trawa

Autor Wątek: Entombed, death'n'roll i jaskinia krokodyla  (Przeczytany 2472 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Clayman_

Entombed, death'n'roll i jaskinia krokodyla
« dnia: Sierpień 27, 2004, 10:10:50 pm »
byl juz kiedys taki temat ale szybkiej moderacji duzo osob z pewnoscia nie zdazylo sie z nim zapoznac
co sadzicie o tej grupie i wypracowanym przez nia stylu nazywanym death'n'rollem,jakie oblicze wolicie?deathowe z pierwszych plyt czy stonerowo-rock'n'rollowe z poniejszych?czy znacie jeszcze inne metalowe zespoly ktore nad wiesniackie melodyjki rodem z iron maiden czy halloween przedkladaja bluesowe inspiracje?
pretekstem do zalozenia tego tematu jest to ze wlasnie slucham sobie wolverine blues
zapraszam do dyskusji
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Llew

Entombed, death'n'roll i jaskinia krokodyla
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2004, 11:58:54 pm »
Pomimo że dwie pierwsze płyty Entombed były niewątpliwie kamieniami milowymi dla europejskiego death metalu i wzorem do naśladowania przez rzesze kapel przez ładnych parę lat, wolę zdecydowanie ich późniejsze dokonania. W szczególności "Wolverine blues". Ta płyta dzięki swojej niezaprzeczalnej witalności i energi, w przeciwieństwie do wcześniejszych dokonań grupy, przetrwała próbę czasu.
ae hen wlad fy nhadau yn annwyl i mi...

Offline Josef Knecht

Entombed, death'n'roll i jaskinia krokodyla
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2004, 06:54:25 am »
Ze znanych mi zespołów metalowych to dużo blueasa czuć na płytach Black Sabbath, ale zapewne doskonale je znasz.

A taką płytę jak 'Nola' Downa też ? Bo tę właśnie bym polecał.
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline Kormak

Entombed, death'n'roll i jaskinia krokodyla
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2004, 08:06:52 am »
Może to nie do końca metal, ale to ciężka muzyka z bluesowymi korzeniami - Pride & Glory Zakka Wylde'a.

Offline 612

Entombed, death'n'roll i jaskinia krokodyla
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2007, 09:26:33 pm »
nowa plyta w ogole mi sie nie podoba, dalem rade chyba 4 pierwsze utwory, wiem ze metalowi wojownicy bija jej poklony, ciesze sie wiec ze nim nie jestem
ogolnie najbardziej podchodza mi Morning Star, Uprising, Inferno, mozliwe ze cos jeszcze ale nie pamietam, Wolverine Blues srednio na jeza

Offline Lieut. Col. Bill Killgore

Entombed, death'n'roll i jaskinia krokodyla
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2007, 12:42:35 am »
nowej nie slyszalem. ze starych "left hand path" i zdecydowanie nr1 "wolverine blues"
ćpać i ruchać

Offline Clayman_

Entombed, death'n'roll i jaskinia krokodyla
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 03, 2007, 09:06:25 am »
srednia ta plyta jest,przesluchalem ze trzy razy i nie chce mi sie juz wiecej,poprzednia epka tez mi nie podeszla,jak dla mnie za bardzo metalowy jest ostatnio entombed,w sumie wolverine blues tez nigdy nie uwazalem za ich najlepsze wydawnictwo(raczej jako przeblyski nowego stylu),o poprzednich dwoch nie chce nawet pisac bo nie pamietam czy kiedykolwiek przesluchalem je w calosci,najbardziej podchodzi mi DCLXVI jako najbardziej wyluzowany i piosenkowy,same difference uprising mornig star i inferno to dla mnie w sumie jedno i to samo,bardzo podobne w stylu i poziomie plyty,inna sprawa z coverami,mogli troche inaczej plyty podzielic bo przynajmniej polowa jest zajebista(god of thunder,hollywood babyloon,night of the vampire,albino,one track mind,amazing grace(mellow)...) a reszta srednia lub kiepska
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.