trawa

Autor Wątek: Wych Cult, ekspansja armii, bezwstydny powergaming!!!!  (Przeczytany 4960 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wyrok

Wych Cult, ekspansja armii, bezwstydny powergaming!!!!
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 08, 2004, 04:27:28 pm »
Cytuj
Po pierwsze jest napisane 'instead of moving or shooting that turn'.
Więc portal stawiamy zamiast ruchu albo strzelania w danej turze.
-
ja to rozumiem inaczej, tzn. kiedy jest napisane instead moving or shoting ma to znaczyć zamiast ruszania się i strzelania. Bo moving or shoting to jedno sformułowanie, a coś robimy zamiast tego...
ciężko to wytłumaczyć :|

ale jeśli popatrzeć na to dajesz dalej czyli na
Cytuj
Wg. mnie działa on tak samo jak portal u eldarów (ulthwe strike force)
tam jest napisane:
'It may be activated by the model carrying it in the shooting phase, instead of shooting or using Fleet of Foot that turn'
Więc jest wyraźnie napisane, że chodzi tylko o dodatkowy ruch w fazie strzelania!
- jeśli zastosujemy dociekanie przez analogię, to jak najbardziej może po ruchu się sportalić

tylko że to jest inny kodex...

jednak jak bym miał się upierac to upierał bym się przy tym że nie może

a jeszcze co do nie urzywania 2x tego samego słowa, to tak jak byś zastąpił słowo słoń słowem ssak....
więc tu chybiłeś i to sporo ;)
img]http://img220.imageshack.us/img220/655/userbar281128hy6.gif[/img]

Mam czyste sumienie, nigdy go nie używałem.

Offline el_piszczu

Wych Cult, ekspansja armii, bezwstydny powergaming!!!!
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 08, 2004, 04:58:08 pm »
Cytat: "Wyrok"
Cytuj
Po pierwsze jest napisane 'instead of moving or shooting that turn'.
Więc portal stawiamy zamiast ruchu albo strzelania w danej turze.
-
ja to rozumiem inaczej, tzn. kiedy jest napisane instead moving or shoting ma to znaczyć zamiast ruszania się i strzelania. Bo moving or shoting to jedno sformułowanie, a coś robimy zamiast tego...
ciężko to wytłumaczyć :|

To jest kwestia czysto gramatyczna w tym przypadku 'or' tłumaczymy jako 'i'... co nie zmienia faktu, że coś mi nie pasi z interpretacją  :wall:

Offline Bartuul

Wych Cult, ekspansja armii, bezwstydny powergaming!!!!
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 08, 2004, 10:05:06 pm »
Akurat co znaczy "instead of moving or shooting that turn" wiem doskonale. Tak się składa że uczę angielskiego. W tym wypadku tłumaczy się to w sposób "zamiast ruszania się czy też strzelania w tej turze."

A kolega który myli turn z phase niech poczyta Rulebook, bo to nie są synonimy, a tylko synonim może w zdaniu zastępować inny wyraz. Każdy turn składa się z trzech phases. Jak już napisałem wcześniej - LITOŚCI! CZARNO NA BIAŁYM!

A teraz z innej beczki. Dzisiaj zagrałem sobie bitewkę na 1300 punktów z Harlequinami i wynikiem był remis. Przebieg bitwy toczonej według zasad 4 ed już ukazał mi pewne mankamenty rozpiski i armii Wych Cultu jako ogółu (pomijając fakt sensacyjnych rzutów i to w tym gorszym znaczeniu). Generalnie największą tragedią w tej edycji są transportery. No masakra!!!  :wall:  Nie dość że Raidery są open topped, mają 10 naokoło to jeszcze na 84% na wyniku Glance jest tragedia (jedynie rezultat 1 jest do przyjęcia, cała reszta to makabra). No a ten przerzut na ranienie przy destrukcji to już wogóle. Ale do czego zmierzam. Skłaniam się ku portalom, ale problem polega na tym, iż nie mogłem znaleźć kandydata na noszenie portalu.

Wiem że Scourdge mogą spaść z nieba i w Polsce otworzyć portal tuż po wylądowaniu, ale i tak odpadają - szkoda mi Ravagerów. Idąc dalej:
- Motorki nie mogą nosić portali
- Raider Squad - odpada z tego samego powodu co cały Air Force. Albo dryfują albo leżą spinowani albo nie żyją...
- Helioni - bez jaj

Tak więc wyrywając włosy myśląc przy kąpieli co z tym fantem zrobić wpadłem na "genialny" pomysł - dlaczegóż by nie dać portalu Sybaritom w 2 normalnych składach Warriorów? Absurd? Na pierwszy rzut oka owszem - ale:
- 2 oddziały liczące 10 chłopa nie łatwo zabić w jedną turę (dla przeciętnej armii)
- oddziały po otwarciu portali nie pozostają bezużyteczne ze względu na 2 lance (vel Scourdge)
- dają możliwość zaplanowania dość "reliable" (zapomniałem polskiego odpowiednika :D) planu, mianowicie:
* zakładając że stoimy na krawędzi deploymentu i ok 27 cali od przeciwnika
* 1 tura 6" do przodu i średnio 3,5" fleet - 17,5" od przeciwnika
* 2 tura otwieramy portal ale najpierw już kulamy za rezerwy - część oddziałów już jest gotowa - portal ma 2,5" więc jesteśmy 15" od przeciwnika
* 3 tura wychodzi znacząca większość rezerw i właściwie z portalu prosto w combat.

Oczywiście nie pchamy Warriorów pod ogień, no i rozpa wymaga przetestowania. Mimo wszystko jednak słowa krytyki mile widziane.

Pzdr.

PS. Na stole zaczynają 3 składy Warriorów (2 z Portalami), 3 Ravagery i Bikes (rozpiska poprzednia mniej więcej aktualna). W Portalu 4x Wiedźmy na Raiderach i 2 bohaterki.

A jak coś jedzie do mnie to otwieramy Portale za lasem i czekamy  :giggle:
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Offline el_piszczu

Wych Cult, ekspansja armii, bezwstydny powergaming!!!!
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 08, 2004, 11:44:08 pm »
Cytat: "Bartuul"
Akurat co znaczy "instead of moving or shooting that turn" wiem doskonale. Tak się składa że uczę angielskiego. W tym wypadku tłumaczy się to w sposób "zamiast ruszania się czy też strzelania w tej turze."

Brawo  8) zgadzamy się co do gramatyki jęz. angielskiego...

Cytat: "Bartuul"
A kolega który myli turn z phase niech poczyta Rulebook, bo to nie są synonimy, a tylko synonim może w zdaniu zastępować inny wyraz. Każdy turn składa się z trzech phases. Jak już napisałem wcześniej - LITOŚCI! CZARNO NA BIAŁYM!

Tu pozwolę graczom DE kruszyć kopię...

Offline Macruss

Wych Cult, ekspansja armii, bezwstydny powergaming!!!!
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 09, 2004, 08:30:07 am »
Cytat: "Bartuul"

Wiem że Scourdge mogą spaść z nieba i w Polsce otworzyć portal tuż po wylądowaniu, ale i tak odpadają - szkoda mi Ravagerów. Idąc dalej:
- Motorki nie mogą nosić portali
- Raider Squad - odpada z tego samego powodu co cały Air Force. Albo dryfują albo leżą spinowani albo nie żyją...
- Helioni - bez jaj

 Oddziały z portalami lepiej zrób 11 lub 13 osobowe, nieszczęścia chodzą parami i możesz trafić na kilka celnych placków, a wystarczy 25% strat do Ld na 8.
Robiłem coś podobnego ale brałem 2 Haemonculusów z portalami i puszczałem ich pomiędzy oddziałami piechoty( na FoF), są independentami więc najpierw trzeba wybić piechoty do nogi, chyba ze ktoś ma Mind Wora lub szczęście przy skaterowaniu placków. Przy dwóch 11 osobowych squadach i 2 Haemoculusach(tylko scissorhand) z portalami płacisz pt.372

Robisz trzy 7 czy 9 osobowe składy wytchek z subccubusami, lord na desce lub z incubami(jak wolisz), mały squad motorków z succubusem i 1 squad bestii i co jeszcze chcesz, ja grałem takimi wariacjami na 1500.
Nie dziel armii, tylko wszystko wal w portal oprócz jednostek niezbędnych do przeniesiena tej zabawki.
i jestem studentem UW na wydziale Bibliotekoznawstwa :)
Bibliotekarze wszystkich krajów łączcie się!!!!!!

Offline Bartuul

Wych Cult, ekspansja armii, bezwstydny powergaming!!!!
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 09, 2004, 10:20:12 am »
Wiem że Heamonculisi nadają się do tego ale w Wych Culcie nie ma Heamonculi. 11 osobowe składy są kuszące - 13 osobowe jeszcze bardziej, ale jest problem - na 1700 i tak jestem 44 punkty nad limitem i nie wiem gdzie obcinać :(

Na stole stały będą 3 Ravagery, które może odwrócą uwagę od Warriorów. A jeśli nie odwrócą to też tragedii nie ma - przynajmniej porządnie wystrzelą... :)
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Offline Macruss

Wych Cult, ekspansja armii, bezwstydny powergaming!!!!
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 09, 2004, 11:08:55 am »
Może mi doradzicie, bo chcę rozbudować podaną wcześniej rozpiskę do 1800 na Granda.
Na razie planuję dodać 2 Mandrejki, trzeciego Haemonculusa i dwa składy wytchek na piechte(4w.+succubus+Agoniser+2blastery)
i jestem studentem UW na wydziale Bibliotekoznawstwa :)
Bibliotekarze wszystkich krajów łączcie się!!!!!!