż ludzie zapomnieli już co jest


Jak dla mnie samo stwierdzenie już trąci kiczem ;)

Ale nie bój się, kicz też potrafi być na swój sposób piękny.

Z ust mi to wyjąłeś. Nie dosłownie, oczywiście. Jednakże, właśnie za to (a także za wcale interesującą kreskę) obdarzyłem Macrossa sympatią jeszcze przed obejrzeniem. Miałbym go pewnie już za sobą, gdyby nie brak czasu i czegoś na wymianę dla znajomej (pozdrowienia dla Łasiczki ^_^ ). Z tych samych względów zainteresowałem się ostatnio yaoicem Yami no Matsuei - trąci kiczem na kilometr (jak praktycznie każdy klasyk swego gatunku). Niemniej, to już temat na inny wątek.

Cytat: "Frey Ikari"
Ja też ich wszytkich nie widziałem a coraz trudniej je dostać, maży minie się aby jakaś z naszych stacji zamieściła je w ramowce o jakiejś sensownej porze.

Wątpię. O ile stare filmy czasem puszczają, o tyle stare seriale dużo rzadziej. Chyba że w kraju, gdzie są kultowe dla ponad 80% społeczeństwa. Albo na odpowiednich kanałach telewizyjnych.

Pozdrawiam serdecznie
A.


Klasyka to to, co wszyscy chcieliby przeczytać i czego nikt nie czyta. – Mark Twain

Offline Frey Ikari

Macross
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 15, 2006, 09:01:12 pm »
Cytuj
Chyba że w kraju, gdzie są kultowe dla ponad 80% społeczeństwa. Albo na odpowiednich kanałach telewizyjnych.

Macross jest kultowym serialem, prawdziwy klasyk tego gatunku.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Macross
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 15, 2006, 09:04:56 pm »
Cytat: "Miyamoto Hachimaro"
Wątpię. O ile stare filmy czasem puszczają, o tyle stare seriale dużo rzadziej. Chyba że w kraju, gdzie są kultowe dla ponad 80% społeczeństwa. Albo na odpowiednich kanałach telewizyjnych.


Przecież Macross Plus był puszczany na Canal+