trawa

Autor Wątek: RPG  (Przeczytany 3657 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kurczaczek

RPG
« dnia: Grudzień 27, 2002, 10:29:05 pm »
Gracie czasami? W co? W jakies komiksowe cusie? Czy wogule olewacie takie zabawy?

Ja osobiscie jestem zapalonym MG i czesto korzystam z pomyslow zawartych w komksach tworzac swoje przygody.

Dawniej gralem w kupe rzeczy: Warhammer, Cyberpunk, Wampir, Mag, Łowca (bleee), Cthulu i kupe innych rzeczy...

Teraz gram glownie w jednokostkowy i bezkartopostaciowy swoj autorski system i ostatnio troche w D&D 3ed, albo przerabiam komksowe swiaty na RPG (ostatnio zagrywalismy sie w Hellboya i Metabaronsow!!! :twisted: )

Przy okazji nie macie moze podstawek KULTU RPG oraz Hellboya i Metabaronsow wlasnie w pdf'ach albo cos?
...

Offline fjtk

RPG
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2002, 10:42:47 pm »
W liceum grałem dużo, w Warhammera, Cybera i troche w Chtulu. Bylo spoko bo graliśmy w internacie po nocach, przebieraliśmy się i gonilismy po skrzydle z kijami od mioteł, gaśnicami itp. Najbardziej lubiłem prowadzić ekipe, oczywiśie później mi to zostało i pisałem scenarisze do komiksów itd itp. Później gralem troche w bitewne (Warzone)  a teraz rysuje tylko komiksy.

pzdrw
Umysł jest jak spadachron- najlepiej działa otwarty.

Offline Cujo

RPG
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2002, 11:00:06 pm »
Gralem jakies 6 lat dosc ostro (bywaly i 3-4 sesje tygodniowo), jezdzilem na konwenty, sam tez troche prowadzilem, glownie Call of Cthulhu (prosze mi tutaj bez literowek :P). A w co gralem? Troche tego bylo - Pendragon, Cthulhu, Cyberpunk, Warhammer, Amber, Ad&D, Krysztaly Czasu :x, Earthdawn, Werewolf, Mage, Vampire, Kult, Ars Magica, itd. Wiekszosc przelotnie, kilka systematycznie. W koncu sie wypalilem - brak motywacji, pomyslow, inspiracji i checi. Teraz cos kumple kombinuja z D&D ale jakos sie nie mozemy zebrac. Niski priorytet. Jednak chwile z RPG wspominam jako jedne z najlepszych, jakie udalo mi sie przezyc.
Dowodem sentymentu jakim darze RPG niech bedzie ta fotka - http://cujo.cyber.pl/zdjecia/ys.jpg - uwaga, moze sie dlugo wczytywac wiec proponuje "save as".

Kurczak, mam podstawke do Kultu zkserowana i rzetelnie oprawiona. Jak kiedys bedziesz sie wybieral do wawy to daj znac, odbiore od kumpla i ci ja sprezentuje, jesli ci zalezy.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Kapitanzbik

RPG
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2002, 09:30:01 am »
o jak ja bym chcial zagrać w Warhammera   :(  , załatwiłem sobie nawet (z wielkim trudem) podstawkę. Z mniejszym trudem przeczytałem i nikt nie chce ze mną grać  :( . Już od paru miesięcy próbuje sobie jakąś drużyne skombinować i guzik.
ozdrawiam
Kapitanzbik

Offline pookie

RPG
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2002, 10:45:56 pm »
Ja grałem dosyć sporo w pierwszych klasach liceum. To był piękny okres - drukowane w odcinkach Kryształy czasu w MiM-ie, ech... Zdecydowanie najlepiej bawiłem się, grając i mistrzując w AD&D (tylko angielska edycja! Swoją drogą, czy pamiętacie kto wydał u nas ten system :wink: ?), a konkretnie Forgotten Realms i Dragonlance. Zwłaszcza polecam Smoczą Lancę - piękna sprawa. Potem brak czasu, wypalenie, coraz mniej chęci...
Szkoda, ale było bardzo fajnie. Wspominam te czasy z dużą nostalgią.
 for Pookie

Offline Chifu

RPG
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2002, 01:13:10 pm »
Moje rpgowe początki to rzecz jasna WFRP (jakieś 7 lat temu), potem prowadzenie Werewolfa (i systematyczne wywalanie za okno masakrycznej mechaniki WODu), a potem przeważnie systemy autorskie, mały epizod z Wampirem, Ravenloftem i L5K. L5K mam zamiar zgłębiać dalej :) . Nie miałam okazji grać w nic komiksowego, ale może kiedyś :) .
#################
The path of Excess leads to
The tower of Wisdom
##################

Offline DrEary

Re: RPG
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2002, 10:11:44 am »
Cytat: "Kurczaczek"


Teraz gram glownie w jednokostkowy i bezkartopostaciowy swoj autorski system i ostatnio troche w D&D 3ed, albo przerabiam komksowe swiaty na RPG (ostatnio zagrywalismy sie w Hellboya i Metabaronsow!!! :twisted: )


a masz te cuda w doc-u albo cos, czy w jakim porzępolonym zeszycie? moze bys udostepnil kolegom (dotyczy takze tego autorskiego)


ja bardzo lubie zagrac cod czasu do czasu (ostatnio b. rzadko sie sklada); dla tych, ktorym sie znudzilo albo nie maja czasu polecam PBEMy (na pewno sa jakies wolne na pbem.com.pl czy jakos tak)
Nadąża pan? Doskonale, nie lubię mrugać do ślepego nietoperza ...."

Offline Kurczaczek

RPG
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2003, 09:39:40 pm »
Nie mam tych cudeniek- Metabaronsow i Hellboya oparlem po prostu na wlasnej mechanice i znjomosci komiksow i paru okolokomiksowych faktow, a system autorski to wyglada jak sterta zagryzmlonych kartek- sam sie w tym ledwo lapie, wiec sorry...
...

Offline kbw

RPG
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 14, 2003, 05:21:44 pm »
Mam malo okazji, ale i mnie czasami zdarza sie pograc. Systemy to raczej bez zbednych rewelacji: Warhammer, Gasnace Slonca i Wampir(TAAAK!!!! :twisted: )

Offline Abito_Galou

RPG
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 15, 2003, 05:07:56 pm »
do L5K bralem motywy z Usagiego :D
ogolnie 99% moich przygód to mix filmów ,komiksów ,ksiazek czasami "inspiruje" mnie obraz czy grafika na jakiejś stronie www :P
size=9]*odejdę z południcą*[/size]

Offline Maciej

RPG
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 16, 2003, 02:13:36 pm »
odnaleziony topic... :roll:

Przez ostatnie dwa lata prowadzilem kampanię( tak z 40kilka sesji) w WFRP. W lutym były na sesji dziewczyny z RMF FM i nagrały trochę materiału,z czego 2 minuty poszły potem w Facktach...
Przez kampanię przewaliło się około 20 osób. Było fajnie,a czasem nie. Kilka razy udało mi się poprowadzić "TĘ  SESJĘ".
Do zakończenia kampanii zostały 2 sesje (po wakacjach?), a potem KONIEC! Wypalilem się.  :cry:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Borys

RPG
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 26, 2003, 11:54:19 am »
Ja grałem przez parę lat, min. w Warha, Shadowruna, Mage itd. Sam przez jakieś 3 lata prowadziłem Earthdawna (do dziś kocham ten system), ale jakiś rok temu przygoda z RPG coś się skończyła. Ekipa się trochę rozpadła, każdy ma ważniejsze sprawy na głowie, praca, nauka, itd. A może się starzeję:(?
tylko głupiec słucha plotek
tylko głupiec ich NIE słucha
Neil Gaiman

Offline perro

RPG
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 27, 2003, 03:01:39 am »
Czy ktoś mógłby mi w trzech słowach wyjaśnić z czym to się je?
NSICHTBAR

Offline Janek Pietkiewicz

RPG
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 27, 2003, 08:56:44 am »
Cytat: "perro"
Czy ktoś mógłby mi w trzech słowach wyjaśnić z czym to się je?

Na Nowej Gildii RPG pojawił się ostatnio jakiś słowniczek dla żółtodziobów... Poszukaj.