trawa

Autor Wątek: ZABAWY Z BRONIĄ  (Przeczytany 5493 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bujalex

ZABAWY Z BRONIĄ
« dnia: Wrzesień 29, 2003, 04:04:23 pm »
hello
czy podobał się Wam ten film - moim zdaniem bomba, pomimo przekłamania kilku faktów, np. w ataku na WTC zgninęło 30 ty. osób (sic!)
Przehandlowaliśmy naszą dziejową, partnerską rolę w dramacie żywego umysłu planety, torując sobie drogę w historii pobojowiskami i neurozami.  (Terence McKenna)

Offline Kormak

Micheal Moore i jego filmy.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2003, 08:52:43 pm »
Może nie bomba, ale dobry. Niestety jest w tym filmie trochę buraków, a ostatnia scena z Moore'm trzymającym zdjęcie zabitej dziewczynki jest żenująca.

Offline surmik

Micheal Moore i jego filmy.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2003, 09:06:50 pm »
Bez przesady... Zenujacy w tym filmie jest Charlton Heston. "Wszystkiemy winna jest krwawa historia Stanow" Zalosne...
Pozdrowienia,
Marek

Offline Voytek

Micheal Moore i jego filmy.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2003, 05:59:31 pm »
wyglada jak wyglada ale i tak jest jedna z niewielu normalnych osob wystepujacych w tym filmie!!!

Mr.MM:

Gdy byłem dzieckiem, muzyka była dla mnie pewnego rodzaju ucieczką. To była jedyna rzecz wolna od wszelakich przesądów. Płyta kompaktowa nie nakrzyczy na ciebie, tylko dlatego, że się dziwnie ubrałeś. Poczujesz się po prostu lepiej. Nie rozumiem, dlaczego oni się właśnie na mnie uwzięli. Dobrze wypadam w telewizji,jestem przecież w końcu uosobieniem zła. Jestem tym, czego wszyscy się boją, bo mówię wprost to, na co mam ochotę. Dwa produkty uboczne tej tragedii to kwestia pokazywania agresji w telewizji oraz kontrola nad bronią. Dobrze się składa, bo są to wręcz wymarzone tematy podczas kampanii wyborczej. Zapomniano już o Monice Lewinsky a także o tym, że prezydent nieustannie bombarduje jakieś państwa. Ale to ja jestem zły, bo śpiewam rockandrollowe piosenki.

Kto ma większy wpływ na ludzi prezydent czy Marilyn Manson?
Życzyłbym sobie, żebym to był ja, ale jest to na pewno prezydent.

Wiedziałeś,że w dniu wydarzeń w Columbine Amerykanie zrzucili na Kosowo o wiele więcej bomb, niż to czynili w każdy inny dzień?
Tak, i uważam to za ironię, że nikt nie powiedział wtedy, że to prezydent miał wpływ na to, co się stało. Ponieważ w ten właśnie sposób media to przedstawiają. Bo kiedy oglądamy telewizje, wiadomości pompują w nas strach przed wszystkim dookoła: AIDS, mordy, powodzie. Przerwa na reklamę. Kup Colgate, kup Clearasil. Z nieświeżym oddechem nie znajdziesz kompana do rozmów. Z pryszczami nie masz szans u dziewczyn. To jest kampania strachu i konsumpcji. Myślę, że tu chodzi o to, żeby człowieka zastraszyć i w ten sposób zmusić go do konsumowania. Myślę, że to do tego można zredukować.


Gdybyś mógł porozmawiać bezpośrednio z mieszkańcami Columbine, co byś im powiedział?

Nic bym nie powiedział, tylko bym słuchał tego, co oni mają do powiedzenia. Ale tego o dziwo nikt jeszcze nie zrobił.
ex, Drugs & CS!

Offline Giovanii

Micheal Moore i jego filmy.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 05, 2003, 12:39:39 am »
Niezły film, daje do myślenia ja i tak przestałem oglądać telewizje jeszcze przed jego obejrzeniem :)
Nie podobał mi się sugestia że z bezpłatną służbą zdrowia żyje się lepiej niż z płatną(patrz przykłąd Polski)
http://www.swistak.pl/uzytkownicy/Giovanni4.html  <---Garść historycznych książek:)

Offline surmik

Micheal Moore i jego filmy.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 05, 2003, 09:13:51 am »
Cytat: "Giovanii"
Nie podobał mi się sugestia że z bezpłatną służbą zdrowia żyje się lepiej niż z płatną(patrz przykłąd Polski)


Tez na to zwrocilem uwage. Trzeba by Moore'a zaprosic do Polski to pewnie w pewnych kwestiach zmienil by zdanie ;o)
Pozdrowienia,
Marek

Offline Giovanii

Micheal Moore i jego filmy.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 05, 2003, 10:14:00 am »
Przemyślenia świeżo po obejrzeniu filmu:
1. Niezły był fragment w którym koleś udał się do autora tego system pracy dla biednych przez który niby ten 6 latek zastrzelił dziewczynkę (oczywiście to nie była wina wujka)-fajnie by było gdyby u nas jakiś dziennikarz gadał z tymi co wymyślili system rent w Polsce i opowiadał historie zdrowego jak byk człowieka który siedzi na rencie za pieniądze pracujacych ludzi i winka obala czy tam o górnikach co wzieli odprawy i wrócili do pracy w kopalniach...
2. Marlin Manson okazał się inteligentnym spokojnym człowiekiem, co oznacza że jego wygląd i pajacowanie na scenie jest tylko dla kaski, co z kolei oznacz że jest on gwiazdką z mtv tylko dla zbuntowanej młodzieży.
3. Śmieszna scena w której autor South Parku mówi o szkole, jak tam było ciężko i jak wymagali- jeżeli zarabia na życie robieniem filmu animowanego to faktycznie, liceum mogło być dla niego gorsze niż poraca zawodowa.
http://www.swistak.pl/uzytkownicy/Giovanni4.html  <---Garść historycznych książek:)

Offline Voytek

Micheal Moore i jego filmy.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 06, 2003, 06:45:12 am »
Cytuj
2. Marlin Manson okazał się inteligentnym spokojnym człowiekiem, co oznacza że jego wygląd i pajacowanie na scenie jest tylko dla kaski, co z kolei oznacz że jest on gwiazdką z mtv tylko dla zbuntowanej młodzieży.


taaa...jak ty latwo wyciagasz wnioski  :)
ex, Drugs & CS!

Offline Silencer

Micheal Moore i jego filmy.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2003, 01:31:21 am »
Najlepszym kawałkiem filmu jest "Krótka Historia Stanów Zjednoczonych"  :)

A Moore moze trochę przesadza (np. kontrastując Amerykanów i Kanadyjczyków) ale z drugiej strony liczby mówią za siebie..... :death:
size=9]No Mutants Allowed - naj... strona o Fallout
Konspiracja - Postapokaliptyczne i autorskie RPG
Kurier Slawijski - o Wolsungu[/size]

Offline Kormak

Micheal Moore i jego filmy.
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 07, 2003, 11:44:19 am »
Liczby i statystyki mają to do siebie, że można nimi łatwo manipulować. To własnie robi Moore. W dobrej sprawie, ale jednak.

Offline Giovanii

Micheal Moore i jego filmy.
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2003, 12:06:35 pm »
Właśnie. Podaje 11 tys zabójstw przy pomocy broni, mówi że strach przed Murzynami jest wymyślony przez media ale nie podaje ile tych przestępstw zostało popełnionych przez kolorowych. Wydaj mi się żę gdyby stosunek pomiędzy białymi i czarnymi "strzelcami" byłby zrównoważony to podał by go.
http://www.swistak.pl/uzytkownicy/Giovanni4.html  <---Garść historycznych książek:)

Offline Silencer

Micheal Moore i jego filmy.
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 08, 2003, 11:58:02 pm »
Niekoniecznie - jeżeli już decyduje się na manipulowanie to nawet podanie równego wskaźnika działałoby na jego niekorzyść...

A co do liczb - owszem, na mała liczbę zabójstw wpływa np. fakt że w Wielkiej Brytanii czy Japonii nie ma tradycji broni palnej. Ale trudno wyobrazić sobie że jest to jedyny powód różnicy trzech rzędów wielkości. Moore też bierze pod uwagę tylko niektóre z przyczyn, umniejszając znaczenie innych. Ale ponieważ nie da się w krótkim czasie zniszczyć 250 mln sztuk amerykańskiej broni, można przynajmniej zmusić ludzi do zastanowienia się nad problematyką ich nadużycia
size=9]No Mutants Allowed - naj... strona o Fallout
Konspiracja - Postapokaliptyczne i autorskie RPG
Kurier Slawijski - o Wolsungu[/size]

Offline Młodszy Nieduży Brat

Micheal Moore i jego filmy.
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 09, 2003, 06:22:02 pm »
Mnie rozbawiło porównanie samej liczby zabójstw z użyciem broni palnej w Kanadzie (30 mln mieszkańców) i Stanach (275 mln mieszkańców).
I wiecie co? Wychodziło coś w okolicach 1:10!
Niesamowite!
Och! Ach!

Aczkolwiek zgadzam się, ze cel był słuszny to jednak nie dajmy robić sobie wody z mózgu...
lu potrzeba Dumnych Falangistów Orla Bielika aby wkręcić żarówkę?
Trzech.
Jeden trzyma a dwaj pozostali piją aż świat znacznie się kręcić...

Offline Silencer

Micheal Moore i jego filmy.
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 09, 2003, 09:10:07 pm »
MNB: ale już stosunek rzędu 100:1 miedzy USA (250 mln) a Niemcami (80 mln) czy Japonią (130 mln) nie jest chyba takie zabawne...Zgadzam się że z Kanadyjczykami to przegięcie, ale coś w tym jest... (rzekł baca macając kiszkę stolcową:)....
size=9]No Mutants Allowed - naj... strona o Fallout
Konspiracja - Postapokaliptyczne i autorskie RPG
Kurier Slawijski - o Wolsungu[/size]

Offline luckyluke

Micheal Moore i jego filmy.
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 22, 2004, 04:35:12 pm »
:wookie:


Witam wszystkich.

Jestem nowy na forum filmu i zdecydowałem się otworzyć nowy wątek gdyż jestem ciekawy waszych opini na temat kontrowersyjnego reżysera Micheala Moora i jego filmów (szczególnie ciekawią mnie wasze opinie na temat "Fahrenheita 9/11").

Czy uważacie, że jego filmy można nazwać w 100% dokumentalnymi.
Co sądzicie o jego poglądach?
Uważacie, że jest zdrajcą czy patriotą?

To tylko kilka aspektów, które można śmiało poruszyć. Wierzcie mi jest ich znacznie więcej.

Ja osobiście uważam, że MM to świetny reżyser i człowiek, który potrafi przekazać innym swoje racje. Mimo, iż jego filmów nie uważam za 100% dokumenty to jest w nich raczej więcej prawdy niż uchybień od rzeczywistości. Ogólnie jestem raczej jego zwolennikiem niż przeciwnikiem.


P.S. Jeżeli podobny wątek miał już miejsce to serdecznie przepraszam.
Rage is a gift"    
     -Zack de la Roch