Autor Wątek: PS2  (Przeczytany 85225 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DARKMAN

PS2
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 12, 2008, 01:55:35 am »
Do moderatorow - moze by to przeniesc do tematu o X360?

Cytat: "spidey"
Cytat: "DARKMAN"
Taka mala osobista dygresja - naprawde nie rozumiem czemu tylko w USA X dobrze sie sprzedaje (lepiej od PS2/PS3/PSP) - tutaj na listach najlepiej sprzedajacych sie gier masz praktycznie tylko X'a, Wii i DS'a (co innego w Europie - X'a zamienia PS2, a w Japonii masz tylko Nintendo i okazjonalnie PS2...). Co ciekawe laczna sprzedaz gier na PS2 i PS3 jest praktycznie taka sama jak TYLKO na X'a...

Będzie off ale niech tam...
Ja znów nie rozumiem dlaczego w Ameryce tak popularny jest XO. Biblioteka gier nie jest wcale taka idealna, nie każdy lubi grać w kółko w kolejne FPS-y i wyścigi a reszta gatunków nie jest silnie reprezentowana przez typowo konsolowe japońskie killer appy. Tzn. jakieś japońskie produkcje są, ale nie od tak wyrobionych marek jak Square, Enix, Atlus czy Level 5 - ci developerzy skupiają się przede wszystkim na supportowaniu PS2, PS3 i Wii. Poza tym w Europie PS3 jest dużo popularniejsze od X0 nie tylko dlatego że PS3 jest lepiej promowane w mediach (a oczywiście jest, chociażby przez te podprogowe przekazy w LM ;)), ale również dlatego że Europejczycy lubują się w trochę innych grach niż Amerykanie a X0 jest konsolą bardzo nastawioną pod tamtejszą publiczkę. Chociaż nie powiem, takiego Mass Effect z otwartymi rękami przywitałbym na PS3 :)

Heh mowisz o stereotypach i aktualnie widac, ze srednio sie orientujesz w bibliotece gier -> po pierwsze X ma calkiem dobry support z Japonii
- Capcom (Dead Rising, Lost Planet, nadchodzace nowe SF czy RE5)
- From Software (Enchanted Arms, Armored Core 4)
- Hudson (Bomberman Live (!) i Omega Five) - ten ostatni jako publisher
- KOEI (Dynasty Warriors 5 i Gundam)
- Konami (SOTN i pare innych klasykow na XBLA, Winning Eleven, Rumble Roses) - brakuje tylko MGS'a
- Namco-Bandai (Ridge Racer 6, Ace Combat 6 [tylko X], Beautiful Katamari, Gundam, Soul Calibur 4, DMC4 oraz oczywiscie Pac Man CE (!))
- Mistwalker (N3, Blue Dragon, Lost Oddyssey) - Sakaguchi
- Q Entertainment (Lumines Live, E4) - Mizuguchi
- Sandlot (Earth Defense Force 2017)
- Sega (VF5 (!), Condemned 1 & 2, Virtua Tennis 3, Sega Rally Evo, nowy Golden Axe, Iron Man, PSU, Chromehounds, Full Auto, Sonic czy REZ HD (!)) - czasami jako publisher i.e. Full Auto
- SNK (Metal Slug)
- SquareEnix (FFXI, Last Remnant, Project Sylpheed) - oczywiscie nie ma FFXIII
- Tecmo [Team Ninja] (DOA4, DOA Extreme 2, Ninja Gaiden 2 (!))

Wystarczy??? Wspomniany Atlus czy Level 5 - nie wydali jeszcze NIC na PS3, a ten pierwszy skupia sie praktycznie TYLKO na Nintendo. Osobiscie nie gram w kolko w "kolejne FPS'y i wyscigi" - chociaz przyznam sie, ze wlasnie zamowilem PGR4. Reszta gatunkow (oceny wg. game rankings):
- [action/adventure - gatunek za IGN/Gamestop] - Kameo (81%), Naruto: Rise of Ninja (79%)
- bijatyki - DOA4 (86%), VF5 (90%)
- inne (nie wiem jak to zakwalifikowac - shooter?) - Ace Combat 6 (81%)
- logiczne + casual games - praktycznie wszystko od PopCap'a, masz tego cala mase na XBLA
- muzyczne/party games - Rock Band (93%), GH2 (92%), GH3 (86%), Scene It (74%)
- RPG - Oblivion (94%), Mass Effect (91%)
- jRPG - Eternal Sonata (80%), Enchanted Arms (71%), Blue Dragon (77%)
- "sandbox" - Assasins Creed (83%), Crackdown (83%), Saints Row (82%)
- sportowe - masz praktycznie wszystko o czym mozesz pomyslec od ping ponga po pilke nozna, koszykowke itp, do tego wszystkie tegoroczne wersje gier od EA dzialaja w 60 klatkach animacji zamiast 30 jak na takiej innej konsoli
- strategie - C&C3 (80%), LOTR:BFME (80%), Viva Pinata (84%) [?]
- TPP - GoW (94%), Lost Planet (79%)

ZUPELNIE nie ma w co grac poza tymi "glupimi" wyscigami i FPS'ami... X360 sprzedaje sie gorzej w Europie ze wzgledu na wyrobiona marke Playstation (czyt. sukcesu PSOne i PS2).

P.S. EA jest wlascicielem Bioware, ktore to ma prawa do ME -> prawdopodobnie MS ma kontrakt na czasowa eksluzywnosc, za rok nie zdziwilbym sie, gdyby to trafilo na PS3. Chociaz z drugiej strony porownujac wyniki sprzedazy gier wieloplatformowych (za vgchartz):
- Assassins Creed (2.53 mln vs 1.63 mln)
- Call of Duty 4 (3.13 mln vs 1.56 mln)
- Guitar Hero 3 (1.73 mln vs 0.59 mln)
- NFL 08 (1.76 mln vs 0.64 mln)
- Rock Band [$160 za gre] (0.68 mln vs 0.18 mln)

Offline kort

PS2
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 17, 2008, 09:59:12 pm »
Pytanie mam ;)
Czy na PSP jest możliwość emulacji gierów z PS2? Bo wiem, że jest możliwość emulowania PSone.
Thank you! ;)

Offline DARKMAN

PS2
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 18, 2008, 02:01:55 am »
PSP nie ma takiej mocy jak PS2 -> czyli nie...

Offline Kalasanty

Odp: PS2
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 24, 2008, 05:45:06 pm »
Ostatnio wpadło mi trochę kasy, więc stwierdziłem że czas nabyć wreszcie tego ps2 i zagrać w końcu w tego fajnala x ;).
Niestety, w domu mam tylko jeden telewizor, który jest niemal przez cały czas okupowany przez moją rodzicielkę. Zastanawiam się więc, czy by nie podłączyć plejaka do kompa przez kartę telewizyjną. Pytanie tylko, czy to ma jakiś sens? Jak wyglądałyby gry na 22' lcdku?

Offline DARKMAN

Odp: PS2
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 24, 2008, 05:53:23 pm »
IMHO przy 22" nie bylo by tak zle (sam gram na 42" i nadal nie jest tak tragicznie...). Jak wiesz TV ma znacznie nizsza rozdzielczosc niz twoj monitor to bedziesz widzial dokladnie te wszystkie ostre krawedzie...

IMHO mozna grac i zbytnio sie nie krzywic, ale to moje zdanie.

P.S. Jak lubisz jRPG polecam tez Dragon Quest'a 8 oraz Rogue Galaxy

Offline JAPONfan

Odp: PS2
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 24, 2008, 05:57:15 pm »
Ostatnio wpadło mi trochę kasy, więc stwierdziłem że czas nabyć wreszcie tego ps2 i zagrać w końcu w tego fajnala x ;).
Niestety, w domu mam tylko jeden telewizor, który jest niemal przez cały czas okupowany przez moją rodzicielkę. Zastanawiam się więc, czy by nie podłączyć plejaka do kompa przez kartę telewizyjną. Pytanie tylko, czy to ma jakiś sens? Jak wyglądałyby gry na 22' lcdku?
\
jak "play in window", nie wiem jak sam lcd ale samo puszczanie przez kompa spowoduje ze obraz bedzie mial ta rozdzialke tv a monitor ustawiona ta z kompa. Na CRT-ku to wlasnie granie w oknie. zeby nie razilo liniami. Chyba ze wykombinujesz podlaczene lcd-ka bezposrednio do PS2.  

Offline [robak]

Odp: PS2
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 24, 2008, 06:28:12 pm »
Jakby co to mam PS2 do sprzedania :)

EDIT:

ja kilkanaście gier, więc więcej od JAPONfana :P
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2008, 06:51:24 pm wysłana przez [robak] »

Offline JAPONfan

Odp: PS2
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 24, 2008, 06:45:49 pm »
to ja sie dopisze ze tez i juz bedzie mozna zrobic osobny topik o sprzedazy.

Ps2 + 3 gry i NDS w nowym casie czarnym plus 2 gry na nds i jedna na gba.

Offline Kalasanty

Odp: PS2
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 24, 2008, 07:15:15 pm »
A Panowie po ile macie te peesy? :>
Może byłbym zainteresowany.

Offline DARKMAN

Odp: PS2
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 24, 2008, 07:29:35 pm »
Heh szkoda, ze w PALu te gry bo jesli cos ciekawego (czego nie mam) to pewnie tez bylbym zainteresowany :)

Offline JAPONfan

Odp: PS2
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 24, 2008, 07:47:19 pm »
liczylem na 350 ale ze konsola nieprzerabiana to nikt sie nie polasil. Nowy laser i bezpiecznik wiec jeszcze troche pociagnie.

Offline Shirosama

Odp: PS2
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 08, 2008, 12:43:55 pm »
Mam PS2 i dzięki temu mogę grać w jedne z najlepszych gier.
A granie na 26 calowym lcd siedząc na fotelu to prawdziwa przyjemność.
Po wielu godzinach nie odczuwa się żadnego zmęczenia.
Grałem chociażby w tak genialne gry jak FFX, FFXII czy trochę w Devil May Cry.

Offline Michaelius

Odp: PS2
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 09, 2008, 11:38:29 pm »
Troche jednak boli straszna pikseloza i niedostosowanie wiekszosci tytulow do widescreenu.


Wlasnie teraz mam na tapecie FF X :)
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline shinmoteuchi

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 125
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lubisz to mala, oj lubisz
Odp: PS2
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 26, 2009, 10:01:38 pm »
Granie na PS2 na 26 calowym telewizorku to przykra sprawa (chyba, ze mamy duzy pokoj i gramy gry z progressive scan). Niestety 128bitowe gry byly pisane na male telewizorki. Nawet w instrukcjach bylo czasem napisane, ze gry najlepiej wygladaja na telewizorach 15-20 calowych max.


Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: PS2
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 24, 2009, 08:45:18 pm »
Chyba, że ma się PS3 z możliwością emulacji gier PS2. Sprzętowy upscale`ing emulatora daje na prawdę niesamowite efekty.
Poza tym wszystko zależy też od telewizora/monitora. Bardzo dużo modeli (np. telewizory SONY oparte na Bravia Engine) mają szereg skomplikowanych i dobrze reagujących algorytmów do upscale`ingu obrazu SD, jego filtrowania etc.
Na mojej 37" TOSHIBIE REGZIE (matryca FULL HD) pbraz z PS2 wygląda nie najgorzej. :)
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).