trawa

Autor Wątek: Konkurs na Armylist  (Przeczytany 10887 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MiszkA

Konkurs na Armylist
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 28, 2004, 11:58:16 am »
Cytuj
Gwardia Przyboczna Sułtana
F4/4+ S3 D5 A1 W1 C5 w profilu bazowym broń ręczna, koszt - 8pkt


Mhm, C5 to chyba jak sie spiją  ;)


Cytuj
mnie wpadł do głowy szatański pomysł, mianowicie zrobienie zrmylistów i zasad do LOTR'a z IV ery i Wojnę o Pierścień umiejscowić w realiach II wojny światowej...


Mhm, powodzenia :) Mnie pomysl nie rusza, malo to mamy systemow opartych na WWII?


Cytuj
Król Mrocznych Elfów
F:7 S:4 D:5 A:3 W:3 C:6 3/4/1 >>>150 ptk
Old
Mithril Armour 25 ptk - +3 Def
Baner od The Underworld – 60 ptk Liczy się jako zwykły baner. Dodatkowo Każdy bohater armi półmroku który ma 0 punktów woli automatycnie dostaje jeden, na początku tury, jeśli jest on w odegłości 8 cm od króla. Dotyczy to również samego króla.
Terryfying Aura 2+
Nature Wrath 4+
Aura of Dismay 5+
Sorcerous Blast 5+

Imo nieco zbyt tani, za 175 mamy czołg rzucający czary... Choć dużo chłop bez sztandaru nei poczaruje fakt, ale i tak jest zbyt tani.
G: 3248856

Offline Dragon Warrior

Konkurs na Armylist
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 28, 2004, 12:09:07 pm »
Czołg wzorowałem nieco na Gil Galadzie zamieniłem F z D ... podniosłem cene o 40 i dodałem kilka czarow coby do klimatu pasował ...
z tym zę za 175 ptk mamy nieco słabszego gil galada z tarczą i 1 wilem wiecej ...
czary zaczynają się praktycznie od 4+ wiec przy 1 wilu nie mamy na nic pewnosci a to daje bez banerka gora 2 czary udane ... a i baner jest dużo słabszy od kija istarich ...
Do tego cecha Old ktora wg GW obniża cene Daina (z toporem czyli liczmy po prostu S6 i poteżny voice of comand) do 125...
a jeszcze dość mocno powinno boleć ze taki jak to powiedzialeś czolg rzucajacy czary ma C6 ... a nie 7 jak wszyscy inni wymiatacze...
No ale jak Cie nie przekonałem to pisz ;) to posymuluje walki z figórkami o różnych cenach i wycenie jeszcze raz...
n Taro Adun

Offline Herudaio

Konkurs na Armylist
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 28, 2004, 08:08:40 pm »
I tak Istari nie wychodzi czar raz na dwie/trzy tury, po za tym on ma A3, W3 i JESZCZE rzuca czary, o to głównie chodzi żadna figurka rzucająca czary nie ma nawet 2A..... co najwyżej może mieć konia, i teraz druga sprawa dlaczego ten gość ma 7 F? Nawet Elrond ma 6
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Draugdin

Konkurs na Armylist
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 28, 2004, 10:53:04 pm »
Zgadzam sie z Miszką we wszystkich kwestiach. :lol:
here is no better Magic than Steel...

Offline Dragon Warrior

Konkurs na Armylist
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 29, 2004, 09:41:39 am »
elrond jest swoja droga śmieszny władając Glorfindelem który ma F7 ;)
i to niby ten pierwszy jest weteranem poprzedniej wojny o pierscien ...
BTW jesli negocjując zjade z C do 5 a cene podniose o 10-20 to nadal bedize z a silny ?
co do to F chciałem dać na 7 jako że pamieta on nie tylko wojny o pierscien ale jeszcze i silmarille... choc rzeczywiscie moglbym uwzglednic mu Old i w tej kwestii ...
Swoja droga co myslycie o reszcie jednostek ?
n Taro Adun

Offline KędzioR_vo

Konkurs na Armylist
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 29, 2004, 10:22:55 am »
ogólnie armia jest ciekawa, chociaż Smoczy Wojowniku jesteś dość niekonsekwentnym człekiem - najpierw sam zaznaczasz, żeby tworzyć jednostki, które łatwo mozna dopasować do figurek dostępnych do LotRa, a następnie wrzucasz do armii Bestie Mroku i Półmroku, które, owszem, są intrygujące, ale jakoś nie wyobrażam sobie, co by mogło je symbolizować? Frodo i Sam??  ;)  :lol:  oszywiście z niziołkami żartowałem ;) ale w takim wypadku ja do swej armii też mógłbym coś pododawać :)
) Padre GianLuca KędzioR_vo <- filmik jest! , 8)
:mad: il SenoR OscuRo de la Inquisition :mad:


Offline Dragon Warrior

Konkurs na Armylist
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 29, 2004, 11:24:02 am »
z bestiami to jest tak ...
najpierw mialem pomysl na armie natury pod dowodztwem radegasta na jeleniu za 215 ptk ...
niestety po opracowaniu statsow Radegasta i Tygrysa bojowego ;) .. okazało się ze nie mam wiecje omysłów na jednostki nie wiliczajac nowych zwierzątek ;) ...
wiec statsy jakie mial miec ten wielki tygrysek poszly na mniejsza bestie (minimalne zmiany) ... a oto moj pomysl na skonwertowanie besti oparty na tygrysie ;) ...
Idziemy do sklepu z zabawkami .... kupujemy zestaw 'małe zoo' za 5 zł i mamy tam kilka zwierzaków ;) teraz troszke deformujemy je nozykiem/ poxilina/poxipolem/Gren Stufem ... i malujemy przyczepiajac do 2calowej podstawki ;) ...mamy tym sposobem duzo i tanio ;) ... a akapit o tym ze bestie wygladaja najprzerozniej nie byl przypadkiem ;)
Z poczatku myslalem tez po porstu o samcy alternatywnie pomalowanych koniach ale bylo by to dosc smieszne ;)
a co do Tworow krwi to moga wygladac zarowno jak wielkie larwy jak i włochate kuleczki wiec jedyne c otrzeba mieć to podstawkę i kawałek plasteliny;) czy moze pewien zasuszony kwiatek ktory bardzo przypomina włochata dżdżowniczke ;)
n Taro Adun

Offline KędzioR_vo

Konkurs na Armylist
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 29, 2004, 01:11:13 pm »
hehe no widzisz... pomysł przerabiania zabawek wydaje się niegłupi ;)
a ja BaG NaKha kończę już robić z Green Stuffu :P i może fotki podrzucę niebawem... :)
apropos tygrysów bojowych -  to ja je chciałem dodać :D:D
) Padre GianLuca KędzioR_vo <- filmik jest! , 8)
:mad: il SenoR OscuRo de la Inquisition :mad:


Offline Dragon Warrior

Konkurs na Armylist
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 29, 2004, 01:15:29 pm »
no to dodawaj ;p ... w koncu 'małe zoo' zawiera pewnie ze 2 duze koty ;)
a ja tymczasem robie mala aktualizacje statystyk w mojej armii
min zmniejszam podstawki bestii bo troche mi sie pomylily 2" z 4cm ;) .. ach te przeliczniki ;)
n Taro Adun

Offline GICO

Konkurs na Armylist
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 29, 2004, 06:06:37 pm »
Cytat: "Dragon Warrior"

 Bestia półmroku
Pośród podziemnych bestii nie ma reguł dotyczących wyglądu czy wielkości, im dłużej żyją tym bardziej niesamowity staje się ich wygląd. Tek które latami skrywają się w mroku polując na coraz to większe stworzenia z czasem stają się Bestiami półmroku. Te jednak własnowolnie nie podporządkowują się podpowierzchniowcom, czasem jednak ofiary z niewolników czy Pasterze Podziemi potrafią przekonać je do krótkiej i krótkotrwałej współpracy.
(20cm) F:7  S:6 D:6 A:2 W:2 C:6  >>> 40 ptk
Jeśli wygra walkę powala przeciwnika. One with nature. Terror. Podstawka 4cm. K6 na początku każdej tury jeśli Bestia znajduje się dalej niż 14 cm od Pasterza Podziemi, wynik 1 lub 2 przekazuje kontrole przeciwnikowi do końca tury.



eeeeeee :?  nue za tani troche... wiem, wiem, nie ma P/W/P ale ruCH 20 cm, zdolnosc specjalna, sila 6, f:7

trol jaskiniowy (14cm) F:6 S:6 D:6 A:3 W:3 C:3 >>> 70 PKT

jak dla mnie powinen byc w granicach ceny trola moze tanszy, bo ruch znacznie rekompensuje atack mniejszy o jeden i zycie. Ale to tylko moje odczucie
img]http://img211.imageshack.us/img211/3488/userbar111511ag4.gif[/img]

Offline Dragon Warrior

Konkurs na Armylist
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 29, 2004, 07:19:40 pm »
no ale jest 1/3 na to że wykożysta go przeciwnik ... a to silnie wyklucza ich wspolprace z innymi figorkami ... a przeciez pasterz jest strasznie mało wytrzymały ...
musze jeszcze dodac zasade ze bestia nigdy nie zaatakuje innej besti ... ale to raczej wzgledem klimatu niz zasad...
... a jak sie podobaja defensywne krasnoludy i dark elf bow ? ;)

no i czekam na kolejne army listy ...
n Taro Adun

Offline Dariusz Piotrowiak

Konkurs na Armylist
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 30, 2004, 05:54:06 pm »
Śnieżni Ludzie z Przylądka Forochel

1. Przywódca Śnieżnych Ludzi  cost: 105 pkt.
   Move 14 cm  F5/3+ S4 D4 A3 W3 C5 /M3/W2/F2/
   
  Przywódca Śnieżnych Ludzi pełni w osadzie rolę króla jest wspaniałym i   odważnym myśliwym, podziwianym  przez współplemieńców i budzącym posłuch - jego Stand Fast jest więc równy 28 cm zamiast 14 cm. Przywódca Śnieżnych Ludzi nosi ludzki łuk, mysliwski harpun (Throwing weapon z siłą 3) i włócznię która zastępuje mu broń ręczną i oprócz
wspierania może być uzyta do shieldingu.

2. Syn Wodza Śnieżnych Ludzi   cost: 60 pkt
   Move 14 cm F4/3+ S4 D4 A2 W2 C4 /M2/W1/F1/
   
  Nosi ludzki łuk i włócznię,która zastępuje mu broń ręczną i oprócz wspierania może być uzyta do shieldingu. Jest niezrównanym łucznikiem - potrafi wystrzelić 2 strzały jednocześnie, co oznacza, że jesli trafi cel 1 raz, przeciwnik otrzymuje 2 obrażenia z siłą 2. Jest jedynakiem, więc może być uzyty w armii tylko raz.

3. Szaman Śnieżnych Ludzi   cost: 60 pkt.
   Move 14 cm F4 S4 D4 A1 W2 C4 /M1/W3/F1/  

   Nosi włócznię która zastępuje mu broń ręczną i oprócz wspierania może być uzyta do shieldingu.Dodatkowo zna zaklęcia:
   
   Immobilise - trudność 4+
   Wezwanie duchów przodków - trudność 4+
   
   Szaman wzywa duchy niezyjących współplemieńców, które wspierają     swych krewnych w boju i osłabiają ducha walki w przeciwnikach. Wszyscy Śnieżni Ludzie  znajdujacy sięw odległosci 14 cm od szamana,łącznie z nim samym,automatycznie zdają wszystkie testy męstwa i wzbudzają strach (a raczej wzbudza go duch czuwający przy wojowniku) w
przeciwnikach. Czar działa tak długo, jak szaman ma conajmniej 1 pkt will lub do czasu, gdy szaman przegra walkę wręcz. Dodatkowo, w momencie udanego rzucenia czaru przez szamana wszyscy przeciwnicy w odległosci 14 cm od niego muszą testować męstwo (nawet jeśli już  testowali je w tej turze).

4. Wojownicy Śnieżnych Ludzi   cost: 5 pkt
   Move 14 cm F3/4+ S3 D3 A1 W1 C3
   
   Można im dokupić:
   
 - wyposażenie:
   Łuk ludzki - 1pkt
   harpun myśliwski (Throwing weapon z siłą 3) - 1 pkt
   włócznia, która zastępuje wojownikowi  broń ręczną i oprócz       wspierania   może być użyta do shieldingu - 1 pkt

 - kwalifikacje i umiejętności bojowe:  
   wprawny strzelec - za dodatkowy punkt wojownik strzela z łuku i  rzuca   harpunem na 3+  zamiast standardowego 4+
 - wprawny wojownik-weteran - za dodatkowe 3 punkty wojownik otrzymuje F4 S4 i C4

5. Psy Śnieżnych Ludzi  cost: 2 pkt  
   
   Move 18 cm  F1 S2 D2 A1 W1 C1
   (podstawki jak dla piechoty)
   
   Psy Śnieżnych Ludzi są blisko spokrewnione z psami rasy husky  hodowanymi przez dzisiejszych Eskimosów. Pomagają swym właścicielom przy polowaniach i są stosowanejako siła pociągowa w psich zaprzęgach. Śnieżni Ludzie nie używają na wojnie swych sań, ale ich wierne psy towarzyszą im nawet podczas walki.
   
 Zasady specjalne:
   
 Wierność - psy sa gotowe oddać życie za swojego pana - automatycznie  zdają wszystkie testy męstwa jeśli w odległości 14 cm  od psa znajduje się Śnieżny Człowiek.

   Na kazdego wojownika z armii mogą przypadać najwyżej 3 psy.
   

  Wódz Śnieżnych Ludzi posiada psa-założyciela rodu, samca najczystszej krwi i najszlachetniejszej rasy:
  cost: 8 pkt
  Move 18 cm  F3 S3 D3 A2 W1 C2  /M0/W0/F1
 
  Moze być on wystawiony tylko raz i tylko w towarzystwie wodza lub jego syna, a zasada wierność w jego przypadku dotyczy tylko wodza i jego syna. Pies ten jest bohaterem, ale jego Stand Fast dotyczy tylko innych psów w promieniu 14 cm.


  Co do figurek, mozna użyć krasnoludów albo haradrimów lub innych ludzi, uprzednio robiąc im z green stuffu kożuchy i futra a topory i miecze zastepując włóczniami i  łukami. Co do psów pozostaje czekać na psy Magotta zrobić odlewy i pomalować je na kolor futra psów husky lub odwiedzić sklep z zabawkami  :D

Offline KędzioR_vo

Konkurs na Armylist
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 30, 2004, 06:26:26 pm »
ogólnie ciekawie, chociaż jakoś nie podobają mi się ludzie (jak Twoi weterani) z siłą 4... weź pod uwagę, że w całej grze nie ma takich jednostek, nie licząc oczywiście bohaterów...
a co do innych spraw - mógłbyś dodać oswojone niedźwiedzie polarne albo morsy ;)
) Padre GianLuca KędzioR_vo <- filmik jest! , 8)
:mad: il SenoR OscuRo de la Inquisition :mad:


Offline drachenfeles

Konkurs na Armylist
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 30, 2004, 07:34:55 pm »
o tak, przyszłym "tfurcom" polecam temat CODEX: PINGUINUS z WFB, myślę że wpłynie on budująco na wasze nowe armylisty.

Offline Dariusz Piotrowiak

Konkurs na Armylist
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 31, 2004, 07:56:51 am »
Zmieniłem koszt wodza na 115 pkt. Syn kosztuje teraz 55 pkt i ma 3 might
 

I jeszcze garsć nowych zasad:


Miecz króla Arvedui - podarunek, który król ten złożył na ręce Przywódcy Śnieżnych Ludzi, kiedy u nich gościł; potężne ostrze wykute przez kowali z Arthedainu wzbudza strach we wrogach, a runiczne zaklęcia wyżłobione na klindze podsycane dodatkowo  nienawiścią do Czarnoksieżnika z Angmaru stanowią idealną broń przeciw Upiorom Pierścienia i sprawiają, że miecz zadaje im 2 obrażenia za każdy atak posiadany przez
niosącego go wojownika. Miecz króla Arvedui jest przekazywany z pokolenia na pokoleniew rodzinie wodza i tylko wódz może go nosić. Ponieważ jednak Śnieżni Ludzie nie są  wyszkoleni we władaniu takim orężem, kiedy wódz się nim posługuje otrzymuje F4 zamiast  F5 i A2 zamiast A3. Oczywiście może naprzemiennie z mieczem uzywać swej włóczni.
 
 koszt: 20 pkt


  Bat - Śnieżni Ludzie uzywają go zarówno do walki jak i do poganiania psich zaprzęgów. Aby go uzyć, należy zblizyć się do przeciwnika na odległość 2 cm i rzucić kostką. Jezeli wynik był wyższy od F przeciwnika, gracz grający Śnieżnym Człowiekiem może przewrócić przeciwnika lub wytrącić mu broń z ręki (przeciwnik walczy w tej turze jakby był uzbrojony w sztylet, w nastepnej podnosi broń). Nie można wytrącić broni dwurecznej ani tarczy. Dodatkowo nie można przewracać kawalerii i modeli z siłą 5 lub wyższą. Modelom z siłą 5 lub wyższą nie można także wytrącić broni.

  koszt: 4 pkt ( bohterowie nie mogą go wykupić)


   
 

  Treser psów  20 pkt (bohater nieimienny)
 
  Move 14 cm  F3 S3 D4 A1 W1 C3  /M2/W0/F0/
 
  Nosi bat, sztylet i piszczałkę
 
  Można dokupć włócznię, która zastępuje wojownikowi  broń ręczną i  oprócz wspierania może być użyta do shieldingu - 2 pkt
 

  Wojownik ten przez całe życie pracuje z psami. Jego might może być wykorzystany tylko do wydawania komendy heroic move/fight psom (może wydać psom komendę heroic fight nawet gdy sam nie uczestniczy w walce)i do modyfikowania rzutów psów. Jego Stand Fast działa tylko na psy, a dzięki sygnałowi piszczałki jego odległość jest równa 28 cm.
  Wierność psów  w stosunku do niego jest większa niż do innych wojowników i działa na odległość 28 cm. Może przypadać na niego maksymalnie 6 psów.
 

  Psy są traktowane jako przeszkoda w strzelaniu.