trawa

Autor Wątek: Modelowanie i malowanie figurek FAQ  (Przeczytany 318459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Syrius

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 16, 2004, 08:40:04 am »
Witam

Mam takie pytnko może ktoś mi pomoże bo ja nie mam pomysłu  :cry:
Właśnie robię sobie podstawki ( sceneria bagno ). No i zrobiłem jeden rodzaj roślinności ze szczoteczki do zębów - krzaczki.
Chciałbym wiedzieć, jak np. zrobić liście coś a' la lilie, albo inne ciekawe...
Czekam na propozycje  :)
...kółko super wyjebanych pod niebiosa snobów(patrz Bastion)..."
Cześć mam na imie Władek mam 20 lat i jestem wyjebany pod niebiosa bo mam 1 m 80 wzrostu i jestem snobem gdyż piję wina od 10 zł.

Offline Menthu

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #106 dnia: Październik 16, 2004, 06:31:06 pm »
mam proble zrobilem / przerobolem smoka  de  cos na wzor tego z okladki podrecznika bretoni tyle ze ustawilem go na   przezroczystym czyms od drona tau . chce zeby  mial na podstawce tafle wody   ktora faluje pod wplywem  udezen jego skrzydel . poradzcie

ps . jak mi powiecie  jak wstawic zdjecie to wam  pokaze
e'll be like knife in the night. Fast, silient and deadly.
Praca zespolowa daje o wiele wieksze efekty niz suma pracy  jednostek ( kazdej z osobna)    1+1>>2
CAPS LOCK ON

Offline asgard

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #107 dnia: Październik 17, 2004, 12:53:14 am »
a ja mam pytanie jak pomalowac zwyklego golbina tzn jakie warstwy ( ktore kolory) zastosowac najlepiej krok po kroku i jakie odcienie??
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Offline [Nek]

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #108 dnia: Październik 17, 2004, 08:15:21 am »
Cytat: "asgard"
a ja mam pytanie jak pomalowac zwyklego golbina tzn jakie warstwy ( ktore kolory) zastosowac najlepiej krok po kroku i jakie odcienie??


Ja malowałem swoje gobliny następująco:

1.Skóra. Goblin Green oczywiście, jeśli chcesz się pobawic w cienie w zgięciach to poużywaj inków.
2. Ubranie. Zwykle Chaos Black i drybush jakimś brązowym lub szarym kolorem (no chyba, że malujesz Night Goblina to zostawiasz czarne), żeby ubranie wyglądało na wytarte i zniszczone.
3. Zakończenia, czyli worki, grzybki, buty, oczy. Tu kolory są do wyboru.

Offline Raistlin

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #109 dnia: Październik 17, 2004, 08:33:49 am »
Ja kolorki dobieram samemu- tzn. bialy/czarny + kolorek podstawowy - u mnie za nielen robi snot green..... no i zaczyna sie zabawa, najpierw kladziesz najcimniejsza warstwe, potem sstopniowo do farbki dodajesz coraz wiecej snot greena (do tej pierwszej miksturki snot+ czarny), az dojdziesz do takiej warstwy gdzie nastepna bedzie snot green.. potem dodajesz do snota bialej itd. az uznasz ze dalej juz nie cieniujesz....

cieniowanie czarnego to jest dopiero zabawa... srasznie ceizko jest zrobic dobry ciemny szaro-czarny....
quote]Zobowiązuję się zjeść swój kapelusz, jeśli w ciągu dwóch lat po wyjściu AB WE na jakimś Masterze w Polsce będzie 3 WE w pierwszej piątce.
[/quote]

Jacek Jedynak

Offline Swingu

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 17, 2004, 10:44:10 am »
Ja swoje gobliny maluję tak:
Dark Angels Green - Snot Green, przejście w 3-5 (zależy, czy mi się chce i czy mi się spieszy) krokach do Scorpion Green.
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Offline asgard

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 17, 2004, 03:09:00 pm »
a mzoe byc przejscie do putrid green a jak rozjasniasz snot greena??
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Offline Swingu

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 17, 2004, 06:09:26 pm »
Do Putrid Green nie próbowałem.
Snot green rozjasniam dodając coraz więcej Scorpion Green aż do czystego Scorpiona.
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Offline Raistlin

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 17, 2004, 06:12:21 pm »
a ja stosuje rozjasnienia bialym/czarnym i daje to bardzo fajne efekty.....
quote]Zobowiązuję się zjeść swój kapelusz, jeśli w ciągu dwóch lat po wyjściu AB WE na jakimś Masterze w Polsce będzie 3 WE w pierwszej piątce.
[/quote]

Jacek Jedynak

Offline asgard

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 17, 2004, 07:29:23 pm »
swingu myslisz ze bedzie sie roznic od scorpiona ?? moze roznica nie bedzie wielKA>>?? :D
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Offline Swingu

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 17, 2004, 07:31:31 pm »
Pojęcia nie mam, Putrid Green nigdy nie uzywałem :(
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Offline Maciej Skowronek

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 25, 2004, 06:36:03 pm »
Ktoś pamięta która z firm sprzedaje takie fajne modelowane podstawki, nie mogę tego znaleźć a chyba gdzies na tym forum ktoś dawał kiedyś znać
aciej "Szyszko" Skowronek
.
" Byłem tu - C'tan ! "

Offline Raistlin

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 25, 2004, 06:55:59 pm »
Na gildii jaks czas temu byl link- tzn na stronie glownej gildi, podstrona- gry bitewne- nazwy firmy nie pamietam... a 2ga firma to jest Micro Art Studio z Gdyni  :)
quote]Zobowiązuję się zjeść swój kapelusz, jeśli w ciągu dwóch lat po wyjściu AB WE na jakimś Masterze w Polsce będzie 3 WE w pierwszej piątce.
[/quote]

Jacek Jedynak

Offline Zibi

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 26, 2004, 05:50:53 pm »
Ja pierwsze gobasy malowalem Goblin Green, a potem Yellow Sunburst suchym pedzlem. Dosc ciekawy efekt, ale teraz szukam jakiegos ciekawszego rozwiazania.

Offline Skira

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 26, 2004, 10:05:30 pm »
Mam pytanko: probujecie malowac w technice NMM lub SE-NMM?? Jesli tak to napiszcie o rezultatach.
Ja dopiero zaczynam sie w to bawic wiec narazie nie moge sie wypowiadac o rezultatach, jedyne co moge powiedziec- nie jest to takie trudne technicznie jak wyglada-wazne jest by farba byla odpowiednio rozwodniona; i najwazniejsze by odpowiednio dobrac kolory ( z tym mam niestety problem). Bardzo wane jest rowniez by wiedziec jak odbija sie swiatlo - na to jest chyba tylko jedna rada-poprzegladac jak najwiecej figurek pomalownych w tych technikach, no chyba ze ktos jest artysta malarzem po Asp lub przynajmniej po liceum plastycznym i nie ma z tym problemu  :)