trawa

Autor Wątek: jak znajdujecie nowego WoDa?  (Przeczytany 9436 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tiph

jak znajdujecie nowego WoDa?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 06, 2004, 08:55:31 pm »
????
nie widze wad???
nie no sorry, jak dla ciebie nie jest wada podwojenie ceny systemu to ja wysiadam.
a co powiecie na stwiedzenie, ze kazdy wampir ma dowolnosc w wyborze "partii" do ktorej nalezy i moze ja zmienic kiedy chce... wiec dlaczego tylko wampiry z Ordo Dracul znaja Coils of Dragon?
5 klanow, ale 7 ugrupowan politycznych. Zarowno klany rewiry jak i partie maja wlasna czesto kompletnie inna struture wladzy i organizacje spolecznosci. to daje wiecej kombinacji niz poprzednia edycja.
Wroc, Koryntianiun ma racje - to nie jest nowa edycja. To nieudolna kopia poprzedniej edycji z uproszczonymi zasadami (plus) i znacznie zmieniona kosmologia i swiatem, ktory stal sie o wiele mniej spojny.

Offline Constructor

jak znajdujecie nowego WoDa?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 07, 2004, 10:33:06 am »
Cytat: "tiph"
(...) i swiatem, ktory stal sie o wiele mniej spojny.


 :? Mniej spójny od poprzednich edycji i metaplotu  :? Albo czegoś nie wiem, albo czepiasz się dla zasady  :?

Cytat: "tiph"
(...) wiec dlaczego tylko wampiry z Ordo Dracul znaja Coils of Dragon?


Żeby gracz nie mógł zgodnie z zasadami powiedzieć, że jego hiroł obskoczył już wszystkie, jak to określiłeś, "partie" i zgarnął w związku z tym wszystkie bonusy, jakie należą Ci się za członkowstwo. Jeśli ktoś ładnie opisze Ci historie postaci i będzie miała ona sens, to chyba nie będziesz tak ograniczony i pozwolisz mu na jej posiadanie? W końcu mechanika jest po to, żeby ograniczać graczy, a nie Narratora!

Offline tiph

jak znajdujecie nowego WoDa?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 07, 2004, 12:23:10 pm »
Cytat: "Constructor"
Cytat: "tiph"
(...) i swiatem, ktory stal sie o wiele mniej spojny.


 :? Mniej spójny od poprzednich edycji i metaplotu  :? Albo czegoś nie wiem, albo czepiasz się dla zasady  :?


Zle sie wyrazilem. Nie mozna oceniac spojnosci calego swiata na podstawie 2 podrecznikow opisujacych jego polowe. Chodzilo mi o logicznosc kosmologi/spolecznosci wampirzej. Tym samym pilem do...

Cytat: "Constructor"
Cytat: "tiph"
(...) wiec dlaczego tylko wampiry z Ordo Dracul znaja Coils of Dragon?


Żeby gracz nie mógł zgodnie z zasadami powiedzieć, że jego hiroł obskoczył już wszystkie, jak to określiłeś, "partie" i zgarnął w związku z tym wszystkie bonusy, jakie należą Ci się za członkowstwo. Jeśli ktoś ładnie opisze Ci historie postaci i będzie miała ona sens, to chyba nie będziesz tak ograniczony i pozwolisz mu na jej posiadanie? W końcu mechanika jest po to, żeby ograniczać graczy, a nie Narratora!


Kreacja postaci gracza ma tu niewiele do gadania. Kompletnie nielogiczne jest aby inne partie wampirze nigdy nie posiadly mozliwosci zastosowania coils of dragon, skoro wystarczyloby zwerbowac w swoje szeregi przecietnego Dracula. Nielogicznosc swiata - tak brzmi zarzut. takiej niekonsekwencji nie spotkalem w poprzednim Wampirze, lecz moge sie mylic, gdyz nigdy nie bylem specjalista od tego systemu.

Poczekam sobie cierpliwie na Wilkolaka i Maga. Pewnie trafia sie jeszcze lepsze kwiatki.

Offline Teukros

jak znajdujecie nowego WoDa?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 07, 2004, 01:59:24 pm »
Tiph, czepiasz się. Z założenia startuje się początkującymi postaciami. Owszem, stary wampir pewnie będzie znał co bardziej niezwykłe moce, ale młody - tylko klanu, a i to nie wszystkie.
A poza tym, nie wiem czy zauważyłeś, ale wszystkie organizacje bardzo niechętne rozstają się ze swoimi sekretami. Zarówno Lanca Sanctum, jak i Circle of the Crone ścigają i zabijają odszczepieńców.
Nie wiem, skąd wziąłeś zarzut niespójności świata. Niczego takiego nie widzę, sam też tego nie uzasadniasz.

Offline tiph

jak znajdujecie nowego WoDa?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 07, 2004, 04:07:29 pm »
jakies problemy z czytaniem?  :roll: Wlasnie napisalem ze nie mozna ocenic spojnosci calego swiata na podstawie polowy podstawowych podrecznikow.

A zarzut nielogicznosci spolecznosci wampirzej najlepiej streszcza sie w przykladzie powyzej. Powtarzam - to nie ma nic wspolnego z tworzeniem bohatera. To poprostu zupelnie nielogiczne aby tacy Carthianie sie nie zainteresowali wykorzystaniem tak poteznych mocy jak coils of dragon. Historia spolecznosci wampirzej nie bardzo sie trzyma kupy.

Offline Hex

jak znajdujecie nowego WoDa?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 10, 2004, 09:53:38 am »
Dajcie tu tą książke lub napiszcie gdzie ją można dostać , bo już się denerwuje lekko, że nie wiem o co wam chodzi.

pozdrawiam,
HEX
Bądź nadzwyczaj drobiazgowy, aż do sztywnej formalności. Bądź niezwykle tajemniczy, aż staniesz się niezgłębiony. W taki sposób możesz stać się panem losu swego przeciwnika."
- Sun Tzu, Sztuka Wojny
"nie ważne kim jesteś, ale kim możesz się stać"

Offline rebelpl

jak znajdujecie nowego WoDa?
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 13, 2004, 06:17:46 pm »
Witam,

http://www.rebel.pl/category.php/582/World-of-Darkness.html

Dostawa w ciagu 2-3 tygodni (czekamy na dodruk podstawki do WOD, pozniej bedzie szybciej).
 Artur Nataniel Jedlinski ---
  artur @ jedlinski.pl, GG #27211
  - www.Gry-Planszowe.pl ----

Offline AdrianWerner

jak znajdujecie nowego WoDa?
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 13, 2004, 09:47:14 pm »
Hmm..ja wciaz czekam, az wydadza(jesli wydadza :) ) nowego Changelinga do tego Woda, niby JustinA zlozyl propozycje jak mialby wygladac. Ale na to i tak trzeba bedzie czekac do 2006 najwczesniej, wtedy zobacze czy warto sie w ten caly nowy WoD pakowac :)
One can do worse than be the swinger of birches"

Offline Sony

jak znajdujecie nowego WoDa?
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 14, 2004, 01:15:27 pm »
Ja mam pytanie :

Po jakim kursie REBEL przeliczał ceny ? Bo cena 160 zeta za Rquiem i 130 za Core Rule Book jest zawyżona i to mocno. To samo dotyczy DragonLance.
Ucieszyłem się, że nie muszę sprowadzać z Amazonu a tu ERROR.
Przeliczyłem koszt sprowadzenia dwóch podręczników z Amazon do WOD i wyszło mi z PRZESYŁKĄ o  50 złotych TANIEJ. Bez żartów, paru kumpli też to przeliczało i wyszło im podobnie.

Dla przykłady Core Rule Book kosztuje 19.99 $ a Requem 23.95, przesyłka to 20$ znajdźcie sobie kurs i przeliczcie.

Offline Constructor

jak znajdujecie nowego WoDa?
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 14, 2004, 04:18:18 pm »
Na stronie White Wolfa podręczniki kosztują odpowiednio 25 i 35 USD (zaokrągliłem). Z przesyłką 20 USD wychodzi tyle samo.

Anonymous

  • Gość
jak znajdujecie nowego WoDa?
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 14, 2004, 05:28:11 pm »
No, mnie też wydawało się dziwne. Na moich podręcznikach napisane jest jasno i wyraźnie "$29.95 US" i trochę było by dziwne, gdyby teraz kosztowały 2/3 tego /:

Offline tiph

jak znajdujecie nowego WoDa?
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 15, 2004, 09:30:49 am »

Offline Sony

jak znajdujecie nowego WoDa?
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 20, 2004, 07:25:27 am »
Proponuję aby kazdy wszedł na www.amazon.com i sam sprawdził.

A ja proponuję, żeby komentowanie polityki cenowej Rebela zostawić sobie na prywatne dyskusje, a w tym wątku wrócić do dyskusji o nowym Świecie Mroku. Adam

Offline bob_thorp

jak znajdujecie nowego WoDa?
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 01, 2004, 02:19:13 pm »
Witam. możecie przedstawić - w skrócie, na czym polega ten wielki przewrót??? bo byłem przekonany że po gehennie, już nic się nie wydarzy. a tu co? Kain poszedł do raju, starsi przenieśli się w astral a młodzież bawi się na ziemi????  napiszcie co i dlaczego się zmieniło. Plizzz. oi

Offline Constructor

jak znajdujecie nowego WoDa?
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 01, 2004, 03:01:31 pm »
nWoD i Requiem to nie ŚM po gehennie. To ŚM napisany tak, jak od początku powinien wyglądać stary.

Po więcej informacji odsyłam do recencji na Gildii i (wybaczcie moderatorowie) Poltergeiście.