Autor Wątek: Modelowanie i malowanie figurek FAQ  (Przeczytany 310631 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maveric

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« dnia: Sierpień 28, 2004, 09:41:54 am »
Myśł, że jest to teman interesujący zarówno początkujących jak i zawansowanych batkowców. Mam nadzieje że administratorzy zostawią go jako przyklejony i każdy zaawansowany malrz będzie siętu udzielał i pomagał takim początkującym jak ja np.  A także, że początkujący nei będą sie obawiać zadawać pytania.


Jako, że założyłem ten temat zadam także pierwsze pytanie. Chodzi mi o to jak robicie podstawki figurek jakich klei stosujecie posypek i jaką metodą.

Offline Arkhar

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2004, 10:02:50 am »
Ja do swoich Khemri stosuję wikol, cieńka wartwa. Posypuję to zwykłym piaskiem tylko, że wcześniej wysuszonym. Przydaje się najpierw pomalować podstawkę na jakiś żółty kolorek i efekt jest jak dla mnie fajny.

Offline [Xavier]

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2004, 10:14:20 am »
Ja również preferuję vikol. Za posypkę robi zwykły piasek z piaskownicy tyle, że suchy i przesiany przez odpowiednio drobne sitko. Maluję zazwyczaj na czarno/szaro, a jako martwą/zbutwiałą rośliność stosuję herbatę.
url]www.strefazero.net[/url]
http://www.forum.strefazero.net

Offline gob

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2004, 10:18:08 am »
chyba większośc ludzi stosuje vikol, potem na to piach potem maluje na brązowo a potem np drybrush bleached bonem no i oczywiście na końcu troche trawki statycznej.


A teraz moje pytanko: jak najlepiej po kolei pomalować skórę orka???

Offline Maveric

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2004, 10:32:24 am »
Oka thx w wikol sie zopatrze piasku mam pod dostatkiem trawke też.

Orkami grałem troche i w sumie malowało się w miare prosto. Malujesz najpierw skóre dark angel green potem dajesz goblin green i high light z camon green. 2 technik jaką stosowałem to malujesz goblin green na to ink wash i high light  z camo green.

Offline asgard

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 28, 2004, 11:26:02 am »
wikol!!!!!!!!!!!!!
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Offline High Elf

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2004, 04:05:13 pm »
Słucham? Wikolem malujesz orki?  :|  nie zrozumiałem.

Na podstawki
1/3 piasek, tam gdzie ma być robię czarny punkt na podstawce (nie wiem co to daje ale jakoś bez tego mi słabo wychodzi. Pędzelkiem (fine detail brush GW) kładę cienką warstwę wikolu. Potem maluję - bubonic brown, wszystko dwa razy black inkiem i drybush bleached bone'm
2/3 trawa GW, miejscami uzupełniana kamyczkami większymi które wpierw usunąłem z piasku

Na orków nie wiem, bo nigdy tą armią nie grywałem.
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Maveric

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 28, 2004, 05:24:59 pm »
Oka widze, że dyskusja się powoli rozkręca teraz 2 moje pytanie jak malować twarze skavenów. Osobiście maluje je tainted flash i high light z dwarf flash. Ale tu są schody nie jestem w satnie trafić z high lightem jakoś sztucznie twarze wychodzą może coś poradzicie.

Offline High Elf

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 28, 2004, 07:58:39 pm »
Też się na Skavów malowaniu nie znam ale mieszanie odcieni daje b. dobre efekty  8)
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Maveric

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 28, 2004, 08:22:06 pm »
W sumie to cały model nawet nawet mi wychodzi ale z twarzą mam kłopot, jakoś mi się źle farbke kładize i nei chce wyjśc płynne przejście tak samo nei moge wyczuć mijaca gdzie rozjaśniać, żeby dało to właściwy efekt.

Offline Ser Bigos

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 28, 2004, 09:35:06 pm »
Cytat: "gob"
A teraz moje pytanko: jak najlepiej po kolei pomalować skórę orka???


jak chcesz szybko i duzo pomalowac to:
 czarny podkład, na to zielony (obojętne jaki, zalezy jakiego koloru ma byc skóra) np.catachan green, potem na to green wash, czekasz az wyschnie, drybrush tym samym kolorem, powinno starczyc, jak chcesz to mozesz dodac troche żółtego do zielonego i jeszcze raz drybrush tyle ze delikatniej


A do podstawek uzywam wikolu albo super glue, zalezy co mam pod reka, na to posypka. Potem scroched brown, drybrush bestial brown, i vomit brown. czasami dokleje troche trawy, krzaczka, grzybka i podpisuje figurke.

szafa@poznań

  • Gość
Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 29, 2004, 11:57:41 am »
na podstawki wikolopodbny stolkleber, na zielonym podkladzie ciemny static grass z gdzieniegdzie przyklejinymi kamyczkami, wychodzi efekt beastmanow biegnacych przez kamienista polanke...

Offline SoCiu

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 29, 2004, 12:06:23 pm »
wikol do tego static grass&kamyczki, kamyczki wash vomit brown,dry brush bestial brown, high light bestial brown+skull white/ew. ta sama kombinacja tyle ze z scorched brown.Wychodzi całkiem przyzwoicie(narazie stosowane tylko pod IG do 40K,ale może kiedyś i do WFB  :) )
ww.s.p.glt.pl

Offline Maveric

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 29, 2004, 03:11:15 pm »
Oka widzę, że mamy pdstawiki już przeanalizowane. Teraz nasuwaś się 2 temat jak poprawnie malować płaszcze ubrania itp w jaki sposób cieniować aby wyszły realistycznie.

Offline [Xavier]

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 29, 2004, 04:39:05 pm »
Płaszcze maluję kolorem podstawowym, wgłębienia maluję lekko rozwodnionym ciemniejszym odcieniem. Maluję na wypukłych częściach płaszcza w taki sposób: im wyżej (bardziej wypukła część) tym jaśniejszy odcień. Średnio jak na płaszcz idzie z 10 warstw farby, to wychodzi zadowalająco jak dla mnie. No i jest to chyba najprostsza metoda na płaszcze, póki co nie bawię się jeszcze w source lighting (??), bo i nie mam po co.
url]www.strefazero.net[/url]
http://www.forum.strefazero.net

 

anything