Autor Wątek: PS2  (Przeczytany 82480 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DARKMAN

PS2
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 28, 2007, 04:21:20 pm »
Arcadowe wyscigi to glownie Burnout - IMHO bije o pare dlugosci takie Ridge Racer...
Wez se jakas mordobitke -> najlepiej Soul Calibur, ewentualnie Tekken'a
W dwie osoby zawsze najlepiej sie tez gra w gry sportowe - czy to pilka nozna (jakis Pro Evolution Soccer/Winning Eleven) czy koszykowka (z zaznaczeniem na NBA 2k's).

Jako, ze z reguly gram sam to wiecej nie kojarze...

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
PS2
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 28, 2007, 04:52:36 pm »
Z bijatyk, bierz SoulCalibur III. Moim zdaniem odstawia Tekkena o kilka długości. Ze ścigałejk, tak jak napisał DARKMAN Burnout. Najnowszy chyba jest Revenge, chociaż słyszałem opinie, że Burnout 3: Takedown jest lepszy.

Jak masz rozrywkowych znajomych, to inwestycja w Singstara i/lub Buzz'a (nawet Buzz Junior) będzie strzałem w dziesiątkę. Ewentualnie EyeToy Play.

Offline Bere

PS2
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 28, 2007, 06:07:44 pm »
Zgadzam się, SC jest dużo fajniejszy od Tekkena.

Co do Burnouta to czy teraz przypadkiem nowy na PS2 nie wychodzi ? I to ostatni na tę platformę ? Dominator ? A Ravenge jest z pewnością bardzo dobry, sam niedługo będę się zabierał za granie w tę gierkę, a z tym Takedownem to nie wiem, ciężko powiedzieć...

Offline DARKMAN

PS2
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 28, 2007, 06:58:29 pm »
W morde zapomnialem o najlepsiejszej grze na PS2.... GUITAR HERO!!! W drugiej czesci w multi jeden gra bas a drugi gitare prowadzaco. Po prostu wymiata! Tylko, zeby zrobic multiplayer potrzebujesz dwoch kontrolerow to i cena wzrasta...

Singstar -> jak ktos lubi karaoke swietna sprawa (mam zamiar se niedlugo sprawic to podziele sie wrazeniami :))

EyeToy Play -> IMHO strata kasy (wiem bo mam), fajna sprawa na tydzien, gora dwa... nudzi sie baaaardzo szybko. Sa rozne dodatki (prawdopodobnie lepsze) typu Groove czy Antigrav - w nie duzo nie gralem to sie nie wypowiem...

P.S. Nowy Tekken nie jest taki zly, powiedzialbym ze nawet bardzo dobry. SCIII jest po prostu bardziej widowiskowy no i lejesz sie bronmi. Poza tym MK Armageddon jest calkiem calkiem.

Offline tranway

PS2
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 28, 2007, 08:29:48 pm »
Cytat: "DARKMAN"
Arcadowe wyscigi to glownie Burnout - IMHO bije o pare dlugosci takie Ridge Racer...

Tak zachwalacie Burnout (i nie tylko Wy), więc pogooglowałem trochę i odstawię NFS'a (do którego wcześniej się przymierzałem) na rzecz Burnout: Revenge :D
Cytat: "DARKMAN"
W dwie osoby zawsze najlepiej sie tez gra w gry sportowe...

A jak oceniacie serię street? Interesuje mnie Fifa Street 2 lub NBA Street v3? Dobre to to? I ewentualnie które lepsze?
Cytat: "Gambit"
Z bijatyk, bierz SoulCalibur III. Moim zdaniem odstawia Tekkena o kilka długości.

Z bijatyk to i w Tekkena 5 zainwestuję i Soul Calibur III. Nie omieszkam także zakupić Fight Night. Round 3, bo uwielbiam boks, a ostatni raz grałem w taką gierkę na PSX ( lata świetlne temu ;) ).

Co do Singstara to wystarczy mi karaoke na kompie. Po paru głębszych jest "zacny ubaw" 8)

Offline DARKMAN

PS2
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 28, 2007, 09:26:07 pm »
Z tego co mi wiadomo Fifa Street jest beznadziejna... ZNACZNIE lepszym wyborem bylby WE/PES

Seria NBA Street ponoc jest bardzo dobra.

Offline Bere

PS2
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 28, 2007, 09:48:50 pm »
FIFA Street to niezła alternatywa o ile ktoś lubi te klimaty, ale PESa raczej nie zastąpi. Widziałem kiedyś bardzo konkurencyjny tytuł który wręcz wymiatał a FIFA mu do pięt nie dorastała, niestety pamiętam z niego tylko tyle że w nazwie miał 'Urban' a zamiast np. reprezentacją Mozambiku grało się przedstawicielami subkultur, np. (taki pierwszy z brzegi przykład) BMXowcami. Była nawet drużyna panien czy jakichś innych nygasów. Na dwie osoby- power.

Offline spidey

PS2
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 01, 2007, 01:43:04 pm »
Beregond --> Urban Freestyle Soccer. Nawet niezła ale ma słabą oprawę graficzną.

Co do Fifa Street 2 - do PES się nie umywa, ale jako arcade`ówka jest całkiem niezła. Ładna grafika, świetny soundtrack, dobry tryb kariery... w NBA Street pograłem kilkanaście minut i już mi się nie chciało a Fife katowałem dobre kilka dni... ale to już chyba z powodu mojego totalnego uwielbienia do piłki nożnej w każdym wydaniu :D

Burnout - imo najlepsza jest część druga, najbardziej klimatyczna i daje najwięcej funu podczas zabawy. Fajny był tam motyw z odpalaniem dopalacza - przyśpieszała wtedy muzyka, nie wiem dlaczego później ten fajny patent porzucono :(. W ogóle ścieżka dżwiękowa w Burnout 1 i 2 była po tysiąckroć lepsza od tej z następnych części. Jak wiadomo póżniej wydawcą gier Criterion zostało EA i zaczęła się totalna komercja a cała gra straciła tę swoją magię z dwóch pierwszych części.

Z gier na 2 players poleciłbym jeszcze Mortal Kombat Armageddon (niejako są to dwie gry w jednym bo jest tam jezszcze tryb Motor Kombat, coś na wzór słynnego Crash Nitro Cart z PSX). A tak poza tym Pro Evolution Soccer bo bez takiej gry obyć się po prostu nie można ;)

Offline Bere

PS2
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 01, 2007, 02:09:11 pm »
Cytat: "spidey"
Beregond --> Urban Freestyle Soccer. Nawet niezła ale ma słabą oprawę graficzną.


A tego już nie pamiętam, dawno to było. Może dlatego grało się tak przednio. :)

Cytat: "spidey"
Burnout - imo najlepsza jest część druga, najbardziej klimatyczna i daje najwięcej funu podczas zabawy. Fajny był tam motyw z odpalaniem dopalacza - przyśpieszała wtedy muzyka, nie wiem dlaczego później ten fajny patent porzucono


Kurczę, nawet nie pamiętam takiego motywu. Tyle że dwie pierwsze jakoś mało destrukcyjne były... Ale fajne, fajne...

Offline tranway

PS2
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 26, 2007, 08:12:58 pm »
Ostatnim razem pytałem się o arcade'owe gry na 2 graczy. Tym razem zapytam się o Wasze opinie w temacie gier akcji - strzelanek.
Co polecacie?
"GTA"? Jeśli tak, to którą część? "The Getaway"? A może "The Black"? "Resident Evil"?
Naprawdę nie mam pojęcia w co zainwestować, dlatego proszę o pomoc. Chodzi mi o gierkę którą można nie tylko przejść "od punktu A do punktu Z", ale o coś co zapewnia sporo swobody i nieskrępowanej gry.
Jakie macie propozycje? Może coś innego od tego co sam wymieniłem?

Z góry wielkie dzięki....

Offline DARKMAN

PS2
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 26, 2007, 08:49:36 pm »
Cytuj
Naprawdę nie mam pojęcia w co zainwestować, dlatego proszę o pomoc. Chodzi mi o gierkę którą można nie tylko przejść "od punktu A do punktu Z", ale o coś co zapewnia sporo swobody i nieskrępowanej gry.


To zapewne chodzi ci o tzw. sandbox games. IMHO GTA vs reszta -> zdecydowanie GTA (nowe tytuly typu Saints Row lub Crackdown sa coraz lepsze ale do GTA nadal im brakuje). Jesli chcesz cos innego to zobacz Bully takze ponoc dobre (ale tez inne niz GTA).

Osobiscie najbardziej podobalo mi sie Vice City z tym klimatem lat 80'tych (Scarface i Miami Vice), po prostu miod.... w San Andreas masz znacznie wiecej do roboty tylko, klimat juz nie ten sam...

Z typowych strzelanek to Zone Of the Enders 2 (3-cia osoba, ogromne mechy) - ma swietny klimat, tylko ze jest tez ch***nie krotka.

Zarowno Black jak i RE sa bardzo dobrymi grami ale akcja jest bardzo liniowa... Niektorzy lubia tez Killzone IMHO nic szczegolnego... Ogolnie jesli lubisz strzelanki FPS (lub FPP jak kto woli) to tak srednio trafiles bo na X'a jest znacznie lepszy wybor i Dual Shock tak srednio do tego sie nadaje....

Troche z innych klimatow ale polecam tez serie MGS No i koniecznie musisz sie zapoznac z seriami God of War czy Devil May Cry.

Offline spidey

PS2
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 29, 2007, 12:34:05 am »
Cytat: "tranway"
Ostatnim razem pytałem się o arcade'owe gry na 2 graczy. Tym razem zapytam się o Wasze opinie w temacie gier akcji - strzelanek.
Co polecacie?
"GTA"? Jeśli tak, to którą część? "The Getaway"? A może "The Black"? "Resident Evil"?
Naprawdę nie mam pojęcia w co zainwestować, dlatego proszę o pomoc. Chodzi mi o gierkę którą można nie tylko przejść "od punktu A do punktu Z", ale o coś co zapewnia sporo swobody i nieskrępowanej gry.
Jakie macie propozycje? Może coś innego od tego co sam wymieniłem?

Z góry wielkie dzięki....

Z gier akcji, które zapewniają trochę większą swobodę i pozwalają na sporą eksplorację polecam przede wszystkim GTA: San Andreas oraz Canis Canem Edit/Bully. Poza tym jak jesteś cierpliwy to Driv3er, chociaż obok HIVa z PSX-Extreme jestem chyba jedyną osobą która doceniła tę grę :)

Co do wymienionych przez Ciebie tytułów:
The Getaway - bardzo dobra ale IMO GTA lepsze
The Black - rewelacyjna, najlepsza strzelanka na PS2, ale strasznie krótka
Resident Evil - oczywiście świetna jest czwórka, ale brakowało mi tam strasznie zombiaków, z wszystkich residentów wydanych na PS2 najlepiej mi się grało w Code Veronica X, warto się za nią rozejrzeć bo na allegro chodzi teraz za grosze

Aha, kupiłeś już PESa? ;)

Offline tranway

PS2
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 29, 2007, 08:51:34 pm »
Po pierwsze, dzięki za rady.

Cytat: "spidey"
Aha, kupiłeś już PESa? ;)

Po drugie - na razie skupiam się na znalezieniu "GTA: San Andreas" w przyzwoitej cenie. A może Ktoś ma na sprzedaż (jak coś to na priva). Ale PES'a również mam zamiar kupić - kwestia czasu....

Po trzecie - o "Bully" słyszałem wiele dobrego z różnych źródeł. Naprawdę taka wciągająca jest ta gra? Jakoś w pełni nie rozumiem tego.... gra o szkole ;)

Offline spidey

PS2
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 29, 2007, 11:24:01 pm »
Cytat: "tranway"
Po trzecie - o "Bully" słyszałem wiele dobrego z różnych źródeł. Naprawdę taka wciągająca jest ta gra? Jakoś w pełni nie rozumiem tego.... gra o szkole ;)

Moim zdaniem tak. Praktycznie wszystko co miałem do powiedzenia na jej temat napisałem w recenzji. Dodam tylko że naprawdę warto zagrać. Nie gwarantuje jednak, że każdemu Bully się spodoba... trzeba lubić gry Rockstara i chcieć wrócić w szkolne klimaty - to podstawowe wymogi. Bo nie często przecież ma się możliwość rozegrania szkolnych dziejów na nowy sposób, niezupełnie do końca zgodny z kodeksem ucznia ;)

Offline Bere

PS2
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 05, 2007, 04:14:13 pm »
Czym podłącza się PS2 do monitora LCD z wyjściem DVI ? [o ile się da] Wcześniej tego nie próbowałem, a jakoś wróciła mi faza na PS2 i chcę żeby stał przy PC, a nie przy TV.

 

anything