Gildia Gier Bitewnych (www.bitewniaki.gildia.pl) > WFB

Modelowanie i malowanie figurek FAQ

(1/312) > >>

Maveric:
Myśł, że jest to teman interesujący zarówno początkujących jak i zawansowanych batkowców. Mam nadzieje że administratorzy zostawią go jako przyklejony i każdy zaawansowany malrz będzie siętu udzielał i pomagał takim początkującym jak ja np.  A także, że początkujący nei będą sie obawiać zadawać pytania.


Jako, że założyłem ten temat zadam także pierwsze pytanie. Chodzi mi o to jak robicie podstawki figurek jakich klei stosujecie posypek i jaką metodą.

Arkhar:
Ja do swoich Khemri stosuję wikol, cieńka wartwa. Posypuję to zwykłym piaskiem tylko, że wcześniej wysuszonym. Przydaje się najpierw pomalować podstawkę na jakiś żółty kolorek i efekt jest jak dla mnie fajny.

[Xavier]:
Ja również preferuję vikol. Za posypkę robi zwykły piasek z piaskownicy tyle, że suchy i przesiany przez odpowiednio drobne sitko. Maluję zazwyczaj na czarno/szaro, a jako martwą/zbutwiałą rośliność stosuję herbatę.

gob:
chyba większośc ludzi stosuje vikol, potem na to piach potem maluje na brązowo a potem np drybrush bleached bonem no i oczywiście na końcu troche trawki statycznej.


A teraz moje pytanko: jak najlepiej po kolei pomalować skórę orka???

Maveric:
Oka thx w wikol sie zopatrze piasku mam pod dostatkiem trawke też.

Orkami grałem troche i w sumie malowało się w miare prosto. Malujesz najpierw skóre dark angel green potem dajesz goblin green i high light z camon green. 2 technik jaką stosowałem to malujesz goblin green na to ink wash i high light  z camo green.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej