trawa

Autor Wątek: Modelowanie i malowanie figurek FAQ  (Przeczytany 317273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rakso_The_Slayer

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1470 dnia: Sierpień 10, 2007, 06:40:55 pm »
Cytat: "Mieszko"
i jeszcze kilka pytania mam:

-czy trzeba wyczyścić figurkę przed malowaniem?


no dobrze by było... masz większą pewność, że farba sie będzie dobrze trzymać...

Cytuj

-farby cytadel wydają mi się trochę za wodniste, to normalne, czy trzeba je pomieszać przed malowaniem

cytadelkami nie maluja ale praktycznie wszystkie farby trzeba najpierw zamieszać lub wstrząsnąć
Cytuj

-co do dodawania wody do farby to ile proporcjonalnie powinno być wody do farby. Ja z reguły zamaczam całą końcówkę pędzla do farby, wykładam to na paletkę a następnie zamaczam delikatnie pędzel do wody tak tylko by jedną kroplę z farb ą wymieszać


To juz musisz na oko zrobić... ciężko jest tak powiedzieć... dodajesz tyle wody na palete, żeby farba miała odpowiednią konsystencję i żeby dobrze się nakładała i pokrywała elegancko.
hat's the way I like it babe... I don't want to live forever.

http://www.coolminiornot.com/artist/Rakso

www.zankaraz.republika.pl

Offline Mieszko

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1471 dnia: Sierpień 10, 2007, 06:47:03 pm »
no dzięki. pytam się bo przed chwilą malowałem armatkę na czarno i chyba coś nie tak robiłem bo stale mi zostawały malutkie miejsca gdzie nie ma farby. mój pierwszy raz malowania figurek warhammera.
 DWARF NEVER FORGETS...

Offline Mieszko

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1472 dnia: Sierpień 11, 2007, 02:21:51 pm »
wyczyściłem podstawki dałem więcej kleju i trzyma dzięki. Mam pytanie, mam odkupione plastikowe i metalowe figurki i nie pasuje mi to jak są pomalowane. Czy jest jakiś rozpuszczalnik który jest dobry do plastikowych i metalowych figurek do rozpuszczania farb citadel?
 DWARF NEVER FORGETS...

Offline Afinor

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1473 dnia: Sierpień 11, 2007, 02:38:39 pm »
Płyn hamulcowy DOT4.

Offline Asassello

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1474 dnia: Sierpień 11, 2007, 03:01:28 pm »
Cytat: "Afinor"
Płyn hamulcowy DOT4.
do plastików uzywac tylko tego...
najlepiej wsadzic figurki na dzien do plynu a potem umyc mydełkiem pod ciepła woda (myć twarda szczoteczka do zebów).

do samych metalowych figurek mozna uzywac zmywacza do paznokci lub rozcienczalnika do farb akrylowych (uwaga - topi plastik!!)

pozdrawiam

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Offline Mieszko

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1475 dnia: Sierpień 11, 2007, 04:54:20 pm »
DZIEKI
 DWARF NEVER FORGETS...

Offline Mieszko

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1476 dnia: Sierpień 11, 2007, 07:11:45 pm »
mam znowu głupi problem, wziąłem farbę ultramarines blue i potrząsnąłem ją parę minut by dobrze wymieszać farbę przed malowaniem, kiedy ją otworzyłem zauważyłem że farba w niektórych miejscach jest wybladła (takie smugi białego na powierzchni farby) a w niektórych miejscach są malutkie kropki które są ciemniejszego niebieskiego. Pomyślałem "farba musi być żle wymieszana" więc wziąłem patyczek i zacząłem ją miesząc jakieś 5 min i nic to samo, nawet trochę gorzej bym powiedział że jest.
 DWARF NEVER FORGETS...

Offline Bojo

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1477 dnia: Sierpień 11, 2007, 09:08:07 pm »
tak na moje oko to należy czyścić pędzel dokładnie zanim zanurzysz go w jakieś farbie bo kilka kropelek może dostać się do danej farby wiem sam tak miałem na początku mój biały jest w każdym możliwym kolorze  ;)
ATURALNIE przede wszystkim

Offline Mieszko

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1478 dnia: Sierpień 11, 2007, 09:26:52 pm »
nie to nie morze być to, bo to nowa farba którą jeszcze nie używałem i nic do niej nie wkładałem.
 DWARF NEVER FORGETS...

Offline Rakso_The_Slayer

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1479 dnia: Sierpień 16, 2007, 12:22:14 pm »
wie ktoś może czy da się oczyścić figurki zrobione z żywicy i jeśli tak to czym, bo tego sie chyba nie czyści jak plastików zwykłych...
hat's the way I like it babe... I don't want to live forever.

http://www.coolminiornot.com/artist/Rakso

www.zankaraz.republika.pl

Offline Shrek

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1480 dnia: Sierpień 20, 2007, 06:26:26 pm »
mozecie mi powiedziec w jaki sposub mam malowac armie nuln by dobrze wygladala znaczy chodzi mi o czern... jak mam ja rozjasnic by dobrze to wygladalo bo narazie moje pruby konczyle sie  niepowodzeniem :roll:
edni jedzą, aby żyć, inni żyją, aby pić

Offline Rakso_The_Slayer

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1481 dnia: Sierpień 20, 2007, 06:57:01 pm »
róznymi odcieniami szarości.. kładziesz czerń...potem bardzo ciemny szary... potem troche jasniejszy ale nadal ciemny a potem jasniejszym najbardziej wystające punkty...oczywiście liczba warstw i odcieni szarości zalezy tylko od Ciebie...ale 3-4 to raczej takie minimum.
hat's the way I like it babe... I don't want to live forever.

http://www.coolminiornot.com/artist/Rakso

www.zankaraz.republika.pl

Offline Shrek

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1482 dnia: Sierpień 20, 2007, 07:02:55 pm »
czyli czern mieszam z szarym. bo nie ma sensu mieszac czarnego z bialym bo okropnie to wyglada  :cry:
edni jedzą, aby żyć, inni żyją, aby pić

Offline Rakso_The_Slayer

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1483 dnia: Sierpień 20, 2007, 07:16:28 pm »
trzeba dobierać odpowiednie proporcje i mozna mieszać z białym... ale na początek mieszanka czerni i szarości z przewagą czerni...potem więcej szarości niż czerni, potem sam szary potem możesz jeszcze rozjaśnić go troche bielą...ale niewiele...
hat's the way I like it babe... I don't want to live forever.

http://www.coolminiornot.com/artist/Rakso

www.zankaraz.republika.pl

Offline Afinor

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1484 dnia: Sierpień 20, 2007, 08:09:31 pm »
Czarny rozjaśniany szarym wygląda okropnie. Po prostu wygląda na szary, a nie na czarny.

Czerń jest trudna do dobrego pomalowania. Ale IMO najlepiej rozjaśniać ją jedną z trzech farb:
kommando khaki, bleached bone lub eweentualnie graveyard earth. Oczywiście tutaj podaje paletę GW :)

 

anything